Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
overbreaker
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 11 maja 2011, 13:53

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: overbreaker »

japonka12 pisze:
dirtyang3el pisze:
overbreaker pisze:Sowina i Bieździadka,syf,brud,smród i ubóstwo

na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Pewnie na jednej z tych miejscowości dostal zasluzenie wpiernicz i dla tego :D albo dziewczyna go rzucila.
Raczej dziewczyne z sowiny to kiedys wyrzucilismy z auta w czasie nocnej eskapady,niestety nie pachniala zbyt ładnie
Junak16
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 23 listopada 2012, 22:16

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: Junak16 »

Na dyskotece na wiosce koles do laski wyrywa i łapie ja za ręce.Czemu ty masz takie szorstkie ręce?Pyta. A ona : bo Buroki żem dorła. Koleś po chwili: to moze pojdziemy za budynek,jest ciemno no wiesz...A ona : Ja już szczoła.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: wieśniak »

Junak16 pisze:Na dyskotece na wiosce koles do laski wyrywa i łapie ja za ręce.Czemu ty masz takie szorstkie ręce?Pyta. A ona : bo Buroki żem dorła. Koleś po chwili: to moze pojdziemy za budynek,jest ciemno no wiesz...A ona : Ja już szczoła.
Śmiać się czy płakać :niepewny: coś pewnie pomyliłeś bo raczej "Ja" by nie powiedziała . Jest dużo w okolicy wiosek odciętych od świata , wystarczy ruszyć w kierunku Ożennej ,Grabiu tam jest prawdziwa dawna Polska :ok:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: dragoness »

Junak16 pisze:Na dyskotece na wiosce koles do laski wyrywa i łapie ja za ręce.Czemu ty masz takie szorstkie ręce?Pyta. A ona : bo Buroki żem dorła. Koleś po chwili: to moze pojdziemy za budynek,jest ciemno no wiesz...A ona : Ja już szczoła.
I to miało być śmieszne? Sorry, ale niekoniecznie. Ad meritum, w lubelskim jest miejscowość Cyców, mało kto jednak wie, że oprócz niego są jeszcze dwie miejscowości i skręca się z głównej drogi kierując się drogowskazem, na ktorym napisano:
NIELIŻ
CYCÓW
MARYSIN
A jak się jedzie autostradą A4 na Wrocław, to można zwiedzić zamek w MOSZNIE :hyhy: Zresztą to nawet dobrze brzmi i w sumie prawda; Skąd jesteś? Z Moszny.
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: paulo06 »

Raczej dziewczyne z sowiny to kiedys wyrzucilismy z auta w czasie nocnej eskapady,niestety nie pachniala zbyt ładnie[/quote]


i na podstawie jednej dziewczyny jestes w staanie oceniac cala okolice? no niezle.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: Charlie_P »

Ta miejscowość wymiata: http://ortopedianew.appspot.com/wiki/Chójki
A jadąc drogą z Poronina do Zakopanego trochę na około, przejeżdżamy przez miejscowość o nazwie "Suche - Cipki", kto chciałby tam zamieszkać? :)

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul ... stana.html
Awatar użytkownika
a-tatutek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 15:51

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: a-tatutek »

Spora część nazw miejscowości w naszym województwie (jak i innych) wcale nie wywodzi się od obraźliwych nazw, po prostu ludzie nie znają ich etymologii/toponimiki, a przecież to swojego rodzaju zabytki przeszłości.

NIELIŻ-CYCÓW-MARYSIN to mimo wszystko uznałabym za specyficzne poczucie humoru administracji która nadała takie nazwy w tej kolejności na danej trasie :rotfl:

Co do nazwy cipka polecam przeczytać => http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=8364
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: dragoness »

a-tatutek pisze:Spora część nazw miejscowości w naszym województwie (jak i innych) wcale nie wywodzi się od obraźliwych nazw, po prostu ludzie nie znają ich etymologii/toponimiki, a przecież to swojego rodzaju zabytki przeszłości.

NIELIŻ-CYCÓW-MARYSIN to mimo wszystko uznałabym za specyficzne poczucie humoru administracji która nadała takie nazwy w tej kolejności na danej trasie :rotfl:

Co do nazwy cipka polecam przeczytać => http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=8364
A dokładnie. Większość określeń kiedyś wcale nie było obraźliwe i odwrotnie, np. do XIX wieku niezmiernie obraźliwe było nazwanie niewiasty kobietą, gdyż wywodziło się to od słowa kob, czyli staropolski chlew, natomiast słowo dziewka, czy nawet dziwka nikogo nie obrażało.
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: Charlie_P »

Byłem bardzo zdziwiony jak kolega Słowak przedstawiał mi swoją dziewczynę i powiedział "To moja divka" :D :D
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: dragoness »

Charlie_P pisze:Byłem bardzo zdziwiony jak kolega Słowak przedstawiał mi swoją dziewczynę i powiedział "To moja divka" :D :D
A powiedz komuś na Słowacji, że jest frajer, to łomot gwarantowany :rotfl:, bo frajer(ka) to ktoś kto się puszcza dla korzyści materialnych, albo po prostu bez ślubu. Kiedyś tak określano dziewczyny zbójników. Więc prozaicznie; Maryna to frajerka Janosika.
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: warez »

Wyobraźcie sobie podchodzicie do dziewczyny na dyskotece i w trakcie rozmowy pytacie skąd jest, a ona z: Hark!(pflu!)owej, Kipsznej, Potakówki albo Lubczy! :hurra:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: dragoness »

warez pisze:Wyobraźcie sobie podchodzicie do dziewczyny na dyskotece i w trakcie rozmowy pytacie skąd jest, a ona z: Hark!(pflu!)owej, Kipsznej, Potakówki albo Lubczy! :hurra:
A cóż takiego jest w dwóch ostatnich?
czarna1966
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 17 października 2012, 20:33

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: czarna1966 »

Nazwy jak nazwy :)to tak jak z nazwiskami jedne ładne ,drugie śmieszne,lub zabawne no i te niby poniżające,lub jak kto woli ośmieszające. Sądzę jednak ,że nieważne skąd jesteśmy ,ważne jak się zachowujemy i raczej przez pryzmat tego jesteśmy oceniani.Fakt ,że nazwiska ludzie zmieniają,a nazwy miejscowości się nie zmieni:)
areo1234
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 16 października 2009, 18:56

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: areo1234 »

Osobnica:) co tam za Osobniki mieszkają?:D
Awatar użytkownika
cynamon
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 31 października 2011, 16:29

Re: Obciachowe nazwy miejscowości, poniżające mieszkańców

Post autor: cynamon »

Raczej dziewczyne z sowiny to kiedys wyrzucilismy z auta w czasie nocnej eskapady,niestety nie pachniala zbyt ładnie[/quote][/quote]
Myślisz, że jak to o Tobie świadczy? ;>
ps. co jak co ale nie uważam aby Bieździadka = syf, bród... ;) wieś to wieś ale bez przesady. Masz jakieś argumenty na poparcie swej wypowiedzi?
ODPOWIEDZ