Jakie karmy dla kotów kupujecie?

O wszystkim, czyli o niczym...
MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 349
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: MalcolmX »

kot i tak naprowadzi Cię na to co lubi, a przeważnie im droższe tym lepsze - mokre karmy
suche - whiskas
najtaniej biedronka / kaufland
internet - drożej + przesyłka
lepidopterologia
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 04:39

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: lepidopterologia »

Od lat kupuję w internetowym sklepie zooplus. Karma jest tania i lepszej jakości (niemiecka). Jeśli zrobi się zakupy za 99 zł przesyłka jest bezpłatna.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: luc »

Nie jest to może idealna karma,ale od czasu do czasu, można kotu kupić nawet resztki z mięsa krojonego w markecie i zje,należy tylko unikać takiej stałej diety.Nie wiem,czy od lepszej karmy kot żyje dłużej,nie wiem też,czy ta droższa musi być lepszą - do tego przydałby się weterynarz,a nie ludzie ze swoimi doświadczeniami. Generalne podstawy:
Kot jest drapieżnikiem,zatem:
1.Sucha karma z puszki,to wróg twojego kota - ofiara kotka zawiera więcej jak 10% wody.
2.Dodatki roślinne powinny być ograniczane
Więcej,jak ktoś zna angielski: http://www.catinfo.org/docs/FeedingYour ... es8-10.pdf

Co do karmy - może lepsze są droższe a może jednak nie,ale w praktyce do tego to trzeba opinii znającego się (wiem,że u nas może być różnie) weterynarza a nie zwykłych ludków.No i taka ważna sprawa - jak przygryza trawę jest dobrze,nie zabraniaj tego kotu,on musi włosy "zjedzone" podczas lizania wyrzygać.On trawy w gruncie rzeczy nie je,ale jest mu potrzebna do "odkłaczenia" żołądka.
lepidopterologia
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 04:39

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: lepidopterologia »

Dobre rady. Wiele zależy jednak od tego czy kot jest wysterylizowany. W takim przypadku należy podawać mu wyłącznie karmę weterynaryjną, specjalnie zbilansowaną. Inna dieta spowoduje nie tylko otyłość, ale skutkować może przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi (schorzenia pęcherza i nerek)
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: houseMd »

Whiskas - najgorsza karma jaka moze byc. z reszta kitekat tez. ja polecam Josere - kupuje w sklepie zoologicznym i wychodzi za kg taniej niz w markecie. z mokrych saszetek winstona.do tego czasem jakies surowe miesko:)
czarna30
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 221
Rejestracja: 3 grudnia 2012, 10:06

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: czarna30 »

Co za infantylne pytanie :wstyd:
lepidopterologia
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 04:39

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: lepidopterologia »

Można o fryzjerach i kosmetyczkach, kolczykowaniu i powiększaniu sobie różnych rzeczy, to chyba o karmie dla kotów też można :D
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: luc »

Zwłaszcza że ludziom się tylko wydaje,że wiedzą jak karmić koty i psy. Rzucenie resztek wydaje się w teorii fajnym pomysłem,tylko tak samo jak niektóre drogie karmy można to o kant d..y strzelić na dłuższą metę. Dasz kotu cebulę - co najmniej anemia.Dasz kotu czekoladę - teobromina może go wykończyć. itd.
http://www.e-lecznica.pl/artykul/czego- ... e-jesc-kot. Statystycznie, wolno łazikujące "gdzie bądź" kocisko żyje podobno tylko 2 lata.Im bardziej uczęszczany rejon miejski tym gorzej.
agnetta
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 25 maja 2014, 16:51

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: agnetta »

Jeśli chodzi o suchą karmę, to kupuję Whiskas Steril. Raz na jakiś czas kupuję saszetki Gourmet, traktuję je raczej jako przysmak, niż pokarm, bo moja kotka lubi suchą karmę. Poza tym od święta dostaje tuńczyka w sosie własnym z puszki - ubóstwia go.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18417
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: dragoness »

Koty nie powinny jeść wieprzowiny i ryb w nadmiernych ilościach. Moja na razie jest na "juniorach", a ponieważ znaleziona na ulicy, to trzeba pilnować, bo rzuca się na jedzenie jak odkurzacz.
lepidopterologia
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 22 kwietnia 2013, 04:39

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: lepidopterologia »

Mylisz się - kot nie zje "wszystkiego"
Kot to nie człowiek ;)
Koty są wybredne i wiedzą co jest dla nich dobre
kudlaty88
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 13 listopada 2011, 19:48

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: kudlaty88 »

Kupuję głównie suche więc postawiłem na Royal Canin czasem Purina dla odmiany,a z mokrych też głównie Royale. Kot też ma tylko jedno życie i niech sobie cos dobrego zje.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: asterka »

suche karmy ,polecam ACANA -droga ale cena idzie z jakością ,zawartość mięsa w tej karmie 70 % ,karmy marketowe itp. do 4%. acana 2,27 kg kosztuje ok.100 pln
aagata_
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 17 listopada 2015, 14:37

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: aagata_ »

Ja mojemu kotu czasem cos ugotuje, a zazwyczaj daje whiskas supreme :)
jola_jkb
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 26 listopada 2015, 12:49

Re: Jakie karmy dla kotów kupujecie?

Post autor: jola_jkb »

Mój czasem zje jakieś mięso albo saszetke whiskas, ale zazwyczaj mu daje specjalną karmę dla kotów kastratów ;)
ODPOWIEDZ