Dobry aparat-lastrzanka

O wszystkim, czyli o niczym...
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: magda17191 »

Witam.
Może jest tutaj ktoś kto zajmuje się fotografią i zna sie na sprzecie ?
Planuje zakup lustrzanki ale nie bardzo orientuje sie które są naprawde dobre i robią ładne zdjęcia...TERAZ MAM APARAT FIRMY SAMSUNG WB100....ale trochę za wolny ....nie mozna uchwycić tych najlepszych momentów ....czekam na opinie :)
Pozdrawiam
bezel01234
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2013, 23:56

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: bezel01234 »

ja mam nikona i jestem zadowolony :) mogę zdjęcia przesłać moje :)
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: wścieklica »

Podaj kwotę jaką masz do dyspozycji.
Awatar użytkownika
shadowman25
Guru
Guru
Posty: 115
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:36

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: shadowman25 »

Moja rada jest taka, kup najtańszą lustrznkę nikon lub canon + dobry podręcznik. Z czasem dokupisz lepszy obiektyw bo to sporo od niego zależy. Myślę, że będziesz zadowolona.

Z książek polecam książki Scotta Kelby.
To czy zdjęcia będą "ładne" zależy w dużej mierze od fotografa i jego wiedzy.
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: magda17191 »

no planowalam wydać na ten aparat tak do 2000zl ....i myslalam o nikonie wlasnie a dokladnie o
Nikon d3200+obiektyw 18-105 jesli taki znajde bo wiekszosc których ogladalam to maja ten 18-55
domel87
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 64
Rejestracja: 26 listopada 2012, 18:16

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: domel87 »

Lustrzanka jest dla profesjonalistów!!! do takiego aparatu trzeba dokupić obiektywy gdzie koszt wzrasta
Najlepszym rozwiązaniem jest aparat kompaktowy NIKON :)
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: andrzej_ar »

Moja żona zakupiła sobie w zeszłym roku Nikon D5100 z obiektywem 18-105 z zamiarem nauki no i powiem, że aparat jest bardzo przyjazny a i foty zupełnego amatora też nieporównywalne do dotychczas używanych kompaktów - no nie ta klasa. Z tym obiektywem jest to kwota ok 2100-2200
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: wścieklica »

Proponuję ci skorzystanie z tego -
http://www.optyczne.pl/index.html?porow ... aj=Filtruj
klikasz po lewej na wybrany model, (max. 5 aparatów) w prawym okienku pokazują ci się wybrane przez ciebie modele, klikasz na dole "porównaj" i masz nowe okno ze specyfikacją
. Jeżeli cokolwiek wiesz o fotografii - takie porównanie bardzo ci pomoże.
W zasadzie ok. 80% rynku lustrzanek jest w posiadaniu Canona i Nikona. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju akcesoriów - oryginalnych jak i zamienników innych firm.
Podpowiem ci -
Seria D3xxx Nikona i 1xxxD to ta sama półka cenowa, jakościowa, techniczna.
Podobnie jak i Nikon D5xxx i Canon trzycyfrowy-D. Nowość Canona 750D i 760D prawdopodobnie będzie czymś lepszym niż trzycyfrowe poprzedniki.
Dalej nie podpowiadam, bo to już wyższa, wysoka i bardzo wysoka półka cenowa. Raczej dla zawodowców, szpanerów i tych którzy tysiące złotych mają na drobne wydatki.
Kupując lustrzankę nie sugeruj się liczbą pikseli matrycy. I musisz wiedzieć, że opanowanie kilkuset kombinacji, kilkunastu opcji ustawień zajmuje mnóstwo czasu. Jak również jeden obiektyw bardzo szybko przestaje wystarczać. A obiektywy - nawet o średnich możliwościach optycznych kosztują tyle co goły aparat. A o dobrych obiektywach - to jak dla amatora - lepiej nie mówić.
Otwórz sobie Allegro, przestudiuj ceny.... wybierz, baw się , ciesz ....
maverik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 9 lutego 2010, 19:50

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: maverik »

Możesz zakupić używkę z niskim przebiegiem ;)
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: Emily »

magda17191 pisze:no planowalam wydać na ten aparat tak do 2000zl ....i myslalam o nikonie wlasnie a dokladnie o
Nikon d3200+obiektyw 18-105 jesli taki znajde bo wiekszosc których ogladalam to maja ten 18-55

Polecam ten aparat. Zdjęcia nieziemskie.
Kotletowy
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:08

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: Kotletowy »

również posiadam Nikona 5200 - polecam. Fajne zdjęcia, nieskończona ilość możliwości i nie zacina się migawka (co zdarza się w niektórych Canonach)
merry
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 29 marca 2012, 18:05

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: merry »

przez wiele lat miałam lustrzankę jednak ostatnio zmieniłam ją na świetny aparat kompaktowy z wymiennymi obiektywami -sony nex7 naprawdę polecam,
malutka82
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 2 sierpnia 2015, 16:17

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: malutka82 »

na stronie electro.pl jest bardzo duży ich wybór. Sama też potrzebuję, bo jesienią wybieram się na urlop. Chyba się zdecyduję na aparat z serii nikon. Musze podpytać syna, on mi doradzi.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: asterka »

merry pisze:przez wiele lat miałam lustrzankę jednak ostatnio zmieniłam ją na świetny aparat kompaktowy z wymiennymi obiektywami -sony nex7 naprawdę polecam,
tak,ale ile kosztuje taka maszynka grubo ponad 2 tysie. a my mieszkamy w Jaśle
Szaszłyk
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 2 lipca 2015, 08:50

Re: Dobry aparat-lastrzanka

Post autor: Szaszłyk »

dobry aparat-lastrzanka ...hmm... nie znam takeigo :) chyba, że lustrzanka - ja skorzystałam akurat w tym przypadku z kodów rabatowych na Interii - zobaczcie http://kodyrabatowe.interia.pl/elektronika
ODPOWIEDZ