Bhp jako dodatkowy kierunek

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Ropuszka
Debiutant
Debiutant

Bhp jako dodatkowy kierunek

Post autor: Ropuszka » 9 maja 2014, 17:15

Witam! Czy uważacie, że BHP może być dobrym kierunkiem? A dokładnie zarządzanie BHP? Widziałam że mają go tutaj http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/stud ... ecjalnosci ale dokładnie nie wiem za co taki specjalista odpowiada? Moja znajoma wprawdzie pracowała kiedyś w szkole i opowiadała, że przed przyjęciem do pracy miala spotkanie z takim panem, który tłumaczył jej np. jak powinny byc urządzone poszczególne pracownie żeby było bezpiecznie i inne takie rzeczy - ale rozumiem że to tylko ułamek zakresu jego działalności? Czym się taki człowiek dokładnie zajmuje? Organizuje jakieś szkolenia dla pracowników czy coś w tym stylu? Nie ukrywam, czytałam (i to mnie najbardziej skłania do podjęcia studiów), że teraz są takie wymogi z (Unia Europejska je nakłada), że każda firma zatrudniająca więcej niż ileś tam osób (nie pamiętam dokładnie ile) musi mieć kogoś odpowiedzialnego za tą dziedzinę u siebie. Prawda to?

Krystyna23
Debiutant
Debiutant

Re: Bhp jako dodatkowy kierunek

Post autor: Krystyna23 » 25 września 2014, 10:37

mariusz.s pisze:Z BHP jest tak, że na pewno się przyda - w każdej pracy. Zamiast kierunku polecałbym jednak kurs - wyjdzie taniej i wbrew pozorom będzie to lepiej odebrane przez pracodawcę. Taki kurs można zrobić nawet on-line a i tak dostanie się certyfikat, zerknij na https://e-specjalistabhp.pl/szkolenia-bhp/ tam znajdziesz więcej informacji - z własnej perspektywy polecam, bo sam tam robiłem. Jest napisany przystępnie i nie zanudza ;)

Zgadzam się - u mnie w pracy również korzystaliśmy z tego portalu i muszę przyznać, że to lepsza opcja niż tradycyjne szkolenie. Przynajmniej dla mnie :) Poza tym można kilka razy wszystko przestudiować i nauczyć się w dogodnym dla siebie momencie w ciszy i w spokoju - a dla mnie to duży plus.

fonia
Mistrz
Mistrz

Post autor: fonia » 26 września 2014, 08:26

Na studia BHP można iść, jeżeli chcemy się tym zająć zawodowo. Jeśli to tylko na potrzeby własnej firmy, wystarczy chyba kurs.

Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: COCONUT » 26 września 2014, 10:06

zawodowo bardzo cięzko o prace w tym kierunku niestety

mariapola
Debiutant
Debiutant

Post autor: mariapola » 6 października 2014, 10:37

jak szukac szkoleń z BHP to polecam Inwestycja w Kadry i wpisac np metodyka wybierajac forme szkolenia e-learning. Tu ci co reklamują to nie dość ,że nie maja wszystkich szkoleń w ofercie to dość wysokie ceny!

jaslica
Początkujący
Początkujący

Post autor: jaslica » 8 października 2014, 14:57

Dokładnie, lepiej najpierw porównać oferty :)

SanN
Początkujący
Początkujący

Post autor: SanN » 15 grudnia 2014, 14:51

frimont pisze:A może będzie łatwiej jak zapytam co chcesz po tym robić?
BHP jest chyba bardzo dobrym uzupełnieniem, które faktycznie jak napisała jedna z osób, może być niejako odbierane jako bonus przed poszczególnego pracodawce. Bardzo dużo zależy tak naprawdę od naszego podejścia do sprawy, bo niezależnie jaki kurs byśmy robili czy to BHP czy jakikolwiek inny musi nas to interesować bez tego bym się w ogóle nie zabierała za to.

Pokorny82
Debiutant
Debiutant

Post autor: Pokorny82 » 25 lutego 2016, 09:46

Naprawdę całe życie chcesz prowadzić szkolenia bhp? Wydaje mi się to trochę nudne... :P

Namdu
Debiutant
Debiutant

Post autor: Namdu » 26 lutego 2016, 13:06

Każda firma potrzebuje specjalistów z zakresu BHP, dlatego myśle, że może Ci się to przydać, aczkolwiek ja bym to potraktowała jako coś dodatkowego, a nie głowny nurt mojej kariery zawodowej ;)

ODPOWIEDZ