Co dalej z Ukrainą?

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Ale co jest w tym dziwnego, skoro zasięg rakiety pozwalał zestrzelić samolot lecący zarówno na 10,6 km jak i na 10,1 km? Wytłumaczysz, co jest w tym dziwnego? Oprócz, oczywiście tego, że z punktu widzenia kacapskiej propagandy takie "wrzutki' są istotne, bo odwracają uwagę od faktu, że samolot zestrzelili Rosjanie.
To już było jakieś śledztwo? Jakaś bezstronna komisja międzynarodowa się tym zajęła? A są już w internecie raporty? Gdzie?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6274
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: Sun Tzu »

A masz wątpliwości, kto to zrobił?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:A masz wątpliwości, kto to zrobił?
Oczywiście że mam, podobnie jak w przypadku Smoleńska. Mam nadzieję, że to śledztwo nie zostanie tak koncertowo spieprzone jak to z 2010. Może wtedy będzie szansa na jego ponowne przeprowadzenie.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: grzeh »

zielony87 pisze:
Grzeh pisze:zielony87;
to jest polskie forum a ja nie znam angielskiego
Google tłumacz zna angielski,jego poproś o przetłumaczenie - na twój użytek wystarczy jak nie znasz angielskiego.
https://translate.google.com/ . Ja mam dzisiaj i jutro inne rzeczy na głowie,a to ty zażądałeś przykładów.Masz i radź sobie.
poczekam aż wrócisz, wole usłyszeć co Ty tam wyczytałeś niż co mi tam translator powie
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

What’s peculiar about MH17 is that the ill-fated flight was different from its usual path over Ukraine. According to data at flightaware.com, a website tracking civil aviation traffic, the flight on Thursday diverted about 200km north from the paths the Malaysian Airlines Boeing 777 had used in previous days. And it led the plane right over the war-torn Donetsk Region.
To może ja?
Szczególne dla fatalnego lotu MH17 jest to, że jego ścieżka przelotowa różniła się od tych obieranych normalnie. Zgodnie z danymi z flightaware.com, strony śledzenia cywilnego ruchu lotniczego, korytarz czwartkowego lotu przebiegał o 200 km dalej na północ od używanego zazwyczaj. I prowadził dokładnie nad objętym działaniami wojennymi regionem donieckim.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: grzeh »

a dziekuje, dziekuje
ale nie chodziło o ten tekst tylko o przypadek porzucenia pracy przez dziennikarzy

a co do przetłumaczonej informacji to trzeba pamiętać iż "Pierwszą ofiarą wojny jest prawda"
i na obecną chwile przynajmniej dla mnie ciężko jest kategorycznie zajmować jakieś stanowisko.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: piotrek »

a to ciekawe skąd wklejka dragoness ... bo linie na swojej stronie http://www.malaysiaairlines.com/my/en/site/mh17.html piszą

ON THE FLIGHT PATH:

On the matter of MH17’s flight path, I would like to refer to recent reported comments by officials from Eurocontrol, the body which approves European flight paths under ICAO rules.

According to the Wall Street Journal, the officials stated that some 400 commercial flights, including 150 international flights crossed eastern Ukraine daily before the crash. Officials from Eurocontrol also stated that in the two days before the incident, 75 different airlines flew the same route as MH17.

MH17’s flight path was a busy major airway, like a highway in the sky. It followed a route which was set out by the international aviation authorities, approved by Eurocontrol, and used by hundreds of other aircraft. It flew at an altitude set, and deemed safe, by the local air traffic control. And it never strayed into restricted airspace.

Ponadto z historii jego lotów http://www.flightradar24.com/data/airpl ... d/#3cfbbf5
wynika że wcześniej był we Frankfurcie, a trasa lotu nie był szczególnie różna od tej ostatniej ...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18360
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: dragoness »

Panie @piotrek, to nie moja wklejka.
"Pierwszą ofiarą wojny jest prawda"
i na obecną chwile przynajmniej dla mnie ciężko jest kategorycznie zajmować jakieś stanowisko.
Rozsądne, choć rzadko spotykane.
rondo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 28 maja 2011, 14:41

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: rondo »

Wrzutki rosyjskich mediów trafiaja jak zwykle na podatny grunt ;) . Dlaczego malezyjka zmienila kurs ? Bo to normalne i czeste zachowanie pilotów , wystarczy popatrzec nad głową jak często ten sam rejs leci z odchyleniem . Powodów pewno jest mnóstwo ( korytarz lotniczy to nie asfaltowa droga o szerokosci 2 m ) , jeden z często spotykanych banalnie prosty - burza - wystarczy poszukać na flightradar24 i sat24 . Tego dnia tak jak i kazdego porzedniego ) prócz B777 z Malezji nad tym obszarem leciało mnóstwo innych samolotów i jakoś o tym rosyjskie media nie wspominają , zresztą zaraz za malezyjką leciał B777 z Kopenhagi do Singapuru , tu Rosja nie widzi nic dziwnego że tez "skręcił " nad obszar na którym spadł MH17: Boeing 777-2H6ER: 9M-MRD ? A ze wschodu leciał jeszcze samolot Air India AI113 / AIC113 . To nie jest jakas tajemna wiedza , wystraczą narzedzia które sa ogólnodostepne by zweryfikowac "rewelacje " kremlowskiej prasy .
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: piotrek »

i właśnie o tym piszą malezyjskie linie ...
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: juve_fan »

Na forum miłośników Russia Today takie posty mogą być obraźliwe :)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Na miłośników banderowców i podżegaczy wojennych żadne nie są dość obraźliwe.Co najwyżej zakazane przez prawo.Faktycznie,można zweryfikować.Kto chce znać prawdę powinien dokładnie zweryfikować.Przydałyby się też zapisy z Ukraińskiej wieży itd a sprawą powinna się wreszcie zająć międzynarodowa komisja a nie prorządowe Ukraińskie kukiełki CIA pokrzykujące do spółki z naszymi PiSowcami i POwcami (ot widać,jaka to opozycja),że samolot zestrzelił Putin i że trzeba rozpocząć "świętą krucjatę" przeciw Rosji.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: juve_fan »

No tak. Przecież na RT mówią, że to ten zaginiony samolot w Malezji:)
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: zielony87 »

Tego to akurat RT nie zakłada,co do tego to korelację zauważają po prostu ludzie.M.in. ja - ale nie tylko.Ale dobra dobra.Pewnie będzie po waszemu że "winny jest Putin" i będzie wasza upragniona "interwencja".Tylko potem nie płaczcie jak za ofiary tej wojny rozliczać się będzie m.in. również was.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Co dalej z Ukrainą?

Post autor: juve_fan »

Hehe. Ty już swoje wersje przedstawiałeś i wydaje mi się, że nie jesteś do końca ten teges, dlatego miłego dnia życzę i zakończę dyskusję.
Zablokowany