jasielskie dzieci ulicy

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dziewczyna
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 20 lutego 2012, 16:06

jasielskie dzieci ulicy

Post autor: dziewczyna »

Może to nie jest moja sprawa, ale trudno pozostać obojętnym.
W naszym mieście mieszka pewien chłopiec, takich dzieci jak on zapewne jest wiele, ale skupie się na tym jednym jako przykładzie, bo czasami go widuję i przykuł moją uwagę, poza tym pamiętam go praktyk uczęszczał wtedy do "arki"nie wiem czy nadal tak jest, to było wieki temu. Już wtedy był niezły z niego gagatek. Chłopiec ma bardzo jasne włosy, jest szczupły, czasami jeździ na rowerze...nie wiem ile może mieć lat? może 9? .Wczoraj wieczorem dodam, że późnym wracam, do domu i widzę go z kolegą w jego wieku, w kieszeni chowa alkohol dokładnie piwo... chłopiec klnie jak przysłowiowy szewc, wiem, bo nie pierwszy raz słyszę.
Pytam się gdzie są jego rodzice? I jakimi są ludźmi? Dlaczego nikt nie wziął do tej pory odpowiedzialności za to dziecko. Podejrzewam , że chłopiec "wychowuje" się w patologicznym środowisku, ale dlaczego się na to pozwala? Dlaczego nie skierowano go do dobrej rodziny zastępczej, która pokazałaby mu jak należy żyć, gdzie nie przesiąkłby złymi wzorcami? Gdzie nie uznawałby je za słuszne...
Jak można tak skrzywdzić dziecko?
robobosss
Guru
Guru
Posty: 117
Rejestracja: 6 listopada 2011, 09:05

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: robobosss »

Wychowanek hotelu bieszczady:D
PabloJKS
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 7 maja 2011, 17:26

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: PabloJKS »

Dokładnie , jest z hotelu , również go kojarzę , żeby to było tylko piwo , cygary również wchodzą w grę . Niestety nie ma kto mu dać przykładu to i takie są tego skutki , robi co chce . Co do wieku to chyba starszy jest tylko wzrost może zmylić .
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: Pemek94 »

Mówią na Niego "Bioły". Myślę, że wielu ludzi z Jasła Go kojarzy. Żal patrzeć na tego chłopaka bo już w tym momencie sobie życie niszczy i zaprzepaszcza szanse na jakiekolwiek normalne życie. Tylko, że to jest młody chłopak, On jeszcze może wielu rzeczy nie rozumieć dlatego pytam się: gdzie jest opieka społeczna? Kurator? Bo widać, że prawdziwej rodziny to On nie ma.
Awatar użytkownika
Jaślanin77
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 20:44
Lokalizacja: Jasło

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: Jaślanin77 »

Też go kojarze.
Awatar użytkownika
ChatNoir
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 czerwca 2013, 13:10
Lokalizacja: tu i tam

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: ChatNoir »

Wszyscy wiedzą kto to, każdy wie co należy zrobić, nikt nie reaguje.
Polska
rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 321
Rejestracja: 24 września 2011, 11:31

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: rkoh »

ja nie wiem kto to
Awatar użytkownika
Messer
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 418
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 15:09

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: Messer »

dziewczyna pisze:Dlaczego nikt nie wziął do tej pory odpowiedzialności za to dziecko
a kto ma wziąć odpowiedzialność?
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: avicularia »

Za dziecko odpowiedzialni sa RODZICE. Mają go ubrać , nakarmić, zapewnić dach nad głową i nauczyć funkcjonowania w społeczeństwie. Rodzice ,,hotelowi" oczwkują,ze KTOS, COS, magia, zajmie sie ich dzieckiem, a oni jeszcze z Mopsu może coś skubną. Dzieci hotelowe umieją już wszystko, kraść, ćpać, pić i wypiągać rękę po datki. Brac potrafią znakomicie.
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: smerfetka1718 »

przeciez on ma 18 lat ...
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: dyna »

W tym roku konczy 6 klase wiec nie moze miec 18 policz sobie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: dragoness »

dyna pisze:W tym roku konczy 6 klase wiec nie moze miec 18 policz sobie.
Może, może..., ale pewnie ma gdzieś 16, więc jeszcze go czeka dwa lata pobytu w gimnazjum, czego szczerze współczuję nauczycielom i uczniom. Nawet jeśli kogoś zabije, to najwyżej załapie się na poprawczak. Takie mamy prawo dziwne. Tę wylęgarnię patologii, jaką jest hotel "Bieszczady", należałoby zamknąć. I dobrze zdezynfekować.
noisey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 233
Rejestracja: 18 października 2012, 21:04

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: noisey »

dragoness pisze:
dyna pisze:W tym roku konczy 6 klase wiec nie moze miec 18 policz sobie.
Może, może..., ale pewnie ma gdzieś 16, więc jeszcze go czeka dwa lata pobytu w gimnazjum, czego szczerze współczuję nauczycielom i uczniom. Nawet jeśli kogoś zabije, to najwyżej załapie się na poprawczak. Takie mamy prawo dziwne. Tę wylęgarnię patologii, jaką jest hotel "Bieszczady", należałoby zamknąć. I dobrze zdezynfekować.
Oczywiście, kogoś zabije, pani kochana, a jak nie zabije to przynajmniej.. - jak stara baba w maglu.

Zamknać, zdezynfekować a mieszkańców w kontenerze na Madagaskar, a jak. Porządek musi być!

Poza tymi świetnymi pomysłami masz jeszcze (jako "pedagog") jakieś inne w związku z tą sytuacją? Tak sobie pytam, spróbuj się przy okazji powstrzymać na moment i nie pisać przy okazji o Tusku, Szechterze, tvn i wyborczej - ten hotel nie istnieje od kilku lat..
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: CrazyVirus »

Hotel "Bieszczady"? A co to jest, gdzie się znajduje. Oświećcie mnie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: jasielskie dzieci ulicy

Post autor: dragoness »

robobosss pisze:Wychowanek hotelu bieszczady:D
tyle w temacie
ten hotel nie istnieje od kilku lat..
to uświadom tępą "uczycielkę" co tam się teraz znajduje?
Zamknać, zdezynfekować a mieszkańców w kontenerze na Madagaskar, a jak. Porządek musi być!
No popatrz... telepatia :rotfl:
Poza tymi świetnymi pomysłami masz jeszcze (jako "pedagog") jakieś inne w związku z tą sytuacją?
Jak już napisałam, cóż mnie, tępej "uczycielce" równać się z takim człowiekiem Renesansu jak Ty. No więc może jakieś propozycje resocjalizacji z Twojej strony? Ciekawe, że jedynie mnie zaszczycasz swoją uwagą
Dlaczego nie skierowano go do dobrej rodziny zastępczej, która pokazałaby mu jak należy żyć,
, natomiast pomysł odebrania dziecka spokojnym, ciężko pracującym, aczkolwiek doświadczonym przez los ludziom, pomijasz milczeniem?
Hotel "Bieszczady"? A co to jest, gdzie się znajduje. Oświećcie mnie.
Na ul. Puszkina, ups, sorry, Franciszkańskiej. Nota bene, takich "dzieci ulicy" jest więcej, np. z bloku socjalnego za Kauflandem, albo tzw. "sierot europejskich", których rodzice pracują za granicą, a je wychowuje babcia, bardzo często jedynie formalnie.
ODPOWIEDZ