PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Sun Tzu
VIP
VIP

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu » 11 lipca 2019, 21:57

Taaak... Pektowin to szczególnie skorzystał na wejściu Polski do UE. Zwłaszcza, w tym momencie jak się okazało, że cło na pektynę przestaje obowiązywać a ze środków unijnych na inwestycje związane z produkcją pektyny nie można skorzystać, bo po pierwsze firma za duża, a po drugie traktat akcesyjny ten rodzaj produkcji z możliwości otrzymania dotacji wyklucza. Ale, co ja tam wiem? Pani magister dragoness na pewno wie lepiej :)

Mosznicki
VIP
VIP

Post autor: Mosznicki » 11 lipca 2019, 22:02

A tu akurat źli są „ekoterrorysci”. Nic nowego.
A wiec fermy norek i panujące w nich warunki są okej? Nikt im tam krzywdy nie robi, a w futrach chodzić musimy, bo inaczej zginiemy, tak?

przemo232
Guru
Guru

Post autor: przemo232 » 11 lipca 2019, 22:04

Nigdy nie miałem futra ani w żadnym nie chodziłem więc na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Mosznicki
VIP
VIP

Post autor: Mosznicki » 11 lipca 2019, 22:05

Sun Tzu pisze:
11 lipca 2019, 21:57
Taaak... Pektowin to szczególnie skorzystał na wejściu Polski do UE. Zwłaszcza, w tym momencie jak się okazało, że cło na pektynę przestaje obowiązywać a ze środków unijnych na inwestycje związane z produkcją pektyny nie można skorzystać, bo po pierwsze firma za duża, a po drugie traktat akcesyjny ten rodzaj produkcji z możliwości otrzymania dotacji wyklucza. Ale, co ja tam wiem? Pani magister dragoness na pewno wie lepiej :)
To wyjdźmy z UE, zeby ocalić Pektowin.

Mosznicki
VIP
VIP

Post autor: Mosznicki » 11 lipca 2019, 22:10

przemo232 pisze:
11 lipca 2019, 22:04
Nigdy nie miałem futra ani w żadnym nie chodziłem więc na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Za chwile hodowcy zwierząt futerkowych i myśliwi wyjdą na ich zbawców.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 11 lipca 2019, 22:18

Sun Tzu pisze:
11 lipca 2019, 21:57
No pewnie. Najwięcej wie tamtejszy związkowiec dbający przede wszystkim o własny interes.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 11 lipca 2019, 22:25

Hmm... Jak pani magister chce to mogę podać pani magister email i sobie pani magister z nim porozmawia... To jak? Pani magister jest zainteresowana dyskusją? :rotfl:

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 12 lipca 2019, 00:19

Po co? Przyszli źli Francuzi i rozwalili zakład? A że wcześniej załatwił go Bosak, to już pominiemy?

przemo232
Guru
Guru

Post autor: przemo232 » 12 lipca 2019, 05:31

Popytaj pracowników, każdy na niego narzekał jak to ludzie, a teraz każdy żałuję że go nie ma

Akurat kilka osób u mnie z rodziny w pektowinie pracowało

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 12 lipca 2019, 09:12

dragoness pisze:
12 lipca 2019, 00:19
Po co? Przyszli źli Francuzi i rozwalili zakład? A że wcześniej załatwił go Bosak, to już pominiemy?
Hmm... Sądzę, że powinna pani magister napisać: fakty niczego nie zmienią w moich poglądach! Bo ja swoje wiem! :rotfl:

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 12 lipca 2019, 10:18

Sun Tzu pisze:
12 lipca 2019, 09:12
dragoness pisze:
12 lipca 2019, 00:19
Hmm... Sądzę, że powinna pani magister napisać: fakty niczego nie zmienią w moich poglądach! Bo ja swoje wiem! :rotfl:
Biorąc pod uwagę, ile lat pracowały tam osoby z mojej rodziny, to owszem.

