Aborcja

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Gargulek
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 17:59

Re: Aborcja

Post autor: Gargulek »

Ja jestem przeciw ponieważ to zwykłe morderstwo.

Czym różni się aborcja dokonana np w 7 lub 8 miesiacu ciaży od zabicia noworodka ktory ma np miesiac ? Wg mnie niczym. Oba przypadki to morderstwo.
Nie wiem czemu uwazasz ze aborcja to temat tabu ? Ciagle o tym sie trabi w mediach.
LESSER
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 10 października 2008, 18:24

Re: Aborcja

Post autor: LESSER »

Znowu się zacznie :mur: kolejny temat aby się te same osoby co zwykle kłóciły na forum...następny załóż o eutanazji
tachyon
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 października 2012, 13:31

Re: Aborcja

Post autor: tachyon »

Myślałem, że to będzie kolejny temat typu:
- Najlepsza pizzeria w Jaśle,
- Najlepszy dentysta w Jaśle,
- Najlepsza szkoła w Jaśle,
- Najlepsza aborcja w Jaśle. :D
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Aborcja

Post autor: antykieckowy »

Obecny "kompromis" jest wystarczający. Aborcja płodu z ciąży będącej wynikiem gwałtu jest oczywista. Takie aborcje, wydaje mi się, robi się w bardzo wczesnych etapach ciąży więc ok. Aborcja płodu z ciąży zagrażającej życiu matki (jeśli zrobiona wcześnie) też jest oczywista. Później płoda (6-7-8-9 miesiąc) można zapewne wsadzić do inkubatora więc aborcja staje się bezzasadna. Aborcja płodu uszkodzonego tj. bez mózgu, bez płuc, z trójkątną czaszką, jednym okiem i połową mózgu itd. też jest oczywista a, według mnie, nawet zalecana. Według mnie nie ma sensu przedłużać cierpień jakiejkolwiek istoty w imię własnych wydumanych ideologii jeśli wiadomo, że i tak krótko po porodzie to dziecko/płód umrze. Choć można a nawet powinno się zastanowić nad przypadkami płodów, u których wykryto takie przypadłości jak zespół downa itp.

Aborcja na życzenie (z wyłączeniem przypadków gdzie używa się tabletek "72h po") to zwykła durnota i uczenie ludzi braku odpowiedzialności i beztroski ale o to raczej bym się nie martwił bo w Polsce takie coś długo nie zawita. Gdyby jeszcze ktoś poszedł po rozum do głowy i wprowadził edukację seksualną (na odpowiednim etapie rozwoju dzieci np. początek gimnazjum) oraz darmową lub w jakiejś części refundowaną antykoncepcję to problem wpadek zostałby zmarginalizowany i argument feministek "przymuszania do rodzenia" stałby się przeszłością.


Gargulek pisze:Ja jestem przeciw ponieważ to zwykłe morderstwo.

Czym różni się aborcja dokonana np w 7 lub 8 miesiacu ciaży od zabicia noworodka ktory ma np miesiac ? Wg mnie niczym. Oba przypadki to morderstwo.
Nie wiem czemu uwazasz ze aborcja to temat tabu ? Ciagle o tym sie trabi w mediach.
A znasz jakieś przypadki aborcji dokonanej w 7 lub 8 miesiącu ciąży w Polsce? Możesz się nimi podzielić?
lord Viader
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 5 czerwca 2013, 19:49

Re: Aborcja

Post autor: lord Viader »

nosleep - weź se tabletki i idź spać ... brak snu wywołuje u ciebie próby myślenia...
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Aborcja

Post autor: ananasek »

Pomyliłes tabletke 72 h. po z tabletkom wczesnoporonną. Tabletka 72 zagęszcza sluz w szyjce macicy, co nie pozwala plemnikom na przemieszczanie się (zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w macicy ) więc to żadna aborcja. Jeżeli już doszło do zagnieżdżenia komórki jajowej w macicy to tabletka podtrzymuje ciąże. Tabletka 72 h. po jest w Polsce legalna, a wczesnoporonna nie.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Aborcja

