Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

O wszystkim, czyli o niczym...
michallus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 239
Rejestracja: 2 marca 2013, 11:31

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: michallus »

Chyba jeszcze ten dział z WOSU nie został przerobiony...
To Panu się to automatycznie kojarzy z lekcjami WOSu, pewnie z takich źródeł pan czerpie informacje.
Taaak... Czy dług publiczny Polski wzrósł od 2004 roku dwukrotnie dlatego, że Polska jest członkiem UE i płaci z tego tytułu stosowne składki? Proszę udzielać konkretnych odpowiedzi bo nie jestem wyborcą KNP i na mnie bajer o "biurokracji" i innych kanonach Korwina nie działa!
No to chyba oczywiste, iż jednym z głównych powodów wzrostu długu publicznego są unijne "inwestycje"! Przecież przy każdej takiej "inwestycji" potrzebny jest wkład własny, na który zwykle są pobierane kredyty. Jak już wspomniałem sam koszt OBSŁUGI długu publicznego to są co roku dziesiątki milardów złotych.

Swoją drogą wspomniane już "inwestycje" bez wszystkich wymogów unijnych mogłyby być o wiele tańsze.

Oczywiście, że sama likwidacja podatku dochodowego nie spowoduje tego, o czym kolega pisał. Zdecydowanie potrzebne jest więcej reform, o których już pisałem.

A przekroczenie progu wyborczego przez KNP spowoduje (w końcu!) większą obecność polityków (nie samego JKMa) w mediach głównego nurtu. Bo na razie, KNP istnieje tylko w internecie, i to jest główny powód tego, że w tych wyborach walczy o przekroczenie progu. Niedługo - te cele będą wyższe.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6306
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Sun Tzu »

No to chyba oczywiste, iż jednym z głównych powodów wzrostu długu publicznego są unijne "inwestycje"!
To źle, że Polska korzystała z pieniędzy z UE i dzięki temu w ogromnym stopniu poprawiła infrastrukturę komunikacyjną? To źle, że setki firm mogło poprawić, dzięki pieniądzom z UE, swój poziom techniczny? To źle, że dzięki tym pieniądzom wybudowano ileś tam boisk sportowych? To źle, że ileś tam ludzi dzięki pieniądzom z UE zdobyło wiedzę czy dodatkowe umiejętności? Przecież to środki zainwestowane w ludzi, maszyny, drogi, kolej!Uważasz, że to źle? Uważasz, że nie powinno się inwestować, bo inwestycje wymagają kredytów, a zaciąganie kredytów wiąże się z koniecznością płacenia odsetek? Jestem z lekka rozbawiony :rotfl:
michallus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 239
Rejestracja: 2 marca 2013, 11:31

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: michallus »

To źle, że Polska korzystała z pieniędzy z UE i dzięki temu w ogromnym stopniu poprawiła infrastrukturę komunikacyjną? To źle, że setki firm mogło poprawić, dzięki pieniądzom z UE, swój poziom techniczny? To źle, że dzięki tym pieniądzom wybudowano ileś tam boisk sportowych? To źle, że ileś tam ludzi dzięki pieniądzom z UE zdobyło wiedzę czy dodatkowe umiejętności? Przecież to środki zainwestowane w ludzi, maszyny, drogi, kolej!Uważasz, że to źle? Uważasz, że nie powinno się inwestować, bo inwestycje wymagają kredytów, a zaciąganie kredytów wiąże się z koniecznością płacenia odsetek? Jestem z lekka rozbawiony :rotfl:
Oczywiście, że życie na kredyt przy i tak już ogromnym długu jest BŁĘDEM. Niektórzy zapominają, że dług, jest dług. Ile razy mam pisać, ile wynosi sama obsługa zadłużenia? Odsetki?

Pokaż mi te środki zainwestowane w kolej! 2 mld za Pendolino? Wow, brawo, fantastyczna inwestycja. W ludzi? Tak, na pewno w biurokrację i idiotyczne szkolenia, o których już pisałem. Te środki, które "daje nam" w swojej wielkiej łaskowości Unia są marnowane.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: juve_fan »

cdngmail
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2014, 20:38

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: cdngmail »

juve_fan pisze:
cdngmail pisze:Mam nadzieję, że Nowa Prawica wygra niedługo wybory.
Kiedyś na podobnych postulatach wygrało PO, teraz czas na ludzi, którzy mówią niezależnie od "kierunku wiatru" te same tezy gospodarcze.
Zlikwidują dochodowy i w ciągu kilku lat staniemy się bogatym krajem :)

