Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 3 marca 2015, 02:40

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: narodowy » 25 kwietnia 2015, 18:57

dragoness pisze:
narodowy pisze:Kukiz jest za związkami partnerskimi i zaczyna kręcić z organizacjami takimi jak OPZZ. Proponuję Mariana Kowalskiego! Silny człowiek na trudne czasy!
Mieliśmy już elektryka po przyzakładówce, omc. magistra, magistra z pracą napisaną w tydzień z pomocą teścia. Czy teraz czas na bezrobotnego absolwenta podstawówki? :zalamany:
A teraz mamy doktora historii, który na każdym kroku popełnia wpadki między innymi w "swojej" dziedzinie.
Twój argument akurat jest inwalidą :mur:

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 12140
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: dragoness » 26 kwietnia 2015, 10:49

P. Komorowski NIE MA DOKTORATU. Ot, klania się wiedza o kandydatach. To własnie on napisał pracę z historii w tydzień. Doktorat miał poprzedni prezydent, Lech Kaczyński, na którego koncie wpadek było najmniej.

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1025
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: luc » 26 kwietnia 2015, 11:18

narodowy pisze: A teraz mamy doktora historii, który na każdym kroku popełnia wpadki między innymi w "swojej" dziedzinie.
Twój argument akurat jest inwalidą :mur:
Taki narodowy,a zanieczyszcza Polszczyznę formą zdania pochodzącą z nieudolnego tłumaczenia z języka Angielskiego. "Your argument is invalid" - stąd to pochodzi koleś,przy czym tu invalid znaczy nieważny/niepoprawny/nieprawidłowy/chory. Sam nie piszę i nie wyrażam się hiperpoprawnie i hiperortograficznie,ale angielskie słowa wystarczą.Polskie zdanie powinno się liczyć w Polsce.POLSKIE ZDANIE - nie angielskie czy jakieś żydowskie,niemieckie czy rosyjskie.I tak.Podoba mi się ta dwuznaczność.O obie formy mi chodzi.

A co do gajowego - taki z niego doktor historii jak z Olka "chorego na filipińską chorobę" magister.
narodowy pisze:Kukiz jest za związkami partnerskimi i zaczyna kręcić z organizacjami takimi jak OPZZ. Proponuję Mariana Kowalskiego! Silny człowiek na trudne czasy!
Pomijając to,że tylko podstawówka co jednak na takie stanowisko nie uchodzi - siła nie wystarczy,trzeba trochę więcej rozumu i poparcia żeby odwalić od koryta partyjniaków.Myślisz,że jak dla mnie Kukiz to ideał ? Facet który nosił kamizelki kuloodporne UPAińcom w poprzednim roku ?! Nawet mu zbytnio nie ufam,ale alternatywa jaka ? Jego Krulewska Mość pan Bzikke czy utrzymanie PO-PiSowego układu w którym Duda albo Komor będą dalej do spółki z resztą partyjniaków rozwalać kraj ?!

Priorytetem na dziś jest oddać władzę odebraną przez partyjnych ojców chrzestnych znów narodowi,priorytetem jest przywrócenie działania konstytucji.Priorytetem są rządy prawa,obalenie partyjnej mafiokracji i przywrócenie demokracji (jeśli ta kiedykolwiek w Polsce była).Osobiście nie popieram Kukiza dlatego,że mi się on podoba.To nie jest idealny kandydat według mnie.Lecz dzisiaj facet jest jedyną nadzieją na kopnięcie partyjniackiej hołoty choć trochę w ten ich przyrośnięte do stołków zady i ostatnią nadzieją na oderwanie ryjów przyrośniętych do koryta,reprezentantów narodu którzy ubzdurali sobie że są naszymi panami a nie sługami ! I dlatego postaram się być w kraju gdy będą te wybory.Pewnie nic nie zmienią.Ale tyle mogę zrobić dla Polski.Tyle mogę zrobić,by po raz kolejny spróbować ratować mój dom.

