Co dalej z Ukrainą?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: grzeh » 5 lipca 2014, 20:06

dragoness pisze:
Jak widać o zbrodniach Ukraińców na Polakach - można tu pisać, a o zbrodniach Rosjan - już nie?
Tytuł wątku brzmi Co dalej z UKRAINĄ, a nie z Rosją.
A jak temat brzmi: "Tragedia samolotu " - to mam pisać o samolocie?

Nie udawaj dragoness że w obecnej sytuacji Ukrainy Rosja nie odgrywa żadnej roli.
Jeśli Ty linkujesz zbrodnie jednej strony to jest też dobrze przypomnieć zbrodnie o których już nie raczysz napisać.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 5 lipca 2014, 20:45

zielony87...
Powiem inaczej: jeśli zachodnioukraińska swołocz zechce zagrozić naszym rodakom z okolic Przemyśla
Ale rzeczywiście takimi bydlakami nie są wszyscy Ukraińcy,część nie walczy,część też broni swoich rodaków przed ostrzałem tych co przyjmują rozkazy od hunty z Kijowa i nigdzie nie twierdziłem,że niby każdy Ukrainiec to swołocz.To wymyślił dopiero "Sun Tzu".
Potrafisz półgłówku odpowiedzieć, kto jest autorem obu cytatów?

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 6 lipca 2014, 07:03

Jeśli Ty linkujesz zbrodnie jednej strony to jest też dobrze przypomnieć zbrodnie o których już nie raczysz napisać.
Nie raczę, bo w tym konkretnym przypadku nie wnosiły nic do sprawy, a nie lubię bić piany niepotrzebnie.
Wpierw powinnaś jednak nauczyć się czytać, a dopiero potem komentować. A nie odwrotnie.
Ty zaś powinieneś nauczyć się elementarnych zasad kultury dyskusji, co wynosi się z domu i wykształcenie, którym się tak szczycisz nie ma nic do rzeczy.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 6 lipca 2014, 09:39

Ja jestem niekulturalny ale dysponuję wiedzą. Ty jesteś kulturalna ale nie masz wiedzy. I o czym ja mam z Tobą dyskutować?

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 6 lipca 2014, 14:01

Ukraińcy twierdzą,że zajęli 4 miasta.O czym jednak nie wspominają nasze media,a mówią głośno Rosyjskie - Kijów rozpoczyna "weryfikację lojalności" funkcjonariuszy,a jeden z przywódców separatystów sugeruje,że wobec faktu,iż ewakuacja ludności cywilnej nie została całkowicie przeprowadzona bojówki "prawego sektora" mogą dopuścić się ludobójstwa. http://rt.com/news/170700-ukraine-slavy ... e-militia/ .Jeśli do tego ludobójstwa dojdzie (moim zdaniem to całkiem możliwe,że wkrótce Rosyjskie media będą mówić o setkach zamordowanych cywili),to podejrzewam,że opinia publiczna w Rosji zareaguje dość ostro i Putin nie będzie miał wyboru nawet jakby chciał być ugodowy.Oczywiście przy takim scenariuszu Polskie "elity" - nieważne czy POwskie czy PiSowskie czy inne) będą mieć krew tych cywilów a może i w razie eskalacji krew naszego narodu na rękach.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 6 lipca 2014, 22:55

Sun Tzu pisze:Ja jestem niekulturalny ale dysponuję wiedzą.
:szok: :rotfl: I jaki skromny.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 6 lipca 2014, 22:59

Jestem szczery.

juve_fan
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: juve_fan » 6 lipca 2014, 23:12

zielony87 pisze:Ukraińcy twierdzą,że zajęli 4 miasta.O czym jednak nie wspominają nasze media,a mówią głośno Rosyjskie - Kijów rozpoczyna "weryfikację lojalności" funkcjonariuszy,a jeden z przywódców separatystów sugeruje,że wobec faktu,iż ewakuacja ludności cywilnej nie została całkowicie przeprowadzona bojówki "prawego sektora" mogą dopuścić się ludobójstwa. http://rt.com/news/170700-ukraine-slavy ... e-militia/ .Jeśli do tego ludobójstwa dojdzie (moim zdaniem to całkiem możliwe,że wkrótce Rosyjskie media będą mówić o setkach zamordowanych cywili),to podejrzewam,że opinia publiczna w Rosji zareaguje dość ostro i Putin nie będzie miał wyboru nawet jakby chciał być ugodowy.Oczywiście przy takim scenariuszu Polskie "elity" - nieważne czy POwskie czy PiSowskie czy inne) będą mieć krew tych cywilów a może i w razie eskalacji krew naszego narodu na rękach.
stary - leki.
Putin jak zwykle nskręca sobie propagandę, co wcale nie dziwi i nie wiem o czym niby to ma świadczyć. Jaki cel miał ten link z RT? Od lat tuba cara sobie tam wali newsy, które im pasują do rozgrywek, więc o co kaman? Przecież to nie jest żadna nowość, w jaki sposób działa ten były KGBista. To, że każdy atak będzie przez ruskich piętnowany i każda kacapska gęba będzie mówić o użyciu napalmu, wieszaniu za jądra i zabijaniu matek w ciąży to chyba zrozumiałe dla każdego w miarę ogarniętego homo sapiens.
Jaki jest związek pomiędzy tym, że Ukraińcy walczą o swoje terytorium, na którym grasują rosyjscy najemnicy, a krwią na rękach ludzi z PO i PiS to tylko jest w stanie ogarnąć twój psychodeliczny umysł.
Pomijam fakt, że każde medium trąbi o zajęciu miast przez Ukraińców i pisząc o tym, jako jakimś tabu zwyczajnie się ośmieszasz.

