dom czy mieszkanie?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
marggi
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 11 kwietnia 2016, 21:00

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: marggi »

To chyba każdy musi sobie zrobić własną listę za i przeciw. Inny woli dom, drugi mieszkanie. Sama jednak wolę ciszę i spokój, więc własny dom.
Pola33
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwietnia 2016, 18:51

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Pola33 »

Moim zdaniem dom to studnia bez dna oczywiście fajnie jest go mięc, ale dla ludzi aktywnych i pracujących jest to związane z wieloma obowiązkami
natalia86
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2016, 11:53

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: natalia86 »

Dom - nawet mały, koniecznie z ogródkiem gdzieś pod lasem!
line
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2016, 18:12

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: line »

ja jestem zwolenniczka mieszkan
Pykacz
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 28 kwietnia 2016, 11:32

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Pykacz »

Dom, tylko i wyłącznie dom. Mieszkania mnie już nie kręcą, za dużo się w nim mieszkało. Dom to przede wszystkim swoboda.
lovely
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016, 11:46

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: lovely »

Ja wole mieszkac w mieszkaniu, bo mniej roboty, mniej sprzatania.
magda86
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 19:34

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: magda86 »

oczywiście że dom jest fajniejszym rozwiązaniem, bo nie ma jak pić poranną kawę przed domem w szlafroku. Niestety kupno domu to kilka razy większy wydatek niż kupno mieszkania
sum67
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2016, 20:07

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: sum67 »

ja sie lepiej czuje w domu.
Ina
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2016, 15:15

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Ina »

To akurat jest kwestia indywidualna jednak dom to studnia bez dna
szczur4
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 4 lipca 2016, 19:40

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: szczur4 »

Jestem zwolenniczką domów prywatnych
karolminek
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 19 listopada 2014, 11:42

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: karolminek »

Dom to większa swoboda ale i większe koszta.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: viktoria11 »

Wiadomo są plusy i minusy i ten kto całe życie mieszkał w bloku nie wyobraża sobie hektarów do sprzątania w domu i obowiązków i na odwrót ja osobiście mieszkam w domu narazie z rodzicami ale budujemy mały domek parterowy:) mieszkając z rodzicami oszczedzaliśmy i udało się bez kredytów odłożyć:) mamy 2 dzieci i dla mnie mały dom to jest spełnienie marzeń lubię w lecie przesiadywac na tarasie, jeść tam obiadki z dziećmi rozlożyć basen i pluskać się razem z nimi, pograć w piłkę, uprawiać swój mały warzywniak i truskawki. no to trzeba poprostu lubieć jednych będzie bolało że musi kosić trawe a ja robie to z przyjemnością:) dla sportu:) tylko dom w odpowiedniej odlegóści od sasiadów oczywiście:) ostatnio bylam u koleżanki przeprowadzila sie z domu do mieszkania i narzeka bo córke przesladuja jakieś dziewczyny bo jest przy kości i spokojnie nie wyjdzie z bloku tylko patrzy czy na ławkach nie siedza, to ma małego bobasa i jak wyjdzie na balkon zaczerpnąć powietrza to sąsiad na dole akurat na papierosa wychodzi i nici z świeżości w powietrzu, to dywanu niema gdzie wytrzepać itd itd.........
juŚka
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 21 lipca 2016, 12:59

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: juŚka »

Ja wybrałam mieszkanie. Może dlatego, że całe życie tak mieszkam i nie przeszkadzają mi sąsiedzi, dzieci, psy. Wiem, że w domku więcej swobody, przestrzeni, ogród do zabawy dla dzieci... Ale nie wiem czy potrafiłabym się odnaleźć na takiej sytuacji, chociaż to zapewne kwestia przyzwyczajenia. Może gdybym nie miała wyjścia, to jakoś dałabym radę. Na ten moment jednak zostaję przy mieszkaniu :)
patka
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 4 sierpnia 2016, 14:55

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: patka »

Ja jestem za mieszkaniem. Może przede wszystkim dlatego, że nigdy nie mieszkałam w domku i nie wiem jak to jest. W mieszkaniu natomiast o nic nie muszę się martwić, wszystko zgłaszam do wspólnoty albo spółdzielni i oni zajmują się naprawą lub wymianą. Nie mam na głowie ogrodu, który zapewne by mnie bardzo zajmował, bo lubię nowe wyzwania, a czegoś takiego jeszcze nie próbowałam. Do centrum miasta nie mam daleko, nie muszę dojeżdżać samochodem albo autobusami. Wiadomo, że rożnie bywa np. z sąsiadami i w niektórych mieszkaniach słychać nawet jak sąsiad gotuje wodę na herbatę, ale mimo to już się do tego przyzwyczaiłam. Oczywiście nie wyobrażam sobie mieszkania bez balkonu, na którym można wypić kawę czy herbatę oraz garażu albo miejsca parkingowego, ale nie są o chyba zbyt wysokie wymagania.
Domek lubię u kogoś albo w czasie wakacji - wtedy jest więcej swobody i luzu, ale wystarczy mi to jedynie od święta, a niekoniecznie na co dzień.
wiatrolaps
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 16 sierpnia 2016, 15:03

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: wiatrolaps »

Dla niektórych wybór będzie oczywisty, ale dla wielu może okazać się bardzo trudny, a jest to przecież decyzja wpływająca na całe życie. Tak więc, co wybrać: przytulny domek za miastem lecz daleko od pracy, czy mieszkanie w centrum?

Wszystko zależy od naszych preferencji, ponieważ koszty kosztami, ale chodzi o to by czuć się dobrze tam gdzie się mieszka. Należy zatem odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czy lubię zgiełk miasta, a może wolę ciszę i spokój? Na tym bowiem przede wszystkim opiera się nasz wybór. Jeżeli od zawsze marzył nam się domek z ogródkiem, nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli jednak uwielbiamy miejskie życie, nie przeszkadza nam hałas, za to lubimy kiedy wszędzie jest blisko – pozostańmy przy mieszkaniu.
ODPOWIEDZ