Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

O wszystkim, czyli o niczym...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: człowiek z lasu »

Dziesiątki lat otwartego fałszowania historii, do tego 25 lat uprawiania historii wizjonersko-kupieckiej przez "autorytety" i teraz nam Polakom można wmówić wszystko. A przypominam sobie, jak niektórzy mówili, że historia jest nieważna.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:Dziesiątki lat otwartego fałszowania historii, do tego 25 lat uprawiania historii wizjonersko-kupieckiej przez "autorytety" i teraz nam Polakom można wmówić wszystko. A przypominam sobie, jak niektórzy mówili, że historia jest nieważna.
Historia jest ważna. A najważniejszy obiektywizm.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Jozin.1 »

człowiek z lasu pisze:Dziesiątki lat otwartego fałszowania historii, do tego 25 lat uprawiania historii wizjonersko-kupieckiej przez "autorytety" i teraz nam Polakom można wmówić wszystko. A przypominam sobie, jak niektórzy mówili, że historia jest nieważna.
Powinieneś być zadowolony, bo teraz dobra zmiana, będzie "korygować historię" co zapowiedział Mularczyk.....
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

"Żołnierze Wyklęci - historia prawdziwa" || Debata Zychowicz, Żebrowski, Łatyszonek, Karbowiak
https://www.youtube.com/watch?v=hUuIzfWcnHg
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

I jeszcze raz powtórzę. Najważniejszy jest obiektywizm. Ani u gloryfikujących, ani u opluwających go nie widzę.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Sun Tzu »

Z pewną taką nieśmiałością pragnę zapytać, co Szanowna Osoba rozumie przez pojęcie "obiektywizm"? Chętnie bym się zapoznał z definicją praktyczną, co znacząco ułatwiłoby mi życie...
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: kociamberek »

Sun Tzu pisze:Z pewną taką nieśmiałością pragnę zapytać, co Szanowna Osoba rozumie przez pojęcie "obiektywizm"? .
Obiektywizm jest wtedy kiedy czyjeś zdanie jest zbieżne ze zdaniem szanowne osoby, to tak w skrócie
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

No i znowu mi się śmieć do rufy przyczepił. Obiektywnie jest przyznać, że nie wszyscy "wyklęci" i nie w każdej sytuacji byli kryształowi i nie można pewnych sytuacji tłumaczyć walką z komunizmem. Tyle. oczywiście eksperci będą wiedzieć lepiej, no, ale to już ich problem. Na razie jeszcze mogę mieć własne poglądy.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Sun Tzu »

Wiesz... Ekspert to osoba, która uzasadnia poglądy tego, kto jej za to płaci. Myślałem, że jest to już wiedza powszechnie znana i nikt serio nie traktuje poglądów przedstawianych przez "ekspertów"... Szczerze mówiąc to mi jednak nie wyjaśniłaś na czym polega ów mityczny "obiektywizm". Bo w jaki sposób obiektywnie można opisać sytuację, gdy np. członek PAS zastrzelił w 1947 roku członka PPR, ojca pięciorga nieletnich dzieci? A jedynym powodem zabójstwa była przynależność do PPR. Uznamy, że był mordercą, który pozbawił życia ojca pięciorga dzieci skazując je na biedę czy uznamy, że zabójstwo było uzasadnione, bo PPR była ugrupowaniem, którego celem było pozbawienie Polski niepodległości? Jak mi to obiektywnie opiszesz? ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Wiesz... Ekspert to osoba, która uzasadnia poglądy tego, kto jej za to płaci. Myślałem, że jest to już wiedza powszechnie znana i nikt serio nie traktuje poglądów przedstawianych przez "ekspertów"... Szczerze mówiąc to mi jednak nie wyjaśniłaś na czym polega ów mityczny "obiektywizm". Bo w jaki sposób obiektywnie można opisać sytuację, gdy np. członek PAS zastrzelił w 1947 roku członka PPR, ojca pięciorga nieletnich dzieci? A jedynym powodem zabójstwa była przynależność do PPR. Uznamy, że był mordercą, który pozbawił życia ojca pięciorga dzieci skazując je na biedę czy uznamy, że zabójstwo było uzasadnione, bo PPR była ugrupowaniem, którego celem było pozbawienie Polski niepodległości? Jak mi to obiektywnie opiszesz? ;)
Obiektywnie? Trzeba by zapytać JEGO o motywy.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: człowiek z lasu »

