Czy świat zmierza do III wojny światowej?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Czy według Ciebie jest prawdopodobieństwo wybuchu II wojny światowej?

TAK
14
56%
NIE
11
44%
 
Liczba głosów: 25

Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 993
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia
Kontakt:

Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: Charlie_P » 1 marca 2014, 16:27

Tak jak w temacie, jak myślicie czy w związku z obecną sytuacją na Ukrainie, grozi światu III wojna światowa? Putin już chce wysłać wojska na Ukrainę, gdy w jej obronie stanie USA i UE to może dojść do poważnego światowego konfliktu. Jak myślicie, czy "III wojna światowa" jest realna? Czy to po prostu sztuczne "robienie szumu" i nie ma mowy o wojnie.

T135
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: T135 » 1 marca 2014, 16:32

http://www.fakt.pl/rosyjscy-prorocy-wie ... 329,1.html fakt już przepowiedział wojne :wstyd: :D

A swoją drogą, gdyby taki konflikt wybuchł, to byłaby to zapewne krótka, ale bardzo krwawa wojna. Kilka rakiet załatwiłoby sprawę.

Awatar użytkownika
NotoriusBIG
Guru
Guru
Posty: 154
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 16:19

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: NotoriusBIG » 1 marca 2014, 20:02

Hehe :) Przypomniały mi się słowa Einsteina, który zapytany o III wojnę światową odpowiedział, że ,,Nie wiem jaką bronią będą walczyć podczas III wojny światowej, ale z pewnością IV wojna światowa będzie już na maczugi".

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: zielony87 » 1 marca 2014, 20:24

Niestety - jest takie niebezpieczeństwo:
Ja w temacie Ukraińskim pisze:http://www.pism.pl/files/?id_plik=12838
http://www.bbn.gov.pl/download.php?s=1&id=3906

Tak więc - w wypadku jeśli Rosja uzna,że jej terytorium jest atakowane może skorzystać z taktycznej broni jądrowej,zaś zabezpieczenie interesów przy pomocy broni niekonwencjonalnej może być nadal dopuszczalne wg. tajnych wytycznych.

Do tego pamiętajmy,że Rosja posiada prawdopodobnie całkiem spore arsenały broni biologicznej,a sam program jej rozwoju z pewnością nie został zarzucony.To co produkowali za czasów ZSRR było odporne na szczepionki i leki,jest możliwość,że obecne środki bojowe które posiadają jeśli chodzi o broń B to patogeny hybrydowe stworzone przy użyciu inżynierii genetycznej...
Bałwany z rodzimych partii politycznych i zachodu oraz USA w sprawie Ukrainy zapomnieli o 1 oczywistej rzeczy - nie osacza się nigdy niedźwiedzia w jego jaskini tylko po to by ukraść z niej trochę miodu,nie idzie się też na niego z kijem czy z nożem.Jeśli atakujesz niedźwiedzia to albo zastawiasz solidną pułapkę albo od razu strzelasz żeby zabić...
Ukraina jest terytorium zbyt ważnym dla istnienia Rosji by ta mogła sobie ona pozwolić na jej oddanie.Problem w tym,że wszelka interwencja zbrojna po stronie prozachodnich "władz" w Kijowie może oznaczać że któryś z zachodnich oddziałów spotka się z Rosyjskim i że ktoś zacznie strzelać.A wtedy już prawdopodobnie nie będzie odwrotu...

Jeśli Zachód chce się mieszać to może co najwyżej dozbrajać.Wszystko inne grozi masową zagładą...

Jedno jest pewne - jeśli zawali się świat a ktoś z nas przeżyje musimy pamiętać kto za to odpowiadał.Również lokalnie...

Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 5476
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: Sun Tzu » 1 marca 2014, 20:33

zielony87 - w Jaśle jest paru psychiatrów... Może już nadeszła pora byś się z którymś z nich umówił?

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: zielony87 » 1 marca 2014, 20:49

Sam idź do psychiatry jeśli uważasz,że zagrożenie nie jest realne.Zlinkowałem Rosyjską doktynę użycia broni A,napisałem też jasno czym się może skończyć bezpośrednia interwencja.Jeśli USA/UE zamiast sprzętu wyśle armię prawdopodobieństwo wybuchu wojny światowej będzie zbyt wysokie.Do diabła,wy sami zwolennicy PiS Putina określacie jako starego KGBistę i dyktatora itd.Czy naprawdę uważacie,że w wypadku zagrożenia dla Rosji i eskalacji będzie się wahał :?:

wlad
VIP
VIP
Posty: 617
Rejestracja: 26 lutego 2010, 19:32

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: wlad » 1 marca 2014, 21:05

Popieram. Do psychiatry...

