Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: clashtorny »

Czy 16-latka jest wstanie pokochać czy w ogóle może jej zależeć czy po prostu zależy jej tylko i wyłącznie na zabawie.
Przez ostatnie dwa miesiące spotykam się z 16-tką jest inna od wszystkich innych w jej wieku ale jej jedyną wadą jest to że nie potrafi się określić. Nie spotykamy się często ale dużo nas łączy. Wie ktoś może jak sprawdzić czy jej na mnie zależy?
Awatar użytkownika
black_coffee
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 9 września 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska:)

Re: Obalanie stereotypów

Post autor: black_coffee »

Różni ludzie różnie dorastają. 16 latka może rozumować jak 20 latka, a 20 latka może rozumować jak 16 latka, taka już kolej rzeczy, jedni dojrzewają szybciej inni wolniej, niektórzy zatrzymują się w pewnym momencie i zostają już tacy niedojrzali psychicznie do końca. Ciekawe, że np w USA 16 latki wyglądają tak jak Polskie 20 latki, w sumie nie tylko jeżeli chodzi o wygląd, ale także o dojrzałość psychiczną są o wiele dojrzalsze jak na swój wiek niż nasze rodaczki. Myślę, że wszystko zależy od środowiska w jakim się wychowuje, oraz oczywiście od predyspozycji genetycznych. Myślę, że są w Polsce dojrzałe emocjonalnie jak na swój wiek 16-latki.
dawidyo66
Guru
Guru
Posty: 165
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 00:44

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: dawidyo66 »

Jest dokładnie jak pisze kolega wyżej :), więc oczywiście może, również może myśleć że tak tylko jest. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mchloek
Guru
Guru
Posty: 175
Rejestracja: 25 czerwca 2010, 02:31

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: mchloek »

Hmm...ciężko powiedzieć z autopisji i obserwacji stwierdzam ,że 16sto letnia dziewczyna nie jest gotowa na poważny związek.Musi się wyszaleć ,wybawić i wtedy po 20stce zacznie patrzeć poważniej na życie i miłość.Choć wyjątek nie potwierdza reguły .
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: johny3050 »

Latwo to mozna sprawdzic :P Daj do niej numer, a za kilka dni powiem ci czy cie powaznie traktuje :rotfl: :rotfl:
angela666
Guru
Guru
Posty: 156
Rejestracja: 3 marca 2009, 10:12

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: angela666 »

hmm 16?? różnie bywa ja np bardzo chciałam miec kogoś nawet w wieku 16 lat czyli zwiazek rózne wypady itd ale np w jakieś małżeństwo czy cokolwiek nieeeeeeeee stanowczo dziewczyna w tym wieku mysli jeszcze gdzie się dobrze zabawic itd aleee jest alee moze bawić sie z tb!!!
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: PERSPEKTYWA... »

Pierwsze co mi na myśl przychodzi to piosenka... PĘKU - " 16-Latka " :wstyd: a tak po za tym to popieram wszystkich nade mną :cwaniak:
Awatar użytkownika
slend
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 15 października 2010, 21:49

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: slend »

Ja uważam, że jest w stanie pokochać. Jeśli ktoś od samego początku wydaje się bardzo miły, uczciwy, szczery itp nie zmienia swoich wartości , czyli po pewnym czasie znów jest godny zaufania itd .. to na pewno jest wstanie pokochać, być kimś dla tej osoby drugiej, na pewno kocha i nie chodzi o słowa...Można też to w jakiś sposób sprawdzić np na wierność, możesz na przykład założyć drugi numer gadu-gadu , podać się za jakiegoś chłopaka .konkretnego. / np jakiegoś z NK czy tym podobne, albo o kimś co mówiła itd .. / zaczniesz z nią pisać, bajerować / bo znasz przecież co nieco o niej ^^ / będziesz jej pisał że ją kochasz, że podoba ci się , że jest cudna że ją często gdzieś widzisz / tam gdzie często jest / lub / co robi / napiszesz czy jest chętna na spotkanie i poznanie .. itp potem zobaczysz / . Jeśli się zgodzi to zobaczysz , że może tak na serio o Tobie nie myśli ... No i ostatnia rzecz trochę inna od tego głównego pytania " a mianowicie jeśli Twoja 16nastka ukazuję że cie kocha itp to ty też nie bądź obojętny i też daj jej do zrozumienia że może na ciebie liczyć że ją kochasz że jesteś przy niej zawsze / w każdej sytuacji / no to tyle :) napisz co zrobiłeś , wymyśliłeś o tym /Czy 16-nastka jest w stanie pokochać ?
Awatar użytkownika
landri101
Guru
Guru
Posty: 196
Rejestracja: 8 stycznia 2009, 23:00