Czytając twoje posty naprawdę nie dziwi mnie to, że byłeś przez długi czas bezrobotny. Napisze więcej, dziwi mnie to, że ktoś Cię teraz w ogóle zatrudnia.
zielony87 pisze: Julia Timoszenko odpowiada: Damn kill them all with a nuclear weapon
Fajnie, że cytujesz edit FSB.
Za Washigton Post: On the Twitter, Tymoshenko says that the recording has been edited, and that she in fact said that the Russians in Ukraine "were Ukrainian." She also added "Hello FSB :)" in reference to Russia's security agency.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 10 lipca 2014, 22:18

Juve fan pisze:stary - leki. [...] psychodeliczny umysł. [...] Czytając twoje posty naprawdę nie dziwi mnie to, że byłeś przez długi czas bezrobotny. Napisze więcej, dziwi mnie to, że ktoś Cię teraz w ogóle zatrudnia.
Nie będę się wykłócał z tym wszystkim powyżej,bo mi się zwyczajnie nie chce,staram się być kulturalny itd. a popierając pacyfikowanie przez "nowy rząd" Ukrainy całych miast i określając "Ruskimi najemnikami" również cywili i dzieci które zginęły w wyniku bombardowania @Juve fan sam sobie wystawia świadectwo.

Nie zamierzam też tłumaczyć faktu,że nie ma nawet znaczenia czy teraz w zajmowanych miastach władze Ukraińskie "zrobią kuku" cywilom czy nie - do przekonania Rosjan do walki czy nawet wybicia w pień puczystów wystarczą późniejsze dowody ludobójstwa - czy do niego dojdzie czy nie - jeśli zostaną zastosowane mogą dać w sferze morale ogromnego "kopa do przodu" Rosjanom.Póki co jednak Rosja jak na razie zachowuje wręcz niepokojąco stoicki spokój,ostrzał jej terytorium i punktów granicznych był już dziesiątki razy powodem dla którego mogliby wejść,ofiary w ludziach tak samo... a nadal nie weszli. Mnie to wręcz zdumiewa.To chyba świadczy o słabości,albo chęci uniknięcia zbrojnej konfrontacji z USA za wszelką cenę,co bez woli UE i USA jest niemożliwe do powstrzymania na dłuższą metę.Wygląda to tak,jakby faktycznie Rosja nie chciała eskalacji tego konfliktu.A może, to tylko zyskiwanie czasu :?: Wcale bym się nie zdziwił,gdyby ISIS tak naprawdę została nawet wsparta przez Rosję,pomimo interesów z Assadem.Wróg mojego wroga... - a nic tak później nie jednoczy jak wspólny cel nie :?: Problem w tym,że jeśli USA postawią jednak na Ukrainę i nie wróci do Iraku to w perspektywie wszyscy mamy poważny problem.Już jest poważniejszy niż ktokolwiek chciałby: http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... 14-r/0zfr4 - "brudna bomba" w rękach islamistów to koszmar,którego urzeczywistnienie od dziś jest w zasięgu ręki...

Tymczasem jednak odejdźmy od tłumaczenia tego co się dzieje na Ukrainie itd. Jutro ważny dzień:
http://www.klubgp.tychy.pl/node/72002

11 lipca = Dzień pamięci ofiar ludobójstwa UPA.

Obrazek

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krwawa_ni ... %C5%82yniu. 11 lipca 1943 roku UPA zamordowało tysiące naszych rodaków.

Kto ma - niech wywiesza biało-czerwoną flagę z kirem.Media,Rząd i zwłaszcza wspierający dziś neobanderowców PiSowcy, w obecnej sytuacji chcą,byśmy nie pamiętali.Obecne władze Ukrainy negują to LUDOBÓJSTWO i nie przyznają się do niego (a nawet Rosjanie przyznali się do zbrodni Katyńskiej której ofiarą padło kilka razy mniej ludzi) Lecz my jesteśmy winni naszym pomordowanym rodakom pamięć,bez względu na układy polityczne i robienie laski Ukraińskim neofaszystom i USA.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 11 lipca 2014, 10:24

http://www.prawy.pl/felieton/6281-11-li ... ge-z-kirem można wybaczyć, ale nie zapomnieć.

Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: antykieckowy » 11 lipca 2014, 11:43

zielony87 pisze:11 lipca dzień pamięci ofiar ludobójstwa UPA.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Krwawa_ni ... %C5%82yniu. 11 lipca 1943 roku UPA zamordowało tysiące naszych rodaków.

Kto ma - niech wywiesza biało-czerwoną flagę z kirem.Media,Rząd i zwłaszcza wspierający dziś neobanderowców PiSowcy, w obecnej sytuacji chcą,byśmy nie pamiętali.Obecne władze Ukrainy negują to LUDOBÓJSTWO i nie przyznają się do niego (a nawet Rosjanie przyznali się do zbrodni Katyńskiej której ofiarą padło kilka razy mniej ludzi) Lecz my jesteśmy winni naszym pomordowanym rodakom pamięć,bez względu na układy polityczne i robienie laski Ukraińskim neofaszystom i USA.
Ukraińcy negują ludobójstwo a Polacy negują swoje "zasługi" w tym wydarzeniu. Gdyby nie ignorancja dowódców AK, którzy byli kompletnie głusi na żądania wołyńskich (w ogóle wschodnich) oddziałów AK domagających się natychmiastowego wsparcia i powiększenia na stałe ich oddziałów z uwagi na niepokoje między obiema nacjami to być może w ogóle nie doszłoby to tej tragedii. Niestety, jak to często bywa, "biurokraci" wiedzą lepiej od ludzi "w terenie" i wsparcie znalazło się dopiero po fakcie gdy generalnie nie było już kogo bronić i ratować. Oczywiście mimo wielu raportów o sytuacji na terenach wschodnich i wspomnianych żądaniach o wsparcie, dowództwo AK było wielce zaskoczone. Ot, Polak mądry po szkodzie.

I nie, nie bronię Ukraińców. Uważam jednak, że wybielanie się i celowe pomijanie niewygodnych dla nas faktów historycznych poskutkuje jedynie szkodą w przyszłości. A w tym przypadku mamy wszystko jak na dłoni - 70 lat temu polskie elity zza biurka nie sądziły, że Ukraińcy mogą się posunąć do takich czynów więc obawy ludzi "w terenie" były odbierane jako histeria. Dzisiaj jest to samo - całkowite ignorowanie, przez polskie elity polityczne, historycznej mentalności Ukraińców i ich stosunku do Polaków jako okupanta i morderców. Wykrzykiwanie przez Kaczyńskiego "Slawa Ukraini" i wysyłane pieniądze przez Tuska i Komorowskiego odbiją się nam kiedyś poważną zgagą.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 15 lipca 2014, 10:03

Ot, ciekawe... znowu dajemy się wypuścić jak dzieci http://prawy.pl/z-zagranicy2/6349-wojsk ... nderowcami Oczywiście tytuł ździebko tendencyjny, ale analogia z Irakiem jednoznaczna. Nic na tym nie zyskamy, możemy jedynie stracić. Szkoda, że nie ma już zwyczaju, że przywódcy szli do walki razem z żołnierzami. Rozwiązałoby to wiele problemów.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 16 lipca 2014, 22:29

Zaraz przeczytam, że to "pożyteczna idiotka", niemniej jednak sensownie mówi. Jak dla mnie oczywiście http://www.prawy.pl/z-kraju/6369-ideolo ... dzi-upiory

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 17 lipca 2014, 19:36

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,tit ... omosc.html - załóżmy nawet,że separatyści,czego nie jestem pewien bo trudno mi wierzyć naszym mediom na słowo w czymkolwiek co mówią na temat wydarzeń na Ukrainie.Mam 2 pytania:
1.Kto kazał lecieć przez strefę walk samolotowi pasażerskiemu
2.Skąd ten przypadek,że w marcu znika Boeing 777 Malezyjskich linii lotniczych a dziś na Ukrainie rozbija się Boeing 777 Malezyjskich linii lotniczych ?
Teoretycznie jakieś szczątki znaleziono,ale w praktyce,to nie wiadomo dotąd czy to był ten zatem ta moja "teoria spiskowa" jest bardzo uprawniona.
https://en.wikipedia.org/wiki/Malaysia_ ... Flight_370
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2014, 19:39 przez zielony87, łącznie zmieniany 1 raz.

juve_fan
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: juve_fan » 17 lipca 2014, 19:38

Ty to jednak głupi jesteś.

ODPOWIEDZ