Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Zastanawialiście się kiedyś co Was czeka po śmierci ???

Post autor: dax » 13 listopada 2012, 07:52

Propos ewolucji poniżej krótki artykulik z Racjonalisty.pl więc źródło jak najbardziej wiarygodne dla Pana Antykieckowego:

Portal Racjonalista propaguje „racjonalny” sposób myślenia. Jak to u ateistów bywa Stowarzyszenie Polskich Racjonalistów, których głównym narzędziem walki z „ciemnotą i zacofaniem” jest portal Racjonalisty pl. szuka poparcia dla swojego ateizmu w nauce. I w tym celu szeroko propaguje neodarwinowską propagandę. Często jednak autorzy artykułów z Racjonalisty. pl, nie rozumiejąc artykułów, które streszczają, robią dobrą przysługę teorii inteligentnego projektu, wyciągając na światło dzienne różne rewelacyjne wiadomości, które podkopują zasadność hipotezy neodarwinowskiej. Np. do niedawna uczeni byli przekonani, iż mimikra u motyli jest efektem neodarwinowskich zmian, to znaczy przypadkowych mutacji odcedzanych przez dobór naturalny.

Jak się jednak okazało mimikra u motyli opiera się na zmienności w ramach normy reakcji na środowisko. To znaczy tyle, że genomy tych motyli potrafią w sposób zaplanowany manipulować własną ewolucją, a raczej dostosowaniem. Znaczy to też tyle, że takie umiejętności są na wyposażeniu genetycznym motyli i korzystają one z tego wyposażenia, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie ma tutaj mowy o żadnej przypadkowej ewolucji.

Ale oddajmy głos autorowi artykułu na Racjonaliście pl.:

Zespół europejskich naukowców odkrył, jak motyle potrafią zmienić wzór na skrzydłach, aby upodobnić się do sąsiadujących gatunków i uchronić się przed atakami ptaków. Badania, których wyniki opublikowano w czasopiśmie Nature, rozwiązują zagadkę, która intrygowała naukowców od tak wielu lat, łącznie z Darwinem. Odkrycia ujawniają, jak zmiany genomiczne potrafią odgrywać rolę we współistnieniu fenotypów adaptacyjnych, obejmujących rozmaite współpracujące ze sobą geny, poprzez ograniczanie rekombinacji i przepływu genów.

Niektórzy z czołowych, światowych myślicieli ewolucyjnych snują teorię na temat tego, jak motyle, które nie są przysmakiem dla ptaków, wykształciły te same wzorce ubarwienia odstraszającego. Naukowcy z Muséum national d’Histoire naturelle w Paryżu (Centre National de la Recherche Scientifique, CNRS) we Francji i Uniwersytetu Exeter w Wlk. Brytanii pogłębiają naszą wiedzę na temat fortelu wykorzystywanego przez motyle do oszukiwania ptaków. Nazywany mimikrą müllerowską jest naturalnym zjawiskiem zachodzącym wtedy, kiedy dwa gatunki lub ich większa liczba, mające wspólnych drapieżników, imitują swoje sygnały odstraszające.

Na podstawie przeprowadzonych na jednym stanowisku w lesie deszczowym badań gatunku amazońskiego Heliconius numata, który upodabnia się do wielu innych gatunków motyli, zespół twierdzi, że populacja tego gatunku ma charakterystyczne wzory kolorystyczne na skrzydłach przypominające wzory innych motyli, takich jak te z rodzaju Melinaea, których ptaki nie chcą jeść. Ten sprytny fortel chroni motyle przed drapieżnikami.

Zespół zidentyfikował i przeprowadził sekwencjonowanie regionu chromosomalnego odpowiedzialnego za wzory na skrzydłach H. numata. Wzór na skrzydle motyla kontrolowany jest przez pojedynczy region jednego z chromosomów. Chromosom ten zawiera geny regulujące różne elementy wzoru.

Klastrowanie, które eksperci nazywają “supergenem”, umożliwia kombinacje genetyczne, które “sprzyjają” utrzymywaniu podobieństwa mimetycznego. Niemniej zapewnia również, że kombinacje generujące wzory inne niż mimetyczne nie pojawiają się. Supergeny mają kluczowe znaczenie dla rozwoju i utrzymania rozmaitych cech występujących w świecie przyrody, w tym kolorów i wzorów na organizmach morskich oraz kształtów kwiatów.

