Masowa EMIGRACJA

O wszystkim, czyli o niczym...
cytrynowakredka
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 28 grudnia 2012, 11:47

Masowa EMIGRACJA

Post autor: cytrynowakredka »

Brak możliwości zatrudnienia, brak perspektyw na lepsza posadę, lepsze zarobki, brak możliwości dla nas młodych, bardzo wysokie bezrobocie, które się powiększa, ciągłe zwolnienia.
Co myślicie o masowej emigracji naszych rodaków za granice w poszukiwaniu lepszego jutra?
Czy też zamierzacie wyjechać czy zostać tutaj?
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: buła »

cytrynowakredka pisze: Co myślicie o masowej emigracji naszych rodaków za granice w poszukiwaniu lepszego jutra?
Moim zdaniem,od najważniejszych:

1.lepsze zarobki,
2.wysokie bezrobocie, które się powiększa,
3.brak perspektyw na lepsza posadę
4.ciągłe zwolnienia
5.brak możliwości zatrudnienia
6.brak możliwości dla nas młodych
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: krolik »

Mój mąż tez zdecydowal o wyjezdzie za granice, tu nie ma zycia, wszystko drogie, niskie place, praca nie pewna. I jak tu utrzymac rodzine. Na nic czlowieka nie stac.
treneiro99
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 18 marca 2011, 22:21

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: treneiro99 »

Mam 29 lat i juz ktorys rok z kolei przeciągam wyjazd za granice dając sobie nadzieje ze moze za rok bedzie lepiej. W tym naszym kraju wcale nic nie idzie w dobrym kierunku i do puty dopóki krew nie popłynie ulicami i chodnikami nie będzie wcale lepiej .(więc pewnie emigracja murowana). :kwasny:
ala
Guru
Guru
Posty: 131
Rejestracja: 11 października 2011, 10:06

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: ala »

e tam.....wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: nitro »

Nie umiem nic konkretnego,nie ma dla mnie zajęcia, zdolniejsi są lepiej doceniani... wyjadę myć gary, będę gość :P 90% emigrantów tak myśli.
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: Regulator »

W Holandii z moimi umiejętnościami na dzień dobry dostanę na wypłacie większą liczbę niż w Polsce, i do tego przy liczbie będzie stało EUR, a nie PLN... Wymagają języka, który już i tak znam dostatecznie... Co ja tu jeszcze robię? Nie wiem... Pracowałem już tam, było git, ale stęsknił się człowiek za ojczyzną, która zarządzana w sposób skandaliczny zachodzi za skóre coraz bardziej...
Grouch
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 16 stycznia 2013, 13:20

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: Grouch »

Coraz więcej absurdów niestety zmusza nas do tego, podobno za 20 lat nie będzie kto miał pracować na emerytury dla następnych pokoleń. (niż demograficzny + emigracja)
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: Tulix »

Wyjechałem. Nie było lekko na początku, zwłaszcza że brakuje mi Jasełka i naszych gór. Pracowałem z Polakami na początku, trafiłem na manufakturę w której każdą minutę ci liczą i obliczają "targety" - ile jesteś w stanie wyciągnąć. (Wcześniej ponoć było spokojnie, po czym przyjechali Polacy i wyśrubowali normę do granic:( ).
Teraz siedzę w biurze, mam czas poczytać Jaslo4u i co raz mniej szkoda mi że wyjechałem. Kupiłem tu auto, paliwo jest relatywnie tanie i - co najważniejsze zawsze jest się finansowo do przodu.

Jak patrzę wstecz, to mam smutną refleksję. Uważamy się za inteligentny naród, śmiejemy się z niekompetentnych Brytyjczyków i innych "American Idiots", ale oni sobie nie szkodzą tak bardzo jak my Polacy sobie nawzajem.

Polski pracodawca oczekuje 120%, po czym płaci 60% bo cośtam etc.. Sąsiadowni nie możesz zaufać, auto zamykasz na klucz nawet jak stoi pod domem, w ogrodzeniu.
W Anglii jak zachorujesz/zapijesz etc, to dzwonisz i mówisz "I'm sick" i wszystko jest ok, rozumieją cię. Żadnych papierów od lekarza nie trzeba, byle nie powtarzało się za często. A Polsce nie byłbym takim optymistą.

