Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Jozin
VIP
VIP
Posty: 3897
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Jozin » 11 marca 2014, 10:03

Najnowszy sondaż HH pokazuje, że KNP ma szansę wejść do sejmu.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-h ... -pis/4pbzz

Polską od 1989 r rządzą ci sami ludzie tzw. banda czworga ( PIS-PO-PSL-SLD) w różnych konfiguracjach ale to dalej ci sami ludzie. Efekty tych "rządów" każdy z nas doskonale zna. To czy ten marazm będzie trwał nadal zależy tylko od nas. Czy chcemy być dalej oszukiwani przez PO, mamieni przez PiS ??? A może w końcu czas na zmianę- czas na NORMALNE państwo, gdzie obywatel jest klientem a nie ofiarą ??? Gdzie biurokracja ograniczona jest do niezbędnego minimum nie drenując przy tym budżetu ? Gdzie pacjent u lekarza czy w szpitalu nie jest traktowany jako "sztuka " ? Prostego i przejrzystego systemu podatkowego ?

człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1389
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: człowiek z lasu » 11 marca 2014, 12:01

Niestety argumenty całkowicie nietrafione. Gruszki na wierzbie może obiecywać każdy. Kojarzy się to z pożal się Boże "biznesmenem", który wchodzi w poufałość z klientem, wtedy gdy on płaci. Obywatel ma być gospodarzem w państwie a nie klientem, ponieważ jest właścicielem tegoż. Podobnie politycy, nie mają pracować jak dobrze opłacani urzędnicy, na zasadzie obywatel płaci, obywatel wymaga. Nie doczekaliśmy się takiej sytuacji przez 25 lat sowitego opłacania polityków, ponieważ sytuacja taka byłaby nienaturalna. Państwo jest własnością obywateli, społeczeństwo jest pierwszym źródłem stanowienia prawa, i obywatel musi zrozumieć jako gospodarz, że czasem kolejka u lekarza jest koniecznością, ponieważ nie stać nas na błyskawiczny dostęp do specjalisty. To tylko przykład. Jesteśmy w Polsce u siebie i będzie ona taka jak my ją urządzimy. Nikt nie da nam niczego za darmo. Więcej samorządności, pomocniczości ze strony państwa, bardzo skuteczny aparat społecznego rozliczania samorządowców z ich poczynań, kończący kadencję drastycznym odwołaniem w razie niewypełniania zobowiązań. Państwo powinno zajmować się tylko sprawami przerastającymi możliwości samorządu. Jak robi to platforma o. już wiemy. Ćwiczenia całej armii mogą spokojnie zorganizować na stadionie Czarnych.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: zielony87 » 11 marca 2014, 12:27

