Masowa EMIGRACJA

O wszystkim, czyli o niczym...
oszolom221
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:11

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: oszolom221 »

wiadomo że za granicom więcej się zarobi ale czy dla niektórych tylko kasa się liczy ??? niemów ze jakbyś ty tu zarobił 1500 zł żona 1500 to nie jesteś wstanie utrzymać rodziny ???? najlepiej narzekać
Awatar użytkownika
Dziadek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 209
Rejestracja: 25 stycznia 2012, 12:47

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: Dziadek »

kleszczkleszcz pisze:kolego porobilbys za te 1500 zlo pare miesiecy nie starcczalo byci na nic do zmieniłbys zdanie!
za granica nie musisz kombinowac zeby przezyc w porownaniu do Polski!!
smieszni niektorzy sa na tym forum co twwierdzo ze w Polsce zyje sie tak samo jak za granica. moga tak tylko powiedzie osoby ktorzy niczego sie jeszcze nie dorobiły albo sa to jacys gowniarze
No proszę kilka miesięcy za granicą i już zapomniał jak się po polsku pisze ? Może należysz do grona ludzi którzy po miesiącu pobytu w UK zapominają polskiej mowy ,bo i takich nie raz słyszałem w sklepach mówiących "niby" po zagranicznemu :szok:
Co do dorobienia się to pochwal się domem czy samochodem ,może złota czy platynową kartą kredytową ?
Prawda jest taka że jeśli żyjesz sam i robisz sam na siebie to coś odłożysz ,ale jeśli w Polsce masz żonę i gromadkę dzieci to nie masz szans nawet 100 zł odłożyć pracując za granicą . To samo tyczy się swojego życia ,jeśli nie jesteś wymagający i nic cie nie interesuje prócz zer na koncie ,to odłożysz ,ale jak używasz życia i nie żałujesz sobie na nic to nawet 1mln jesteś w stanie prze bawić w miesiąc .
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: krolik »

do Oszoloma: za 3 tys utrzymac 4 osobowa roszine jest bardzo ciezko, bez ubran, bez oplat moze tak. Ale dzieci rosna, podreczniki kosztuja , non stop jakioes oplaty w szkole itd, nie ma szans.
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: czarny2962 »

Jezeli ktos ma dom lub dzialke po rodzicach i ma pomoc z ich strony to moze sobie zyc za 2 tys zl gdy nie posiadasz nic i chcesz sie dorobic godnego mieszkania pracujac u pseudo prywaciarza w Jasle to nie ma szans.Sam pracowalem na zachodzie i chce tam wracac za godzine pracy kupie 20 kg cukru 12 kg chleba a za dzien pracy zatankuje samochod benzyna i lpg do pelna jedyna wada to ze musze siedziec na obczyznie
genowefa
Weteran
Weteran
Posty: 71
Rejestracja: 19 grudnia 2008, 12:35

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: genowefa »

czarny2962 pisze:Jezeli ktos ma dom lub dzialke po rodzicach i ma pomoc z ich strony to moze sobie zyc za 2 tys zl gdy nie posiadasz nic i chcesz sie dorobic godnego mieszkania pracujac u pseudo prywaciarza w Jasle to nie ma szans.Sam pracowalem na zachodzie i chce tam wracac za godzine pracy kupie 20 kg cukru 12 kg chleba a za dzien pracy zatankuje samochod benzyna i lpg do pelna jedyna wada to ze musze siedziec na obczyznie

yy 12 kg chleba za godz pracy??!! kolego chleb kosztuje 2-2,50 € za pół kg. Musiałbyś zarabiac jakies 50 € bądź wiecej na godz , jezeli tak to gratulować posady i wynagrodzenia
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: Tulix »

Wśród moich znajomych krążą legendy o Norwegii - tam najniższe stawki oscylują w granicach 25€/h, więc kto wie...?
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: kleszczkleszcz »

nitro pisze:kleszczkleszcz miałbyś stałą, dobrą posadę, własny biznes lub dziewczynę to byś nie chciał być na wygnaniu i robić za murzyna ;)
kolego a w Polsce jak jestes traktowany w pracy c?? jak ci cos nie pasuje to na twoje mejsce jest 100 innych osob
w Polsce jestes traktowany jak murzyn !! kolego mam za granica dziewczyne prace i jakos nie narzekam !
oszolom221
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:11

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: oszolom221 »

kolego od kiedy w norwegi jest euro ????
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: kleszczkleszcz »