Awatar użytkownika
JaślaninOn
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: JaślaninOn » 12 lipca 2019, 11:56

Po pierwsze dowiedźcie się ile kosztują Polskę wszystkie projekty unijne? ile zysków przyniosły wszystkie firmy założone z funduszy unijnych? Jak unia wspiera rozwój polskich przedsiębiorstw i można by tak wymieniać bez końca.Opowiadanie bredni że bez unii nie byłoby w Polsce "niczego" dróg autostrad boisk parków rozrywki itp jest zwykłym kłamstwem. Najlepszym przykładem jak ma się infrastruktura kraju nie będącego w unii są Szwajcaria czy Norwegia. Jak naród jesteśmy w stanie wyprodukować około 70% potrzebnych nam produktów w różnych strukturach gospodarczych.Gdzie jest Polska i tylko i wyłącznie Polska siec sklepów spożywco-przemysłowych chociażby z której cały dochód wpływałby do skarbu państwa czemu zagraniczne sieci marketów nie odprowadzają podatków do Polski czemu powierzchnie ich molochów nie są skrajnie opodatkowane czemu państwo nie wspiera polskiego rolnictwa nie ułatwia i wspiera początkujących polskich przedsiębiorców oczywiście to tylko mała kropla . Tak na prawdę jesteśmy samowystarczalnym państwem lecz niestety sprzedanym już od długich lat....

I notoryczne poniżanie Nas...
https://kresy.pl/wydarzenia/msz-ukrainy ... EjMQyHVsgM

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 12 lipca 2019, 12:05

Tak na prawdę jesteśmy samowystarczalnym państwem lecz niestety sprzedanym już od długich lat....
Pan tak na poważnie?
Najlepszym przykładem jak ma się infrastruktura kraju nie będącego w unii są Szwajcaria czy Norwegia.
A wziął pan pod uwagę fakt, że żaden z tych krajów nie miał zniszczeń wojennych?
Gdzie jest Polska i tylko i wyłącznie Polska siec sklepów spożywco-przemysłowych
A tutaj https://lista.e-sieci.pl/12,Polskie,Sieci,Handlowe.html
czemu państwo nie wspiera polskiego rolnictwa nie ułatwia i wspiera początkujących polskich przedsiębiorców
A to pytanie do pisowskich paladynów z tego forum.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 12 lipca 2019, 12:18

Hmmm... Chciałbym pani magister zwrócić uwagę, że obecnie obowiązujący budżet UE negocjowali "fachowcy" od (con)Donka! Ale biorąc pod uwagę, że Platforma właśnie uznała za błąd podniesienie wieku emerytalnego, który sama wspólnie z "tęczowymi gumofilcami" od panicza Kosiniaka-Kamysza podniosła, to za chwilę się może okazać, że budżet UE wynegocjowany przez PO był fatalny. I to stwierdzenie padnie z ust przedstawicieli PO... Na miejscu pani magister wstrzymałbym się z pisaniem komentarzy, dopóki partia-żywicielka nie ustali jakiejś strategii przedwyborczej... :rotfl:

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 12 lipca 2019, 12:34

Sun Tzu pisze:
12 lipca 2019, 12:18
Hmmm... Chciałbym pani magister zwrócić uwagę, że obecnie obowiązujący budżet UE negocjowali "fachowcy" od (con)Donka! Ale biorąc pod uwagę, że Platforma właśnie uznała za błąd podniesienie wieku emerytalnego, który sama wspólnie z "tęczowymi gumofilcami" od panicza Kosiniaka-Kamysza podniosła, to za chwilę się może okazać, że budżet UE wynegocjowany przez PO był fatalny. I to stwierdzenie padnie z ust przedstawicieli PO... Na miejscu pani magister wstrzymałbym się z pisaniem komentarzy, dopóki partia-żywicielka nie ustali jakiejś strategii przedwyborczej... :rotfl:
Wasza matka-partia, panie związkowcu, w ogóle nie ma programu, oprócz rozbuchanego rozdawnictwa, bo wszystkie "niezależne" media zajmują sie opozycją :rotfl: I w ogóle skąd nagle ten wtręt o unijnym budżecie? Jedyne, co miałam przeciw podniesieniu wieku emerytalnego, to fakt, że złamano konstytucyjną zasadę równości wobec prawa, podnosząc mężczyznom o 2, a kobietom o 7 lat. Reszta mi nie przeszkadza. I tak, przy złodziejskim ZUSie, musiałabym pracować, póki sił starczy. Jako że nie zamierzam glosować na wymienione przez pana związkowca partie, ich założenia wiszą mi i powiewają.

ODPOWIEDZ