Co dalej z Ukrainą?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Sun Tzu
VIP
VIP

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu » 18 lipca 2014, 20:16

Chodzi mi o to, kiedy, zamiast teoretyzować, założycie bagnet na broń i pójdziecie pomagać Ukraińcom, braciom naszym. Bo nawet tego nie skomentowaliście, a to przecież taki świetny pomysł.
Aaaaa... Znowu Twój ulubiony portal dla opóźnionych intelektualnie... Sorry, ale to co dla Ciebie może być przejawem głębokiej myśli (i dlatego linkujesz), dla mnie jest tekstem na poziomie niezbyt rozwiniętego intelektualnie ucznia I klasy gimnazjum, więc nie będę tego komentował. A co do Twojej propozycji, by wyjechać na Ukrainę zabijać Rosjan... Osobiście, nie mam takich ciągotek. Nie miałbym jednak żadnych obiekcji przeciwko zabijaniu Rosjan, gdyby wpadli do naszego kraju z wizytą bez zaproszenia.

juve_fan
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: juve_fan » 18 lipca 2014, 20:23

Zielony porównuje Russia Today do CNN i BBC.

Odlot całkowity.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 18 lipca 2014, 20:37

Juve Fan pisze:Zielony porównuje Russia Today do CNN i BBC.

Odlot całkowity.
Tia.Raczej powyżej kolejny który odleciał na tyle,że powinien się skontaktować z lekarzem lub farmaceutą jak doradzałem Grzehowi,bo wierzy w "obiektywne,bezstronne media" (Juve fan,na litość Boską - choć w krasnoludki nie uwierz :rotfl: ) - lub jest proste wyjaśnienie: ponieważ jest w polityce jest powiązany z propagandą 1 z bloków władzy :P

OBIEKTYWNE I BEZSTRONNE MEDIA NIE ISTNIEJĄ :!:

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP

Post autor: grzeh » 18 lipca 2014, 20:52

zielony87 pisze:OBIEKTYWNE I BEZSTRONNE MEDIA NIE ISTNIEJĄ :!:
To po co cały czas przytaczasz Russia Today ?

Jak do tej pory z tej stacji odchodzą dziennikarze i mówią o kłamstwach,
potrafisz podać podobne przypadki z innych stacji? Ja przyznam się szczerze że nie znam takich przypadków
ale nie wykluczam, wiec podaj tutaj podobny przykład z "konkurencji". Konkret w dwóch zdaniach jeśli możesz.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 18 lipca 2014, 22:18

Grzeh pisze:Jak do tej pory z tej stacji odchodzą dziennikarze i mówią o kłamstwach,potrafisz podać podobne przypadki z innych stacji?
Innych stacji jest więcej i chyba płacą lepiej,więc outsiderów jest mniej,ale chcesz dziennikarzy mówiących o kłamstwach i nieuczciwych praktykach swoich byłych szefów to masz 2 przykłady - nie streszczę w 2 zdaniach bo się nie da:
Sharyl Attkinson:
http://www.foxnews.com/politics/2014/03 ... -year-ago/
None of the investigative stories that Attkisson proposed in the past year were greenlighted for the “CBS Evening News”; in fact, most of her pitches were turned down. She wound up working on stories that the network assigned, say those familiar with the matter, including a string of investigative pieces on health care. But her output has declined significantly since 2008.

Beyond the nightly newscast, Attkisson’s work last year appeared on “CBS This Morning” and “Sunday Morning,” as well as on the web.

Attkisson is working on a book, tentatively scheduled for November, called “Stonewalled: One Reporter’s Fight for Truth in Obama’s Washington.”

“I hope to explore the unseen influences on and manipulation of the images and information the public receives in the media, whether it’s online on Wikipedia, or on social media such as Facebook and Twitter, or on television,” she told me.
Amber Lyon:
http://theconservativetreehouse.com/201 ... questions/
Having just returned from Bahrain, Lyon says she “saw first-hand that these regime claims were lies, and I couldn’t believe CNN was making me put what I knew to be government lies into my reporting.”

