Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

juve_fan
VIP
VIP
Kontakt:

Re: Kongres Nowej Prawicy szansą dla Polski ?

Post autor: juve_fan » 9 lipca 2014, 18:38

Jozin pisze:
juve_fan pisze:To pikuś przy ruskich żołnierzach wyklętych. Współczuję...
Kwestia punktu widzenia...
Zgadzam się. Z rosyjskiego punktu widzenia bardzo miła wypowiedź.

PS: Tyle się ostatnio JKM naprodukował, że chyba musisz uciec z tego tematu na jakiś czas:)

świnia
Guru
Guru

Post autor: świnia » 9 lipca 2014, 18:51

Film obowiązkowy dla wszystkich którzy chcą głosować na socjalistyczne partie przy korycie (PO,PIS,SLD,PSL, Ruch Czegośtam)
http://www.youtube.com/watch?v=1B8Y3qWLJqs
Jeśli za pierwszym razem nie zrozumiesz to wciskaj REPLAY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jozin
VIP
VIP

Post autor: Jozin » 9 lipca 2014, 19:35

Pasożyty budżetowe i jeb...e lewaki nie są w stanie tego ogarnąć. Bo i po co :hyhy:

juve_fan
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: juve_fan » 9 lipca 2014, 20:41

A może by tak "ogarnąć" najpierw to, co chciał ten gość powiedzieć na temat "rosyjskich żołnierzy wyklętych"?

Jozin
VIP
VIP

Post autor: Jozin » 9 lipca 2014, 20:52

Pasożyt_Budżetowy pisze:A może by tak "ogarnąć" najpierw to, co chciał ten gość powiedzieć na temat "rosyjskich żołnierzy wyklętych"?
Gospodarka Głupcze !!!
I tu jest sendo sprawy, co i dla kogo jest ważniejsze :hyhy:
No tak, przecież byłeś czerwoną kropką na tym rysunku...

juve_fan
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: juve_fan » 9 lipca 2014, 21:09

Jozin pisze:
Pasożyt_Budżetowy pisze:A może by tak "ogarnąć" najpierw to, co chciał ten gość powiedzieć na temat "rosyjskich żołnierzy wyklętych"?
Gospodarka Głupcze !!!
I tu jest sendo sprawy, co i dla kogo jest ważniejsze :hyhy:
No tak, przecież byłeś czerwoną kropką na tym rysunku...
Tak, tak. Bo gospodarka jest wyizolowana od takich dziedzin jak polityka zagraniczna. Stary, wznieś się na trochę wyższy poziom, bo to jest przykre.

PS: Najśmieszniejsza linia obrony korwinistów. JKM gada głupoty w wielu sprawach, ale czasami zdarza mu się powiedzieć coś mądrego na temat gospodarki. Fap, fap, fap.

Jozin
VIP
VIP

Post autor: Jozin » 9 lipca 2014, 21:17

Bo widzisz, pasożycie budżetowy, dla nas ważniejszy jest dobrobyt obywateli od pomników..... To taka subtelna różnica między nami.

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 9 lipca 2014, 23:05

dla nas ważniejszy jest dobrobyt obywateli od pomników
Taaak... Ujgurowie na Placu Niebiańskiego Spokoju czołgami wprowadzający chiński model rozwoju jako wzorzec dla Komika-Bzikke? Poglądy towarzysza jozina intrygują...

Jozin
VIP
VIP

Post autor: Jozin » 9 lipca 2014, 23:37

... i do pasożyta dołączył lewak.
W mordę, ale towarzystwo - jak zwykł był mawiać kapral Wiaderny... :hyhy:

Sun Tzu
VIP
VIP

Post autor: Sun Tzu » 10 lipca 2014, 00:02

Zwolennik Komunistycznej Partii Chin oskarżający o lewackość. Naprawdę zabawne macie poglądy towarzyszu jozin.

juve_fan
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: juve_fan » 10 lipca 2014, 00:39

Jozin pisze:Bo widzisz, pasożycie budżetowy, dla nas ważniejszy jest dobrobyt obywateli od pomników..... To taka subtelna różnica między nami.
Ja o polityce zagranicznej ty o pomnikach. Jeszcze raz prośba: wejdź na wyższy poziom.

