Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

O wszystkim, czyli o niczym...
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: piotrek »

a tu jeden normalny zauważył że byli to też żołnierze przeklęci http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg. Na razie w marszach czci się bohaterów i bandytów - maszerującym jest wydaje się, wszystko jedno. Ważne że strzelał.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:a tu jeden normalny zauważył że byli to też żołnierze przeklęci http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxNewsImg. Na razie w marszach czci się bohaterów i bandytów - maszerującym jest wydaje się, wszystko jedno. Ważne że strzelał.
Znaczy co? Przez kilka czarnych owiec olać w ogóle? Trzeba uświadamiać, podawać nazwiska, uczyć rozróżniania. Zdjąć ludziom klapki z oczu.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: piotrek »

kilka? tak liczy Pani Profesor Matematyki? no no no...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:kilka? tak liczy Pani Profesor Matematyki? no no no...
Do kogo piszesz? Bo raczej nie do mnie, ani ze mnie profesor (no chyba, że Bartoszewski type), ani matematyki. Widzę, że mam do czynienia z ekspertem. To jaki procent żołnierzy powszechnie uważanych za "wyklętych" był bandytami? Są jakieś opracowania?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Joziiiin »

Kuwra, nie ogarniam......


Obrazek
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: piotrek »

dragoness pisze:
piotrek pisze:kilka? tak liczy Pani Profesor Matematyki? no no no...
Do kogo piszesz? Bo raczej nie do mnie, ani ze mnie profesor (no chyba, że Bartoszewski type), ani matematyki. Widzę, że mam do czynienia z ekspertem. To jaki procent żołnierzy powszechnie uważanych za "wyklętych" był bandytami? Są jakieś opracowania?
dla tych co chodzą na te marsze, ten procent wynosi 0 - równe zero. I to jest chore.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

Cóż... i tu się zaczyna rola szkoły, tylko problem, że nie wszystkim nauczycielom się chce, niektórzy mają o tym mętne pojęcie, a jeszcze inni zaczynają dzień od lektury GW. To kto dzieciakom ma powiedzieć? sorry, ale wsiewo mira nie pierejebiosz.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9479
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: a jeszcze inni zaczynają dzień od lektury GW.
Jeszcze Polska nie zginęła.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: człowiek z lasu »

Żołnierze wyklęci to ludzie, którzy służyli Polsce tak jak honor Polaka im kazał. Procent bandytów wśród nich wynosił zero. Pamięć tych ludzi jest teraz wreszcie czczona po latach pogardy. Pochowani pod mierzwą przez komunistycznych bandytów doczekali lepszych czasów. Nikt chyba nie czci bandziorów, którzy w tym czasie również grasowali po lasach. Również w najbliższej okolicy Jasła.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:Żołnierze wyklęci to ludzie, którzy służyli Polsce tak jak honor Polaka im kazał. Procent bandytów wśród nich wynosił zero. Pamięć tych ludzi jest teraz wreszcie czczona po latach pogardy. Pochowani pod mierzwą przez komunistycznych bandytów doczekali lepszych czasów. Nikt chyba nie czci bandziorów, którzy w tym czasie również grasowali po lasach. Również w najbliższej okolicy Jasła.
No właśnie problem w tym, że czci się wszystkich, jak leci. Polacy zawsze muszą iść na całość.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: antykieckowy »

człowiek z lasu pisze:Nikt chyba nie czci bandziorów, którzy w tym czasie również grasowali po lasach. Również w najbliższej okolicy Jasła.
Aktualna władza czci bandziorów i byłych ubeków. Pierwszy przykład z brzegu p. Macierewicz, na obchodach rocznicy śmierci Kurasia http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... a,9421729/
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: piotrek »

Ty to wiesz, dragoness dostrzega, a człowiek z lasu pisze jakby wszyscy to byli jego powojenni leśni bohaterowie. Tak, teraz uczą historii?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Joziiiin »

Ja tez to wiem :ok:
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: gara »

Do Jozinów i dragonessów.

1. Czy polskie państwo w XXI wieku powinno oddawać hołd Żołnierzom Wyklętym?
2. Czy fakt, że zdarzały się wyjątki nagannych zachowań wśród ludzi z lasu sprawia, że Zołnierze Wyklęci jako całość powinni być uważani za bandytów?

Krótka odpowiedź: tak czy nie.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: lato »

antykieckowy pisze:
człowiek z lasu pisze:Nikt chyba nie czci bandziorów, którzy w tym czasie również grasowali po lasach. Również w najbliższej okolicy Jasła.
Aktualna władza czci bandziorów i byłych ubeków. Pierwszy przykład z brzegu p. Macierewicz, na obchodach rocznicy śmierci Kurasia http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... a,9421729/
PSY SZCZEKAJĄ A KARAWANA JEDZIE DALEJ.
https://www.youtube.com/watch?v=t1InFE0SD-Q
ODPOWIEDZ