Here is a segment of the Bahrain report that Amber Lyon and her team put together. CNNi refused to allow it to air because the Bahrain Government had paid them not to show it.
Poczytaj też sobie inne rzeczy,jak będziesz miał czas:
http://en.wikipedia.org/wiki/CNN_controversies
a wcale nie chciało mi się specjalnie szukać i nawet bardzo szukać nie musiałem

PS: Poza tym nie wiem za bardzo czy zachodnie stacje wogóle zatrudniają prezenterów z Rosyjskim obywatelstwem,ale przypuszczam,że nie zatrudniają ich zbyt wielu ;)

2. Po co przytaczam Russia Today :?: Ponieważ źle jest cytować tylko jedną stronę i to stronę (nie)rządu kontrolującego Polskie kondominium zachodu zwane oficjalnie (o zgrozo !) wolną i niepodległą Polską. Przy zalewie kłamstw i interpretacji z obu stron prawda bywa często pośrodku :P

Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP

Post autor: grzeh » 18 lipca 2014, 23:18

zielony87;
to jest polskie forum a ja nie znam angielskiego
Możesz to napisać po polsku?

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 19 lipca 2014, 09:46

Sun Tzu pisze:
Chodzi mi o to, kiedy, zamiast teoretyzować, założycie bagnet na broń i pójdziecie pomagać Ukraińcom, braciom naszym. Bo nawet tego nie skomentowaliście, a to przecież taki świetny pomysł.
Aaaaa... Znowu Twój ulubiony portal dla opóźnionych intelektualnie... Sorry, ale to co dla Ciebie może być przejawem głębokiej myśli (i dlatego linkujesz), dla mnie jest tekstem na poziomie niezbyt rozwiniętego intelektualnie ucznia I klasy gimnazjum, więc nie będę tego komentował. A co do Twojej propozycji, by wyjechać na Ukrainę zabijać Rosjan... Osobiście, nie mam takich ciągotek. Nie miałbym jednak żadnych obiekcji przeciwko zabijaniu Rosjan, gdyby wpadli do naszego kraju z wizytą bez zaproszenia.
Nie komentujesz? A kilka linijek głębokich przemyśleń to co? Co do intelektualnego rozwoju, milczeniem pominę, bo co będę dyskutować. Mogę tylko podlinkować kolejny "portal dla niedorozwiniętych" http://www.defence24.pl/news_jest-decyz ... ej-brygady http://www.bankier.pl/wiadomosc/Brygada ... 84874.html

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 19 lipca 2014, 10:02

Ale co tu jest do komentowania? Istnieje od 1987 roku francusko-niemiecka brygada, więc pomysł nie jest nowy. I nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć polsko-litewsko-ukraiński batalion, jeżeli jest taka szansa. Bo jak to mówili starożytni: si vis pacem para bellum. Podejrzewam jednakże, że zdanie tych, którzy w każdym Ukraińcu widzą rezuna z siekierą w ręku mordującego polskie niemowlęta może być inne. Ale to ich problem, nie mój.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 19 lipca 2014, 12:01

Jakim znowu każdym.Tylko takim lubiącym obecną tamtejszą "władzę" dla której Bandera to święty,a ludobójstwo na Wołyniu nie miało miejsca.

PS: Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć przekopując internet: http://www.youtube.com/watch?v=28MrASx-RiM

Choć nie jestem pewny,czy separatyści jednak tego samolotu nie zestrzelili,to coś takiego bardzo pasuje do spodziewanej przeze mnie koncepcji prowokacji.Aha.I już Ukraina i nie tylko twierdzi,że niby separatyści utrudniają,pojawia się kuriozalne oburzenie na przewożenie ciał do kostnicy w Doniecku (taaa... lepiej niech leżą na środku gorącego stepu) http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html Rosjanie krytykują co tak długo trwa powoływanie tej komisji (i słusznie) http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8101,title ... nazywo.htm http://rt.com/news/173972-churkin-malaysia-plane-un/ itd.

To chyba znaczy: Rosja chce komisji i chce współpracować,a zachód utrudnia i nie chce ujawniać dokumentów tylko oskarża Rosję.Bardzo to pasuje do teorii o prowokacji.