W toku prowadzonych badań naukowcy odkryli, że u tego gatunku współistnieją trzy wersje tego samego chromosomu, a każda z nich kontroluje odrębne formy wzoru na skrzydłach. A zatem motyle mogą wyglądać całkowicie odmiennie i dzielić ten sam kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA).

“To odkrycie wprawiło nas w osłupienie” – mówi naczelny autor dr Mathieu Joron z Muséum national d’Histoire naturelle. “Te motyle to Transformersy świata owadów. Z tą różnicą, że zamiast przemieniać się z samochodu w robota za przyciśnięciem guzika, jeden przełącznik genetyczny umożliwia tym owadom przybieranie różnych form mimetycznych – to wprost niewiarygodne i zakrawa na science fiction. Teraz zaczynamy rozumieć, jak ten przełącznik może mieć tak wszechogarniający wpływ.”

Wypowiadając się na temat odkryć profesor Richard ffrench-Constant z Uniwersytetu Exeter stwierdził: “Naukowcy głowili się nad tym zjawiskiem od wieków, nie wyłączając samego Darwina. Co więcej, owe pierwsze obserwacje mimikry pomogły w wypracowaniu teorii naturalnego doboru. Teraz, kiedy dysponujemy odpowiednimi narzędziami, jesteśmy w stanie zrozumieć przyczynę tej zdumiewającej transformacji: zmieniając zaledwie jeden gen motyl jest w stanie oszukać swoich drapieżników, upodobniając się do szeregu różnych motyli o niedobrym smaku.”

Tak to upadają jeden po drugim neodarwinowskie mity. Tak to właśnie hipoteza ewolucyjna zamiast zyskać na rozwoju nauki tylko na nim traci. A przecież miało być inaczej. Miało być tak pięknie i prosto!

ŹRÓDŁO:

http://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/d,6/t,39314
Szukając informacji w internecie można zauważyć że teoria ewolucji sypie jak domek z kart, coraz większa liczba uczonych przychyla się do teorii "świadomego projektu".

Awatar użytkownika
TDA
Początkujący
Początkujący

Post autor: TDA » 19 listopada 2012, 11:53

życie wieczne w niebie lub w piekle :wsciekly: :super:

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 19 listopada 2012, 14:25

TDA pisze:życie wieczne w niebie lub w piekle :wsciekly: :super:
A to chyba dopiero po Sądzie Ostatecznym? :)

jasienka
Debiutant
Debiutant

Post autor: jasienka » 26 listopada 2012, 15:24

no chyba raczej tak!

Buczek
Debiutant
Debiutant

Post autor: Buczek » 14 maja 2013, 11:35

Jak się zastanawiam, to chyba nic tam nie ma :)

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 14 maja 2013, 19:33

Co mnie czeka po śmierci ? Proste: Robaki jak o pochówku będzie decydować rodzina,kremacja i rozsypanie gdzieś w lesie - jak będę mógł mieć "ostatnią wolę" i nikt nie będzie myślał o "zapewnieniu katolickiego pogrzebu".Ewentualnie kto wie - jeśli technika "pójdzie do przodu" to "skan" mózgu albo pobranie próbek DNA przed powyższym ? :]
Dax pisze:Tak to upadają jeden po drugim neodarwinowskie mity. Tak to właśnie hipoteza ewolucyjna zamiast zyskać na rozwoju nauki tylko na nim traci. A przecież miało być inaczej. Miało być tak pięknie i prosto!
Ja wiem,że kultystom New Age i ich satelitom (trudno mi cię zaklasyfikować,chyba tylko satelita :P ) różne bredzenie się zdarza ale sorki - ten artykuł po prostu był na temat tego,że "Racjonaliści" od 7 boleści tak się znają na biologii że proces ewolucji pomieszali z czymś co ewolucją akurat nie jest i użalają się teraz nad tym faktem,bo użyli złych argumentów które raczej pomogą kreacjonistom mieszać ludziom w głowach.Naucz się czytać ze zrozumieniem... Kiedyś... Choć to zapewne prośba retoryczna (typu pytania retorycznego) "Teoria" Ewolucji jest jak Teoria Newtona w Biologii - potwierdziło ją tyle dowodów pośrednich,że właściwie możemy ją nazywać faktem. A że szczegóły ujawniają słabości teorii Darwina... nic złego.Einstein też zauważył,że w pewnych szczególnych okolicznościach dynamika Newtona nie jest skutecznym narzędziem. Nie znaczy to jednak,że Teoria względności sprawiła,że oto dynamika Newtona stała się fałszywa - nie. Po prostu teoria względności jest LEPSZYM PRZYBLIŻENIEM... Tak działa nauka. Nie ma w niej tak naprawdę ostatecznych prawd (dlatego zresztą jestem sceptyczny co do "modelu standardowego" choć nawet go jeszcze nie zrozumiałem - "koniec fizyki" wygląda "zbyt pięknie" by był prawdziwy)

Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: CrazyVirus » 4 czerwca 2013, 20:08

Już można po śmierci poddać ciało zamrożeniu i w tym stanie ma przeczekać do czasu, gdy nauka pójdzie do przodu i będziemy w stanie ożywić takiego nieboszczyka. Proces nazywa się Krionika i słono kosztuje :)

Ja prawdopodobnie chciałbym aby moje ciało zostało poddane kremacji. Urnę do piachu, na to płaska kamienna tabliczka wielkości A4 Imię, Nazwisko, data urodzenia, smierci i sentencja. Nie widzę sensu w budowaniu ogromnych grobowców które zajmują tylko miejsce. Nie wiem po jakiego grzyba robić z pogrzebu taka szopkę wystawną, gdzie liczy się żeby wystawić jak najdroższy ogromny nagrobek. I po co? Z resztą i tak niedługo trzeba będzie coś w tej materii zrobić. Cmentarze nie mogą się powiększać w nieskończoność. Poza tym nieboszczykowi jest to raczej obojętne co z nim zrobią.

Mam na myśli takie nagrobki
Obrazek
Swoją funkcję spełnia, można przyjść się pomodlić albo po prostu powspominać. Jest schludnie i skromnie w dodatku dużo zieleni. Nie to co na polskich cmentarzach, gdzie jest grób na grobie dookoła błoto (szczególnie w listopadzie).

bukszpan
Debiutant
Debiutant

Post autor: bukszpan » 11 czerwca 2013, 13:16

Moje ciało czeka rozłożenie się na tej ziemi, a duszę czy jak kto tam chce to nazwać - tego nie wiem, pewnie jakaś daleka lub niedaleka podróż. :)

--
fundusz inwestycyjny

Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Kontakt:

Post autor: grzybel » 13 czerwca 2013, 10:51

hm... jeśli śmierć kończy wszystko, to stwiedzenie "miłość jest wieczna" jest największym banałem ludzkości. Bo jak mogłaby trawć, gdy nie ma już kochanej i kochającej osoby?

lord Viader
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: lord Viader » 13 czerwca 2013, 15:00

co mnie czeka - nie wiem - ale wiem co bym chciał. mianowicie - chciałbym siedzieć na chmurce, popijać piwko i słuchać Morrisseya. na żywo...

mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: mija » 13 czerwca 2013, 21:03

W końcu dusza nie umiera więc chyba istnieje życie pozagrobowe może będziemy bardziej samotni w końcu zostawia się kochane osoby .

rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: rkoh » 13 czerwca 2013, 21:04

albo do nich dołącza ;)

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 13 czerwca 2013, 21:18

grzybel pisze:hm... jeśli śmierć kończy wszystko, to stwiedzenie "miłość jest wieczna" jest największym banałem ludzkości. Bo jak mogłaby trawć, gdy nie ma już kochanej i kochającej osoby?
Banał to to jest niewątpliwie natomiast gdy nie ma obu osób... to często są ich dzieci albo ludzie którzy o nich pamiętają...
Zaprawdę nic w przyrodzie do końca nie ginie...

Awatar użytkownika
Kaczorek
Debiutant
Debiutant

Post autor: Kaczorek » 12 września 2013, 13:56

W Boga wierzę, ale osobiście wydaje mi się, że gdy ktoś umiera jest tak, jakby spał i nic mu się nie śniło. Jest nicość. Przynajmniej takie jest moje zdanie, ale jaka jest prawda, każdy z nas się z czasem przekona.

piotrek
VIP
VIP

Post autor: piotrek » 1 marca 2014, 10:56

cytat:
Dokładnie to samo mówią ludzie, niemniej odmawiając świniom życia po śmierci