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: landri101 »

potrafi, ale potrzebuje czasu. Sama wiem, że w jej wieku jak raz się szybko i łatwo zakochałam (w takim jedym playboy'u) to później długo przeżywałam nasze rozstanie. Może dziewczynie zależy, ale daj jej czas. Teraz też jestem w takim związku, że nie wiem jak się określić... Facet dał mi czas i wiesz co, pozytywnie zadziałałał. Teraz jestem na tak, a wcześniej miałąm wątpliwości ;D Daj jej czas i wszystko bd ok ! powodzenia ;)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: kasiuńcia »

Pytanie, które zadał autor, na początku trochę mnie zdziwiło, bo takie samo pytanie można by zadać w stosunku do 24-latki, 30-latki, czy mężczyzny w tym samym wieku. Ale z drugiej strony, to normalne, że masz obawy, autorze wątku. Pewnie sama bym podobne miała.
Nie ma reguły niestety, bo tak jak pisano wyżej, Twoja 16-letnia znajoma może być dojrzalsza niż niejedna starsza kobieta. Możesz to podświadomie wyczuć, lub obserwować jej zachowanie. Jeśli np wnioskując z rozmowy z nią, że ma trochę inne spojrzenie na świat, niż jej rówieśnice, możesz być spokojny.
Pamiętaj jednak, że tak naprawdę nigdy nie poznamy człowieka na tyle, na ile byśmy chcieli. A jeśli wydaje się nam, że już wszystko o nim wiemy, nagle okazuje się, że odczuwamy jak bardzo można się pomylić.
Daj sobie i jej czas i nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę. Jeśli się uda to wspaniale-a jeśli nie, to przecież to nie jedyna osoba na świecie.
9kasica2
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 223
Rejestracja: 10 kwietnia 2010, 19:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: 9kasica2 »

ja również uważam, że jest w stanie pokochać... wyżej jest dobrze napisane daj sobie i jej czasu:)
Awatar użytkownika
mchloek
Guru
Guru
Posty: 175
Rejestracja: 25 czerwca 2010, 02:31

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: mchloek »

Hmm...w sumie to zgadzam się z adminem ;) Są mężczyźni 24letni tak bardzo nie dojrzali że zachowują się gorzej niż 16latkowie,są kobiety 24 letnie gorsze od tych 16sto letnich .Kiedy odejdziesz wtedy Cię kochają kiedy oni zapomną ty ich kochasz hehe .Nie ma reguły Miłość nie zależy od wieku .Ja sama w wieku lat 16 byłam bardzo głupiutka i stąd moja poprzednia opinia:)Kaz∂y jednak jest indywidualistą i życie nas uczy więc próbuj a nóż okaże się że ona jest inna niż reszta:)
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: Ypsilon »

clashtorny pisze:Czy 16-latka jest wstanie pokochać ...?
Pokochać można nie być w stanie będąc już nawet w zaawansowanej dorosłości. To po pierwsze.
"16-stka" może pokochac, ale niekoniecznie na powaznie. Co nie oznacza, że tylko tak. Tez sugerowałbym obserwowanie sytuacj i danie jej czasu. Presja w dośc istotnej sprawie jak ta chyba nie jest wskazana. Może okaze się, ze ona nie chce się okreslać (tak teraz jak i w późniejszy zyciu) i macie inne oczekiwania, co nie zawsze podyktowane jest wiekiem.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: winiarz171 »

Pewnie, że może.

Trzeba tylko dać jej trochę czasu. No i nie mieć zbyt dużych wymagań( szczególnie jeśli facet jest starszy kilka lat od niej)
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy 16-latka jest wstanie pokochać?

Post autor: clashtorny »

Czyli dać jej poczucie że to ona "dominuje" tak właśnie robię bo jest warta wszelkich poświęceń a jeśli poczuje że jej dobrze ze mną że nie jest zmuszana na siłę do głębszej znajomości to może sama się otworzy. Jak na razie to powiedziała że jestem inny od wszystkich oczywiście w pozytywnym znaczeniu :P Wnerwiam się nie raz jak nie ma czasu dla mnie chociaż wiem że tak naprawdę go ma ale staram się ją zrozumieć z racji że jestem od niej starszy i za to mnie ceni :)
ODPOWIEDZ