metoda in vitro

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Jozin
VIP
VIP
Posty: 3897
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: metoda in vitro

Post autor: Jozin » 12 lipca 2014, 15:02

Adrian, nie zachowuj się jak CHAM !!!!!

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: metoda in vitro

Post autor: juve_fan » 12 lipca 2014, 15:17

W czym problem ostojo lulturalnego zachowania?

Jozin
VIP
VIP
Posty: 3897
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: metoda in vitro

Post autor: Jozin » 12 lipca 2014, 15:46

Przeczytaj jeszcze raz swój post....

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: metoda in vitro

Post autor: juve_fan » 12 lipca 2014, 17:10

Nie widzę w nim nic niestosownego. Dlaczego wiec mnie wyzywasz? Dla sportu?

Co złego jest w wytykaniu zwolennikowi eugeniki jego wlasnych słabości? Byłby jednym z tych do wyskrobania, bo po co nam dzieciaki z astmą, które 5km nie przebiegną bez zadyszki? Cały cZas stosuje jego tok myślenia.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: metoda in vitro

Post autor: zielony87 » 12 lipca 2014, 18:17

Jozin pisze:Adrian, nie zachowuj się jak CHAM !!!!!
No Jozin,bez przesady,szlachty tu nie ma,a mieszczaństwo w Jaśle z awansu z wiadomo jakiej grupy społecznej ;) Poza tym nie zapominaj,że to jasło4u ;) Poza tym wreszcie nie zapominaj,że dyskutujesz z PiSowcem... I nie zapomnij wreszcie,że chamstwo w naszych dyskusjach tutaj bywa strasznie uniwersalnym językiem ;)
Juve fan pisze:
Antykieckowy pisze:W przypadku "dziecka Chazana" nie było COŚ nie tak. To nie był katar czy down.
To dziecko nie miało połowy głowy, niedorozwinięty mózg na wierzchu, oczu i wiele innych "coś nie tak". Pozwalanie urodzić się takiemu dziecku (wiedząc, że za parę dni umrze) to zwykły sadyzm i ignorancja (bo przeca to nie moje dziecko i nie ja będę cierpiała).
Zakażmy wiec in vitro, bo to dziecko było rezultatem tej metody.
Zakażmy,nakażmy,bo przecież politycy katoliccy i księża wiedzą najlepiej i basta a reszta to chamstwo i plebs.To że z tego "chamstwa i plebsu" pochodzą też ci politycy i księża,to że wcale wbrew pozorom nie są koniecznie (choć pozują) jakąś nadzwyczajną elitą intelektualną i moralną,że nie mają prawa decydować za innych ludzi dla niektórych nie jest dość zrozumiałe.No cóż.Świadczy to tylko na niekorzyść takich osób.

Stało się.To "dziecko" nie miało najmniejszych szans na przeżycie.To nie była jakaś astma z którą można żyć,to nie była wada serca którą można skorygować,było wiadomo,że szanse na przeżycie zerowe.Nie istnieją metody rehabilitacji nawet.Procedura medyczna i prawo zezwalają w takich warunkach na aborcję.Sama metoda in vitro natomiast w dużej części przypadków jednak jest skuteczna,a patologiczny rozwój/niedorozwój płodu zdarza się i przy poczęciu naturalnym.

Co zaś do motywowanej religijnie "bioetyki" powiem tak : świat byłby piękniejszy,gdyby wierzący konsekwentnie odmawiali korzystania z osiągnięć nauki i nie wtrącali się w życie tych, którzy z tych osiągnięć zamierzają korzystać.Dobór naturalny załatwiłby sprawę.No niestety mamy do czynienia z hipokrytami,którzy przy poważnych chorobach zamiast stosować kadzidełko i modlitwę i jak Bóg przykazał, szybciutko wskutek choroby "przejść do życia wiecznego" na "tym lepszym świecie" rękami i nogami trzymają się grzesznego i marnego życia tu i teraz :P , idą do lekarza,ale innym starają się to skomplikować,albo utrudniać udzielenie pomocy medycznej,zwłaszcza jeśli im się wydaje,że narusza to ich "przekonania" Jak gdyby ten ich "Bóg" miał wg. tych ich wierzeń religijnych rozliczyć ich nie za ICH życie i postępowanie tylko za cudze i jak gdyby to życie wieczne jakim ma ich Bóg obdarować było dużo gorsze niż to tutaj.Dziwne,przecież do raju się podobno wybierają,nie do piekła... :krzeslem:
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2014, 18:25 przez zielony87, łącznie zmieniany 1 raz.

