Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Bpd
Debiutant
Debiutant

Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: Bpd » 16 grudnia 2011, 13:16

Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ??? niebo piekło a może kompletnie nic,w co wierzycie ??? myślicie wogóle o śmierci i o tym co będzie dalej?? o ile wogóle coś będzie...

polska111
Ekspert
Ekspert

Re: co nas czeka....

Post autor: polska111 » 16 grudnia 2011, 19:58

Śmierć nas czeka to pewne :cwaniak:

Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Kontakt:

Re: co nas czeka....

Post autor: antykieckowy » 17 grudnia 2011, 00:26

Po śmierci zasiądę po prawicy mego Ojca.

Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: dawideqq » 17 grudnia 2011, 01:08

co nas czeka ? piekloooo!! :mad: :mad:

http://www.youtube.com/watch?v=FO0McVS0Buw można posłuchać. Typo opowiada jak doświadczył piekła przez 23 minuty...

piotrek
VIP
VIP

Post autor: piotrek » 17 grudnia 2011, 10:13

nic nie ma, ewentualnie przekażesz swój majątek dla kleru

domikresko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: domikresko » 17 grudnia 2011, 10:19

Będziecie siedzieć sobie w niebie. :rotfl: A robale będą mieć ucztę.

Chudy44
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Chudy44 » 17 grudnia 2011, 10:40

Wierzący nie jestem, ale w jakieś życie pozagrobowe wierzę. Nie wiem w jakiej postaci, nie wiem jak ale wierzę.

mała111
VIP
VIP

Post autor: mała111 » 17 grudnia 2011, 11:10

skąd to pytanie?? źle Ci w życiu?? każdy wierzy w to co przynosi mu jakąś ulgę,ale chyba nikt na codzień się nie zastanawia co go czeka później po tej drugiej stronie :spi:

Awatar użytkownika
pablo
Guru
Guru

Post autor: pablo » 17 grudnia 2011, 16:56

Bpd pisze:Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ??? niebo piekło a może kompletnie nic,w co wierzycie ??? myślicie wogóle o śmierci i o tym co będzie dalej?? o ile wogóle coś będzie...
ateiści twierdza że po smierci jest ten sam stan co przed urodzinami :) pamietasz coś?? ja nic. kościół wie o tym, robi z nas idiotów i obiecuje niebo itd a najlepsze że jeśli się mylą? czyli przez całe życie uświadamiali nas że coś tam jest a nie będzie nic, to co im zrobisz? :) nic i na tym zbudowali swoje mocarstwo.
Ja osobiście jednak myśle że reinkarnacja jest bardzzo mozliwa jest wiele opisanych przypadków w Indiach, u nas nie mówi się o niej a jest warta uwagi;)

pozdr

Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Parasol » 17 grudnia 2011, 17:51

Czyżbyś Bpd planował(a) przenieść się na "tamten" świat?
W takim razie pamiętaj, że czasami się nie udaje, a kaleką można zostać na długie lata.

sok_z_żuka
Obyty
Obyty

Post autor: sok_z_żuka » 17 grudnia 2011, 18:03

Myślę, że spora część wypowiadających się na tym forum będzie się smażyć w piekle za bezpodstawne s*ranie na innych

Awatar użytkownika
oth
VIP
VIP

Post autor: oth » 17 grudnia 2011, 18:27

Też mnie się wydaje że Bóg Wszechmogący, nieskończenie Miłosierny, wtrąci swoje dzieci do piekła. Niech mają nauczkę.

Awatar użytkownika
NotoriusBIG
Guru
Guru

Post autor: NotoriusBIG » 17 grudnia 2011, 20:10

Ja uważam (ja uważam- odnosi się do całego tekstu, wyrażam tylko moje zdanie, które nie musi się podobać, ale proszę o tolerancję), że piekło nie istnieje, nie ma jego potwierdzenia.



Obraz piekła płonącego ogniem i diabła z rogami powstał w średniowieczu i został wymyślony przez ludzi. Podobnie jest z czyśćcem, którego nie ma w Biblii, (nawet jednego słowa). Czyściec przyjęto na soborze (można sprawdzić- kto szuka nie błądzi).



Uważam, że po śmierci jest inna egzystencja, lecz nie wierzę w piekło. Badania nad śmiercią kliniczną przyniosły zatrważające wnioski,jedynie 1% mówi o obrazie piekła, natomiast relacje tej osoby odbiegają od relacji innych osób tzn. są mniej wiarygodne- tak wynika z badań.

Jedynym katolickim potwierdzeniem piekła są objawienia w Fatimie, jednak to do mnie nie przemawia, gdyż w innych religiach również są objawienia (tak, nie jesteśmy wyjątkowi- w hinduizmie jest ich chyba najwięcej)- oczywiście pozostawiam to do własnych przemyśleń.

Druga sprawa piekła- to może być Emilly Rose. Proponuję jednak prześledzić tą sytuację. Dwóch księży dostało wyroki prokuratorskie kary więzienia w zawieszeniu, natomiast lekarze sądowi stwierdzili śmierć poprzez zagłodzenie. A co najdziwniejsze w obronie ów księży nie stanął wtedy żaden niemiecki biskup i duchowny, a co ciekawsze Josef Stangl- niemiecki biskup wydał oświadczenie w którym stwierdził, że szatan nie istnieje, a opętanie jest chorobą. To też pozostawiam do przemyślenia, a komu się nie podoba zlania tego,

Mało ludzi wie o tym, że w początkach chrześcijaństwa ludzie wierzyli w reinkarnację zapoczątkowaną przez Orygenesa, a obaloną aż w 533 przez cesarza Justyniana na soborze, na który nakazał przybyć papieżowi i zatwierdzić swoje postulaty.

Wystarczy poczytać historię.

To tylko moje poglądy, nie zamierzam się z nikim wykłócać, oraz przepychać mojego zdania.. Możecie się nie zgadzać, jeśli ktoś chce konstrukytwnie porozmawiać, jestem do usług, bo krzyczeć nie zamierzam, oraz forsować moich poglądów.
PS. kolorowe znaki dodałem, aby było czytelniejsze.

dunczyk
Guru
Guru

Post autor: dunczyk » 17 grudnia 2011, 20:35

Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP

Post autor: Jagoda Fioletowa » 18 grudnia 2011, 00:38

Hmmm... Ja to nie wierzę dosłownie ani w Biblię ani w Koran itp... Wierzę, że po śmieci będę z moją rodziną gdzieś, gdzie będziemy szczęśliwi, bo dobrzy z nas ludzie. Nie wykluczam reinkarnacji... Ale tak na prawdę, to nie wiem co będzie, nie wiem co się ze mną stanie, z moim ciałem, duszą... Gdzie powędruję... Nie wiem... Ale czuję, że to będzie dobre miejsce. Nie boję się śmierci, ale też nie chcę jej jeszcze. Chcę pożyć, pomagać ludziom i robię to, pomimo wszystko... Może to nie jest dobrze opłacane w naszym kraju, ale robię to, bo tak chcę, tak czuję...
Nie wiem, co się ze mną stanie po śmierci, ale Bóg ( lub Ktokolwiek mi świadkiem), że tak robię... Czasami przewraca mi się w głowie, ale do pionu sprowadza mnie "czarny chleb i czarna kawa" :)
Reasumując: Nie wiem, co będzie za 'ścianą', ale wierzę, że to będzie dobre.

ODPOWIEDZ