Szkoła

O wszystkim, czyli o niczym...
Krzysiek 1337
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2015, 06:00

Szkoła

Post autor: Krzysiek 1337 »

Drodzy forumowicze! :D Kończę gimbazę i mam problem ze znalezieniem szkoły. Interesuje mnie jakieś technikum tylko nie wiem jakie. Może ktoś z was coś mi poleci? Będę bardzo wdzięczny. :D
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szkoła

Post autor: dragoness »

Krzysiek 1337 pisze:Drodzy forumowicze! :D Kończę gimbazę i mam problem ze znalezieniem szkoły. Interesuje mnie jakieś technikum tylko nie wiem jakie. Może ktoś z was coś mi poleci? Będę bardzo wdzięczny. :D
http://www.zstjaslo.pl/news.php zapraszamy :D Technik informatyk, elektryk, mechanik i pojazdów samochodowych. Tylko się pospiesz, bo może braknąć miejsc ;)
Joziiin
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 7 maja 2015, 12:44

Re: Szkoła

Post autor: Joziiin »

dragoness pisze:
Krzysiek 1337 pisze:Drodzy forumowicze! :D Kończę gimbazę i mam problem ze znalezieniem szkoły. Interesuje mnie jakieś technikum tylko nie wiem jakie. Może ktoś z was coś mi poleci? Będę bardzo wdzięczny. :D
http://www.zstjaslo.pl/news.php zapraszamy :D Technik informatyk, elektryk, mechanik i pojazdów samochodowych. Tylko się pospiesz, bo może braknąć miejsc ;)
... i forumowa alfa i omega w pakiecie gratis :ok:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szkoła

Post autor: dragoness »

Joziiin pisze:
dragoness pisze:
Krzysiek 1337 pisze:Drodzy forumowicze! :D Kończę gimbazę i mam problem ze znalezieniem szkoły. Interesuje mnie jakieś technikum tylko nie wiem jakie. Może ktoś z was coś mi poleci? Będę bardzo wdzięczny. :D
http://www.zstjaslo.pl/news.php zapraszamy :D Technik informatyk, elektryk, mechanik i pojazdów samochodowych. Tylko się pospiesz, bo może braknąć miejsc ;)
... i forumowa alfa i omega w pakiecie gratis :ok:
Dziękuję za uznanie. Jestem zbyt skromna, aby się reklamować, ale skoro Pan osobiście raczył.... :padam:
Joziiin
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 7 maja 2015, 12:44

Re: Szkoła

Post autor: Joziiin »

bardzo proszę,
cieszę się, że się Pani nie zaharowuje znajdując jeszcze czas na wpisy tutaj, w przerwie między lekcjami oczywiście :hyhy:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szkoła

Post autor: dragoness »

Joziiin pisze:bardzo proszę,
cieszę się, że się Pani nie zaharowuje znajdując jeszcze czas na wpisy tutaj, w przerwie między lekcjami oczywiście :hyhy:
Lekcje w czwartek zaczynam 10.25. a teraz faktycznie mam przerwę. Do 14.50. Jakiś problem?
Krzysiek 1337
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2015, 06:00

Re: Szkoła

Post autor: Krzysiek 1337 »

Interesuje mnie technik informatyk.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szkoła

Post autor: dragoness »

Krzysiek 1337 pisze:Interesuje mnie technik informatyk.
Jutro, lub pojutrze ukaże się artykuł sponsorowany, a na razie https://www.facebook.com/zstjaslo?ref=a ... page_panel i zaproś kolegów i koleżanki :D
Krzysiek 1337
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2015, 06:00

Re: Szkoła

Post autor: Krzysiek 1337 »

Patrzyłem na różne opinie i kierunek technik informatyk jest gorąco odradzany, ponieważ wiele osób idzie w tym kierunku, wszyscy zdają banalny egzamin, nie ma pracy, nauczyciele są niekompetentni i nie można zbyt wiele wynieść z tych 4 lat nauki. Nie żebym kogoś obrażał, ale takie opinie czytałem.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szkoła

Post autor: dragoness »

