Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Mosznicki »

BLM to nie wypaczanie. Nie spotkałeś się jeszcze z argumentem, dlaczego? Bo podobne zarzuty są w końcu bardzo często formułowane.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: grzeh »

Jozin.1 pisze: 9 lipca 2020, 23:18 ...
Jak wyPiSujesz głupoty to czemu się dziwisz ???
A co ty wniosłeś na to forum oprócz linków ??? Tylko tyle potrafisz, CTRL+C, CTRL+V ?
wybacz ale nie będe specjalnie dla Ciebie wklejał tu obrazków z wiochypeel

ja wiem że wszystko zmierza do kultury obrazkowej i takiej aby broń Boże
nic za wiele nie czytać - bo przecież mogłoby się tego niezrozumieć. ;)
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: curiosus sum »

Mosznicki pisze: 10 lipca 2020, 16:51 BLM to nie wypaczanie. Nie spotkałeś się jeszcze z argumentem, dlaczego? Bo podobne zarzuty są w końcu bardzo często formułowane.
Nie wiem czy zrozumiałem do końca to napisałeś powyżej.
Już mówię dlaczego nie zgadzam się z hasłem BLM - czy inne rasy mają mniejsze znaczenie? Po prostu - życie ma znaczenie a ono nie ma koloru .

Oczywiscie mozna powiedzieć, że za ciemiężenie pradziadów teraz należy im się coś wiecej. Ale jak wyznaczyć to "więcej" i na jak długo? Jak znaleźć równowagę? Mówię o prostej rzeczy - przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną parę osób o różnym kolorze skóry, tak się składa że biały jest najlepszy - jeśli odrzucisz pozostałych będą podnosić, że jesteś rasistą. Łatwo nie jest :)

Spedziłem tam trochę czasu, ale zbyt mało aby mówić ze cokolwiek wiem na ten temat. Ale wiem tylko, ze nie jest "zero - jedynkowe" do rozwiązania. Sprawy z jednej i drugiej strony zawędrowały dosyć daleko i wymagają mądrego podejścia, aby zniwelować róznice na tle rasowym. Chyba Obama był na dobrym kursie , ale wybór idioty spowodował zmiane kierunku

Takie zdarzenie - kumpel ustąpił miejsca kobiecie w drzwiach, to była afroamerykanka. Podniosła larum, że się odsunął , że rasita, ze sie brzydzi itp. Krzyku na cały sklep. Niemalże histeria, gość w szoku bo pierwszy tydzień w Stanach. Próbuje tłumaczyc ze z Europy, ze kobieta ma pierwszeństwo u nas i chciał ustąpić itp . Nie dało się - ochrona sklepu/policja - bo kwestia rasowa. Po spokojnych tłumaczeniach rozeszło się po kościach.
Na zachodnim wybrzeżu bardzo wielu jest emigrantów z drugiej strony ( azja , japonia i wszelkie wyspy po drodze ) ale oni mają zupełnie inną pozycję. To oni są wiekszoscią w Dolinie Krzemowej i stanowia sporą cześć uniwersytetów .
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Mosznicki »

curiosus sum pisze: 10 lipca 2020, 17:40
Mosznicki pisze: 10 lipca 2020, 16:51 BLM to nie wypaczanie. Nie spotkałeś się jeszcze z argumentem, dlaczego? Bo podobne zarzuty są w końcu bardzo często formułowane.
Nie wiem czy zrozumiałem do końca to napisałeś powyżej.
Już mówię dlaczego nie zgadzam się z hasłem BLM - czy inne rasy mają mniejsze znaczenie? Po prostu - życie ma znaczenie a ono nie ma koloru .

Oczywiscie mozna powiedzieć, że za ciemiężenie pradziadów teraz należy im się coś wiecej. Ale jak wyznaczyć to "więcej" i na jak długo? Jak znaleźć równowagę? Mówię o prostej rzeczy - przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną parę osób o różnym kolorze skóry, tak się składa że biały jest najlepszy - jeśli odrzucisz pozostałych będą podnosić, że jesteś rasistą. Łatwo nie jest :)

Spedziłem tam trochę czasu, ale zbyt mało aby mówić ze cokolwiek wiem na ten temat. Ale wiem tylko, ze nie jest "zero - jedynkowe" do rozwiązania. Sprawy z jednej i drugiej strony zawędrowały dosyć daleko i wymagają mądrego podejścia, aby zniwelować róznice na tle rasowym. Chyba Obama był na dobrym kursie , ale wybór idioty spowodował zmiane kierunku

