Jak się motywujecie?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
antylopa
Początkujący
Początkujący

Jak się motywujecie?

Post autor: antylopa » 10 lipca 2013, 23:06

Jakie macie sposoby na zmotywowanie sie do pracy, nauki, działania? Co daje wam taką wewnętrzną siłę, która popycha was do podejmowania działań i osiąganiu zamierzonego celu?

poster
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Re: Jak się motywujecie?

Post autor: poster » 15 lipca 2013, 15:29

Szczerze mówiąc nigdy o tym nie myślałem. Chyba mam coś takiego w sobie że ciągle dążę do przodu. Współczuję ludziom, którzy tego nie mają

centka22
Debiutant
Debiutant

Post autor: centka22 » 15 lipca 2013, 16:47

Faktycznie nie każdy tak umie bez problem iść na przód.Wtedy trzeba jakoś to zwalczyć.Motywowania też trzeba się nauczyć.Wszystko przychodzi z czasem.Ja często rozmawiam z ludźmi o tym i jakoś łatwiej mi przebrnąć dzięki optymizmowi innych osób.

km_1981
Guru
Guru

Post autor: km_1981 » 15 lipca 2013, 21:09

cały czas mam przed oczami cel który chcę osiągnąć i satysfakcję płynącą z jego zdobycia.
to dla mnie najlepsza motywacja

Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: avicularia » 15 lipca 2013, 23:57

Przepis na motywację"
Motywacja do ćwiczeń: włączyć program o grubasach...ups przepraszam Otyłoamerykaninach np.: na TLC
Motywacja do zdrowego odżywiania: włączyć program o Otyłoamerykaninach
Motywacja do nauki języków obcych: włączyć program o Otyłoamerykaninach w oryginalnej wersji językowej
Motywacja do pracy: włączyć program o Otyłoamerykanichach i ich problemach ze znalezieniem pracy
Mi pomaga :D

Lelum
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: Lelum » 16 lipca 2013, 09:55

jak przepis na motywację aviculari nie działa, włączyć program o Otyłoanglikach :)

tropikalna
Debiutant
Debiutant

Post autor: tropikalna » 16 lipca 2013, 19:56

Ja się motywuję biorąc udział w przeróżnych szkoleniach. Czy to na uczelni, czy na jakiś innych, podobnych spotkaniach. Istnieją jeszcze szkolenia online.
http://www.mistrzmotywacji.pl/
Jest za darmo i w godzinach wieczornych. Wydaje mi sie, że nikomu nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie - może pomóc. Sama będę wolnym słuchaczem. Wiedzy nigdy za dużo.

Awatar użytkownika
antylopa
Początkujący
Początkujący

Post autor: antylopa » 17 lipca 2013, 13:11

km_1981 pisze:cały czas mam przed oczami cel który chcę osiągnąć i satysfakcję płynącą z jego zdobycia.
to dla mnie najlepsza motywacja
Też staram się, by samo osiągniecie wymarzonego celu było dla mnie największą motywacją, ale różnie z tym bywa. Zauważyłam, że łatwiej osiąga mi się małe cele nie oddalone zbytnio w czasie i w ten sposób małymi krokami dążenie dopiero do tych większych.
tropikalna, to szkolenie jest naprawdę za darmo? Jeśli tak, to na pewno wezmę udział :)

Lelum
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: Lelum » 17 lipca 2013, 14:31

Takie podawanie maila na stronie na której nie ma żadnych informacji poza prośbą o adres śmierdzi na kilometr. Dostaniesz conajmniej tonę SPAMu.

fonia
Mistrz
Mistrz

Post autor: fonia » 7 sierpnia 2013, 12:39

Zależy do czego mam się motywować. Ostatnio zaczęłam biegać, więc w tym względzie potrzebuję wielu różnych bodźców, które będą mnie do tego zachęcały, nawet pomimo pogody. Póki co najlepszym się myśl, że po kilku miesiącach takich treningów znacznie zmieni się moje ciało. Na lepsze oczywiście. Wizualizacje są dobrą motywacją.

Awatar użytkownika
Orimanago
Obyty
Obyty

Post autor: Orimanago » 8 sierpnia 2013, 10:02

tropikalna pisze:Ja się motywuję biorąc udział w przeróżnych szkoleniach. Czy to na uczelni, czy na jakiś innych, podobnych spotkaniach. Istnieją jeszcze szkolenia online.
http://www.mistrzmotywacji.pl/
Jest za darmo i w godzinach wieczornych. Wydaje mi sie, że nikomu nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie - może pomóc. Sama będę wolnym słuchaczem. Wiedzy nigdy za dużo.
Wiedza najczęstsza przyczyna bezczynności, marazmu, zniechęcenia itd. itp. zmusza do myślenia i odwleka działania, zmusza do wyboru, który i tak zawsze nie jest najlepszym Obrazek

Siłą napędową są pragnienia i emocje z tym związane oraz myśli o tym jak zwiększą się MOJE możliwości gdy osiągnę kolejne cele Obrazek

Obrazek

Bran
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: Bran » 8 sierpnia 2013, 10:09

avicularia pisze:Przepis na motywację"
Motywacja do ćwiczeń: włączyć program o grubasach...ups przepraszam Otyłoamerykaninach np.: na TLC
Motywacja do zdrowego odżywiania: włączyć program o Otyłoamerykaninach
Motywacja do nauki języków obcych: włączyć program o Otyłoamerykaninach w oryginalnej wersji językowej
Motywacja do pracy: włączyć program o Otyłoamerykanichach i ich problemach ze znalezieniem pracy
Mi pomaga :D
Czyli polaczki to zlodzieje i brudasy? upps przeciez to polaczki nigdzie nie moga znaleźćpracy buhaha:)

Awatar użytkownika
Pogo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: Pogo » 8 sierpnia 2013, 23:24

polecam kanał OdwazSieZycPL na youtube ;)

monsoon
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: monsoon » 27 października 2014, 14:58

Mnie najbardziej motywują pieniądze. Nie bez powodu u mnie w firmie dostajemy dofinansowanie do wypoczynku: http://www.edenred.pl/pl/dofinansowanie-wypoczynku
bardzo fajna sprawa, zapytajcie swoich pracodawców co o tym sądzą, u nas się to sprawdza i każdy jest zadowolony. Takich motywatorów jest na szczęście więcej w mojej firmie :)

kiwi2
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: kiwi2 » 6 listopada 2014, 20:30

Dla mnie motywacja są inni ludzie.
Lubię uprawiać sport, chętnie biegam , ale o wiele fajniej i motywująco jest biegać w dwie - trzy osoby.
Dla ludzi aktywnych jest portal społecznościowy http://na-kawe.net/

ODPOWIEDZ