Handel w niedziele

O wszystkim, czyli o niczym...
warez
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 431
Rejestracja: 28 lutego 2012, 13:11

Re: Handel w niedziele

Post autor: warez »

yorker pisze:
warez pisze:
yorker pisze: Taka "wolnośc" to nowoczesne niewolictwo
Widać, że nie rozumiesz co to demokracja i prawo rynku. Za komuny dawali pracę. Teraz trzeba być dobrym, aby właściciel chciał Ciebie zatrudnić, aby miał z Ciebie korzyść. Po co właścicielowi pracownik-garb? Gdybyś miał swoją firmę to tak samo byś robił. Przykład: Kupujesz samochód chcesz i ustawiasz go tak aby jak najmniej palił /w odniesieniu do pracownika - jak najmniej wypłacić/. Dżungla! :(
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: yorker »

Nie każdy przedsiębiorca traktuje ludzi jak przedmioty. Jeśli ty tak traktujesz swoich pracowników to ja im współczuję
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Handel w niedziele

Post autor: antykieckowy »

Gdy wprowadzano Trzech Króli jako dzień wolny od pracy różnej maści ekonomiści, politycy itd. krzyczeli, że kolejny wolny dzień od pracy to kolejny cios dla polskiej gospodarki.

Wy chcecie wymierzyć dodatkowo ok 52 takie ciosy. A potem będzie krzyk - RZĄD ZNISZCZYŁ GOSPODARKĘ!
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: grzybel »

Właśnie to jest chore. Brak szcunku i nierespektowanie praw pracowników.
Jeśli ludzie nie kupią, co im potrzeba na weekendzie zrobią to w tygodniu.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Handel w niedziele

Post autor: Jozin »

Używasz ty głowy do czegoś więcej niż jedzenia ????
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: yorker »

antykieckowy pisze:Gdy wprowadzano Trzech Króli jako dzień wolny od pracy różnej maści ekonomiści, politycy itd. krzyczeli, że kolejny wolny dzień od pracy to kolejny cios dla polskiej gospodarki.

Wy chcecie wymierzyć dodatkowo ok 52 takie ciosy. A potem będzie krzyk - RZĄD ZNISZCZYŁ GOSPODARKĘ!
Uważasz, że zakaz handlu dla dużych sklepów w 52 niedziele zniszczy gospodarkę? Gratuluję podjścia.
Jestem skłonny się założyć, że po wprowadzeniu takiego zakazu gospodarka się nie zawali.
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: grzybel »

Twoja argumentacja jak zawsze powalająca. No rzeczywiście myliłam się: Pracodawcy są bezkrytycznie wdzięczni pracownikom, że oni są w stanie przyjść do pracy. Ba, nawet przyjmują ich ponad stan, żeby sie nie zmęczyli w pracy. Dają motywacyjne i nagrody. A tak i tu też masz racje: jeśli ktoś coś może kupić w niedzielę, to nie może tego kupić w tygodniu.
Oh jozinie, gdyby nie Ty dalej żyłabym w nieświadomości. Dziękuję. Jesteś git :P

yorker. No właśnie, bo kraj prawie nie ma gospodarki.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: yorker »

Tzw. markety prawie całkowicie zniszczyły mały handel. Gdyby odpoczęły sobie w 52 niedziele to te sklepiki co jeszcze zostały mogłyby sobie jeszcze troche pozipać. Tylko tyle i aż tyle.
Ale nie! tzw liberałowie, dzisiejsi "panowie szlachta" wymagają! Im się należy! Bo mają 'piniądz'! WOLNOŚĆ ponad wszystko!
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Handel w niedziele

Post autor: Jozin »

yorker pisze:Tzw. markety prawie całkowicie zniszczyły mały handel. Gdyby odpoczęły sobie w 52 niedziele to te sklepiki co jeszcze zostały mogłyby sobie jeszcze troche pozipać. Tylko tyle i aż tyle.
Ale nie! tzw liberałowie, dzisiejsi "panowie szlachta" wymagają! Im się należy! Bo mają 'piniądz'! WOLNOŚĆ ponad wszystko!
Yorker proszę Cię..... ile razy pojechałeś w niedzielę na zakupy ???
No właśnie, więc sam się do tego przyczyniasz.....
dunczyk
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 19:44

Re: Handel w niedziele

Post autor: dunczyk »

yorker pisze:Tzw. markety prawie całkowicie zniszczyły mały handel. Gdyby odpoczęły sobie w 52 niedziele to te sklepiki co jeszcze zostały mogłyby sobie jeszcze troche pozipać. Tylko tyle i aż tyle.
Ale nie! tzw liberałowie, dzisiejsi "panowie szlachta" wymagają! Im się należy! Bo mają 'piniądz'! WOLNOŚĆ ponad wszystko!
Sam swego czasu miałem mały biznesik z handlem ale niestety padł bo nie wytrzymal konkurencji z molochami. Podatki płaciłem uczciwie , a tamci tylko ulgi na inwestycje i najlepiej ludzi na grupach. Yorker masz racje dzisiaj tylko pieniądz sie liczy , człowiek jest tylko małym trybikiem.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Handel w niedziele

Post autor: antykieckowy »

yorker pisze:
antykieckowy pisze:Gdy wprowadzano Trzech Króli jako dzień wolny od pracy różnej maści ekonomiści, politycy itd. krzyczeli, że kolejny wolny dzień od pracy to kolejny cios dla polskiej gospodarki.

