Jak tanio wyłać paczkę do anglii?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Infino
Mistrz
Mistrz

Jak tanio wyłać paczkę do anglii?

Post autor: Infino » 14 listopada 2014, 07:23

Potrzebuję wysłać paczkę do UK (Liverpool) o wadzę około 30 km - w jaki sposób zrobić to w miarę tanio i w miarę szybko? Dodam, ze jest tam sporo delikatnych przedmiotów.

Awatar użytkownika
Zynek6
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Jak tanio wyłać paczkę do anglii?

Post autor: Zynek6 » 14 listopada 2014, 08:30

Zorientuj się kiedy wyjeżdża jakiś bus z przewozem osób do Liverpoolu i taką paczkę powinien zabrać za jakąś tam opłatą

łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: łodyniec » 14 listopada 2014, 08:53

"Wyłać" "30 km" , no proszę ,to już pewnie Anglik że po naszemu nie umie :P

Tak jak Zynek napisał , busem najlepiej ,można też szukać innych rozwiązań ,tir-em posłać, bądź podać przez kogoś prywatnie samochodem.

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Post autor: piterb » 14 listopada 2014, 13:29

Też tak uważam, szukaj też po różnego rodzaju tablicach lub gumtree. Szczególnie jest to dobra opcja w przypadku tych dużych paczek. Kuriera do przesyłki międzynarodowej możesz również zamówić za pośrednictwem worldpack.pl
Tam podajesz gabaryty przesyłki, państwo docelowe - oni Ci to wycenią w różnych firmach kurierskich. Wybierzesz tą która Ci najbardziej odpowiada. Międzynarodowe idą zwykle do kilku dni.

magnesik19
Guru
Guru

Post autor: magnesik19 » 18 listopada 2014, 21:01

a ja wysyłam kurierem do Irlandii Północnej (terytorialnie to też Wielka Brytania) nie płacąc nic. Płacił odbiorca i to jest tak, że jeśli paczka ma do 20 kg to płaci odbiorca, na miejscu 20 funtów. Jeśli coś więcej to niby sie dolicza, ale ja też wysłalam paczkę powyżej 20 kg i brat mówił że też 20 funtów dał. Dość dobre rozwiązanie, bo pośrednik z firmy kurierskiej przyjeżdza do domu i zabiera paczkę osobiście. Wypełania się tylko kwit i ten pośrednik dostarcza paczkę do tej właściwej firmy, która jedzie za granicę. Czas dostawy to coś ok 4 dni. Ta firma jest ze Stalowej Woli.

szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: szmitu3 » 18 listopada 2014, 21:19

magnesik19 pisze:a ja wysyłam kurierem do Irlandii Północnej (terytorialnie to też Wielka Brytania) nie płacąc nic. Płacił odbiorca i to jest tak, że jeśli paczka ma do 20 kg to płaci odbiorca, na miejscu 20 funtów. Jeśli coś więcej to niby sie dolicza, ale ja też wysłalam paczkę powyżej 20 kg i brat mówił że też 20 funtów dał. Dość dobre rozwiązanie, bo pośrednik z firmy kurierskiej przyjeżdza do domu i zabiera paczkę osobiście. Wypełania się tylko kwit i ten pośrednik dostarcza paczkę do tej właściwej firmy, która jedzie za granicę. Czas dostawy to coś ok 4 dni. Ta firma jest ze Stalowej Woli.

Co to za promocja 20kg za 20funtow ?? Wszyscy kurierzy po tyle sobie licza...
Promocja to jest 18funtow za 31kg .

Jesli znajdzie ktos taniej , to prosze o informacje .

poster
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: poster » 11 lutego 2016, 19:27

Najlepiej znaleźć kogoś kto akurat jedzie do Anglii i może dostarczyć paczkę. Jest taki serwis PickPack, gdzie ludzie się ogłaszają. Firmy przewozowe lub kurierskie o ile nie są dużo droższe, to na pewno dostarczają paczki opieszale. Ja przed świetami paczkę z prezentami nadałem pocztą 3tyg. wcześniej i ledwo zdążyła.

Awatar użytkownika
wujek_garfield
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: wujek_garfield » 7 lipca 2016, 18:18

W sumie temat zaspamowany reklamami,ale - kojarzy ktoś może jak kupić coś z angielskiego amazona ? Dociera to do Polski ?

karolminek
Bywalec
Bywalec
Kontakt:

Post autor: karolminek » 11 lipca 2016, 13:13

Ja korzystam z serwisu przesylarka.pl.

olekkw
Debiutant
Debiutant

Post autor: olekkw » 15 lipca 2016, 18:33

Epaka ma niskie ceny

ruda33
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: ruda33 » 15 lipca 2016, 21:17

Kolego firma SŁONNE BIESZCZADY zabiera paczki w czwartek wieczór spod rowerowego na lwowskiej a w sobotę sa już w Anglii u odbiorcy .

Kiiiajs
Debiutant
Debiutant

Post autor: Kiiiajs » 22 września 2016, 17:21

Za jakiś dobry tydzień temu wysyłam paczkę do Londynu, kuriera zamówiłam z Euro-Paka.pl Tam mają różnych przewoźników do wyboru, najtańszy jest z tego co pamiętam InPost. Ja za taką dość solidną paczkę zapłaciłam niecałe 8 dyszek. Kurier przyjechał pod dom, paczkę zabrał, a 4 dni później była na miejscu.

Imin
Debiutant
Debiutant

Post autor: Imin » 31 października 2016, 22:59

no wlasnie ostatnio szukając dobrego przewoźnika trafiłam na tą stronę i faktycznie! mega wygodny jest taki wybór!

gaga3
Bywalec
Bywalec

Post autor: gaga3 » 27 grudnia 2016, 18:19

Zgadzam się, euro-paka.pl jest dla mnie najwygodniejszą formą nadawania przesyłki za granicę. No i cenowo jak porównywałam z innymi stronkami euro-paka wypada lepiej. Już wiele razy w ten sposób nadawałam paczkę i zawsze dochodziła bez najmniejszego problemu.

Awatar użytkownika
Jarro
Debiutant
Debiutant

Post autor: Jarro » 1 marca 2017, 17:10

Z wartych polecenia jest też już wspomniana epaka.pl - korzystałem i jest bezproblemowo + dość tanio.

ODPOWIEDZ