Skrzyżowanie Rafineryjnej i 3-go Maja

O wszystkim, czyli o niczym...
darkonel
Guru
Guru
Posty: 150
Rejestracja: 18 lipca 2010, 19:58

Skrzyżowanie Rafineryjnej i 3-go Maja

Post autor: darkonel »

Witam,
odkąd pojawiła się sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Rafineryjnej i 3-go Maja często zauważam, iż samochody skręcające z Rafineryjnej w stronę centrum miasta wymuszają pierwszeństwo przed samochodami wyjeżdżającymi z LOTOS-u w kierunku miasta (skręcającymi w prawo, czyli mającymi pierwszeństwo).
Bardzo często zdarza się, że skręcając w prawo w kierunku centrum miasta muszę hamować chcąc uniknąć stłuczki.
Ba, kilka miesięcy temu normalnie skręciłem sobie w prawo wyjeżdżając z LOTOS-u i chyba przyblokowałem pewną panią w średnim wieku skręcającą w lewo z Rafineryjnej, bo dobiegł mnie dźwięk klaksonu (!), a w lusterku wstecznym widziałem jak ta pani wymachuje rękoma :).
Spotkał się ktoś oprócz mnie z takim zachowaniem kierowców na tym skrzyżowaniu?
dunczyk
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 19:44

Re: Skrzyżowanie Rafineryjnej i 3-go Maja

Post autor: dunczyk »

Jest dokładnie tak jak mówisz czyli krotko mowiąc nadjeżdżający z ulicy Rafineryjnej skręcajac w lewo wymuszają pierwszeństwo przed samochodami którzy jadac od Lotosu skręcajac w prawo. Sam często widząc co sie dzieje ustępuję im bo już nie raz doszłoby do stłuczki.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Skrzyżowanie Rafineryjnej i 3-go Maja

Post autor: krolik »

Czca zdazyc przed czerwonym swiatlem. Tam swiatla zmieniaja sie bardzo szybko.trzy auta przejada i jest czerwone.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Skrzyżowanie Rafineryjnej i 3-go Maja

Post autor: Wojtq »

Jak nie chcesz stłuczki to hamuj. Jak chcesz zrobić porządek to jedź na pewniaka jak masz pierwszeństwo i po dzwonie walcz o odszkodowanie albo dzwoń na mendy. A jak nie to się naucz dynamicznie jeździć i każdy wtedy wyjedzie z każdej krzyżówki - nie tylko tej na Rafineryjnej.
szybki811
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 7 września 2012, 21:15

Re: Skrzyżowanie Rafineryjnej i 3-go Maja

Post autor: szybki811 »

Wyjeżdzasz z rafinerii,to jedz przez parking sklepu,omijasz światła,zauważyłem,że coraz więcej ludzi tak tam robi.
darkonel
Guru
Guru
Posty: 150
Rejestracja: 18 lipca 2010, 19:58

Re: Skrzyżowanie Rafineryjnej i 3-go Maja

Post autor: darkonel »

Rozumiem, iż chcą zdążyć przed czerwonym, ale czy zdają sobie sprawę czym ryzykują? Jak będę miał gorszy dzień to po prostu będę jechał normalnie po drodze z pierwszeństwem, zwracając uwagę jedynie na znaki i ludzi, ze szczególnym podkreśleniem słowa "jedynie"
gotrek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 27 stycznia 2013, 16:35

Re: Skrzyżowanie Rafineryjnej i 3-go Maja

Post autor: gotrek »

ja choćbym miał fatalny humor to bym prędzej ustąpił niż miałbym sobie zrypać dzień do końca rozdupconym autem i szarpaniem się z jakimś idiotą o to że jemu się należy pierwszeństwo
Elizabethaaq
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 października 2016, 20:56

Re: Skrzyżowanie Rafineryjnej i 3-go Maja

Post autor: Elizabethaaq »

Reżyser nawet nie próbuje udawać, że całość powinna mieć chociaż trochę poważniejszy wydźwięk (bo CIA, giną ludzie, atomówki etc
ODPOWIEDZ