rzucanie palenia

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: rzucanie palenia

Post autor: antykieckowy »

Jeśli palisz mocniejsze papierosy (czerwone a nawet niebieskie) to nawet nie trać kasy na e-papierosa. Ten wynalazek jest dobry jedynie dla tych, którzy popalają super lighty. We wszystkich innych przypadkach ludzie zazwyczaj wracają do normalnego palenia.
insanity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 11 października 2013, 06:22

Re: rzucanie palenia

Post autor: insanity »

witaj, znajomemu pomogła metoda palenia codziennie jednego mniej. A co do e-papierosów to zgadzam się z przedmówcą. Jak nie pomagają gumy itp to może sam rytuał palenia Cię bardziej trzyma niż dawka nikotyny. Spróbuj go zastąpić czymś pozytywnym stopniowo.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18440
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: rzucanie palenia

Post autor: dragoness »

Spróbuj Tabex. Powinno pomóc. Wszelkie badziewie w rodzaju gum, czy e-fajek to tylko dostarczanie organizmowi nikotyny w innej formie. W ten sposób ne rzucisz, niestety.
stokrotka246
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 5 lutego 2012, 19:20

Re: rzucanie palenia

Post autor: stokrotka246 »

Champix, to drogi ale sprawdzony środek, dostępny tylko na receptę ale na prawdę warto:)
Rzucenie palenia po 20 latach to sukces prawda? Oczywiście trzeba być zmotywowanym do działania.
Życzę powodzenia:)
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: rzucanie palenia

Post autor: antykieckowy »

Jedynym skutecznym sposobem na rzucenie palenia jest silna wola. Żadne Tabexy, Nicorety i inne nie pomogą jeśli nie jest zdeterminowany rzucić palenia.
tess
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 20:07

Re: rzucanie palenia

Post autor: tess »

Pierwsza sprawa to SILNA WOLA i prawdziwa chęć rzucenia bezpowrotnie palenia!!! a pomóc może ZYBAN, przy okazji lek antydepesyjny. Ale tak jak piszę, najważniejsza jest silna wola, bo bez niej żadne tabletki nie pomogą :) Ja nie palę już 9 lat i nie będę!!!
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: rzucanie palenia

Post autor: makatka »

Czasem pomaga też dobra motywacja, jakiś powód, dla którego wiesz, że warto:)
greta194
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 23 lipca 2010, 15:24

Re: rzucanie palenia

Post autor: greta194 »

antykieckowy pisze:Jedynym skutecznym sposobem na rzucenie palenia jest silna wola. Żadne Tabexy, Nicorety i inne nie pomogą jeśli nie jest zdeterminowany rzucić palenia.
Tu sie niestety z Toba nie zgodze. Paliłam 10 lat (dla niektorych to mało ale dla mnie ogrom). Kupiłam z polecenia spray nicorette. I szczerze powiem ze mi pomogło.Chociaz tez w takie rzeczy typu gumy itp. nie wierzylam Nie pale juz miesiac. Co prawda ciagnie mnie jeszcze bo co to jest miesiac. Ale zawsze go nosze przy sobie. Silna wola tez jest wazna. Ale bez sprayu nie dalo by rady. Z tego co sie w aptece pytałam to sa jeszcze gumy i tabletki. W porownaniu do tych wszystkich paczek papierosow nie jest drogi. Takze ja go POLECAM. I pozdrawiam
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: rzucanie palenia

Post autor: andrzej_ar »

antykieckowy ma rację - paliłem 17 lat. Rzucałem wiele razy - różnymi sposobami - i przez zmniejszanie ilości wypalanych i różne gumy wspomagacze itd. Jednak jeśli NAPRAWDĘ ktoś nie chce rzucić to nic mu nie pomoże.
Przyszedł taki dzień kiedy NAPRAWDĘ chciałem rzucić i rzuciłem - z dnia na dzień bez jakiegokolwiek efektu "ciągnięcia" do papierosów.
Nie palę już ponad 3 lata i nic nie wskazuje na to żebym miał wrócić - co więcej papierosy strasznie mi teraz śmierdzą. :) Pojawił się tylko 1 ale za to niemały efekt uboczny - zaczęło smakować jedzenie, efekt taki że początkowo 20 kg na plus wskoczyło, ciężko to zbić choć już (albo dopiero) połowę się udało...
Marek_Myśliwiec
Weteran
Weteran
Posty: 78
Rejestracja: 4 listopada 2010, 09:19