PS: https://www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw

Co zaś do OPZZ - pewnie,że jak Solidarność to bardzo upolitycznione związki a te związkowe cwaniaki patrzą tylko na swój interes nie na interes ciężko pracujących ludzi których mieli reprezentować.Związki powinno się wyprowadzić z firm - ale powinny być.A cwaniaczków z lewiatana i innych kombinatorów co to walczą ze związkami bo chcą jeszcze bardziej na pracowniku żerować powinno się przekazać Putinowi,żeby im wakacje urządził.Przy wyrębie tajgi 20 godzin dziennie 6 dni w tygodniu (bądźmy ludzcy - niech w niedzielę pójdą na mszę o odpoczną)
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2015, 11:26 przez luc, łącznie zmieniany 2 razy.

BodeineBrazy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 21 lutego 2015, 18:15

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: BodeineBrazy » 26 kwietnia 2015, 11:22

Najfajniejsze jest to, że 10 maja moi rodacy karmieni telewizją, Voice of Poland, Trudnymi sprawami, Szpitalem i Celebrity Spalsh wybiorą reszcie przyszłość na najbliższe lata na podstawie koloru krawatów i melodyjności piosenek sztabów wyborczych, a mnie po spełnieniu obywatelskiego obowiązku znowu czeka emigracja wewnętrzna i czekanie na podniesienie Vatu do 25% i kolejnych podatków.
Uznajmy, że to specyfika młodych demokracji i brak ukształtowanych odruchów obywatelskich.
Chociaż patrząc na reakcje sieci, telewizji i spotykanych ludzi po śmierci Bartoszewskiego trzeba z całą stanowczością stwierdzić, że to raczej wynik tego, że mamy dwie Polski i układ nie do rozmontowania.

narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 3 marca 2015, 02:40

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: narodowy » 26 kwietnia 2015, 13:02

luc pisze: Taki narodowy,a zanieczyszcza Polszczyznę formą zdania pochodzącą z nieudolnego tłumaczenia z języka Angielskiego. Polskie zdanie powinno się liczyć w Polsce.POLSKIE ZDANIE - nie angielskie czy jakieś żydowskie,niemieckie czy rosyjskie.
Nie każdy jest z nas doskonały, przyłapałeś mnie. Ale myślę, że każdego z nas można złapać na czymś podobnym, ulegamy niestety globalizacji.
Dwuznaczność, raczej skupiałbym się na tym drugim "zdaniu". Choć język też jest bardzo ważny.
luc pisze:Pomijając to,że tylko podstawówka co jednak na takie stanowisko nie uchodzi - siła nie wystarczy,trzeba trochę więcej rozumu i poparcia żeby odwalić od koryta partyjniaków.
Nie umniejszałbym rozumu Panu Marianowi, wystarczy go posłuchać, pogadać z nim.
luc pisze: Priorytetem na dziś jest oddać władzę odebraną przez partyjnych ojców chrzestnych znów narodowi,priorytetem jest przywrócenie działania konstytucji.Priorytetem są rządy prawa,obalenie partyjnej mafiokracji i przywrócenie demokracji (jeśli ta kiedykolwiek w Polsce była)
Oddać władzę narodowi, poprzez JOW-y jeszcze bardziej zabarykaduje się obecny system mafijny. Poza JOW-ami Kukiz nie ma żadnych postulatów. Podaj mi 3 powody dlaczego Kukiz? I dlaczego nie inny z kandydatów spoza szajki. Jest jeszcze Braun przecież.

A to ta dupokracja:
https://www.youtube.com/watch?v=9mFbsrnk-t8

Awatar użytkownika
Dr.Oetker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 11:19

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: Dr.Oetker » 26 kwietnia 2015, 13:35

Krótkpisząc - wy (zdecydowana większość wyborców) faktycznie zasługujecie tylko na te tysiąc dwieście na rękę. I dzięki wam tak już w tym kraju pozostanie. Nie czekajcie na zmiany bo ich nie będzie.