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: metoda in vitro

Post autor: juve_fan » 12 lipca 2014, 18:25

zielony87 pisze: Zakażmy,nakażmy,bo przecież politycy katoliccy i księża wiedzą najlepiej i basta a reszta to chamstwo i plebs.To że z tego "chamstwa i plebsu" pochodzą też ci politycy i księża,to że wcale wbrew pozorom nie są koniecznie (choć pozują) jakąś nadzwyczajną elitą intelektualną i moralną,że nie mają prawa decydować za innych ludzi dla niektórych nie jest dość zrozumiałe.No cóż.Świadczy to tylko na niekorzyść takich osób.
Jednak nie wszyscy lekarze muszą godzić się na przeprowadzenie aborcji. Może dlatego, że nie chcą być panami życia i śmierci.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: metoda in vitro

Post autor: zielony87 » 12 lipca 2014, 18:43

Ale Chazana nie ukarano za to,że nie przeprowadził aborcji.Złamał prawo nie udzielając informacji do której był zobligowany pacjentce,i nie udzielając informacji na czas pośrednio przymusił do donoszenia tej ciąży.Powtórzę: zerowe szanse na przeżycie.Lekarz zadał niepotrzebny ból i przedłużył agonię tylko dlatego,by zadowolić jakieś bóstwo w które wierzy - ale na którego istnienie jednoznacznych dowodów nie ma.Zresztą sądząc z Biblii to bóstwo upośledzonych i chyba tak zanadto nie lubi bo co choroba to "kara Boża",samo też pomimo nie zabijaj nakazywało wymordowanie mężczyzn,kobiet,dzieci,starców i nawet zwierząt "niewiernych" Amalekitów i takich tam.Żeby nie być gołosłownym np.:
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1168
1 Sm 15, 2-3 pisze:Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły».
No i ostatecznie - gdyby Bóg nie chciał aborcji w takich przypadkach to przecież uczyniłby aborcję albo tak skrajne upośledzenie płodu niemożliwym.Przecież jest wszechmocny,to dogmat wiary nawet. A gdyby nawet nie leżało to w zasięgu jego możliwości - to dlaczego każdy lekarz podejmujący się aborcji nie pada rażony gromem tudzież jakąś paskudną śmiertelną chorobą :?: No :?: Więc jeśli na taką sytuację pozwala to nie wyręczajcie waszego Boga. Ponieważ nie macie przykazania każącego wam wpychać nos w cudze sprawy,nie odpowiadacie przed tym Bogiem w którego wierzycie wg religii za cudze decyzje.

Ja wiem,że To "Prawo" w nazwie "Prawo i Sprawiedliwość" tak samo jest dla picu jak "Obywatelska" w "Platforma Obywatelska",ale DUA LEX SED LEX i tyle.Jeśli się prawo nie podoba to trzeba je najpierw zmienić.Służby państwowe nie mogą jednak ignorować łamania prawa,bo wtedy jest BEZPRAWIE,a od bezprawia to społeczeństwo i państwo gniją,rozpadają się.A jeśli Chazan nie mógł wg. was nawet wskazać i pozwolić na tą aborcję,bo Bóg był dla niego ważniejszy,to przypominam:
Oddajcie cesarzowi co cesarskie,a Bogu co należy do Boga
Jeśli podjął decyzję to niestety - wiązała się ona z tym jak to pewnie uznajecie "dobrowolnym męczeństwem".Nikt go nie ukamienował,nie ukrzyżował,nie smażył na oleju - nie jest tak źle...

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: metoda in vitro

Post autor: juve_fan » 12 lipca 2014, 19:51

zielony87 pisze:Ale Chazana nie ukarano za to,że nie przeprowadził aborcji.Złamał prawo nie udzielając informacji do której był zobligowany pacjentce,i nie udzielając informacji na czas pośrednio przymusił do donoszenia tej ciąży.
Udzielenie informacji o tym, że nie dokona aborcji następnego dnia jest "przymuszeniem do donoszenia ciąży"? Jakie przepisy mówią o tym, że lekarz ma prowadzić ewidencję alternatywnych klinik, które specjalizują się w zabijaniu nienarodzonych dzieciaków?

Nie istnieje żadna oficjalna lista szpitali czy lekarzy, którzy wykonują aborcję. Przyznał to sam resort zdrowia w odpowiedzi na interpelację posła Przemysława Wiplera, który prosił o wskazanie placówek.