W chlewie były dwa prosiaki. Pierwszy zapytał się drugiego:
- Wierzysz w życie po Rzeźni?
- Jasne. Coś tam musi być. Mnie się wydaje, że odprowadzenie świni do Rzeźni to początek jej nowego życia. Nasze życie w chlewie jest po to, żeby się przygotować na to co będzie potem.
- Głupoty. Nikt nigdy nie widział żeby świnia odprowadzona do Rzeźni pojawiła się kiedykolwiek ponownie. To proste, w Rzeźni życie świni się kończy. Pogódź się z tym.
- Nieprawda. W Rzeźni życie dopiero się zaczyna! Rzeźnia to miejsce gdzie koryta są zawsze pełne. W Rzeźni jest czysto, nie tak jak w chlewie, gdzie robimy pod siebie. W Rzeźni świnie nie muszą tłoczyć się tak jak tu, w chlewie, bo w Rzeźni jest mnóstwo miejsca dla każdej świni. Po prostu, życie po Rzeźni to spełnienie wszystkich świńskich pragnień.
- Ale skąd ty to wszystko wiesz? Mówisz to z takim przekonaniem, jakbyś sam kiedyś widział Rzeźnię na własne oczy! A przecież *żadnej* świni nie udało się stamtąd wrócić.
- Wiem, bo usłyszałem to od Czarnego Wieprza.
- A kto to taki?
- Czarny Wieprz jest najmądrzejszą świnią w całym naszym chlewie. Pięknie mówi i zna odpowiedzi na wszystkie pytania.
- Czy to czasem nie jest ten wieprz, który nigdy nie był z żadną maciorą? Ten co ciągle wtrąca się kiedy widzi młodego wieprza i młodą świnkę przebywających razem, mówiąc im że wolno to robić jedynie w celu hodowli prosiąt?
- Tak, to on. Przyznaję, on jest trochę inny... Ale to nieistotne, bo Czarny Wieprz cieszy się naprawdę wielkim szacunkiem wśród większości świń. Wiele z nich, w dowód szacunku, regularnie oddaje mu część zawartości swojego koryta.
- Niesamowite.
- Czemu się tak dziwisz? Świnia o takiej pozycji w chlewie nie może tak po prostu żyć jak zwykła świnia. Czy to takie złe oddać mu niewielką część swojej dziennej paszy? Nie samym korytem świnia żyje.
- Założę się że to też słowa Czarnego Wieprza... Ale cóż, jak uważasz. Mam inne pytanie. Skąd Czarny Wieprz wie to wszystko o Rzeźni? Przecież on również nigdy tam nie był?
- Usłyszał to od innego Czarnego Wieprza, starszego niż nasz.
- A ten starszy Czarny Wieprz, to skąd wiedział?
- Niestety, nie możemy go spytać bo on już dawno odszedł do Rzeźni. Ale, o ile pamiętam, Czarni Wieprze od wieków przekazują sobie z pokolenia na pokolenie wiedzę o Rzeźni, z przykazaniem aby nauczały ją w całym chlewie.
- Rozumiem, ich też nie możemy zapytać. Czy zatem, poza opowieściami, są jakieś dowody na istnienie tego życia po Rzeźni?
- Oczywiście. To że ty, ja, i cały chlew istniejemy. To musi mieć jakiś sens. Pomyśl sam, czym by było nasze życie, gdyby jego celem nie było przygotowanie się do życia po Rzeźni?
- Chyba żartujesz. To nie jest żaden dowód. Z tego że istnieje chlew wcale nie wynika to że istnieje *jakiekolwiek* życie po Rzeźni, ani tym bardziej to że wygląda ono akurat tak jak to opisuje Czarny Wieprz. Może Rzeźnia to coś zupełnie innego? Nie rozumiem, jak można wierzyć w takie rzeczy, nie mając do tego żadnych podstaw?
- Ty nic nie rozumiesz. Dowody nie są nam potrzebne. Czarny Wieprz mówi "Dobra Świnia wierzy na słowo. Świnia wątpiąca to Zła Świnia". Wiesz co, im dłużej z tobą rozmawiam, tym bardziej widzę że Czarny Wieprz ma rację. Jesteś Złą Świnią. Tylko ci w głowie koryto i maciory. Ale poczekaj, jeszcze się przekonasz. Życie w chlewie trwa krótko. Zobaczymy jak ciebie będą odprowadzać do Rzeźni. Jeszcze sobie przypomnisz o Czarnym Wieprzu!

ODPOWIEDZ