Jozin
VIP
VIP

Post autor: Jozin » 10 lipca 2014, 14:53

juve_fan pisze:
Jozin pisze:Bo widzisz, pasożycie budżetowy, dla nas ważniejszy jest dobrobyt obywateli od pomników..... To taka subtelna różnica między nami.
Ja o polityce zagranicznej ty o pomnikach. Jeszcze raz prośba: wejdź na wyższy poziom.
Widzisz, nie wiem jak ci to wytłumaczyć....
Wydaje mi się, że podstawową podstawą do prowadzenia skutecznej polityki zagranicznej jest silna własna gospodarka.
Kiedyś zacząłeś mi tłumaczyć jak to malutka Finlandia robi z Rosją co chce. Zamilkłeś gdy poprosiłem o rozwiniecie tematu. Może teraz dasz się namówić ?
Chętnie (powaga) posłucham.....

juve_fan
VIP
VIP
Kontakt:

Post autor: juve_fan » 10 lipca 2014, 15:23

Jozin pisze:
juve_fan pisze:
Widzisz, nie wiem jak ci to wytłumaczyć....
Wydaje mi się, że podstawową podstawą do prowadzenia skutecznej polityki zagranicznej jest silna własna gospodarka.
Kiedyś zacząłeś mi tłumaczyć jak to malutka Finlandia robi z Rosją co chce. Zamilkłeś gdy poprosiłem o rozwiniecie tematu. Może teraz dasz się namówić ?
Chętnie (powaga) posłucham.....
I gość, który zasłynął tekstem o "rosyjskich żólnierzach wyklętych" ma nam to zagwarantować?:)

[quote="Jozin"
[/quote]

Po pierwsze. Już kilka dekad temu, ktoś zorientował się, że opieranie gospodarki na handlu z ZSRR to droga donikąd. Trzy słowa klucze:
- postawienie na B+R
- edukacja
- partnerstwo publiczno=prywatne

Resztę sobie doczytasz.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 10 lipca 2014, 17:23

Juve Fan pisze:Po pierwsze. Już kilka dekad temu, ktoś zorientował się, że opieranie gospodarki na handlu z ZSRR to droga donikąd. Trzy słowa klucze:
- postawienie na B+R
- edukacja

- partnerstwo publiczno=prywatne
Czasy są inne niż kilka dekad temu i o ile opieranie się na handlu z Rosją byłoby wysoce nierozsądne o tyle polityka PiS i PO zmierzająca w imię "robienia dobrze" USA i Zachodowi do wyrugowania Polskich przedsiębiorstw z rynku Rosyjskiego i regularnych wojen handlowych z Rosją jest po prostu idiotyzmem.By nie powiedzieć,że partie te pełnią rolę "pożytecznych idiotów" biznesu Niemiecko-Francuskiego. Rosja to rynek nie górujący jak na razie znacząco technologicznie wobec nas (na razie - Skolkowo i inne próby powoli to zmieniają) rynek by to ignorować,kraj z taką dużą liczbą bogaczy bardziej chętnych do wydawania swych pieniędzy niż szejkowie petrodolary nie obejmuje się sankcjami.Na ten rynek się wchodzi ile się da,i stara się go wycisnąć ile się da :!:

Badania i rozwój oraz edukacja :?: O dziwo prawidłowo rozumujesz,ale rzecz w tym,że więcej godzin historii,wosu czy religii to raczej nie jest ta droga.
Nauczyciele muszą być merytoryczni,nie dobrani politycznie,dyrektorzy to samo.I fundusze muszą być sensownie wykorzystane... To nie takie proste,a szczególnie dziś na pedagogikę nader często idą ludzie którzy sobie np. nie poradzili na uczelni technicznej,albo są "takimi trochę lepszymi humanistami" więc nawet wybór spośród przyszłych kadr będzie strasznie kiepski. Gdzie ta droga prowadzi :?: Donikąd.