Szansą ? Na co ? Ten kraj potrzebuje rządów silnej ręki (która odrąbie liberalną "niewidzialną rękę" złodziejstwa i pogoni "bandę czworga") a nie zwolenników skrajnej prywaty u władzy.
może w końcu czas na zmianę- czas na NORMALNE państwo, gdzie obywatel jest klientem a nie ofiarą ??? Gdzie biurokracja ograniczona jest do niezbędnego minimum nie drenując przy tym budżetu ? Gdzie pacjent u lekarza czy w szpitalu nie jest traktowany jako "sztuka " ? Prostego i przejrzystego systemu podatkowego ?
Sam bym był za tymi postulatami,ale Nowa Prawica ma nieco różniący się od tego program,
http://nowaprawicajkm.pl/info/dokumenty ... ej-prawicy a ich koncentracja na prywatyzacji i walce z podatkiem dochodowym skutecznie klasyfikuje ich jako utopistów.Nie to jest prawdziwą chorobą co widać,a to czego nie widać.Dochodowy - 25% dochodów,50% dochodów budżetu to VAT,25% to inne - ile z tego akcyzy ? Dochodowy płacisz raz,a koszty pośrednich wloką się za człowiekiem jak głodny bezpański pies po zakupach i atakują wielokrotnie,znienacka. Korwin mnie tylko wkurza gdy pieprzy "socjaliści,socjaliści".Rak ma konkretniejsze imię.BIUR(W)OKRACJA :!:. Nepotyzm w przypadku tego Pana, jego przeszłość polityczną (konkretnie osiągnięcia w dziedzinie uwalenia lustracji i wielokrotne spowodowane nieudolnością niepowodzenia) oraz osobistą (Opozycjonista marcowy - każdy ogarnięty wie,że w 1968 to nie o "Dziady" chodziło tylko o przegraną frakcję PZPR pewnej narodowości która musiała opuścić kraj - niestety bez takich jak Michnik, Kuroń czy Mikke właśnie) rokują BARDZO ŹLE dla likwidacji Biurokracji.Powoływanie się niczym Kaczyński na Orbana też nie mówi za dobrze o partii,sam program WYJĄTKOWO OGÓLNIKOWY,już nie mówiąc o tym,że Fizycznie nie da się zmniejszyć do absolutnego (a może i absurdalnego) minimum podatków roli państwa i jednocześnie zwiększyć jego wydatków:
- Zwiększymy o połowę wydatki na wojsko, policję i służby specjalne. Dotyczy to zarówno żołdu, jak i wydatków na sprzęt i szkolenie.
- Policja otrzyma zwiększone środki i kompetencje.
- Powierzymy CBŚ funkcję kontroli Policji, by zapobiegać nadużyciom władzy przez policjantów.
A teraz najważniejsze - na stworzenie samodzielnego rządu czy zmianę konstytucji nie mają póki co szans.Więc takie rozsądne pytanie - z kim realnie będą współpracować w Parlamencie i jak wygląda ich racjonalny,dobrany do poparcia rzędu 5-10% na początek program minimum - bo to co jest na ich stronie internetowej to program maksimum nie do zrealizowania przy obecnym poparciu KNP :!: By zmienić konstytucję to potrzeba ilu głosów ? 2/3 Parlamentu :!: By stworzyć koalicję rządzącą trzeba mieć większość.Ich rola to zatem opozycja.Ok,O czym my zatem mówimy,przecież jak nie będzie zmian w ciagu najbliższych 4 lat,to potem nie będzie i tak czego zbierać z tego kraju...

Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 21:21

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Lyba » 11 marca 2014, 12:36

Ja osobiście nie uważam, że wszystkie poglądy Korwina są słuszne i mają prawo bytu, ale jak dla mnie Janusz jest jedynym kandydatem, na którego mogę oddać głos. Media kreują go na wariata, ale w tym, co mówi jest wiele słusznych założeń. Jeżeli nie Korwin, to w tej chwili nikt inny nie będzie w stanie zmienić czegokolwiek w Polsce na lepsze.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: zielony87 » 11 marca 2014, 12:48

O kimś zapominasz.O nas.O ludziach.Szansą na zmiany jest tak naprawdę demokracja bezpośrednia w miejsce "demokracji" przedstawicielskiej.Cały Naród trudno skorumpować.Cały naród trudno skrytobójczo czy jawnie zamordować albo obalić.Szwajcarom się udało.Islandczycy też na swój sposób pogonili banksterów z ich "kryzysem finansowym" (przypomnę - "nacja finansowa" narobiła różnych derywat i innych takich papierków tyle,że na giełdzie krąży 9x większa "wartość" niż wynosi PKB całego świata,a Islandczycy się na zniewolenie przez "dług" zaciągnięty przez rządzących nie zgodzili). Dlaczego nie ma to udać się Polakom ? To nasz kraj.Powiedzmy szczerze - albo demokracja bezpośrednia albo (lepiej,ale nierealne,bo ludzi naprawdę na miarę Piłsudskiego brak) autorytarna merytokratyczna dyktatura.Innej drogi dla Polski już nie ma.Musimy tylko CHCIEĆ...

Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 21:21

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Lyba » 11 marca 2014, 12:58

Cały naród jest zbyt głupi i zbyt egoistyczny by decydować o losie państwa.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: zielony87 » 11 marca 2014, 13:18

Problem w tym,że przeciętny przedsiębiorca nie jest wcale mądrzejszy ani nie jest też altruistą.Mam wrażenie,że jest wręcz bardziej egoistyczny niż tłum,ponieważ "naturalna selekcja" na rynku zwłaszcza Polskim jest jaka jest.Więc rządy (dla) przedsiębiorców nie odróżniają się z pewnością od demokracji bezpośredniej niczym pozytywnym - poza faktem,że jest kogo korumpować. Zresztą - jak pisałem - jedyną alternatywą jest merytokratyczny autorytaryzm.Mamy kogoś na poziomie Piłsudskiego albo pana Lee Kuan Yew :?: A może chociaż drani dbających o Państwo i o własną kieszeń naraz - na poziomie Putina albo Deng Xiaopinga :?: Oj - takich też nie mamy :!: A Jego Królewska Mość jest zbyt konsekwentny z tym trzymaniem się tego samego - właśnie pomimo OLBRZYMICH ZMIAN W SYTUACJI. Program niezależny od sytuacji to program utopijny cuchnący biurwą,sytuacja polityczna,ekonomiczna,społeczna itd się zmienia i decyduje o realizacji programów. Program polityczny oderwany od życia to chore rojenia bezmyślnej biurwy niczym krzywizna ogórka i nic ponadto...

Jozin
VIP
VIP
Posty: 3897
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Jozin » 11 marca 2014, 13:45

człowiek z lasu pisze:Niestety argumenty całkowicie nietrafione. Gruszki na wierzbie może obiecywać każdy. Kojarzy się to z pożal się Boże "biznesmenem", który wchodzi w poufałość z klientem, wtedy gdy on płaci. Obywatel ma być gospodarzem w państwie a nie klientem, ponieważ jest właścicielem tegoż. Podobnie politycy, nie mają pracować jak dobrze opłacani urzędnicy, na zasadzie obywatel płaci, obywatel wymaga. Nie doczekaliśmy się takiej sytuacji przez 25 lat sowitego opłacania polityków, ponieważ sytuacja taka byłaby nienaturalna. Państwo jest własnością obywateli, społeczeństwo jest pierwszym źródłem stanowienia prawa, i obywatel musi zrozumieć jako gospodarz, że czasem kolejka u lekarza jest koniecznością, ponieważ nie stać nas na błyskawiczny dostęp do specjalisty. To tylko przykład. Jesteśmy w Polsce u siebie i będzie ona taka jak my ją urządzimy. Nikt nie da nam niczego za darmo. Więcej samorządności, pomocniczości ze strony państwa, bardzo skuteczny aparat społecznego rozliczania samorządowców z ich poczynań, kończący kadencję drastycznym odwołaniem w razie niewypełniania zobowiązań. Państwo powinno zajmować się tylko sprawami przerastającymi możliwości samorządu. Jak robi to platforma o. już wiemy. Ćwiczenia całej armii mogą spokojnie zorganizować na stadionie Czarnych.
Czyli , Komuno wróć ???
Wracaj ale do lasu.

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: juve_fan » 11 marca 2014, 14:35

Tylko Korwin królem Polski!
Państwo minimalne, zero biurokracji, przedsiębiorcy uwolnieni, pracownicy zadowoleni, miód, mleko oraz orzeszki.
Niech żyje król! Niech żyją wszystkie stany!

Jozin
VIP
VIP
Posty: 3897
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Jozin » 11 marca 2014, 14:42

juve_fan pisze:Tylko Korwin królem Polski!
Państwo minimalne, zero biurokracji, przedsiębiorcy uwolnieni, pracownicy zadowoleni, miód, mleko oraz orzeszki.
Niech żyje król! Niech żyją wszystkie stany!
Adrian, doskonale rozumiem, że dla Ciebie, budżetowego pasożyta, Korwin jest raczej wrogiem bo chce drastycznie ograniczyć wydatki m.in. na takich gości jak Ty.....A swoja szydę zostaw na wybory...

