Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

O wszystkim, czyli o niczym...
MrFrog
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:20
Lokalizacja: Nowy Żmigród

Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: MrFrog »

Witam.

Myśle , że znalazłem dobry dział i żaden moderator nie usunie tego tematu.

Nie będę sie rozpisywał dużo na ten temat , bo chyba każdy wie co to jest Honorowe Krwiodawstwo.

Więc do rzeczy :)

Chciałbym się zapytać ilu byłoby chętnych do jednorazowego oddania 450ml krwi ??
Jestem w trakcie organizowania zbiórki krwi pod patronatem : Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi i różnych mediów.

Zbiórka odbyłaby sie najprawdopodobniej po wakacjach ( połowa września ) w Nowym Żmigrodzie w budynku LO.

Myślę, że takich akcji trzeba robić jak najwięcej !!

Co 1 min ktoś potrzebuje KRWI !

Co 10min naszą KRWIĄ możemy uratować 1 osobie życie !!

Jedynie jaki warunek trzeba spełnić to mieć 18 lat ( dowód osobisty lub paszport )
Aktualnie sprawdzam również czy osoby które skończyły 17 lat też mogą oddawać krew ( najprawdopodobniej mogą za pisemna zgodą rodzina lub opiekuna prawnego )

Oczywiście dokładniejsze informacje jeszcze zamieszczę na forach Jasielskich i w Szkołach Jasielskich.

Proszę pisać w tym temacie kto byłby chętny i przyjechałby oddać krew na zbiórce w Nowym Żmigrodzie ??

HONOROWI KRWIODAWCY ------> ŁĄCZMY SIE !!!
biedroneczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 marca 2007, 13:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: biedroneczka »

Oddaję krew o 4 lat niestety obecnie mam problemy ze zdrowiem (niespowodowane oczywiście Krwiodawstwem) ale w pełni pochwalam i popieram twój pomysł.

Powodzenia
MrFrog
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:20
Lokalizacja: Nowy Żmigród

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: MrFrog »

Szkoda , że takie małe jest zainteresowanie :( Ale mysle , ze jeszcze ktos sie odezwie w tym temacie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Darkness
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 19 września 2006, 19:55

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: Darkness »

a ja tyle co odalem krew we wtorek w krakowie na wampiriadzie :D robie to w miare systematycznie od kilku lat i jesli zdrowie dopisze to sie postaram pojawic na tej krwistej imprezce ;)
MrFrog
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:20
Lokalizacja: Nowy Żmigród

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: MrFrog »

I właśnie na takich ludzi licze :))) Dzieki DARKNES !! :)
Awatar użytkownika
Gołąb
VIP
VIP
Posty: 514
Rejestracja: 27 marca 2006, 05:22
Lokalizacja: Your worse nightmare

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: Gołąb »

Ja również zgłaszam chęć udziału w tej akcji (chętnie nagłośnimy całą sprawę - jako portal) a co do oddawania krwi no to obecnie zbliżam się do przekroczenia granicy 4 litrów :] i będzie to na pewno już w tym tygodniu (jak tylko znajdę chwile czasu)
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: wuju »

Jak będę w Jaśle to ja też się piszę na wampirzą akcję:)
MrFrog
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:20
Lokalizacja: Nowy Żmigród

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: MrFrog »

Gołąb pisze:Ja również zgłaszam chęć udziału w tej akcji (chętnie nagłośnimy całą sprawę - jako portal) a co do oddawania krwi no to obecnie zbliżam się do przekroczenia granicy 4 litrów :] i będzie to na pewno już w tym tygodniu (jak tylko znajdę chwile czasu)
Napewno prześle stosowny list do administracji z prośbą o nagłośnienie tego :))

Dziekuje !! Wreszcie sie jakies wampiry odezwały !! :))) Czekam na kolejnych !!
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: grzybel »

też się dołączę tylko kiedy to będzie i bo skończyłam brać atybiotyki w ubiegły tyg. A pomiędzy braniem leków a oddaniem krwi, musi być chyba jakaś przerwa, Nie??
MrFrog
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:20
Lokalizacja: Nowy Żmigród

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: MrFrog »

Jeszcze masz czas :) Akcja jest przewidziana dopiero na wrzesień , bo teraz na szybko nie chce załatwiać bo wiesz jak to jest z załatwianiem na szybko :) Chce na spokojnie ustalic wszystko dokładnie. Akcja przewidziana jest na wrzesień 2007
Limona
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 10 maja 2006, 20:49
Lokalizacja: Jasło

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: Limona »

Jak dla mnie to świetny pomysł... aczkolwiek sama się na to nie pisze, chyba że można oddawac krew będąc nieprzytomnym ?:D:D
MrFrog
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:20
Lokalizacja: Nowy Żmigród

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: MrFrog »

Witam :)

Dawno już nie pisałem :))

Odnośnie tej akcji mam sporo nowych informacji.

Otóż akcja będzie odbywać się w Punkcie Krwiodawstwa w Jaśle !! Będzie to udogodnienie dla mieszkańców Jasła.

Będzie ona trwać 3 dni. Przypuszczalna data to : 11,12,13 września.

Panie w tym punkcie są bardzo miłe i naprawdę panuje tam bardzo ale to bardzo miła atmosfera jak na szpital. Teraz kwestia tego ile ludzi panie mogą przyjąć dziennie. Bo jest ich tam tylko 4. Będę dzwonił jeszcze do Rzeszowa z prośba o przydzieleniu pomocy na czas tej akcji , dlatego może zwiększy sie ilość personelu do poboru krwi :)

Na pewno całe Jasło będzie poinformowane o tej akcji !! W ruch pójdą plakaty , ulotki , informacje na forach , może w gazetach , w lokalnej telewizji.

A później będziemy chcieli stworzyć grupę osób , która oddawałaby wspólnie krew systematycznie. Ale chodzi o takie osoby , które na prawdę chciałyby pomagać i aktywnie sie udzielać w tej sprawie :)

Co wy na to ?
Awatar użytkownika
Kojack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 09:25
Lokalizacja: Ja wiem skąd^^

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: Kojack »

hejka :) uważam że to swietny pomysł :) bo krew na prawdę jest potrzebna, a bardzo często jej w szpitalach brakuje.:(:( krew mozna oddawać od ilu lat??? trzeba miec 18??????????

[ Dodano: 24 Czerwiec 2007, 11:32 ]
hmmm nie przeczytałam postu na samej górze :( do bra więc trzeba mieć 18 lat:(:( szkoda, ja mam 16 ale jak bedę miała 18 to z pewnościa oddam krew :):):)
jowanisz
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 24 czerwca 2007, 12:36
Lokalizacja: jasło

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: jowanisz »

ja oddaje mało tego dostaje za to czekoladki które uwielbiam :hurra: :serce: :super: :ok: :rotfl:
MrFrog
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2007, 20:20
Lokalizacja: Nowy Żmigród

Re: Honorowe Oddawanie Krwi [ Co wy na To ? ]

Post autor: MrFrog »

Witam.

Potwierdzam termin zbiórki krwi ( 11,12,13 września ). W te dni można odwiedzać Punkt Krwiodawstwa w Szpitalu w Jaśle. Krew w te dni będzie można oddawać od godziny 7.30-12.00.

Prosiłbym teraz o wpisy kto będzie :)

PROSIŁBYM O KONTAKT ADMINÓW FORUM W CELU POMOCY W ROZPROPAGOWANIU TEJ AKCJI !!! :))

POzdrawiam
ODPOWIEDZ