A dawanie panom profesorom nowych pieniędzy bez gruntownego przebudowania uczelni wyższych i instytutów badawczych :?: Też kiepsko.Pieniądze marne,te co są - marnowane w dużej części.Finlandia miała 5% na B+R. U nas jakieś promile i to również z włączeniem badań dla obronności. Potrzebne jest tam też "trzęsienie ziemi",a nie drobne zmiany, obecnie kolega koledze granta przyznaje a długotrwałej strategii czy współpracy z biznesem nie ma.A jak jest współpraca z biznesem to "politycznie niepewna" - nieliczni aktywni profesorowie albo bawią się w politykę albo mają w polityce rodzinkę więc los funduszy na badania jest zależny od opcji u władzy nie merytorycznej wartości problemu.Realia uczelni technicznej którą już dawno skończyłem to niestety walki koterii profesorskich + niekiedy uwikłanie w politykę. I muszę dodać tutaj coś przykrego @Juve-Fan.Profesorowie proPiSowcy niestety byli starymi bardzo oderwanymi od realiów ludźmi, w dość niszowych i przestarzałych dziedzinach technicznych.Może doktoranci wiedzieliby więcej o ich pracy - ale podejrzewam,że wypaleni zawodowo rutyniarze. A o humanistów to możecie sobie politycznie zadbać,tylko PKB od tego nie wzrośnie. Podpiszcie jeszcze TTIP albo inne ACTA i będziecie mieć wielkie g... a nie rozwój.Gdyby nie ta UE to należałoby masowo "kraść własność intelektualną" i iść drogą Chińską,Tak to tylko jesteśmy tanią montownią z kapitałem zagranicznym

A partnerstwo Publiczno-prywatne (nie publiczno=prywatne - choć stawianie tego rodzaju równości w Polsce to jeden z poniżej wymienionych problemów) to jest w miarę dobre w krajach zachodnich gdzie nie ma takiej korupcji i prywaty,a państwo i prywatny biznes grają do 1 bramki o nazwie "zaspokojenie potrzeb obywatela". U nas to:
A) Państwo jest wyrolowane,bo przedsiębiorca to jakiś koleś polityka/urzędnika i wychodzi na to że zarabia na tym prywatny przedsiębiorca kosztem nas wszystkich
B) Państwo roluje prywatnego przedsiębiorcę,albo zostawia go w kupie gnoju narobionego przez "niezwykle kompetentnych urzędników"
C) Obie strony rolują się nawzajem i kłócą (łączone są podczas inwestycji wady systemu państwowo-biurokratycznego i Polskiego pseudokapitalizmu) tak bardzo,że potrzebny jest sąd a inwestycja nie jest realizowana przez lata...

Tak więc z powyższej krytyki wynikają bolączki tych w sumie jak na PiSowca nie tak złych - ale niestety nie wystarczająco dobrych dla Polski - rozwiązań, a ja osobiście nie widzę też realizacji takiego programu jak Finlandzki przez PiS.Za dużo zmian,zbyt kompetentni ludzie potrzebni.Zresztą obiecywano nam już 2 Japonię,Potem 2 Irlandię.2 Finlandia ? Dzięki.Nową, lepszą Polskę poproszę Panowie... A tą ponieważ nie mamy Skandynawskiej mentalności trzeba zbudować używając również siły,stosując na początek duże zwolnienia i metody stricte policyjnego państwa wobec obywateli.Ci którzy straszą "totalitarnym PiSem" nie mają racji,PiS to partia biurokratów z których duża część,szczególnie na szczycie władzy (nie Juve-Fan czy młodzieżówka,tylko wyżej) nie dość,że nastawiona na prywatę, to nie ma po prostu jaj, by cokolwiek istotnego zmienić.Sytuacja Polski jest moim zdaniem w wielu aspektach podobna do Singapurskiej, gdy tamten kraj startował - jeśli chodzi o case study - ale bez ludzi będących w stanie takie zmiany przeprowadzić i w dużo gorszym położeniu geopolitycznym,geostrategicznym i czasie...
Juve Fan pisze:I gość, który zasłynął tekstem o "rosyjskich żólnierzach wyklętych" ma nam to zagwarantować?:)
Słusznie się śmiejesz z Jego Królewskiej Mości,ale gdyby poprawić gruntownie program który mają on i kuce,wyrzucić libertariańskie naleciałości itd to może coś z tego by było :?: Ten kraj trzeba gruntownie reformować i to nie "małymi kroczkami",co już pisałem powyżej.
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2014, 17:38 przez zielony87, łącznie zmieniany 5 razy.

Jozin
VIP
VIP

Post autor: Jozin » 10 lipca 2014, 17:31

Adrianku, przecież pisowska polityka zagraniczna opiera się na obrażaniu się na Rosję :)

ODPOWIEDZ