Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

O wszystkim, czyli o niczym...
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: warez »

Kto z Was szykuje może coś w naturze? (mam na myśli: koguta, jajka, salceson, sadło...). :zakrecony:
Awatar użytkownika
Dziadek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 209
Rejestracja: 25 stycznia 2012, 12:47

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: Dziadek »

warez pisze:Kto z Was szykuje może coś w naturze? (mam na myśli: koguta, jajka, salceson, sadło...). :zakrecony:
O widzisz ! Mam jednego wnuka Twojego pokroju (IQ) i chyba go poświęcę na tą okazję ,a co może akurat zmądrzeje ;)
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: antykieckowy »

Dziadek pisze:
warez pisze:Kto z Was szykuje może coś w naturze? (mam na myśli: koguta, jajka, salceson, sadło...). :zakrecony:
O widzisz ! Mam jednego wnuka Twojego pokroju (IQ) i chyba go poświęcę na tą okazję ,a co może akurat zmądrzeje ;)
Abraham!
onomatopeja
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 8 lutego 2012, 22:10

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: onomatopeja »

50 zł
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: warez »

A czy Oni (czarni) informują Państwo, że idą na zbiórkę pieniędzy lub żebry. Przecież od tego roku jest nakaz informowania. To, że biorą w sposób szczególny tylko na "kościół" to nie zwalnia ich z podzieleniem się z Państwem w postaci podatku od każdej koperty. Jeżeli tego nie czynią, wszak jest to okradanie Państwa - grzech, odpustu zupełnego nie będzie, chyba, że Św. Piotrowi też kopertę robią. :looka:
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: Jozin »

wilhelm
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 278
Rejestracja: 16 lipca 2012, 20:00

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: wilhelm »

Mialem sasiada ( ktory nie zyje juz niestety) ktory dawal tylko po 5-tce ministrantom. Ksiedzu nic. Mowil ze mlodzi nie zarabiaja pieniedzy wiec im jak najbardziej sie nalezy a wielebny swoja kase ma a jeszcze wyciaga od parafian to on nie bedzie dawal.No i czarni sie przyzywyczaili ze tak robi a i tak do niego chodzili. Pochowac tez go pochowali ale w innej parafi bo gosciu nie byl ztad :)))))
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: Emily »

wilhelm pisze:Mialem sasiada ( ktory nie zyje juz niestety) ktory dawal tylko po 5-tce ministrantom. Ksiedzu nic. Mowil ze mlodzi nie zarabiaja pieniedzy wiec im jak najbardziej sie nalezy a wielebny swoja kase ma a jeszcze wyciaga od parafian to on nie bedzie dawal.No i czarni sie przyzywyczaili ze tak robi a i tak do niego chodzili. Pochowac tez go pochowali ale w innej parafi bo gosciu nie byl ztad :)))))

Ministranci idą po kolędzie tylko po to, by dorobić do kieszonkowego, o ile czasem mają to kieszonkowe. Ale drobniaki im się przydadzą. Zważywszy na to, że na to chodzenie po kolędzie trzeba sobie zasłużyć. A co do księdza - to już jest wola każdego człowieka. Znowu część księży dziwnie patrzy, gdy takowej koperty nie dostanie. To już ich problem; kolęda jest znowu jedną z paru dobrych okazji do większego zarobku, ale bez przesady.
wilhelm
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 278
Rejestracja: 16 lipca 2012, 20:00

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: wilhelm »

Nie wiem czy tak bez przesady. Jesli wies jest duza a kazdy da min 50 zl to uzbiera sie niezla sumka. No ale dla ksiedzow to moze i za malo :))))
No i co do niezyjacego sasiada to zawsze tak robil jak utrzymywal i co rok do niego i tak przychodzili. Oni maja zagladnac do kazdego domu a nie tylko tam gdzie im dadza wiec chodzili do niego dla picu ze to rowno go traktuja. A jak ta koleda wygladala i co pozniej na plebani mowili to juz inna kwestia.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: Emily »

wilhelm pisze:Nie wiem czy tak bez przesady. Jesli wies jest duza a kazdy da min 50 zl to uzbiera sie niezla sumka. No ale dla ksiedzow to moze i za malo :))))
No i co do niezyjacego sasiada to zawsze tak robil jak utrzymywal i co rok do niego i tak przychodzili. Oni maja zagladnac do kazdego domu a nie tylko tam gdzie im dadza wiec chodzili do niego dla picu ze to rowno go traktuja. A jak ta koleda wygladala i co pozniej na plebani mowili to juz inna kwestia.
Dlatego twierdzę, iż to jest przesada, ponieważ jest jeszcze wiele okazji do zbierania pieniędzy, co może idzie na jakiś szczytny cel, aczkolwiek po części czasem nie wierzę. Zawsze się zbierało, a to na witraż, a to na kuranty. Bynajmniej u mnie, ale też i dużo robią w tej sprawie fundatorzy. Księżom może być i za mało, bo jeszcze ich proboszcz rozlicza.

Właśnie - do każdego domu. U niektórych siedzą dłużej, a u niektórych krócej. ;)
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: CYNGIEL »

Mój znajomy mówił,że płaci przelewem. :piwo: ;)
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: warez »

CYNGIEL pisze:Mój znajomy mówił,że płaci przelewem. :piwo: ;)
To co mu będzie przelewał za kołnierz czarną polewkę czy urynę? :/
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: dragoness »

http://zawszewbiegu.blog.onet.pl/2013/0 ... -koledzie/ klasyczna hipokryzja w polskim wydaniu.
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: Winetou »

Już żebrzą. :wsciekly:
abgb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 6 lutego 2012, 11:56

Re: Kolęda, czyli żniwa dla wielebnych - ile do koperty?

Post autor: abgb »

Najprostsze rozwiązanie dla niezadowolonych i oburzonych "kolędą" - nie przyjmować księdza i nie ma potrzeby płacić.
ODPOWIEDZ