PS: Rosjanie kwestionują i inne taśmy:
http://rt.com/news/173964-ukraine-malay ... ted-calls/
Grzeh pisze:zielony87;
to jest polskie forum a ja nie znam angielskiego
Google tłumacz zna angielski,jego poproś o przetłumaczenie - na twój użytek wystarczy jak nie znasz angielskiego.
https://translate.google.com/ . Ja mam dzisiaj i jutro inne rzeczy na głowie,a to ty zażądałeś przykładów.Masz i radź sobie.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 19 lipca 2014, 17:42

Sun Tzu pisze:Ale co tu jest do komentowania? Istnieje od 1987 roku francusko-niemiecka brygada, więc pomysł nie jest nowy. I nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć polsko-litewsko-ukraiński batalion, jeżeli jest taka szansa. Bo jak to mówili starożytni: si vis pacem para bellum. Podejrzewam jednakże, że zdanie tych, którzy w każdym Ukraińcu widzą rezuna z siekierą w ręku mordującego polskie niemowlęta może być inne. Ale to ich problem, nie mój.
Proszę bardzo, niech tworzą, mam nadzieję, że ochotniczą, "nie rozkazem z dnia". Jednakowoż zachęta do uczestnictwa w ukraińskiej awanturze zabawna jest jak rzadko. "Uczestnictwo w tworzeniu miejsc pracy" :rotfl: :rotfl: Nie w każdym widzę rezuna, tylko w tym, co się da ogłupić hasełkom "Swobody", a takich oszołomów na Ukrainie, podobnie jak tych innego rodzaju w Polsce, nie brakuje. Zabawne jest też to, że prawdopodobnie mam więcej znajomych i przyjaciół na Ukrainie, Białorusi i w Rosji, niż tacy, co łatwo i błyskawicznie ferują wyroki. Ale przecież zdanie zwykłych ludzi nie liczy się tak bardzo, jak polityków chrzaniących bzdury w mediach pod chętnie ich słuchającą publiczkę.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 19 lipca 2014, 19:30

Zabawne jest też to, że prawdopodobnie mam więcej znajomych i przyjaciół na Ukrainie, Białorusi i w Rosji, niż tacy, co łatwo i błyskawicznie ferują wyroki. Ale przecież zdanie zwykłych ludzi nie liczy się tak bardzo, jak polityków chrzaniących bzdury w mediach pod chętnie ich słuchającą publiczkę.
Nikt tu nie ocenia Twoich znajomych ze Wschodu ale politykę Rosji wobec Ukrainy oraz potencjalny wpływ tej polityki na nasz kraj. Wypadałoby rozróżniać... I sorry, ale większe mam jednak zaufanie do ocen sytuacji na Ukrainie, które dokonują politycy (pomijając idiotów pokroju Korwina-Mikke i innych popłuczyn po "Samoobronie") niż do zdania "zwykłego człowieka"...

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 19 lipca 2014, 19:33

większe mam jednak zaufanie do ocen sytuacji na Ukrainie, które dokonują politycy
Współczuję... naprawdę. Politycy zabiorą w razie co, dupsko w troki do ciepłych krajów, a "zwykli ludzie" będą żreć żabę.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 19 lipca 2014, 19:36

Taaaak... Czyli lepiej posłuchać Ciebie? A znasz może powód, dlaczego to należałoby zrobić? Chociaż, gdy czytam bełkot tego durnia, który zajmuje stanowisko ministra spraw zagranicznych naszego kraju to zaczynam mieć wątpliwości...
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2014, 19:39 przez Sun Tzu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 19 lipca 2014, 19:38

Sun Tzu pisze:Taaaak... Czyli lepiej posłuchać Ciebie? A znasz może powód, dlaczego to należałoby zrobić?
Mnie? Nieeeee, w życiu! Przecież wszyscy mają słuchać Ciebie. ;) Najzabawniejsze, że "polityczne autorytety" wypowiadają się w tzw. mainsteamowych mediach.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2014, 19:42 przez dragoness, łącznie zmieniany 1 raz.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 19 lipca 2014, 19:41

Serio? A po co mieliby mnie słuchać? Niech się kierują swoim rozumem, niezależnie jaki on tam jest...

ODPOWIEDZ