Takie zdarzenie - kumpel ustąpił miejsca kobiecie w drzwiach, to była afroamerykanka. Podniosła larum, że się odsunął , że rasita, ze sie brzydzi itp. Krzyku na cały sklep. Niemalże histeria, gość w szoku bo pierwszy tydzień w Stanach. Próbuje tłumaczyc ze z Europy, ze kobieta ma pierwszeństwo u nas i chciał ustąpić itp . Nie dało się - ochrona sklepu/policja - bo kwestia rasowa. Po spokojnych tłumaczeniach rozeszło się po kościach.
Na zachodnim wybrzeżu bardzo wielu jest emigrantów z drugiej strony ( azja , japonia i wszelkie wyspy po drodze ) ale oni mają zupełnie inną pozycję. To oni są wiekszoscią w Dolinie Krzemowej i stanowia sporą cześć uniwersytetów .
Najwyrazniej życie ma kolor, skoro nie wszyscy maja znaczenie z tego właśnie powodu. Nie wszystkie istnienia są ważne, skoro niektóre nie są lub są wazne mniej. Zawsze kieruje się uwagę na dyskryminowana grupę, w tym wypadku- czarnych. Mówienie o wszystkich istnieniach jest rozmywaniem rzeczy. Bo nie wszystkie maja, okazuje sie, znaczenie.

Nie ma chyba powodu do obaw, że ktoś nagle będzie miał lepiej, skoro chodzi zaledwie o to, zeby miał tak samo. Prawica teraz sobie wymyśliła, ze jak podnosisz kwestie równouprawnienia gejow i lesbijek (tak się kiedyś jeszcze mówiło) to jesteś „heterofobem”. Geje + raczej nie będą nieśli transparentu „ Prawa osób hetero prawami człowieka”, bo te maja się świetnie. To jest antagonizowanie, które nie wiem, skąd się bierze.

Ta kobieta w drzwiach mogła mieć różne doświadczenia, co byc może rzutowało o na jej reakcje. Mnie kiedyś „zjeździła” kobieta za to, ze chce ja koniecznie pierwsza wpuścić do windy. I uświadomiłem sobie, ze miała poniekąd trochę racji i mogła mieć zgoła inna perspektywę (dobrze ze była biała- ale to było w Polsce). Nie wiadomo, kiedy to nie jest tylko protekcjonalne i puste wobec kobiet i my, mężczyźni, ostatecznie sami jesteśmy sobie winni. Wpuszczamy w drzwiach, mówimy o „naszych pięknych paniach” itp., ale tak naprawdę uważamy je za gorsze i kurtuazja to wszystko na co nas wobec nich stać. To samo z rasizmem- winni są ostatecznie tak naprawdę zawsze rasiści i realia, które stworzyli, w których niestety potem dochodzi do m. in. takich historii, jak opisałeś. Po prostu dziwi mnie zawsze, ze ludzie są ślepi na oczywiste konteksty i związki przyczynowo-skutkowe.

Co do przykładu z rozmowa kwalifikacyjna, to takie odbywają się indywidualnie i konkurenci nie musza wiedzieć, kto był przed nimi lub po nich albo w ogóle innego dnia. Natomiast trudno byłoby mi uwierzyć, ze firma składa się wyłącznie z białych lub facetow, bo tak akurat sprawił przypadek.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: curiosus sum »

Mosznicki pisze: 10 lipca 2020, 18:10
curiosus sum pisze: 10 lipca 2020, 17:40
Mosznicki pisze: 10 lipca 2020, 16:51 BLM to nie wypaczanie. Nie spotkałeś się jeszcze z argumentem, dlaczego? Bo podobne zarzuty są w końcu bardzo często formułowane.
Nie wiem czy zrozumiałem do końca to napisałeś powyżej.
Już mówię dlaczego nie zgadzam się z hasłem BLM - czy inne rasy mają mniejsze znaczenie? Po prostu - życie ma znaczenie a ono nie ma koloru .

Oczywiscie mozna powiedzieć, że za ciemiężenie pradziadów teraz należy im się coś wiecej. Ale jak wyznaczyć to "więcej" i na jak długo? Jak znaleźć równowagę? Mówię o prostej rzeczy - przychodzi na rozmowę kwalifikacyjną parę osób o różnym kolorze skóry, tak się składa że biały jest najlepszy - jeśli odrzucisz pozostałych będą podnosić, że jesteś rasistą. Łatwo nie jest :)

Spedziłem tam trochę czasu, ale zbyt mało aby mówić ze cokolwiek wiem na ten temat. Ale wiem tylko, ze nie jest "zero - jedynkowe" do rozwiązania. Sprawy z jednej i drugiej strony zawędrowały dosyć daleko i wymagają mądrego podejścia, aby zniwelować róznice na tle rasowym. Chyba Obama był na dobrym kursie , ale wybór idioty spowodował zmiane kierunku

Takie zdarzenie - kumpel ustąpił miejsca kobiecie w drzwiach, to była afroamerykanka. Podniosła larum, że się odsunął , że rasita, ze sie brzydzi itp. Krzyku na cały sklep. Niemalże histeria, gość w szoku bo pierwszy tydzień w Stanach. Próbuje tłumaczyc ze z Europy, ze kobieta ma pierwszeństwo u nas i chciał ustąpić itp . Nie dało się - ochrona sklepu/policja - bo kwestia rasowa. Po spokojnych tłumaczeniach rozeszło się po kościach.
Na zachodnim wybrzeżu bardzo wielu jest emigrantów z drugiej strony ( azja , japonia i wszelkie wyspy po drodze ) ale oni mają zupełnie inną pozycję. To oni są wiekszoscią w Dolinie Krzemowej i stanowia sporą cześć uniwersytetów .
Najwyrazniej życie ma kolor, skoro nie wszyscy maja znaczenie z tego właśnie powodu. Nie wszystkie istnienia są ważne, skoro niektóre nie są lub są wazne mniej. Zawsze kieruje się uwagę na dyskryminowana grupę, w tym wypadku- czarnych. Mówienie o wszystkich istnieniach jest rozmywaniem rzeczy. Bo nie wszystkie maja, okazuje sie, znaczenie.