Wszystkich hejterom urzędniczym i innym budżetowym pasożytom proponuję pozostać w domu, ewentualnie jakiś wyjazd dotowany z moich podatków proszę sobie zafundować 25 maja 2014 ( ma być ładna pogoda, przemyślcie to :))
Kurcze. Tyle zabiegów, reform, dyskusji itp. a tutaj przecież by stać się bogatym krajem wystarczy likwidacja dochodowego. Mądrości wyznawców Janusza są cenną lekcją dla ludzkości:)
No właśnie zabiegi, reformy, dyskusje - odwalcie się politycy, urzędnicy od przedsiębiorców, zmniejszcie podatki, zlikwidujcie dochodowy i po problemie. To takie proste :)
Zabiegi, reformy i dyskusje urzędasów na wszystkich szczeblach są zbyteczne.

Tok jest bardzo prosty. Załóżmy, że jest problem "Co zrobić, żeby Kowalskiemu żyło się lepiej?", trzeba powołać odpowiedni organ ds. "lepszego życia", zatrudnić urzędnika, opłacić go -> żeby opłacić, zabrać Kowalskiemu w podatkach -> wyprodukowanie ustawy dla "lepszego życia" -> wdrożyć zapisy ustawy -> kolejni urzędnicy -> kolejne podatki -> coraz mniej w kieszeni Kowalskiego

Na samym końcu Kowalski dostanie w dotacji tą kasę co zapłacił w podatku :) Wystarczy zlikwidować wtrącanie się Państwa do gospodarki i po problemie. Każdy kto pracuje ma mieć lepiej, niż zasiłkowiec.

Podatek dochodowy to czyste skurw****** - karać mnie za pracę :) Głosujcie sobie dalej na popisowe pachołki - każdy kto ma głowę na karku zagłosuje oczywiście na Nową Prawicę.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: zielony87 »

antykieckowy pisze:
Lyba pisze:W Rzeszowie na spotkanie z Prezesem przyszło tyle ludu, że trzeba było wyjść z sali konferencyjnej Hiltona na plac przed Millenium Hall, bo ludzie nie byli się w stanie pomieścić nawet przy max. ścisku
Gdyby przyjechał do Jasła to też bym poszedł... niby cyrk właśnie zawitał do Jasła ale myślę, że Korwin byłby lepszą rozrywką.
Cyrk przynajmniej będzie przygotowany logistycznie na obsługę gości. Jest przerażające,że ludzie którzy nie potrafią zorganizować odpowiedniej sali (najpewniej porządnej popijawy też nie) chcą się brać za rządzenie państwem...
michallus pisze: Jednym zdaniem - oczywiście, że państwo, do końca zobowiązań. A co do złodziei i szumowin, to przecież wymiar sprawiedliwości zostałby w rękach państwa. I wojsko też. Pisałem o tym.
Rzecz w tym,że jak państwu się zabierze niemal wszystkie środki z podatków to wojsko i policja i wymiar sprawiedliwości będą: a) chronicznie niedofinansowane w porównaniu z prywatnymi firmami ochroniarskimi itp które dzięki Libertarianom przejmowały by stopniowo państwo b) wyjątkowo łatwe do skorumpowania przez duże monopolistyczne firmy prywatne które realnie przejęły by ten kraj po "reformach" nie bardzo kumatych zwolenników Korwina Bzikke. Program KNP to swego rodzaju rewolucja,a rewolucje i to gdzie się zatrzymują trudno kontrolować.A program takiego pana Rothbarda,zwolennika prywatyzacji wszystkiego oraz legalnej prostytucji i pedofilii czy innych liberalnych szaleńców nie powinien być realizowany.Dla bezpieczeństwa kraju i jego obywateli.To grozi utratą niepodległości,osłabienie struktur państwa jest wodą na młyn takiej Rosji czy Niemiec. Oczywiście z urzędniczą szarańczą porządek zrobić trzeba też,bo inaczej też tą niepodległość w perspektywie kilku dziesięcioleci utracimy,ale obecne struktury władzy jeśli państwo ma przetrwać powinny zostać zastąpione przez inne,silne struktury.Dlatego jeszcze raz przypomnę,że jest coś takiego jak Model Singapurski, PołudniowoKoreańska droga do dobrobytu, Hongkong,Chiny Ludowe itd.Czyli wolność gospodarcza i reforma administracyjna przynajmniej częściowo w kierunku merytokratycznym - przy zachowaniu jednak trwałości struktur państwa i jego wiodącej roli w polityce - również gospodarczej... W Polsce zresztą tą politykę gospodarczą trzeba dopiero zbudować,bo wizje polityków to niespójne programy nastawione na korzyści indywidualne a nie na dziesięciolecia rozwoju.

