dla zainteresowanych fotografią

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: dla zainteresowanych fotografią

Post autor: wścieklica »

Określ sumę złotówek które masz do wydania. Potem forumowicze będą radzić.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: dla zainteresowanych fotografią

Post autor: Emily »

Im sprzęt droższy, tym więcej ma opcji. Ale ten Canon jest dobry.
szczepko920
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:57

Re: dla zainteresowanych fotografią

Post autor: szczepko920 »

Witam :) Canon 550D to dobry aparat, znam wielu ludzi, którzy fotografują tym sprzętem, mało tego bawią się w RNAV Spotting (fotografowanie samolotów pasażerskich na wysokości przelotowej) na pełnym manualu, i jeżeli chodzi o poziom szumów, to Canon jest naprawdę bardzo dobry, szumów jest mało. Ja osobiście fotografuję Nikonem D5000, bardzo fajny sprzęt i mogę Ci taki polecić, solidnie wykonany, ma fajne parametry jak dla mnie, bardzo dobrze leży w dłoni i ten cudowny dźwięk migawki ;) Canon brzmi trochę jak zabawka :rotfl: , ale to tylko akustyczne detale. D5000 ma tą wadę, że nie ma wbudowanego silnika od AF w body i trzeba kupować obiektywy z silnikiem, mnie osobiście to nie przeszkadzało, szkła od Nikona pasują wszystkie, tylko w tych bez silnika niestety nie będzie automatycznej ostrości. Nikon D90 taki silnik posiada, więc wszystkie szkła są kompatybilne, w Canonie nie będzie tego problemu, ładujesz wszystko co pod Canona i śmiga. Także cokolwiek byś kupiła czy to Nikon czy to Canon, to obydwie firmy robią sprzęt naprawdę dobry, który da Ci dużo frajdy z fotografii. Pozdrawiam ;)
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: dla zainteresowanych fotografią

Post autor: dragon »

Emily ma rację pisząc: "Im sprzęt droższy, tym więcej ma opcji". Zastanów się do czego potrzebujesz lustrzanki, co chcesz fotografować i w jaki sposób. Jeśli masz ochotę używać tylko opcji "auto", to nie ma sensu płacić za niezliczone opcje super drogich modeli. Przyznam, że używam wyłącznie "manual", więc tez nie korzystam z ustawień tematycznych. Jeśli nie będziesz fotografować zawodów żużlowych lub innych superszybkich sportów, to nie zwracaj uwagi na to ile klatek na sekundę "pstryka" aparat. Jeśli nie masz w planach wywoływania dużych formatów zdjęć, to nie zwracaj uwagi na mega-ilości pikseli. Technika wciąż idzie do przodu i myślę, że teraz lustrzanki są bardzo dobrej jakości /w porównaniu sprzed np. 5 lat/, bez względu na to czy wybierzesz Canona, czy Nikona. Popytaj wśród znajomych jakiej firmy lustrzanki posiadają, czasem można pożyczyć obiektyw komuś, ktoś Tobie...
lovemeamore
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 3 listopada 2011, 19:08

Re: dla zainteresowanych fotografią

Post autor: lovemeamore »

Ja bym odpuściła Sony i Canona ;) I wybrałabym Nikona :) A wszystko zależy czego oczekujesz od aparatu bo możesz kupić dla amatora i możesz kupić dla zaawansowanego fotografa :)
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: dla zainteresowanych fotografią

Post autor: Emily »

lovemeamore pisze:Ja bym odpuściła Sony i Canona ;) I wybrałabym Nikona :) A wszystko zależy czego oczekujesz od aparatu bo możesz kupić dla amatora i możesz kupić dla zaawansowanego fotografa :)
Canony są dobre. Fakt, sentymenty do Nikona. Ale te skomplikowane Nikony są dla zaawansowanych. Wszystkiego trzeba uczyć się od początku. Nie ma przebacz.
JaTruskawka
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 17 listopada 2011, 09:32

Re: dla zainteresowanych fotografią

Post autor: JaTruskawka »

Ja mam od niedawna Canon D600 i jestem zachwycona. Nie jestem profesjonalistką, po prostu uwielbiam fotografować. Funkcji ma tyle, ze pewnie miesiące całe zajmie mi poznawanie go...ale to tez jest fajne :) Właściwie to na początku chciałam d550, bo one mają identyczne funkcje - ale 600 ma odchylany i obrotowy wyświetlacz, a to dla mnie tez ważne było. Koniecznie teraz jeszcze musze dokupić obiektyw..bo kit jest zdecydowanie niewystarczający. :)
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: dla zainteresowanych fotografią

Post autor: rrthc82 »

Ja fotografuje Nikonem d60. Bardzo fajny prosty w obsludze aparat.
Zdjecia wykonane tym aparatem mozesz zobaczyc na moim blogu http://www.memoriesofthc.blogspot.com :)
ODPOWIEDZ