Wy chcecie wymierzyć dodatkowo ok 52 takie ciosy. A potem będzie krzyk - RZĄD ZNISZCZYŁ GOSPODARKĘ!
Uważasz, że zakaz handlu dla dużych sklepów w 52 niedziele zniszczy gospodarkę? Gratuluję podjścia.
Jestem skłonny się założyć, że po wprowadzeniu takiego zakazu gospodarka się nie zawali.
Może najpierw wróć się do podstawówki i doucz czytać bo ta umiejętność wyraźnie u ciebie kuleje. Wyraźnie napisałem w pierwszym zdaniu
różnej maści ekonomiści, politycy itd.
A skoro tak zwani eksperci obawiają się jednego dnia wolnego od handlu to 52 dni są, logicznie rzecz biorąc, większym złem.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Handel w niedziele

Post autor: xmax »

Nie wiem, czy ktos z was sie nad tym zastanawial, ale od kilku lat slyszymy, że podstawą rozwoju polskiej gospodarki jest popyt wewnetrzny, ostatni rząd próbuje z tym walczyć podnosząc vat, to nie załamalo do końca popytu, wiec rzad sie nie poddaje dalej - teraz chca wprowadzic kasy fiskalne drobnym ulicznym handlarzom (bo spadaja dochody panstwa, a moze raczej rosna zobowiazania, przywileje, splaty majatkow (bardzo czesto nieslusznie i w niewlasciwe rece), no nie zapominajmy o coraz wiekszej rzeszy administracji rządowej... i mozna by tak dalej biadolić, ale ani mi to 13-tki nie przyniesie, ani Premierowi zbytnio nie zaszkodzi, wiec bede sie dalej cieszył wolnością słowa (jesli CBS, czy inny organ nie pomyli pięter ;D) i demokracją - głosując na tych, których mi podano na jedynkach list partyjnych w wyborach, sielanka, sioło...
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Handel w niedziele

Post autor: yorker »

Jozin pisze:
yorker pisze:Tzw. markety prawie całkowicie zniszczyły mały handel. Gdyby odpoczęły sobie w 52 niedziele to te sklepiki co jeszcze zostały mogłyby sobie jeszcze troche pozipać. Tylko tyle i aż tyle.
Ale nie! tzw liberałowie, dzisiejsi "panowie szlachta" wymagają! Im się należy! Bo mają 'piniądz'! WOLNOŚĆ ponad wszystko!
Yorker proszę Cię..... ile razy pojechałeś w niedzielę na zakupy ???
No właśnie, więc sam się do tego przyczyniasz.....
Zdaje się, że nadal sie nie rozumiemy. Ja nie mówie o zakazie handlu w ogóle. Mówie o zakazie dla wielkich sklepów. Małe mogłby być otwarte i 24h, gdyby tylko właściciele chcieli tyle siedzieć.

@dunczyk, siedziałbyś sam osobiście w niedziele, gdybyś wiedział, że w ten sposób zarobisz?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6300
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Handel w niedziele

Post autor: Sun Tzu »

Ja nie mówie o zakazie handlu w ogóle. Mówie o zakazie dla wielkich sklepów. Małe mogłby być otwarte i 24h, gdyby tylko właściciele chcieli tyle siedzieć.
Popieram!
dunczyk
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 19:44

Re: Handel w niedziele

Post autor: dunczyk »

yorker pisze:
Jozin pisze:
yorker pisze:Tzw. markety prawie całkowicie zniszczyły mały handel. Gdyby odpoczęły sobie w 52 niedziele to te sklepiki co jeszcze zostały mogłyby sobie jeszcze troche pozipać. Tylko tyle i aż tyle.
Ale nie! tzw liberałowie, dzisiejsi "panowie szlachta" wymagają! Im się należy! Bo mają 'piniądz'! WOLNOŚĆ ponad wszystko!
Yorker proszę Cię..... ile razy pojechałeś w niedzielę na zakupy ???
No właśnie, więc sam się do tego przyczyniasz.....
Zdaje się, że nadal sie nie rozumiemy. Ja nie mówie o zakazie handlu w ogóle. Mówie o zakazie dla wielkich sklepów. Małe mogłby być otwarte i 24h, gdyby tylko właściciele chcieli tyle siedzieć.

@dunczyk, siedziałbyś sam osobiście w niedziele, gdybyś wiedział, że w ten sposób zarobisz?
Pewnie bym posiedział ,gdybym coś zarobił, ale na pewno swojego pracownika do tego bym nie zmuszal.
ODPOWIEDZ