Post autor: antykieckowy »

ananasek pisze:Pomyliłes tabletke 72 h. po z tabletkom wczesnoporonną. Tabletka 72 zagęszcza sluz w szyjce macicy, co nie pozwala plemnikom na przemieszczanie się (zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w macicy ) więc to żadna aborcja. Jeżeli już doszło do zagnieżdżenia komórki jajowej w macicy to tabletka podtrzymuje ciąże. Tabletka 72 h. po jest w Polsce legalna, a wczesnoporonna nie.
Ach, okej. Dzięki za korektę ;)
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Aborcja

Post autor: juve_fan »

ananasek pisze:Pomyliłes tabletke 72 h. po z tabletkom wczesnoporonną. Tabletka 72 zagęszcza sluz w szyjce macicy, co nie pozwala plemnikom na przemieszczanie się (zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w macicy ) więc to żadna aborcja. Jeżeli już doszło do zagnieżdżenia komórki jajowej w macicy to tabletka podtrzymuje ciąże. Tabletka 72 h. po jest w Polsce legalna, a wczesnoporonna nie.
Jeśli przyjęłaś sobie za punkt początku życia nie moment, w którym łączy się komórka jajowa z plemnikiem tylko dalsze procesy to możesz trwać w tym przekonaniu powyżej. Tabletki "po" utrudniają zagnieżdżenie się ZAPŁODNIONEJ już komórki ze wspólnym materiałem genetycznym rodziców. Od tego momentu rozpoczyna się proces formowania tkanek i narządów, który, jak wiadomo, trwa 9 miesięcy, po czym następuje poród dziecka.

Dr Martin Clynes, profesor biotechnologii na Uniwersytecie w Dublinie
"Z naukowego punktu widzenia poczatkiem zycia czlowieka jest moment powstania DNA nowej istoty ludzkiej, czyli poczecie dziecka. Wszystko, co nastepuje w kolejnych po poczeciu fazach rozwoju zarodka, embrionu, plodu i dziecka, to tylko kolejne etapy bardzo dlugiego i skomplikowanego procesu. Jego niezaprzeczalnym poczatkiem jest jednak moment poczecia. Poza poczeciem nie ma zadnego stadium ani zadnego wydarzenia, o którym mozemy powiedziec: do tego momentu nie bylo czlowieka, a teraz juz jest"

Oczywiście na potrzeby dzisiejszych czasów firmy farmaceutyczne, opłacani lekarze i inne tego typu środowiska przesuwają sobie według potrzeb moment, kiedy zaczyna się "życie ludzkie". Biorąc wspomniane tabletki zakłócasz naturalny rozwój człowieka w jego podstawowym etapie. Oczywiście możesz traktować zygotę jako nic nie znaczący zlepek komórek i naśmiewać się z naukowców, którzy traktują to jako nowe życie tym samym dołączając do chóru ignorantów, którzy sprowadzą to do narracji: "tyle plemników czasami się marnuje, więc tylu ludzi nie pojawia się na świecie", co jest nonsensem i marnym pocieszeniem dla osób, decydujących się na ten ciężki krok.

To mój pierwszy i ostatni post w tym temacie, bo już wkrótce stanie się on areną walenia po łbach maczugami a ten proceder wystarcza mi w tematach politycznych na tym masochistycznym forum:)
mnk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 09:51

Re: Aborcja

Post autor: mnk »

juve_fan pisze:
ananasek pisze:Pomyliłes tabletke 72 h. po z tabletkom wczesnoporonną. Tabletka 72 zagęszcza sluz w szyjce macicy, co nie pozwala plemnikom na przemieszczanie się (zagnieżdżenie zapłodnionej komórki jajowej w macicy ) więc to żadna aborcja. Jeżeli już doszło do zagnieżdżenia komórki jajowej w macicy to tabletka podtrzymuje ciąże. Tabletka 72 h. po jest w Polsce legalna, a wczesnoporonna nie.
Jeśli przyjęłaś sobie za punkt początku życia nie moment, w którym łączy się komórka jajowa z plemnikiem tylko dalsze procesy to możesz trwać w tym przekonaniu powyżej. Tabletki "po" utrudniają zagnieżdżenie się ZAPŁODNIONEJ już komórki ze wspólnym materiałem genetycznym rodziców. Od tego momentu rozpoczyna się proces formowania tkanek i narządów, który, jak wiadomo, trwa 9 miesięcy, po czym następuje poród dziecka.