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1025
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: luc » 26 kwietnia 2015, 14:03

Poza JOW-ami Kukiz nie ma żadnych postulatów. Podaj mi 3 powody dlaczego Kukiz? I dlaczego nie inny z kandydatów spoza szajki. Jest jeszcze Braun przecież.
1.Ponieważ wystarczająco dużo osób niezadowolonych z tego syfu jest na nim żeby miał szansę przeciwko Dudzie i Gajowemu (poza krulem który jest najpewniej na pasku tych samych ludzi których kumplem jest gajowy). Kukiz jako jedyny się dziś w miarę liczy. Powtórzę - nie ufam mu,ale jest najmniejszym złem.
Kowalski i Braun nie zrobili nic by się wybić i pokazać,że są ludziom którzy nie głosują bo mają dość - a mamy już końcówkę kwietnia,wybory tuż tuż !
2.Jeśli nie rozumiesz tego powyżej - dlatego że to jedyny spoza partyjnego układu mający dziś spore szanse dotrzeć do ludzi z którego ośmieszeniem media będą mieć problem.
3.Możesz głosować jak chcesz - w tym na Brauna lub Kowalskiego.Rzecz jednak w tym,że powtórzę raz jeszcze: zupełnie się nie przebili do świadomości ludzi którzy mogliby zagłosować na kandydata alternatywnego dla partyjnej patologii.A jeśli tym razem przejdzie Komorowski albo Duda - to możemy hymn narodowy zmieniać na marsz żałobny,a szansę na naprawę kraju i praworządność możemy między bajki włożyć.
narodowy pisze:Oddać władzę narodowi, poprzez JOW-y jeszcze bardziej zabarykaduje się obecny system mafijny.
A kto to powtarza zawsze ? PiSowskie partyjne kundelki takie jak niegdyś Juve_fan - dziś jeden z pracowników Rzeszowskiego urzędu ? Tacy mają w braku JOWów interes,bo lojalność wobec partyjnych wodzusiów oznacza dla nich pełną michę :!:

Aha - i gdyby chodziło ci tylko o to,by jeden z szefów RN wszedł do parlamentu i rozdawał wam posady - to się wam nie uda narodowy.Poza tym niedługo nie będzie czego rozdawać.Ten kraj już rozgrabiono prawie do szczętu w tym lub następnym dziesięcioleciu będzie bankructwo i syf na miarę Grecji.Zobaczysz...

JOWy owszem - szkodzą małym partiom - ale odbierają część władzy prezesom i władzom partyjnym w dużych partiach (które monopolizują i tak państwo na wyłączność) nad posłem i blokują patologię w rodzaju przechodzenia osób bez poparcia społecznego. Dziś jedynki partyjne przechodzą niemal zawsze. Opłacalne jest dla kandydata tylko i wyłącznie psie posłuszeństwo wobec szefów partyjnych - nie wobec nas,obywateli ! JOWy to owszem - za mało. Ja osobiście byłbym za tym,by zdelegalizować po wprowadzeniu JOWów istnienie partii politycznych - co najmniej w parlamencie i oczywiście za nominacją ministrów spoza parlamentu przez Prezydenta.Ale dobre i to co taki Kukiz proponuje.Lepszy rydz niż nic.

PS:Premiera i ministrów powinien wybierać prezydent spośród specjalistów parlament zaś powinien działać zgodnie z interesem obywateli a nie zgodnie z wolą rządu.
Władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza nie powinny łączyć uprawnień ! Jednym z powodów dzisiejszej katastrofy jest to,że partie mają w ręku władzę ustawodawczą i wykonawczą naraz.Już Monteskiusz pisał czym takie coś grozi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podzia%C5%82_w%C5%82adz
Monteskiusz w pracy O duchu praw pisze:Kiedy w jednej i tej samej osobie lub w jednym i tym samym ciele władza prawodawcza zespolona jest z wykonawczą, nie ma wolności, ponieważ można się lękać, aby ten sam monarcha albo ten sam senat nie stanowił tyrańskich praw, które będzie tyrańsko wykonywał.
Obecny system w Polsce to mafijna partiokracja,a nie demokracja.Czas porzucić neokomunistyczny syf w którym jak w majakach Majakowskiego - "jednostka zerem,jednostka bzdurą" a liczy się tylko partia.
narodowy pisze: Nie każdy jest z nas doskonały, przyłapałeś mnie. Ale myślę, że każdego z nas można złapać na czymś podobnym, ulegamy niestety globalizacji.
Na słowach - owszem.Ale słowa czy ortografia to coś innego niż psucie struktury zdania. Aż takich pretensji do ciebie nie mam,błądzić rzecz ludzka ale nie rób tak więcej ;)

narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 3 marca 2015, 02:40

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: narodowy » 26 kwietnia 2015, 15:52

luc pisze:1.Ponieważ wystarczająco dużo osób niezadowolonych z tego syfu jest na nim żeby miał szansę przeciwko Dudzie i Gajowemu (poza krulem który jest najpewniej na pasku tych samych ludzi których kumplem jest gajowy). Kukiz jako jedyny się dziś w miarę liczy. Powtórzę - nie ufam mu,ale jest najmniejszym złem.
Kowalski i Braun nie zrobili nic by się wybić i pokazać,że są ludziom którzy nie głosują bo mają dość - a mamy już końcówkę kwietnia,wybory tuż tuż !
2.Jeśli nie rozumiesz tego powyżej - dlatego że to jedyny spoza partyjnego układu mający dziś spore szanse dotrzeć do ludzi z którego ośmieszeniem media będą mieć problem.
3.Możesz głosować jak chcesz - w tym na Brauna lub Kowalskiego.Rzecz jednak w tym,że powtórzę raz jeszcze: zupełnie się nie przebili do świadomości ludzi którzy mogliby zagłosować na kandydata alternatywnego dla partyjnej patologii.A jeśli tym razem przejdzie Komorowski albo Duda - to możemy hymn narodowy zmieniać na marsz żałobny,a szansę na naprawę kraju i praworządność możemy między bajki włożyć.
Te 3 punkty to tak jakby jeden punkt "bo się liczy" :). Powiem Ci marne szanse są z PO-PiSem.
luc pisze:Aha - i gdyby chodziło ci tylko o to,by jeden z szefów RN wszedł do parlamentu i rozdawał wam posady - to się wam nie uda narodowy.Poza tym niedługo nie będzie czego rozdawać.Ten kraj już rozgrabiono prawie do szczętu w tym lub następnym dziesięcioleciu będzie bankructwo i syf na miarę Grecji.Zobaczysz...
Nie chodzi mi o władzę i nie jestem zwolennikiem politykierstwa.
Najpierw powinno się uświadomić społeczeństwo, wiem to zadanie na lata (zaraz ktoś powie, że nie ma czasu) ale dla mnie ważna jest idea i praca społeczna w terenie w ramach Sztafety Pokoleń.
luc pisze:JOWy owszem - szkodzą małym partiom - ale odbierają część władzy prezesom i władzom partyjnym w dużych partiach (które monopolizują i tak państwo na wyłączność) nad posłem i blokują patologię w rodzaju przechodzenia osób bez poparcia społecznego. Dziś jedynki partyjne przechodzą niemal zawsze. Opłacalne jest dla kandydata tylko i wyłącznie psie posłuszeństwo wobec szefów partyjnych - nie wobec nas,obywateli ! JOWy to owszem - za mało. Ja osobiście byłbym za tym,by zdelegalizować po wprowadzeniu JOWów istnienie partii politycznych - co najmniej w parlamencie i oczywiście za nominacją ministrów spoza parlamentu przez Prezydenta.Ale dobre i to co taki Kukiz proponuje.Lepszy rydz niż nic.
Według mnie niewiele się zmieni, układ będzie ten sam. Te same mordy będą w sejmie. Płaci niemiec, rusek i góral z Gazy.

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1025
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: luc » 26 kwietnia 2015, 17:21