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: zielony87 » 1 marca 2014, 21:45

A sami idźcie jak chcecie wysyłać kogoś,kto dochodzi tylko do logicznego wniosku,że zagrożenie w przypadku eskalacji jest wysokie.Czy ja wam do diabła mówię,że za chwilę pociski zaczną latać :?: :!: NIE.I liczę,że do tego jednak nie dojdzie też Ale spójrzmy prawdzie w oczy - jeśli ktoś się otwarcie włączy do tej wojenki to nie będzie zabawne i może dojść do najgorszego.A u władzy w różnych krajach niezbyt mądrych ludzi pod dostatkiem...

Tymczasem faktycznie, może moja głowa jest za gorąca,więc daruję sobie dalsze rozmowy na ten temat póki co.Pożyjemy,zobaczymy...

lord Viader
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 5 czerwca 2013, 19:49

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: lord Viader » 1 marca 2014, 23:41

świat zmierza ewidentnie w strone złą. i bardzo dobrze. niech to raz pierdyknie - jak se nie da czegoś naprawić -trzeba budować od nowa. może nasi wnukowie będą bogatsi o nasze doświadczenia i nie popełnią tych błędów co nasze pokolenia.
taki Putin to nic innego jak taki zapyziały uczestnik forum który pluje jadem na wszystko i wszystkich - tylko z większymi możliwościami. gdyby obecnym na Jaslo4u niektórym niedźwiadkom dać władzę Putina - toby sie dopiero działo... :krzeslem:

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: zielony87 » 1 marca 2014, 23:53

Chciałbyś @lordzie_Viader,by Putin był po prostu kimś takim.Sytuacja jest niestety bardziej skomplikowana: w uproszczeniu to wielkoruski nacjonalista który ma tylko bardziej ugrzeczniony wizerunek od Banderowców.I założył sobie "misję" uczynienia Rosji na powrót potężną jak ZSRR...
Putin w 2003 pisze:Całe nasze doświadczenie historyczne dowodzi, że taki kraj jak Rosja może żyć i rozwijać się w obecnych granicach tylko wówczas, gdy jest silnym mocarstwem. We wszystkich okresach osłabienia państwa, politycznego czy ekonomicznego, Rosja stawała zawsze i w sposób nieunikniony przed groźbą rozpadu.
Putin pisze:Każdy, kto nie tęskni za Związkiem Radzieckim, nie ma serca. Każdy, kto chce jego powrotu, nie ma mózgu.
Putin O czeczeńcach pisze:Będziemy moczyć i topić bandytów w kiblu.
Putin na pytanie francuskiego dziennikarza o Czeczenię pisze:Jeśli chce pan zostać radykalnym islamistą i jest pan gotów się obrzezać, zapraszam pana do Moskwy. Mamy specjalistów w tej dziedzinie. Proponuje poddać się takiej operacji, żeby nigdy nic panu nie odrosło.

Architekt
VIP
VIP
Posty: 583
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: Architekt » 2 marca 2014, 01:10

Charlie_P pisze:Tak jak w temacie, jak myślicie czy w związku z obecną sytuacją na Ukrainie, grozi światu III wojna światowa?
NIE.
Charlie_P pisze:Putin już chce wysłać wojska na Ukrainę, gdy w jej obronie stanie USA i UE to może dojść do poważnego światowego konfliktu. Jak myślicie, czy "III wojna światowa" jest realna? Czy to po prostu sztuczne "robienie szumu" i nie ma mowy o wojnie.
Wojska wysłał prawie dobę temu. Zrobił to bez wysiłku i bez mrugnięcia okiem.
Gdyby doszło do konfliktu na Ukrainie nie potrwałby on długo. Przyjrzyj się wojskom rosyjskim to prawdopodobnie oddziały specnazu, które działają z zimną krwią jak roboty i nie potrzebują do tego społecznego przyzwolenia, nie mają hamulców w stylu lęk, wyrzuty sumienia po prostu działają i zwyciężają lub giną.
Nato nic nie zrobi, zachodnia europa palcem nie kiwnie. Polecam odświeżyć historię nowożytną. Zachodnia europa nie będzie się bić lub zrobi to z oporem i tchórzostwem nawet wtedy kiedy trzeba będzie bronić własnej ziemi.
Nie bądźcie śmieszni. Dobre stosunki na linii Waszyngton - Moskwa są bardziej istotne niż Ukraina czy Polska.