Dr Martin Clynes, profesor biotechnologii na Uniwersytecie w Dublinie
"Z naukowego punktu widzenia poczatkiem zycia czlowieka jest moment powstania DNA nowej istoty ludzkiej, czyli poczecie dziecka. Wszystko, co nastepuje w kolejnych po poczeciu fazach rozwoju zarodka, embrionu, plodu i dziecka, to tylko kolejne etapy bardzo dlugiego i skomplikowanego procesu. Jego niezaprzeczalnym poczatkiem jest jednak moment poczecia. Poza poczeciem nie ma zadnego stadium ani zadnego wydarzenia, o którym mozemy powiedziec: do tego momentu nie bylo czlowieka, a teraz juz jest"

Oczywiście na potrzeby dzisiejszych czasów firmy farmaceutyczne, opłacani lekarze i inne tego typu środowiska przesuwają sobie według potrzeb moment, kiedy zaczyna się "życie ludzkie". Biorąc wspomniane tabletki zakłócasz naturalny rozwój człowieka w jego podstawowym etapie. Oczywiście możesz traktować zygotę jako nic nie znaczący zlepek komórek i naśmiewać się z naukowców, którzy traktują to jako nowe życie tym samym dołączając do chóru ignorantów, którzy sprowadzą to do narracji: "tyle plemników czasami się marnuje, więc tylu ludzi nie pojawia się na świecie", co jest nonsensem i marnym pocieszeniem dla osób, decydujących się na ten ciężki krok.

To mój pierwszy i ostatni post w tym temacie, bo już wkrótce stanie się on areną walenia po łbach maczugami a ten proceder wystarcza mi w tematach politycznych na tym masochistycznym forum:)
Dokładnie tak! :super:

Ananasek - napisałaś "zapłodnionej komórki jajowej". To mówi samo za siebie.
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Aborcja

Post autor: ananasek »

Jeżeli ktoś nie jest gotowy na dziecko, a pęknie im gumka w trakcie to chyba lepiej, żeby laska wzięła tabletke niż zabijała, katowała czy urodziła, a potem porzuciła na mrozie lub zakopała w ogródku dziecko, bo 'zniszczyło jej życie'. A to, że jeżeli się nie jest gotowym na dziecko to nie uprawia się seksu, bo mało środków antykoncepcyjnych daje 100% skuteczności to już inny temat.

Tabletka 72 h. po to nie to samo co tabletka wczesnoporonna. Dziękuję. Miłego dnia.
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Aborcja

Post autor: nitro »

ananasek pisze:Jeżeli ktoś nie jest gotowy na dziecko, a pęknie im gumka w trakcie to chyba lepiej, żeby laska wzięła tabletke niż zabijała, katowała czy urodziła, a potem porzuciła na mrozie lub zakopała w ogródku dziecko, bo 'zniszczyło jej życie'. A to, że jeżeli się nie jest gotowym na dziecko to nie uprawia się seksu, bo mało środków antykoncepcyjnych daje 100% skuteczności to już inny temat.

Tabletka 72 h. po to nie to samo co tabletka wczesnoporonna. Dziękuję. Miłego dnia.
Nie przesadzaj, że nie można seksu uprawiać! :P Co Ty sobie wyobrażasz.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Aborcja

Post autor: zielony87 »

Dla katotalibanu to czy doszło do zapłodnienia czy nie to żadna różnica więc wasze kłótnie o to czy śluz i plemniki czy już zarodek - a przepraszam "człowiek" (w takim samym sensie w jakim jajko jest kurą) są bezsensowne i nikt nie przekona ich do tego,że czarne jest czarne a białe jest białe.