Poza tym problem z postulatem braku ingerencji w gospodarkę jest taki,że interwencja państwa - nawet ta celem egzekwowania prawa - będzie zawsze traktowana jako polityczna.
tzw.Sun Tzu pisze:Rozumiem, że oznacza to, iż Polska jest płatnikiem netto? To chyba dobrze, bo świadczy to o tym, że gospodarczo nasz kraj się rozwinął. Przekona mnie pan, że to źle?
Cóż to :?: PiS raptem uwierzył w "Zieloną Wyspę" :?: :!: :D
tzw.Sun Tzu pisze: Co do globalnego ocieplenia - będę zobowiązany za podanie kwot wydanych na walkę z tym zjawiskiem. Doczekam się?
Co do "Globalnego ocieplenia" - owszem - tu rację w dużej części mają ludzie Korwina-Bzikke.Ale przecież elita intelektualna PiS też pomimo swojego poziomu i czystek w ramach których ci rozgarnięci trafili w większości do SP też to wie doskonale,więc co bruździsz @"Sun Tzu":
http://niezalezna.pl/53581-ekolodzy-zwa ... ocieplenie - praktycznie pisowskie źródło przecież !
http://www.rp.pl/artykul/1101742.html - tutaj jakieś konkretne koszty od "heretyków" pana Ziobro.
A ja dodam tyle.Pierdutnie byle wulkan i więcej nadymi tego CO2. A jak pierdutnie takie Yellowstone to już w ogóle będziemy sadzić przez kilkanaście lat zboża ozime.Jak przeżyjemy "globalne ochłodzenie". A możliwe,że pierdutnie nawet za naszego życia...
http://wyborcza.pl/1,76842,15133946,Kie ... czone.html

A tak na koniec wracając całkowicie na grunt KNP:
Kongres Nowej Prawicy ma 2 główne problemy.Pierwszy to głupie zachowanie Janusza Korwin-Mikke zawsze gdy poparcie dla partii "niebezpiecznie" rośnie.Drugi,to to,że poparcie tej partii wyrasta z poparcia dla Janusza Korwin Mikke bez którego jej możliwości organizacyjne i agitacyjne wynoszą z całkiem dobrym przybliżeniem ZERO... :rotfl:

Ale to już tłumaczono do znudzenia nawet na tym forum...
Awatar użytkownika
Jaślanin77
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 20:44
Lokalizacja: Jasło

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Jaślanin77 »

Ponoć Korwin naprawdę nazywa się Ozjasz Goldberg. :)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6306
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Sun Tzu »

Przez prawie 70 lat historycy nie znaleźli dowodu, że Adolf Hitler wiedział i akceptował Holocaust, a Polska Razem to udowodni? Przy następnych wyborach zapewne dowiemy się, kto zabił JFK...

michalus napisał
Pokaż mi te środki zainwestowane w kolej!
Taaak... Str. 33 "Wieloletniego Programu Inwestycji Kolejowych do 2013 roku z perspektywa do 2015" opracowanego w 2011 roku przez Ministerstwo Infrastruktury... Naprawdę oczekujesz, że mi się chce robić ci wykłady i tłumaczyć?
2 mld za Pendolino? Wow, brawo, fantastyczna inwestycja.
Proponuję poczytać coś więcej niż same nagłówki na portalach internetowych.
Tak, na pewno w biurokrację i idiotyczne szkolenia, o których już pisałem.
Zapytam jeszcze raz: uważasz, że uczenie ludzie jest złe? Tak czy nie? Przy okazji: zapomniałeś udzielić wypowiedzi o inwestycjach w infrastrukturę, technologię, firmy! Nie jesteś w stanie powiedzieć, że dofinansowanie z UE nie jest takie głupie? Przez gardło nie chce przejść? Smutne...
Oczywiście, że życie na kredyt przy i tak już ogromnym długu jest BŁĘDEM. Niektórzy zapominają, że dług, jest dług. Ile razy mam pisać, ile wynosi sama obsługa zadłużenia? Odsetki?
Zapoznaj się z danymi finansowymi spółek giełdowych - może zrozumiesz jak funkcjonuje gospodarka?
cdngmail pisze:Głosujcie sobie dalej na popisowe pachołki - każdy kto ma głowę na karku zagłosuje oczywiście na Nową Prawicę.
Masz rację: każdy, kto ma głowę zagłosuje na KNP, każdy, kto ma coś w tej głowie zagłosuje na PiS!
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: juve_fan »

Sun Tzu pisze:
Przez prawie 70 lat historycy nie znaleźli dowodu, że Adolf Hitler wiedział i akceptował Holocaust, a Polska Razem to udowodni? Przy następnych wyborach zapewne dowiemy się, kto zabił JFK...
Takich rzeczy się nie gada na finiszu kampanii.
cdngmail
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2014, 20:38

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: cdngmail »

Oczywiście, że życie na kredyt przy i tak już ogromnym długu jest BŁĘDEM. Niektórzy zapominają, że dług, jest dług. Ile razy mam pisać, ile wynosi sama obsługa zadłużenia? Odsetki?

