przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: Ryszard L.S. »

A jam ci myślał, że w małżeństwie to jeno miłość istnieje począwszy od sakramentalnego "tak" aż po po śmierć, która, jako jedyna, związek taki rozłączyć może! Widać, że jeszcze się będę musiał długo uczyć :zalamany:
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: Ypsilon »

No najwyraźniej, bo miłośc nie zaczyna sie w chwili "sakramentalnego tak" tylko najczęściej pewnie już wczesniej a owo "tak" jest jej skutkiem. smierc zaś jednego z małżonków nie oznacza, że ten pozostajacy automatycznie przestaje go kochać. Jednak z drugiej strony moze go przestac kochac juz na długo przed smiercią i sakramentalne tak ( do którego mogło dojśc zwyczajnie pod presja kulturową) nic tu nie pomoże! ;)
ewka
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 lipca 2011, 11:44

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: ewka »

Wg mnie taka przyjaźń nie istnieje :) nawet mogę powiedzieć że troche się na takiej przyjaźni przejechałam,kiedy niby przyjaciółka mojego chłopaka zaczęła mu prawić dobre rady...takie że pożal się Boże...a wszystko po to żeby nas rozdzielić. W pewnym momencie wiedziała o mnie więcej rzeczy niż ja o sobie,choć nigdy ze mną nie rozmawiała :kwasny: pewnie chciała go mieć tylko dla siebie, bo potem nie miał dla niej tyle czasu..... dziewczyny, jeśli jakaś panna kręci się koło waszego ukochanego i przypina sobie miano PRZYJACIÓŁKI to miejcie się na baczność, przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie istnieje
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: Szeherezada »

Wg mnie nie istnieje. Jeszcze kilka lat temu byłam innego zdania, ale często jest tak, że któraś ze stron za bardzo się angażuje.
krzyslikejazz1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:06

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: krzyslikejazz1 »

Szeherezada pisze:Wg mnie nie istnieje. Jeszcze kilka lat temu byłam innego zdania, ale często jest tak, że któraś ze stron za bardzo się angażuje.
Niby racja, ale nie do końca.
iron
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 lutego 2011, 01:21

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: iron »

Moim zdaniem nie istnieje bo wcześniej czy później któraś ze stron się zaangażuje i chcąc czegoś więcej zniszczy przyjaźń.
Awatar użytkownika
Mała_Miczitanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 218
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 11:00

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: Mała_Miczitanka »

Wydaje mi się, że przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną jest o wiele prawdziwsza niż pomiędzy dwoma dziewczynami. Na pewno sobie nigdy nie odbiją faceta, nie wytargają za włosy itp :P Poza tym facet nie ma czegoś takiego jak PMS i wtedy zawsze można mu ściemnić że to jest to i nie ma prawa się wkurzać o nasze gorsze dni :P
Ja osobiście mam więcej kolegów niż koleżanek i jakoś lepiej jest mi się dogadać z facetami. A przyjaciela mam jednego, co prawda w osobie chłopaka, ale wiem, że gdybyśmy się kiedyś rozstali, to znamy się na tyle dobrze, że przyjaźń moglibyśmy kontynuować :) I wierzę że przyjaźń pomiędzy osobami dwóch różnych płci jest możliwa, bez podtekstów :)
kasieg
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 14:06

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: kasieg »

uważam, że prędzej czy póżniej każda taka "przyjażń" kończy się romansem i nie ma co więcej nad tym debatować :)
Awatar użytkownika
roza
Obyty
Obyty
Posty: 59
Rejestracja: 16 października 2011, 09:28

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: roza »

moim zdaniem nie ma takiego czegoś !!!
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: Architekt »

Oczywiście, że taka przyjaźń może istnieć choć nie u każdego jest to możliwe.
Wystarczy żeby przyjaciele lubili się bardzo i akceptowali ale żeby nie czuli do siebie wzajemnego pociągu seksualnego.
Ja miałem taką koleżankę kiedyś bardzo ją lubiłem i lubię nadal z tym, że teraz się nie widujemy bo mieszka kawałek ode mnie. Ale jeżeli tą naszą znajomość można nazwa przyjaźnią to trwała ona dobre 5 lat.
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: avicularia »

Oczywiscie,że istnieje, pod warunkiem,że jedno jest gejem a drugie pasztetem :cwaniak:
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: lato »

Aaaaaa zniszczyłaś mnie tym postem.Super! :ok:
Iskierka95
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 2 listopada 2009, 17:29

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: Iskierka95 »

Hmm... Nie ma to jak o 3:30 z nudów przeglądać forum... ;)

Też się zawsze zastanawiałam, jak to jest z tą przyjaźnią.
Doszłam do prostego wniosku. Taka przyjaźń jest możliwa, ale BARDZO rzadko się zdarza. Najczęściej tak przyjaźń prędzej czy później przeradza się w pożądanie, jednostronne lub - czego wszystkim życzymy - obustronne ; ). Często jest też tak, że od początku jedna strona ma w planach coś więcej niż tylko przyjaźń. Ale wtedy tego przyjaźnią nie można nazwać, bo to jest zwykłe oszustwo... Gdzieś kiedyś znalazłam pytanie, jak odróżnić przyjaźń damsko-męską od miłości. Hmm... Bo to też jest miłość, ale taka, jak do rodzeństwa. Proste ; D

To takie moje skromne zdanie na temat takiej przyjaźni. Wesołych świąt! ; )
Awatar użytkownika
john1234
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 21:37

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: john1234 »

A czemu miałaby nie istnieć??
to jest tak naprawdę przyjaźń - bo wtedy facet może doradzić przyjaciółce co robi źle (z punktu widzenia faceta) i odwrotnie ;)
Witka
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 7 grudnia 2011, 00:06

Re: przyjaźń między kobietą a mężczyzną....istnieje?

Post autor: Witka »

Moim skromnym zdaniem nie ma takiej przyjaźni i nie oszukujmy się zawsze się to kończy romansem
ODPOWIEDZ