Co do dorobienia się to pochwal się domem czy samochodem ,może złota czy platynową kartą kredytową ?
a powiedz kolego czy po 1 roku pracy w Polsce stac sie na samochod? bo mnie po roku pracy UK owszem nie jest to moze wypasiona fura ale jak dla mnie wystrczy passat 2006 rok jak chcesz wiedziec!
a co do domu to kolego mogłbym poztawic w Polsce w stanie surowym no ale po co?? nawet kolego mam plany ale wstrzymalem sie bo w Polsce nie ma przyszlosci nic postawic ale potem go utrzymac z pansji za 1500 zloty? ale najpierw trzeba dostac jakas przce
Prawda jest taka że jeśli żyjesz sam i robisz sam na siebie to coś odłożysz ,ale jeśli w Polsce masz żonę i gromadkę dzieci to nie masz szans nawet 100 zł odłożyć pracując za granicą .
kolego to z toba sie zgodze jesli ty sam tam pracujesz za granica a rodzina w polsce to nie jest za bogato no ale jak masz ja przy sobie to powiem cie ze jest 1000% lepiej niz w Polsce ! sa rozne benefity dodatki itp.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2013, 18:19 przez kleszczkleszcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: kleszczkleszcz »

oszolom221 pisze:wiadomo że za granicom więcej się zarobi ale czy dla niektórych tylko kasa się liczy ??? niemów ze jakbyś ty tu zarobił 1500 zł żona 1500 to nie jesteś wstanie utrzymać rodziny ???? najlepiej narzekać
kolego moze bys i przezy ale to nie zycie to wegetacje
to prawd nasi rodzice pracuja za jeszcze mniejsze pieniadze i jakos w domu niczego nie brakowala no ale kazdy ma jakies inne priorytety !
oszolom221
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:11

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: oszolom221 »

wiadomo że za takie pieniądze cudów się nie zdziała ale niech nikt nie mówi ze nie da się wyżyć za tyle . :)
jasfasola
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 stycznia 2013, 18:39

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: jasfasola »

jestem nowy na forum

do TULIX ...
pracuję w Norwegii od pewnego czasu ... co chciałbyś wiedzieć ? odpowiem chętnie na wszystkie pytania :) .
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: Tulix »

Witam Pana @jasfasola

Słyszałem dużo legend od ludzi w UK, że to takie ostatnie Eldorado w Europie etc. Mam kilka pytań do Ciebie:

Jak się mają koszty wyżywienia do zarobków średnio? Ile kosztuje chleb? (jeden kolega mówił mi że równoważność 20funtow/100zl, ale mu nie wierzę:)
Ile wynosi najniższa krajowa? (czysta ciekawość, zawsze staram się mierzyć wyżej:)
Jak jest z litrem benzyny i utrzymaniem samochodu?
Czy są tam dobre warunki dla rodziny z zagranicy?
Wynajem mieszkania - drogo czy znośnie?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Mam co prawda świetną pracę w Anglii, i nie zamierzam póki co zjeżdżać, ale chciałbym wiedzieć co z tego co słyszałem było bajką, a co prawdą.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
jasfasola
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 stycznia 2013, 18:39

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: jasfasola »

witam,
jeśli chodzi o żywność to w są dwie sieci sklepów spożywczych gdzie podstawowe produkty są dotowane przez państwo!!!... :-)
są to najtańsze produkty ale o niskiej jakości względem innych.
np: chleb - 6-7 koron, natomiast normalnie ( bez dotacji ) od 23 koron w góre ..
nadmieniam że tego najtańszego od godz 15-tej już nie ma !! polacy kupują po 10 bochenków!! ... i często go brakuje ...
diesel - 13-14 koron/litr benzyny nigdy nie kupowałem

cdn
muszę odejść od kompa
czarny2962
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 23 kwietnia 2010, 16:35

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: czarny2962 »

genowefa pisze:
czarny2962 pisze:Jezeli ktos ma dom lub dzialke po rodzicach i ma pomoc z ich strony to moze sobie zyc za 2 tys zl gdy nie posiadasz nic i chcesz sie dorobic godnego mieszkania pracujac u pseudo prywaciarza w Jasle to nie ma szans.Sam pracowalem na zachodzie i chce tam wracac za godzine pracy kupie 20 kg cukru 12 kg chleba a za dzien pracy zatankuje samochod benzyna i lpg do pelna jedyna wada to ze musze siedziec na obczyznie

yy 12 kg chleba za godz pracy??!! kolego chleb kosztuje 2-2,50 € za pół kg. Musiałbyś zarabiac jakies 50 € bądź wiecej na godz , jezeli tak to gratulować posady i wynagrodzenia
chleb w cenie od 80 centow w gore czyli cos leszego za okolo 1 euro z centami ceny z niemiec oczywiscie w piekarni drozej,nie jest to jakis syf tylko zwykly chleb ala polski
ODPOWIEDZ