Obecny kompromis jest wystarczający i taka jest moja opinia.Do jakich przypadków się ogranicza :?: :
1.Zagrożenie życia i zdrowia matki (również psychicznego - stąd również prawo do aborcji w przypadku gwałtu)
2.Znaczne upośledzenie płodu (i wbrew pozorom nie uchwalono tego ze względów eugenicznych (down :krzeslem: ) lecz humanitarnych)

Jeśli ktoś uważa że w tych przypadkach należy zdelegalizować aborcję to ja uważam że wobec takich osobników jak on(a) można zalegalizować karę śmierci za najdrobniejsze złamanie przepisów.W końcu - jak sadyzm to sadyzm.W imię czego sadyści nie mają doświadczyć tego co chcą zrobić innym :?:

Co do reszty - jak puszczalskiej smarkuli czy paniusi i temu kto ją obsługuje grozi pójście do pierdla to w sumie jest to zasadne.Przynajmniej patologia musi się ciagle bać i płacić więcej, a jak jeszcze skończy taka z hordą bachorów to jest przykładem dla innych czym się kończy traktowanie stosunku jako zabawy.W sytuacji gdy lekarstwa na choroby weneryczne są coraz mniej skuteczne coś takiego powinno właściwie promować przy okazji wstrzemięźliwość więc jest korzystne dla całej populacji...
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Aborcja

Post autor: ananasek »

nitro pisze:
ananasek pisze:Jeżeli ktoś nie jest gotowy na dziecko, a pęknie im gumka w trakcie to chyba lepiej, żeby laska wzięła tabletke niż zabijała, katowała czy urodziła, a potem porzuciła na mrozie lub zakopała w ogródku dziecko, bo 'zniszczyło jej życie'. A to, że jeżeli się nie jest gotowym na dziecko to nie uprawia się seksu, bo mało środków antykoncepcyjnych daje 100% skuteczności to już inny temat.

Tabletka 72 h. po to nie to samo co tabletka wczesnoporonna. Dziękuję. Miłego dnia.
Nie przesadzaj, że nie można seksu uprawiać! :P Co Ty sobie wyobrażasz.
Można. Po ślubie! a formą antykoncepcji tylko i wyłącznie KALENDARZYK MAŁŻEŃSKI!
Gargulek
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 17:59

Re: Aborcja

Post autor: Gargulek »

antykieckowy pisze: A znasz jakieś przypadki aborcji dokonanej w 7 lub 8 miesiącu ciąży w Polsce? Możesz się nimi podzielić?
Nie znam, nie interesuje się tym az tak bardzo, ale na tyle żeby wiedziec ze takie aborcje sa przeprowadzane w innych krajach.
Natomiast pytanie było co dana osoba sadzi o aborcji a nie co dana osoba sadzi o kompromisie dotyczacym aborcji w Polsce.
Czytaj uważnie :)
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Aborcja

Post autor: nitro »

ananasek pisze:
nitro pisze:
ananasek pisze:Jeżeli ktoś nie jest gotowy na dziecko, a pęknie im gumka w trakcie to chyba lepiej, żeby laska wzięła tabletke niż zabijała, katowała czy urodziła, a potem porzuciła na mrozie lub zakopała w ogródku dziecko, bo 'zniszczyło jej życie'. A to, że jeżeli się nie jest gotowym na dziecko to nie uprawia się seksu, bo mało środków antykoncepcyjnych daje 100% skuteczności to już inny temat.

Tabletka 72 h. po to nie to samo co tabletka wczesnoporonna. Dziękuję. Miłego dnia.
Nie przesadzaj, że nie można seksu uprawiać! :P Co Ty sobie wyobrażasz.
Można. Po ślubie! a formą antykoncepcji tylko i wyłącznie KALENDARZYK MAŁŻEŃSKI!
haha :krzeslem: Żyjesz w XIX wieku?
ODPOWIEDZ