Znam ludzi którzy partolą swoją robotę ile wlezie. W Polsce by zginęli, tutaj piszą dla nich "programy naprawcze" żeby im pomóc. Inny świat.

Największe podatki płacą bogaci, ludzie są względem siebie więcej niż kulturalni - na drogach, w supermarketach w komunikacji miejskiej. Nie będę idealizował, ale w Polsce nie spotkałem się z taką kulturą.

W Polsce chleb kosztuje. Nie licząc waluty w Polsce Polaka bilet autobusowy do pobliskiego miasta kosztuje więcej niż Anglika taksówka spod domu. Ludzie nie chomikują rzeczy jak Polacy - wiadomo my wszystko pakujemy do piwnicy, bo "a nuż się przyda". Anglik da sąsiadowi w potrzebie albo wyrzuci. Dzięki temu ludziom żyje się lepiej, a i sprzedawcy więcej zarobią.

Argumentów mógłbym mnożyć. Jedyne czego mi tu brakuje to rodzina i okolica do której mam taki sentyment, ale moją przyszłość chyba na stałe zwiążę z emigracją. W Polsce nie miałbym ani takiej pracy, ani takiego spokoju o jutro.
jasnowidzroman
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 12:58

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: jasnowidzroman »

cytrynowakredka pisze:Brak możliwości zatrudnienia, brak perspektyw na lepsza posadę, lepsze zarobki, brak możliwości dla nas młodych, bardzo wysokie bezrobocie, które się powiększa, ciągłe zwolnienia.
Co myślicie o masowej emigracji naszych rodaków za granice w poszukiwaniu lepszego jutra?
Czy też zamierzacie wyjechać czy zostać tutaj?
Jak znajdę panią która będzie chciała rodzić dla mnie dzieci to wyjadę do UK :P
Padam normalnie jak słyszę jak to super się żyje za granicą . Szczególnie jak mówią to osoby które są tam mniej niż rok i zarabiają najniższą stawkę.
W Polsce oszczędzając za 2000 zł też da się żyć , ale są tacy co twierdzą że tam za najniższą żyje się lepiej haha ale nikt nie potrafi mi wytłumaczyć jak lepiej?
Jeśli ktoś mówi że stać ich na wszystko ,to pytam czemu nie masz maybacha ?czemu wynajmujesz ,a nie masz swojego domu/mieszkania ?
Życie za granicą za minimalne wynagrodzenie nie jest lepsze niż u nas ,tylko że nikt nie dostrzega różnicy .Do kina nie pójdę bo nie umię na tyle język , do baru nie pójdę bo mnie nie stać(kupie w markecie piwo wypije w domu) ,na wycieczkę nie pojadę bo przyjechałem oszczędzać a nie wydawać . ALE nadal twierdzę że żyje mi się lepiej :rotfl:
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: nitro »

jasnowidzroman na piwo też nie pójdziesz z Angolem :P Na randkę nie wezmiesz Niemki :P Tulix no właśnie, tam możesz "partolić" robotę, więc odpowiedz sobie sam. Jaki wniosek Ci się nasuwa?
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: Tulix »

jasnowidzroman pisze:Życie za granicą za minimalne wynagrodzenie nie jest lepsze niż u nas ,tylko że nikt nie dostrzega różnicy .Do kina nie pójdę bo nie umię na tyle język , do baru nie pójdę bo mnie nie stać(kupie w markecie piwo wypije w domu) ,na wycieczkę nie pojadę bo przyjechałem oszczędzać a nie wydawać . ALE nadal twierdzę że żyje mi się lepiej :rotfl:
Kolego nawet za minimalne wynagrodzenie żyje się tu lżej, niż za te 2000 w Polsce, a ja wcale za najniższą nie pracuję. Prawda jest taka - jak chcesz oszczędzać to będziesz oszczędzał - tak w Polsce jak i za granicą. Pewnie, w kraju pracowałem kiedyś za więcej niż 2k na rękę i jakbym mógł to wróciłbym dzisiaj. Ale pracy nie ma, a na rozmowie kwalifikacyjnej na sprzedawcę chcą żebyś był artystą grafikiem/weteranem i doktorem marketingu z orzeczeniem, za najniższą....