Re: rzucanie palenia

Post autor: Marek_Myśliwiec »

andrzej_ar pisze:antykieckowy ma rację - paliłem 17 lat. Rzucałem wiele razy - różnymi sposobami - i przez zmniejszanie ilości wypalanych i różne gumy wspomagacze itd. Jednak jeśli NAPRAWDĘ ktoś nie chce rzucić to nic mu nie pomoże.
Przyszedł taki dzień kiedy NAPRAWDĘ chciałem rzucić i rzuciłem - z dnia na dzień bez jakiegokolwiek efektu "ciągnięcia" do papierosów.
Nie palę już ponad 3 lata i nic nie wskazuje na to żebym miał wrócić - co więcej papierosy strasznie mi teraz śmierdzą. :) Pojawił się tylko 1 ale za to niemały efekt uboczny - zaczęło smakować jedzenie, efekt taki że początkowo 20 kg na plus wskoczyło, ciężko to zbić choć już (albo dopiero) połowę się udało...
Wszystko się zgadza co napisał Andrzej_ar :ok:
Ja paliłem 33 lata już doszedłem do 40 sztuk dziennie ( a jak byłem na imprezie lub meczu to wypalałem jeszcze więcej) prób tez miałem kilka z różnymi specyfikami i NIC TO NIE DAŁO. Rzuciłem normalnie bez pomocy choroby,lekarza czy coś w tym stylu i od 4 lat nie palę. Również przytyłem 10 kg ,dlatego trzeba ruchu ,ja zacząłem jeżdzić na rowerze i schudłem 20 kg.
Mnie się udało ,ale jest bardzo ciężko i kto mówi ,że jest inaczej kłamie. Powodzenia w walce z nałogiem życzę ,bo warto.
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: rzucanie palenia

Post autor: CYNGIEL »

Rzuciłem z dnia na dzień bez wspomagania się żadnymi wynalazkami.Tylko prawdziwa chęć rzucenia,motywacja i silna wola.Wcześniej dwa razy się nie udało.Teraz nie palę już kilka ładnych lat i napewno nie wrócę do palenia.Najtrudniej było przy piwku.Teraz jest o tyle lepiej,że w lokalach się nie pali.Tylko prawdziwa chęć rzucenia.
uchal
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwietnia 2012, 10:08

Re: rzucanie palenia

Post autor: uchal »

Ja rzuciłem około 5 lat temu . Działo się to powoli : stopniowo ograniczyłem palenie a następnie przestałem . Oczywiście najważniejsza jest chęć rzucenia i motywacja np . chciałem miec dziecko :). Przeszedłem też takie fazy jak tycie i teraz chudnę ( ważyłem 100 , a gdy paliłem 77kg , teraz około 87 kg ). Dodam że dużo spędzam czasu na powietrzu - to pomaga :).Pozdrawiam
mroweczkamadzia
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 13 maja 2011, 12:23

Re: rzucanie palenia

Post autor: mroweczkamadzia »

Polecam ksiazke pt " Jak skutecznie rzucic palenie" Allena Carr skutecznosc prawie 100% kilkunastu moich znajomych po przeczytaniu tej ksiazki rzucilo palenie od tak...sama jestem w trakcie jej czytania i jestem w szoku bo mimo ze wogole nie mysle o rzucaniu palenia zauwazam ze im wiecej stron ksiazki przeczytam tym mnie pale...do konca zostalo mi okolo 100 stron a w tym momencie paczka papierosow starcza mi na 4 dni gdzie przed rozpoczeciem czytania potrafilam wypalic grubo ponad 20 papierosow dziennie....ta ksiazke mozna sobie sciagnac w pdf z internetu mozna tez zakupic ja na allegro za niewielkie pieniadze...naprawde polecam i zycze powodzenia w rzucaniu nalogu :)
inui
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 18 kwietnia 2022, 12:03

Re: rzucanie palenia

Post autor: inui »

Na początku najlepiej ograniczyć palenie.
regulus
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2022, 21:41

Re: rzucanie palenia

Post autor: regulus »

Możesz rzucać stopniowo.
ODPOWIEDZ