Oni nie żyją. Historia ma swoje metody badawcze, które pozwalają, by zbliżyć się do prawdy. Trzeba sibie zdawać sprawę, że nawet postawienie pytania już jest działaniem subiektywnym. Prawda ma sporo definicji.
Inna sprawa to, że nareszcie dożyliśmy czasów, kiedy wszyscy chcą poznawać prawdę. Wcześniej nie było to ewidentne. Sporo materiałów do prac dokrtorskich pozostało w szufladach, bo do tej pory w Polsce nie było atmosfery do poznawania prawdy. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że porządna monografia dziejòw jakiegokolwiek powiatu obejmująca lata 1939-1956 wywołałaby trzęsienie ziemi rozpoczynające się od niższych szczebli administracji, a kończące nie wiadomo nawet gdzie. Prawda jest zakryta zmową milczenia w Polsce. I tak btło wszystkim najwygodniej. Badania dotyczą najczęściej spraw neutralnych. I nie wierzę, że to się zmieni. Każdy kto badał historię najnowszą jakiegokolwiek zakătka wie dlaczego. Historia Polski jest po prostu tragiczna.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Sun Tzu »

Obiektywnie? Trzeba by zapytać JEGO o motywy.
Hmm... Przecież napisałem, że jedynym powodem zabójstwa była przynależność do PPR...
Oni nie żyją. Historia ma swoje metody badawcze, które pozwalają, by zbliżyć się do prawdy. Trzeba sibie zdawać sprawę, że nawet postawienie pytania już jest działaniem subiektywnym. Prawda ma sporo definicji.
Inna sprawa to, że nareszcie dożyliśmy czasów, kiedy wszyscy chcą poznawać prawdę. Wcześniej nie było to ewidentne. Sporo materiałów do prac dokrtorskich pozostało w szufladach, bo do tej pory w Polsce nie było atmosfery do poznawania prawdy. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że porządna monografia dziejòw jakiegokolwiek powiatu obejmująca lata 1939-1956 wywołałaby trzęsienie ziemi rozpoczynające się od niższych szczebli administracji, a kończące nie wiadomo nawet gdzie. Prawda jest zakryta zmową milczenia w Polsce. I tak btło wszystkim najwygodniej. Badania dotyczą najczęściej spraw neutralnych. I nie wierzę, że to się zmieni. Każdy kto badał historię najnowszą jakiegokolwiek zakătka wie dlaczego. Historia Polski jest po prostu tragiczna.
Fakt! Wszyscy chcą poznać prawdę, ale niewielu naprawdę zdaje sobie sprawę z faktu, że: poznacie prawdę, a prawda was zaboli... Jestem (a co? pochwalę się!) na etapie zbierania materiałów do bardzo interesującej sprawy z 1944 roku i już - na podstawie tego, co ustaliłem - wiem, że prawda będzie bolesna dla wielu osób. A parę osób już mi zdążyło powiedzieć: i po co to panu?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: człowiek z lasu »

I sam tak powiem. Po co to Panu? Może będzie miał Pan kiedyś dzieci. To są rzeczy bardzo niebezpieczne. Czasem w rozmowach z ludźmi gryzę się w ostatniej chwili w język.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Sun Tzu »

I jeszcze, nie daj Boże!, zakwestionuję w paru przypadkach oficjalną historię... A pomniki stoją, tablice wiszą, ludzie się przyzwyczaili...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: człowiek z lasu »

Już nie mówiąc o karierach, które przypadkowo trafiają się "najzdolniejszym" bez związku z historią. W formacjach ilu państw musiał dziadek służyć, żeby rodzinę ustawić. To są rzeczy naprawdę niebezpieczne i szczerze odradzam. Najnowsza historia Polski jest zbadana i opublikowana w takim stopnie jak widelec nadaje się do picia herbaty.
ODPOWIEDZ