Że niektóre ceny są już wyższe jak w UK to już wspominać nie muszę. Zresztą z ciężkim sercem czytam co się dzieje w kraju. Pewnie że w domu jest najlepiej, zawsze! Moim celem nie było pochwalić się jak mi tu dobrze, bo wcale tak nie jest, ale różnica jest kolosalna. Chciałbym z rodziną żyć w Polsce tak, jak mogę żyć tutaj. Jest lżej - porównaj sobie (nie przeliczam waluty)

Polska - Anglia
pasta do zębów colgate 4zl - 1£
Coca Cola 2L 5zl - 1.80£
Kino 16zl - 5£
Zapiekanka w KFC 12zl - 3£
Pełny bak w osobówce 250zl - 40£
Telewizor 42'' 1799.99zl - 299£
Piwo w barze/pubie 6-8zl - 2.30£

A jak chcesz to oszczędzasz, jedziesz na second handach i masz dużo rzeczy prawie za darmo.
kupiłem sobie taką wieżyczkę od jednej lokalnej babki za jedyne 8£!!
http://i01.twenga.com/rtv/miniwieza/son ... 1492vb.jpg

A leki na recepte masz za darmo. Placisz 6£ za recepte bodaj, reszta jest refundowana. I powiedz mi czy nie mogłoby tak być w Polsce.

1,30zl za litr paliwa; Passat 2000r, mały przebieg na 90% nie kręcony - 1300zl. (Auta w UK są tanie); Plazma nie za 2000zl tylko za kilka Twoich dniowek.

Na początku przeliczałem na złotówki i jedzenie wydawało mi się drogie - teraz widzę jaka jest różnica, i powie Ci to każdy kto tu pracuje. W Polsce za najniższą do kina nie pójdziesz bo będziesz oszczędzał. Tu oszczędzisz i będzie Cię stać.
Co chcesz to możesz sobie kupić i kredytu nie potrzebujesz. Jakby nie tęsknota za domem, powiedziałbym że emigracja to najlepsze wyjście. I warto się choćby po to języka nauczyć.

@ Nitro
Spodziewałem się takiej reakcji - odrobina szczerości, a ten już wyskoczył.
Właśnie my Polacy tak mamy. Dopierdz. drugiemu, i wyśrubować oczekiwania. I w Polsce jest jak jest.
Nie partolę mojej roboty, jestem w czołówce czegoś co nazywa się CSAT. Polacy z resztą mają tu świetne wyniki, partoli to mój kolega Francuz dla przykładu:)
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2013, 15:35 przez Tulix, łącznie zmieniany 2 razy.
Chili
Ekspert
Ekspert
Posty: 86
Rejestracja: 9 czerwca 2012, 13:24

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: Chili »

Można i pojść na piwo z Angolem czy na randke z Niemką jak sie chociaz łapie podstawy .Za granicą żyje sie o wiele lepiej w 100% stać Cie prawie na wszystko!!!!
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: kleszczkleszcz »

Pracuje za granica w GB juz ponad 4 lata a mialem jechac na 3 miesiace!
nigdzy nie mozna przeliczac funta na złotowki bo tam to 5 funtow to jak w Polsce 5 zł
jesli nawet dostalbym 3 tys na reke w Polsce to nie wrocilbym bo w Polsce pieniadz nie ma wartosci!
tam jak zarabiasz 2- 2,5 tys funtow to cie stac na wszystko na wakacje na samochod tam pieniad ma wartosc!
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: Masowa EMIGRACJA

Post autor: GCN »

Pracuję w Holandii 3 lata. Za 40 godzin tygodniowo po odbiciu mieszkania wraz z mediami (woda, gaz, prąd, Internet), ubezpieczenia zdrowotnego, dojazdu do pracy i podatków zarabiam na rękę 250 euro tygodniowo. Dodatkowo dostaje z socjalnego 70 euro miesięcznie dofinansowania do ubezpieczenia, 250 euro kwartalnie rodzinnego na 1 dziecko będące w Polsce, 2000 euro rocznie tzw. rozłąkowego na żonę, która przebywa w Polsce na bezrobociu oraz zwrot z podatku około 400 euro za rok. Łatwo policzyć ile to wychodzi rocznie. Ceny w supermarketach bardzo zbliżone do polskich. Ludzie bardzo sympatyczni i kulturalni. Polecam!!!
ODPOWIEDZ