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: juve_fan » 11 marca 2014, 17:19

Jozin pisze:
juve_fan pisze:Tylko Korwin królem Polski!
Państwo minimalne, zero biurokracji, przedsiębiorcy uwolnieni, pracownicy zadowoleni, miód, mleko oraz orzeszki.
Niech żyje król! Niech żyją wszystkie stany!
Adrian, doskonale rozumiem, że dla Ciebie, budżetowego pasożyta, Korwin jest raczej wrogiem bo chce drastycznie ograniczyć wydatki m.in. na takich gości jak Ty.....A swoja szydę zostaw na wybory...
Z Korwinem nie będzie pasożytów, nie będzie biurokracji. Nie będzie niczego:) Koronacja ASAP!

Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2999
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 20:54
Kontakt:

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: antykieckowy » 11 marca 2014, 17:38

Korwin jak się zorientował, że może wejść do sejmu to od razu, jak zawsze, podzielił się jakąś "prawdą". Tym razem oświadczył, że Kaczyński to żydowski agent a Tusk niemiecki.
W każdym razie kibicuję Korwinowi bo jeśli dostanie się do sejmu to z pewnością będzie zabawniej :]

Jozin
VIP
VIP
Posty: 3897
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Jozin » 11 marca 2014, 17:55

juve_fan pisze:
Jozin pisze:
juve_fan pisze:Tylko Korwin królem Polski!
Państwo minimalne, zero biurokracji, przedsiębiorcy uwolnieni, pracownicy zadowoleni, miód, mleko oraz orzeszki.
Niech żyje król! Niech żyją wszystkie stany!
Adrian, doskonale rozumiem, że dla Ciebie, budżetowego pasożyta, Korwin jest raczej wrogiem bo chce drastycznie ograniczyć wydatki m.in. na takich gości jak Ty.....A swoja szydę zostaw na wybory...
Z Korwinem nie będzie pasożytów, nie będzie biurokracji. Nie będzie niczego:) Koronacja ASAP!
Wystarczy, że znacznie ich ubędzie.....

juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4209
Rejestracja: 9 lutego 2011, 11:55
Lokalizacja: Brzyska
Kontakt:

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: juve_fan » 11 marca 2014, 18:42

antykieckowy pisze:Korwin jak się zorientował, że może wejść do sejmu to od razu, jak zawsze, podzielił się jakąś "prawdą". Tym razem oświadczył, że Kaczyński to żydowski agent a Tusk niemiecki.
W PUNKT.

Nic tak nie skrzywdzi Korwina jak bycie w parlamencie. Nie mówiąc już o rządzeniu. Jest na szczęście na tyle inteligentny, że zdaje sobie z tego sprawę. Biznesik musi się kręcić, wykładziki, konferencyjki i seminaria również muszą się odbywać. Po to żeby wieczorekiem można było bez martwienia się o kasiorkę zasiadać na youtubie:) Korwin nie jest taki głupi, jakiego udaje.

:)
"faza Korwinowskiego ukąszenia"
http://www.youtube.com/watch?v=OrbMjvCc_dk

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1400
Rejestracja: 27 lutego 2013, 23:08

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: zielony87 » 11 marca 2014, 20:20

Nie chcę się zgadzać z "bandą czworga" ale Korwin jest dokładnie taki sam jak cała reszta i przy tym kompletnie niewybieralny. Juve Fan ma rację - po co Korwinowi władza,na wykładach i prezesowaniu zarobi więcej.Bez obowiązku pobytu w Sejmie i całej reszty.Sekta z punktu widzenia marketingu to naprawdę jest genialny interes.Sekty nie muszą być religijne,Amway czy cały sektor MLM to tego przykład,zresztą cechy sekciarskie wykazuje w polityce też PiS... Powiem brutalniej - z czysto logicznej perspektywy to u konserwatywnych liberałów facet robi wybitnie krecią robotę,i oddaje lewakom - swoimi wygłupami - oraz władzy - kanalizując nastroje - NIEOCENIONĄ przysługę. Zresztą Polskę mógł by zmienić tylko silny ruch społeczny a nie jakaś partia polityczna,bo to właśnie niekompetentne partyjniactwo oraz jeszcze mniej kompetentni "znajomi" partyjniaków - biurokraci - stanowią główny problem Polski...

@Jozin - urzędników nie ubędzie.Korwin by musiał stworzyć rząd.Z 5% to zostało mu bagatela - dorobić jedno zero... :rotfl:

ODPOWIEDZ