panele na podłodze drewniej

O wszystkim, czyli o niczym...
riko123
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 2 kwietnia 2013, 16:14

panele na podłodze drewniej

Post autor: riko123 »

mogą być ułożone panele na podłodze drewnienej???
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: COCONUT »

podbijam temat. Mam ułozony parkiet i nalezałoby go odnowic, zastanawiam sie czy mozna na nim bezposrednio na piance połozyc panele? bo chyba nawet taniej to wyjdzie niz wyczyszczenie i polakierownie parkietu:)
Leon_
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwietnia 2013, 18:52

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: Leon_ »

można układać ale weź pod uwagę że będziesz miał podłogę wyżej o grubość paneli no i pianki,
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Bawiłam się kiedyś cyklinowanie parkietu, ale w końcu ułożyłam na nim panele i nie żałuję.
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: martynika »

miałam podłogę drewnianą i za namową znajomego zamiast cyklinować położyłam panele... o zgrozo! nigdy więcej. Porażka, jednak co drewno to drewno. W przyszłym tygodniu robię remont drugiego pokoju, zamówiłam już gości do cyklinowania i nie chcę widzieć paneli! Jak się sprawdzą mogę podać namiary!
Aloalco
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 30 lipca 2013, 18:19

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: Aloalco »

martynika pisze:miałam podłogę drewnianą i za namową znajomego zamiast cyklinować położyłam panele... o zgrozo! nigdy więcej. Porażka, jednak co drewno to drewno. W przyszłym tygodniu robię remont drugiego pokoju, zamówiłam już gości do cyklinowania i nie chcę widzieć paneli! Jak się sprawdzą mogę podać namiary!
Ja z chęcią poproszę o namiar jeśli sie sprawdza. Ja tez mam parkiet ale nie zamienię go na panele. Ekipa docyklinowania z Jasła? Pozdrawiam
Adrian_2
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 28 lutego 2013, 18:42

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: Adrian_2 »

martynika pisze:miałam podłogę drewnianą i za namową znajomego zamiast cyklinować położyłam panele... o zgrozo! nigdy więcej. Porażka, jednak co drewno to drewno. W przyszłym tygodniu robię remont drugiego pokoju, zamówiłam już gości do cyklinowania i nie chcę widzieć paneli! Jak się sprawdzą mogę podać namiary!
Może jakieś konkrety !? Ile zapłaciłaś za metr kw. paneli, jakiej były produkcji ? Jeżeli kupiłaś panele w jednym ze znanych marketów budowlanych za kilkanaście zł/ m. kw. to nie narzekaj. Bajką jest uwalnianie przez panele szkodliwych substancji (równie dobrze substancje te uwalniają się z lakierów stosowanych przy podłogach drewnianych). Obecnie jest niesamowicie duży wybór paneli laminowanych: ze strukturą 3D, z fugą na każdym boku, z fugą na dłuższym boku, panele o grubości 7, 8, 10, 12.3 mm. Dekory i wykończenie powierzchni niejednokrotnie przebijają wygląd "deski" barlineckiej trójwarstwowej, trwałość warstwy wierzchniej jest również lepsza. Wszystko zależy od wybranych paneli.
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: martynika »

Aloalco, chyba z okolic, ale ich dojazd mnie nie obchodzi :) ofertę przyjęli to chyba problemu nie ma. Z resztą robili też nowy parkiet u mojej mamy i wyszło tam bardzo ładnie, więc liczę że mój stary odnowią. Namiary podeślę na priv po wykonaniu roboty, chyba że chcesz wcześniej to pisz.

Adrian_2, może nie były najdroższe, ale sprzedawca zapewniał mnie o super powłokach itp itd. Nie znam się dokładnie, z resztą nie pamietam też czym były pokryte. Kosztowały 89 zł/m, szczerze to mogłam w tej cenie kupić parkiet, ale Polak mądry po szkodzie...
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: T135 »

bez problemu można układać, tylko trzeba podkład, gąbkę, a najlepiej matę - troszkę droższa ale o wiele lepiej wygłusza i izoluje.
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: martynika »

U mnie zrobili super! Mam sprawdzone namiary, jeśli ktoś będzie potrzebował to służę pomocą
yk3lw1
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 14:06

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: yk3lw1 »

http://www.ogloszenia.jaslo4u.pl/oglosz ... ?id=197633


Polecam ta firmę do układania podłóg solidnie wykonuj prace i nie drogo
jaslankkka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 6 lutego 2013, 18:42

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: jaslankkka »

Moze być bez problemu od kilku lat sama tak mam i nic się nie dzieje ;)
oszolom221
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:11

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: oszolom221 »

mnie teraz czeka cyklinowanie fakt faktem pójdzie z 4 tys ale nigdy nie dałbym sobie położyć paneli na parkiet toi jest zbezczeszczenie podłogi i drewna . ludzie myślom że jak taniej wyjdzie to będzie lepiej nieraz lepiej dołożyć i mieć ładniej i lepiej
Kamkaz
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 24 maja 2009, 12:56

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: Kamkaz »

nie chce ci się bawić w cyklinowanie parkietu, a myślisz, że panele będą wieczne? one to dopiero się niszczą! i nie ma opcji ich odświeżenia - tylko wymiana na nowe. Czy ja wiem, czy cenowo to wychodzi lepiej. Za dobre panele trzeba wydać od około 170 zł/m... Ja bardzo polecam p. Gadzałę do cyklinowania parkietu;) a odnośnie twojego pytania, to nie wiem czy on też się panelami nie zajmuje, więc może coś doradzić.
martynika
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 4 października 2013, 12:47

Re: panele na podłodze drewniej

Post autor: martynika »

4 tysiące? albo masz ogromny dom albo strasznie drogich fachowców, ja polecam Drewex, solidnie i w dobrej cenie. jeśli ktoś zainteresowany to podaje numer do nich - 601068197
ODPOWIEDZ