W co warto inwestować?

O wszystkim, czyli o niczym...
kubik11
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2015, 22:51

Re: W co warto inwestować?

Post autor: kubik11 »

Myślę, że warto zainwestować w lokaty :)
Margines
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 18 grudnia 2014, 11:50

Re: W co warto inwestować?

Post autor: Margines »

Ja właśnie słyszałem, że na lokatach już nie da się tak zarobić jak wcześniej. Teraz coś się mówi o jakiś funduszach inwestycyjnych.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: W co warto inwestować?

Post autor: luc »

Wygląda na reklamę.

Nieruchomości ? Powodzenia.Przyjdzie kryzys czy kataster i cześć... Przyjdzie wojna - to samo. Niestety - nie mam takiej kasy,by było co inwestować.Ale powiem wam ludziska jedno: albo złoto czy coś w tym stylu jako ubezpieczenie na trudne czasy którą można w miarę łatwo zabrać ze sobą czy ukryć i inwestowanie w coś,na czym można niezależnie od wahań wartości tego czegoś zarobić (w tym w inny sposób niż sprzedaż tego czegoś).Jak i co - nie podpowiadam,nie wiem - wasza inwencja.

Z nieruchomości jeszcze ziemia jakoś potrafi się obronić (jeśli myśli się serio o rolnictwie),cała reszta przynajmniej u nas przecież NIE ZAROBI NA SIEBIE.W czasie wyżu demograficznego można było kupować mieszkania np. w Krakowie i spłacać je opłatami za wynajem od studentów.Ale to źródełko niebawem zacznie wysychać. A utrzymanie nawet pustostanu w dobrym stanie kosztuje.

Łopatologicznie,jak ktoś "długiego wywodu" nie rozumie: zamiast inwestować w rybę zainwestuj w wędkę. Uwierzcie,to na pewno jest świetna rada,i nie liczy się osoba ani to,że dostajecie ją za darmo.Sztuka bowiem w odróżnieniu prawdziwej wędki od marnej podróbki czy ryby.I w posiadaniu odpowiedniej sumy i wiedzy rzecz jasna.

PS: to powyżej to nie tylko marna reklama.Niestety ale edukacja szkolna w naszych szkołach nie spełnia swojej roli...
malutka82
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 2 sierpnia 2015, 16:17

Re: W co warto inwestować?

Post autor: malutka82 »

Postanowiłam zainwestować w mieszkanie. No cóż człowiek coraz starszy, czas na wymianę urządzeń AGD i na remont. Na stronie electro.pl wybrałam już kuchenkę i lodówkę pod zabudowę. Do łazienki nowa pralka. Zastanawiam się jeszcze nad zmywarką, ale czy dwojga ludzi to ma sens?
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: W co warto inwestować?

Post autor: CYNGIEL »

Mam ten sam problem,czy jest sens kupować zmywarkę dla dwojga. :niepewny:
kamel222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 23:07

Re: W co warto inwestować?

Post autor: kamel222 »

ja wynajmuje mieszkania studentom, mieszkam koło AGH, kupiłem więc dwa mieszkania wyposażyłem i trzepie pieniądze. Urządzałem tanio, używane meble itd jedynie AGD zamawiałem z avans.pl, odbijam sie od dna kretyty same się płacą a i na czysto wychodze fajne pieniądze
Amfitryta
Weteran
Weteran
Posty: 71
Rejestracja: 8 maja 2015, 09:02

Re: W co warto inwestować?

Post autor: Amfitryta »

CYNGIEL pisze:Mam ten sam problem,czy jest sens kupować zmywarkę dla dwojga. :niepewny:
jest sens, tzn. jej posiadanie z pewnością rozleniwia :oczami: bardzo dobre rozwiązanie dla wygodnickich.
No i naczynia super domyte ze wszystkich stron :)
tomogedac
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 28 sierpnia 2015, 17:08

Re: W co warto inwestować?

Post autor: tomogedac »

Nieruchomsci typu dzialka, czy lokal wydaje mi się najlepsza inwestycja
Matryca
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 08:25

Re: W co warto inwestować?

Post autor: Matryca »

Ja inwestuje w siebie :) kursy, szkolenia..i dbam o siebie. Zastanawiam sie nad zakupem takich kosmetyków http://www.vichy.pl/pielegnacja-cia%C5% ... pc131.aspx - myslę że warto :)
Mules
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 15 września 2015, 13:30

Re: W co warto inwestować?

Post autor: Mules »

Najlepiej inwestować w siebie. :P
aladudek
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2015, 11:23

Re: W co warto inwestować?

Post autor: aladudek »

Moim zdaniem lokaty są najbezpieczniejsze. Stopy procentowe są obecnie raczej niskie, ale mimo wszystko zysk jest zawsze gwarantowany no i nie ma ryzyka.
bismark
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 20:27

Re: W co warto inwestować?

Post autor: bismark »

Nieruchomości ale niestety musisz mieć sporo kapitału, żeby zacząć. Najłatwiej zacząć coś dziedzicząc :) Ale mało kto ma takie szczęście. Alternatywą jest inwestowanie w rynek ale ostatnio nie wygląda to zbyt różowo.
arlocken
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 8 lutego 2016, 20:05

Re: W co warto inwestować?

Post autor: arlocken »

zalezy ile masz hajsu i co Cie interesuje
Anna78
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2014, 17:36

Re: W co warto inwestować?

Post autor: Anna78 »

Moim zdaniem najlepiej inwestowac w nieruchomosci zawsze ludzie beda musieli gdzies mieszkac, gdzies prowadzic interesy itp.
michnik643
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 16 lutego 2016, 11:25
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: W co warto inwestować?

Post autor: michnik643 »

oprócz inwestowaniu w samego siebie warto się skłonić, patrząc pod kątem giełdy, w stronę mniej uczęszczanych branż gospodarki, bo już nie raz ktoś się nieźle wzbogacił tylko dlatego, że postanowił zaryzykować i zainwestować w niszową gałąź.
nieruchomości - nie wiem, czy są takim dobrym pomysłem, bo od wejścia wymagają solidnych pokładów kapitału.
należałoby przejrzeć uważniej stronę NBP, bo tam są wszystkie przydatne informacje o giełdach, które nawet początkujący inwestorzy mogą wykorzystać.
ODPOWIEDZ