Lekarstwem na problem wady rozwojowej nie jest zabicie dziecka. Celem lekarzy nie jest czyszczenie populacji z ludzi, którzy są nieprawidłowo ukształtowani, którzy są chorzy

Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2999
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 20:54
Kontakt:

Re: metoda in vitro

Post autor: antykieckowy » 12 lipca 2014, 20:55

juve_fan pisze:
antykieckowy pisze:
grzybel pisze:Gdyby nie katolicy, rodziły by się tylko zdrowiutkie okazy.
Otóż to! Gdyby nie katolicy (żydzi i muzułmanie) i ich nienawiść do wszystkiego co okazuje się lepsze od ich bozi to z pewnością genetyka byłaby na takim poziomie, że moglibyśmy niepożądane mutacje genetyczne eliminować.
Kiedyś skarżyłeś się, że jesteś astmatykiem, czy coś w tym stylu. Ile mniej leków musielibyśmy produkować i o ile bardziej korzystne finansowo byłoby gdyby twoi rodzice już we wczesnej fazie zdecydowaliby się na skrobankę. Byłeś jedynie wersją beta, a na twoje miejsce byłby ktoś zdrowszy i silniejszy. Dzięki temu realizowałby się scenariusz Hitlera. Jestem jak najbardziej za. Cywilizacja Spartan, gdzie słabe jednostki są zrzucane zaraz po urodzeniu ze skały jest czymś, o czym zawsze marzyłem.
Astmy nabawiłem się w wieku kilku miesięcy gdy genialna pani lekarz zaczęła leczyć zapalenie płuc sterydami. Mój post był o mutacjach genetycznych, wrodzonych i śmiertelnych chorobach, które skazują na śmierć w kilka dni po urodzeniu a nie nabytych chorobach. Ale po ch*j czytać co inni piszą, lepiej nasmarować mało inteligentną odpowiedź.

:ok:

I naprawdę dziwi fakt, że ludzie twojego pokroju najbardziej wykrzykują słowa poparcia dla Chazanów a dzieci z połową głowy, bez oczu i niedorozwiniętym mózgiem mają głęboko w doopie. Niech zdycha, ważne, że się urodziło. Takie podejście jest po prostu chore.
juve_fan pisze:
antykieckowy pisze: W przypadku "dziecka Chazana" nie było COŚ nie tak. To nie był katar czy down.
To dziecko nie miało połowy głowy, niedorozwinięty mózg na wierzchu, oczu i wiele innych "coś nie tak". Pozwalanie urodzić się takiemu dziecku (wiedząc, że za parę dni umrze) to zwykły sadyzm i ignorancja (bo przeca to nie moje dziecko i nie ja będę cierpiała).
Zakażmy wiec in vitro, bo to dziecko było rezultatem tej metody.
Zakażmy zapłodnienia naturalnego bo tam mutacje genetyczne, choroby wrodzone, poronienia we wczesnej fazie ciąży itd. zdarzają się o wiele częściej.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: metoda in vitro

Post autor: zielony87 » 12 lipca 2014, 21:19

Juve Fan pisze:Lekarstwem na problem wady rozwojowej nie jest zabicie dziecka.Celem lekarzy nie jest czyszczenie populacji z ludzi, którzy są nieprawidłowo ukształtowani, którzy są chorzy
Owszem.Ale jeśli lekarstwa nie ma i wady te powodują długotrwałą agonię,to obowiązkiem lekarza jest ograniczenie bólu chorego i bliskich do minimum.Bywa,że przyspieszając śmierć - jeśli ta jest rzeczywiście nieuchronna - z przyczyn humanitarnych,celem zaoszczędzenia cierpień choremu i otoczeniu.Nie każdemu to pasuje. Nie każdy mając do wyboru pociąg jadący na 5 osób byłby gotów przestawić zwrotnicę by pojechał tylko na 1 (taki teoretyczny eksperyment psychologiczny na temat moralności itd.). Nie każdy miałby odwagę stawić czoło konsekwencjom "mniejszego zła".Ale niektórzy je wybierają,jeśli są naprawdę przymuszeni przez los do dokonania wyboru i mają odwagę.