Krzysiek 1337 pisze:Patrzyłem na różne opinie i kierunek technik informatyk jest gorąco odradzany, ponieważ wiele osób idzie w tym kierunku, wszyscy zdają banalny egzamin, nie ma pracy, nauczyciele są niekompetentni i nie można zbyt wiele wynieść z tych 4 lat nauki. Nie żebym kogoś obrażał, ale takie opinie czytałem.
Gdzie, jeśli można wiedzieć, Pan to czytał? Jako wychowawca i nauczyciel klas informatycznych nie mogę się z tym zgodzić. Moi chłopcy też nie bardzo. Nie ma pracy? Ciekawe... Banalny egzamin? To dlaczego tak ciężko go zdać? Niekompetentni nauczyciele? Cóż... nie wszyscy są genialni,podobnie jak na innych kierunkach. Nie od dawna wiadomo, że "pewne kręgi" chcą zniszczyć szkołę i te opinie pewnie im zawdzięczamy.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Szkoła

Post autor: luc »

Patrzyłem na różne opinie i kierunek technik informatyk jest gorąco odradzany, ponieważ wiele osób idzie w tym kierunku, wszyscy zdają banalny egzamin, nie ma pracy, nauczyciele są niekompetentni i nie można zbyt wiele wynieść z tych 4 lat nauki. Nie żebym kogoś obrażał, ale takie opinie czytałem.
Opinie opiniami - z drugiej strony tak na logikę: gdyby w technikum dało się zawsze wykształcić dobrego informatyka (już pomijając,że to branża z szeregiem specjalizacji) to w tej branży pensje już dawno byłyby na poziomie minimalnej. Zwłaszcza,że dobór negatywny w technikach nadal obowiązuje. A co to będzie za informatyk,co powiedzmy żadnej lektury w szkole nie przeczytał :?: Komputer może poskłada w serwisie,ale dokumentacji czytał nie będzie,nowych technologii nie pozna...Taki ktoś to nie do komputera tylko do łopaty :!:
nauczyciele są niekompetentni
Mocne słowa.A ja tak przekornie powiem - ilu nauczycieli kompetentnych przypada na ilu niekompetentnych w Jaśle i Okolicach :?: Garstkę bardzo kompetentnych ludzi potrafię wymienić,a niekompetentnych oficjalnie nie mogę (zniesławienie/obraza funkcjonariusza publicznego/itp - dzięki ale nie) - powiem tylko tyle,że jest ich owszem,dużo więcej wszędzie. Nie wiem jak jest ściśle w technikach i na tych akurat kierunkach,wnioskuję po ludziach których znam i po własnych doświadczeniach. Powiem więcej.Informatyka to taka dziedzina, w której nauczyciel nawet po studiach pedagogicznych i ukończonej normalnej informatyce na normalnej uczelni (nie-pedagogicznej) będzie dysponować PRZESTARZAŁĄ wiedzą.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18429
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Szkoła

Post autor: dragoness »

Jeszcze chyba nie było takiej szkoły która kształciłaby samych wybitnych absolwentów i która zatrudniałaby samych wybitnych nauczycieli. A opinie o szkole? Zalezy, jak napisałam, KTO je pisze. A dobór negatywny? Musialoby wymrzeć do szczętu pokolenie wmawiające, że technikum jest "gorsze". Przeciętny uczeń liceum uciekłby z płaczem na widok ogromu wiedzy, jaką musi tu przyswoić.
bijou
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 7 marca 2015, 09:33

Re: Szkoła

Post autor: bijou »

Jestem osobą która 10 lat temu skończyła PODOBNO bardzo dobre renomowane jasielskie LO. I wiecie co? To prawda że po takiej szkole jest zero myślenia logicznego i technicznego. Jeśli drugi raz miała bym wybierać szkole poszlabym do technikum, nie ważne czy była by to budowlanka, chemik czy ekonomik. Chodzi o.umiejętności których w samym liceum uczeń nigdy nie nabędzie. Taka prawda.
bijou
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 7 marca 2015, 09:33

Re: Szkoła

Post autor: bijou »

A co do egzaminu zawodowego to wcale nie jest tak łatwo uczyć się jednocześnie do dwóch państwowych egzaminów. A sam egzamin praktyczny potwierdzający kwalifikacje zawodowe nie jest tak banalny jakby się komuś mogło wydawać. Tu nie napisze się bzdur byle by mieć te 30 % tylko trzeba sensownie rzetelnie i na temat by mieć te 75 % by zdać.
ODPOWIEDZ