narodowy pisze: Te 3 punkty to tak jakby jeden punkt "bo się liczy" :). Powiem Ci marne szanse są z PO-PiSem.
Otóż to.Ale skoro chciałeś aż trzy... ;) :D
narodowy pisze:]
luc pisze:Aha - i gdyby chodziło ci tylko o to,by jeden z szefów RN wszedł do parlamentu i rozdawał wam posady - to się wam nie uda narodowy.Poza tym niedługo nie będzie czego rozdawać.Ten kraj już rozgrabiono prawie do szczętu w tym lub następnym dziesięcioleciu będzie bankructwo i syf na miarę Grecji.Zobaczysz...
Nie chodzi mi o władzę i nie jestem zwolennikiem politykierstwa.
Najpierw powinno się uświadomić społeczeństwo, wiem to zadanie na lata (zaraz ktoś powie, że nie ma czasu) ale dla mnie ważna jest idea i praca społeczna w terenie w ramach Sztafety Pokoleń.
To też,a tymczasem Kukiz nie zaszkodzi.A już na pewno nie zaszkodzi bardziej niż dotychczasowi.Szanse są małe - ale są.
narodowy pisze:
luc pisze:JOWy owszem - szkodzą małym partiom - ale odbierają część władzy prezesom i władzom partyjnym w dużych partiach (które monopolizują i tak państwo na wyłączność) nad posłem i blokują patologię w rodzaju przechodzenia osób bez poparcia społecznego. Dziś jedynki partyjne przechodzą niemal zawsze. Opłacalne jest dla kandydata tylko i wyłącznie psie posłuszeństwo wobec szefów partyjnych - nie wobec nas,obywateli ! JOWy to owszem - za mało. Ja osobiście byłbym za tym,by zdelegalizować po wprowadzeniu JOWów istnienie partii politycznych - co najmniej w parlamencie i oczywiście za nominacją ministrów spoza parlamentu przez Prezydenta.Ale dobre i to co taki Kukiz proponuje.Lepszy rydz niż nic.
Według mnie niewiele się zmieni, układ będzie ten sam. Te same mordy będą w sejmie. Płaci niemiec, rusek i góral z Gazy.
Tylko że z takim podejściem to nie ma co sobie zawracać [...] tymi całymi wyborami.W sumie też mam takie obawy - ale jak to mówią: próba nie strzelba.

Choć co do OPZZu miałeś nosa: http://wiadomosci.onet.pl/opzz-rior-ogl ... iza/8bxr76 - obawiam się jednak,że w formie partii nie zadziała to tak,jak powinno przeciw partyjniaciej bandzie.Właściwie zdrowy rozsądek podpowiada mi,że Kukiz pewnie nic nie zmieni i że nim też mogą sterować - ale "serce mi mówi",że dać za wygraną to oddać już całkiem Polskę tej bandzie która PO-PiSowo zniszczy kraj.

narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 3 marca 2015, 02:40

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: narodowy » 26 kwietnia 2015, 20:30

luc pisze: (... )
Działać trzeba ;) a co do Kukiza to wybił się dlatego, że był już znany społeczeństwu, dojścia też ma do programów. "-Na kogo Pan odda głos? -Na tego co śpiewa".
Kukiz może być podstawiony lecz obstawiałbym na to, że on po prostu nie wie do końca co robi.

Łyssy
VIP
VIP
Posty: 863
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: Łyssy » 26 kwietnia 2015, 23:01

narodowy pisze: Nie umniejszałbym rozumu Panu Marianowi, wystarczy go posłuchać, pogadać z nim.
Jasne tylko trzeba uważać co się mówi bo w mordę można zaliczyć co nie :hyhy:

narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 3 marca 2015, 02:40

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: narodowy » 26 kwietnia 2015, 23:26

Łyssy pisze:
narodowy pisze: Nie umniejszałbym rozumu Panu Marianowi, wystarczy go posłuchać, pogadać z nim.
Jasne tylko trzeba uważać co się mówi bo w mordę można zaliczyć co nie :hyhy:
Zapraszam w sobotę ;) można będzie sprawdzić.
https://www.youtube.com/watch?v=wh7JPCsKSo8

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1619557361623504/

matrix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 24 marca 2012, 09:25

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: matrix » 28 kwietnia 2015, 09:07


DarekM77
Guru
Guru
Posty: 164
Rejestracja: 27 listopada 2013, 11:39

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: DarekM77 » 28 kwietnia 2015, 13:49

Kukiz ma zbyt radykalny program, nie da rady w wyborach.

Awatar użytkownika
Dr.Oetker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 24 kwietnia 2015, 11:19

Re: Paweł Kukiz antysystemowy, co sądzicie ?

Post autor: Dr.Oetker » 28 kwietnia 2015, 19:15

Chyba nie znasz pojęcia radykalny.

ODPOWIEDZ