Zapoznaj się z danymi finansowymi spółek giełdowych - może zrozumiesz jak funkcjonuje gospodarka?
Co klasę średnią obchodzi spółka giełdowa ?:) Problem z dochodowym zaczyna się przy mniejszych zarobkach już - spółki giełdowe potrafią sobie poradzić kreatywną księgowością. JA jestem przedsiębiorcą, a Ty ?:) pewnie budżetówka, mylę się ?
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: zielony87 »

tzw.Sun tzu pisze:
cdngmail pisze:Głosujcie sobie dalej na popisowe pachołki - każdy kto ma głowę na karku zagłosuje oczywiście na Nową Prawicę.
Masz rację: każdy, kto ma głowę zagłosuje na KNP, każdy, kto ma coś w tej głowie zagłosuje na PiS!
A każdy kto w tej głowie ma dokładnie sprawny mózg a nie jakieś nieokreślone "coś",albo "pustkę" na karku po prostu albo oleje cwaniaków robiących skok na "Europejską" kasę i zamiast na wybory pójdzie na grilla,albo jak już zagłosuje - to w miarę mądrze nie popierając przedstawicieli partii z obecnego Polskiego "Parlamentu" czy typowych demagogów takich jak przedstawiciele KNP. Dziękuję i dobranoc...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6306
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: Sun Tzu »

Takich rzeczy się nie gada na finiszu kampanii.
Mnie tam z Korwinem po drodze nie jest ale podoba mi się to, że facet niezależnie od potencjalnych konsekwencji potrafi powiedzieć coś, co uważa za słuszne. A, że jest wbrew powszechnemu mniemaniu? Cóż... to, że kilka milionów ludzi głosowało na PO jeszcze nie oznacza, że to dobry wybór był!

p.s.
A każdy kto w tej głowie ma dokładnie sprawny mózg
zielony87 - jesteś ostatnią osobą na tym forum, którą bym o to podejrzewał :D

p.s.
pewnie budżetówka, mylę się ?
Tak.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: zielony87 »

Sun Tzu pisze:
A każdy kto w tej głowie ma dokładnie sprawny mózg
zielony87 - jesteś ostatnią osobą na tym forum, którą bym o to podejrzewał :D
Nawzajem.Może to dlatego :?: :P

Ale nie.Nie róbmy pyskówki i rozpierduchy, pliz...
Ostatnio zmieniony 21 maja 2014, 21:50 przez zielony87, łącznie zmieniany 1 raz.
michallus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 239
Rejestracja: 2 marca 2013, 11:31

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: michallus »

Panu Sun-Tze potem odpiszę, teraz coś na szybko.
Szanowny Panie! Sytuacja Ukrainy, czy teraźniejsze ataki całej "klasy" politycznej na KNP i JKM dobitnie pokazuje, że czy PO czy PiS to nie jest ważne. W takich sprawach PO mówi PiSem, a PiS PO. Szanowny pan, przedstawiciel PiSu powołuje się na program u Moniki Olejnik, tw. Stokrotki, która otwarcie w swoim programie, pod koniec tejże kampanii po raz setny, wraz z Pawłem Kowalem, tw. Palladem przywołuje kontrowersyjne wypowiedzi JKM i zmusza go do ich ponownego komentowania.

A w tym momencie JKM podtrzymuje swoje poprzednie wypowiedzi, bo jak już wspomniał zielony87 jest, w przeciwieństwie do wielu działaczy POPiSu konsekwentny w poglądach. Cóż, rzadka przypadłość w polityce. Niewątpliwa wada, nie?

Jak więc pan śmie wypominać, że takich rzeczy nie mówi się na koniec kampanii. A to on sam zaczął temat? Bo chyba nie.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: zielony87 »

Konsekwentny owszem wspomniałem.Problem w tym,że wspomniałem również jak konsekwentny.Niczym wahadełko wróżbity - do tego się sprowadza jego mityczna konsekwencja: To w jedną stroną,to w drugą stronę... Ale stabilnością to można owszem na dobrą skalę określić bowiem w tym szaleństwie jest metoda... Tylko nie taka jaką by chcieli widzieć wyznawcy KNP...
ODPOWIEDZ