To co się stało na Ukrainie miało miejsce na etapie przygotowań. Zwyczajnie nie ma się o co bić. Nawet Rosja nie ma o co. To są moim zdaniem tylko działania zabezpieczające. Zresztą Ukraina i Rosja pomijając zadymiarzy to narody które mają wiele wspólnego i wasze sprane zachodnią propagandą umysły się jeszcze zdziwią jak rosyjskie czołgi podjadą pod nasze wschodnie granice (nie podjadą ale teoretycznie, najdalej do linii Dniestru) i Ukraińcy przywitają ich kwiatami a eurozadymiarze spod znaku bandery uciekną gdzie pieprz rośnie. Ruś Kijowska to jak sama nazwa wskazuje RUŚ i nawet jak w tefałenie mówią inaczej to nie warto dawać się zwodzić.
Działania Rosji właśnie likwidują niebezpieczeństwo rozszerzenia się zamieszek i przerodzenia w chaos, który mógł doprowadzić do wojny domowej ale nie z powodu przynależności czy wpływów a zwykłej biedy czy braku perspektyw.

I i II w.św była swojego rodzaju wtopą, łudzeniem się, że Europę da się wziąć pod kontrolę militarnie. To niemożliwe. Tak samo zachłysnęli się techniką budowniczowie titanica i łudzili się, że zbudowali okręt niezatapialny. Pierwsza losowo wybrana kra skorygowała ambitne uniesienia :D Obecnie wiadomo, że nie można militarnie podporządkować nawet Afganistanu w wyniku działań imperiów.

Dziś wojna polega na czym innym i ona oczywiście trwa, tyle że w gospodarczym wymiarze. Ale i ten wymiar właśnie się kończy a wojna wejdzie w jeszcze inny ale to już inny temat. Można by ze spokojem uznać nawet, że taka jest nieunikniona konieczność ludzkości :D

Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 5476
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: Sun Tzu » 2 marca 2014, 11:04

wasze sprane zachodnią propagandą umysły
Taaak... Lubię czasami czytać posty napisane przez ludzi z "umysłami wypranymi przez działania wschodniej propagandy". Sa takie zabawne. I takie naiwne.

Winetou
VIP
VIP
Posty: 683
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: Winetou » 2 marca 2014, 11:09

Sun Tzu pisze:
wasze sprane zachodnią propagandą umysły
Taaak... Lubię czasami czytać posty napisane przez ludzi z "umysłami wypranymi przez działania wschodniej propagandy". Sa takie zabawne. I takie naiwne.
Bardziej zabawnego i naiwnego, a zarazem beszczelnego to na tym forum NIE MA.

Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 5476
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: Sun Tzu » 2 marca 2014, 11:13

O... Tatuaż na przedramieniu Jozina postanowił zabrać głos... Interesujące...

Architekt
VIP
VIP
Posty: 583
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Czy świat zmierza do III wojny światowej?

Post autor: Architekt » 2 marca 2014, 14:54

Sun Tzu pisze: Taaak... Lubię czasami czytać posty napisane przez ludzi z "umysłami wypranymi przez działania wschodniej propagandy". Są takie zabawne. I takie naiwne.
Mógłbym poprosić o wskazanie w "naszym" kraju źródeł tejże propagandy ale przecież wiemy, że szkoda czasu na zajmowanie się sprawami nieistniejącymi lub iluzją.

A może opatrzenie coś zrozumiałem i to Niemcy szli od wschodu przepędzając Rosjan?
Póki obywatele Polski nie przejrzą na oczy i póty nie zrozumieją, że dobrosąsiedzkie stosunki to priorytet dopóty będą się bać i wołać do USA, Anglii i Francji o pomoc ... jak zwykle naiwnie i bezskutecznie.

ODPOWIEDZ