Tylko - czy to potrafią zrozumieć "katolicy" wg których "choroba ma boleć i jusz","cierpienie to modlitwa którą można polecić Bogu" itp. sadystyczne bzdury :?: :!: :
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzi ... index.html
http://www.mp.pl/bol/aktualnosci/show.html?id=87931
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i- ... ledu/h4gr3
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... c-bol.read
Zatem: wątpię. Najłatwiej to właśnie dbać o własne "sumienie" które dziwnym trafem nie występowało w PRLu czy pewnie w prywatnym gabinecie. O Chazanie:
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/w ... 26172.html

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 12064
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: metoda in vitro

Post autor: dragoness » 13 lipca 2014, 08:42

Trochę zjechaliśmy z tematu, no ale skoro już... http://slwstr.net/blog/2014/7/5/nieludz ... arodzonych I żeby była jasność. NIE jestem zwolenniczką aborcji na życzenie, traktowanej jako środek antykoncepcyjny i usprawiedliwienie dla głupoty i nieodpowiedzialności. Obecna ustawa jest wystarczająca i NIKT nie powinien przy niej grzebać.

Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2999
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 20:54
Kontakt:

Re: metoda in vitro

Post autor: antykieckowy » 15 lipca 2014, 12:10

dragoness pisze:Trochę zjechaliśmy z tematu, no ale skoro już... http://slwstr.net/blog/2014/7/5/nieludz ... arodzonych I żeby była jasność. NIE jestem zwolenniczką aborcji na życzenie, traktowanej jako środek antykoncepcyjny i usprawiedliwienie dla głupoty i nieodpowiedzialności. Obecna ustawa jest wystarczająca i NIKT nie powinien przy niej grzebać.
Nie sądzę by ktoś odważył się zmieniać aktualną ustawę antyaborcyjną. PiS miał już okazję ale z niej nie skorzystał (dlatego m.in. Marek Jurek odszedł z PiS) i przy ewentualnym objęciu władzy też nie skorzysta bo zwolenników całkowitego zakazu aborcji nawet w PiS jest stosunkowo mało... ot, mała grupka panów w podeszłym wieku i starych bezdzietnych panien. Choć z drugiej strony PiS uwielbia strzelać sobie w kolana więc być może gdy znowu będą mieli problemy z rozliczeniem się z PKW to zrobią zakaz całkowity i pozwolą się obalić, jak ostatnio :]

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: metoda in vitro

Post autor: juve_fan » 15 lipca 2014, 13:06

antykieckowy pisze:
I naprawdę dziwi fakt, że ludzie twojego pokroju najbardziej wykrzykują słowa poparcia dla Chazanów a dzieci z połową głowy, bez oczu i niedorozwiniętym mózgiem mają głęboko w doopie. Niech zdycha, ważne, że się urodziło. Takie podejście jest po prostu chore.
A mnie dziwi fakt, że ludzie twojego pokroju chcą decydować o tym, kto się nadaje do tego by przyjść na świat, a kto na to nie zasługuje. To jest dopiero chore.

Czy ktoś odniesie się do tego w kontekście Chazana? (prośba nie dotyczy zielonego, który napisze elaborat o swoich problemach)
Nie istnieje żadna oficjalna lista szpitali czy lekarzy, którzy wykonują aborcję. Przyznał to sam resort zdrowia w odpowiedzi na interpelację posła Przemysława Wiplera, który prosił o wskazanie placówek.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 12064
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: metoda in vitro

Post autor: dragoness » 15 lipca 2014, 13:33

ludzie twojego pokroju chcą decydować o tym, kto się nadaje do tego by przyjść na świat, a kto na to nie zasługuje. To jest dopiero chore.
A jakie kwalifikacje trzeba mieć? Kto skorzystał na tym, że to nieszczęsne dziecko się urodziło, przeżyło kilka dni i zmarło w cierpieniu? Nota bene, dlaczego Kościół odmawia katolickiego pochówku poronionym płodom, skoro życie liczy się od poczęcia?

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: metoda in vitro

Post autor: juve_fan » 15 lipca 2014, 13:37

dragoness pisze:
ludzie twojego pokroju chcą decydować o tym, kto się nadaje do tego by przyjść na świat, a kto na to nie zasługuje. To jest dopiero chore.
A jakie kwalifikacje trzeba mieć? Kto skorzystał na tym, że to nieszczęsne dziecko się urodziło, przeżyło kilka dni i zmarło w cierpieniu? Nota bene, dlaczego Kościół odmawia katolickiego pochówku poronionym płodom, skoro życie liczy się od poczęcia?
Ale czemu pisać głupoty, nie znając Kodeksu Prawa Kanonicznego (kanon 871 oraz 1183 § 2) ???

PS: A czemu pozwalamy żyć dzieciakom, które ulegają wypadkowi i mają paraliż całego ciała? Przecież też można je szybko usunąć. Mniej roboty dla rodziców. Do tego naprawdę zmierzamy w XXIw.? Świat ma być tylko i wyłącznie lekki, fajny i przyjemny? Zaczynam się was bać.

ODPOWIEDZ