Nie ma chyba powodu do obaw, że ktoś nagle będzie miał lepiej, skoro chodzi zaledwie o to, zeby miał tak samo. Prawica teraz sobie wymyśliła, ze jak podnosisz kwestie równouprawnienia gejow i lesbijek (tak się kiedyś jeszcze mówiło) to jesteś „heterofobem”. Geje + raczej nie będą nieśli transparentu „ Prawa osób hetero prawami człowieka”, bo te maja się świetnie. To jest antagonizowanie, które nie wiem, skąd się bierze.

Ta kobieta w drzwiach mogła mieć różne doświadczenia, co byc może rzutowało o na jej reakcje. Mnie kiedyś „zjeździła” kobieta za to, ze chce ja koniecznie pierwsza wpuścić do windy. I uświadomiłem sobie, ze miała poniekąd trochę racji i mogła mieć zgoła inna perspektywę (dobrze ze była biała- ale to było w Polsce). Nie wiadomo, kiedy to nie jest tylko protekcjonalne i puste wobec kobiet i my, mężczyźni, ostatecznie sami jesteśmy sobie winni. Wpuszczamy w drzwiach, mówimy o „naszych pięknych paniach” itp., ale tak naprawdę uważamy je za gorsze i kurtuazja to wszystko na co nas wobec nich stać. To samo z rasizmem- winni są ostatecznie tak naprawdę zawsze rasiści i realia, które stworzyli, w których niestety potem dochodzi do m. in. takich historii, jak opisałeś. Po prostu dziwi mnie zawsze, ze ludzie są ślepi na oczywiste konteksty i związki przyczynowo-skutkowe.

Co do przykładu z rozmowa kwalifikacyjna, to takie odbywają się indywidualnie i konkurenci nie musza wiedzieć, kto był przed nimi lub po nich albo w ogóle innego dnia. Natomiast trudno byłoby mi uwierzyć, ze firma składa się wyłącznie z białych lub facetow, bo tak akurat sprawił przypadek.
Myślę, że to nie jest rozmywanie rzeczy. To zgniłe jabłko w koszyku nie mniej zgniłych. Dyskryminacja jest powszechna - płeć , wiek, status majątkowy, pochodzenie, orientacja seksualna i wiele, wiele innych - nie tylko kolor skóry. Zycie każdego człowieka, który doświadcza dyskryminacji z jakiegokolwiek powodu ma znaczenie.
My teraz mamy mocno sprecyzowany format obywatela - biały, heteroseksualny, w związku sakramentalnym + potomstwo. Wszystko inne to zło, które należy piętnować albo przynajmniej nie pochwalać. Jeśli kierunek się nie zmieni będzie coraz gorzej.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Jozin.1 »

Obrazek

Uprzedzam "argumenty" pisowskiej inteligencji pokroju Suskiego : Wałęsa i Kwaśniewski nie biorą udziału w aktualnych wyborach prezydenckich... ;)
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: wlad »

Nie nazywajmy 500+ i inne „+” benefitem bo potem taki Labor Office jeszcze to podłapie i wprowadzi w UK. ;) ;)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Mosznicki »

@curiosus sum

Jak najbardziej rozmywanie. Życie czarnych znaczy mniej, wiec powstało hasło, ze właśnie nie- życie czarnych jest ważne. Wyobraźmy sobie, ze do aktywistów praw zwierząt głoszących „animal rights matter” (bo są gwałcone) ktoś zgłasza pretensje, ze chodzi im tylko o prawa zwierząt. Albo o prawa zwierzat kosztem praw człowieka (do pożerania mięsa, ma się rozumieć). Niezły absurd. Bo oczywiście, ze wszyscy są ważni, czy raczej powinni, ale trudno się dziwić, ze poszczególne grupy walczą o własne. Bo niestety nikt inny tego za nie zasadniczo nie zrobi. Feminizm ma na celu walkę o prawa ostatecznie wszystkich (w tym zwierząt), ale nie można było zacząć nie od kobiet. I niedorzeczne byłoby, gdyby faceci mieli pretensje, ze są niedostrzegani albo dyskryminowani w sposób, w jaki dyskryminowane są kobiety.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

To offtopic

Post autor: luc_ponownie »

Życie czarnych znaczy mniej
Czego to ta rasistowska lewica nie wymyśli...

PS: Przepraszam bardzo,dlaczego ten temat nie jest obecnie zablokowany ? Moją intencja nie było naruszenie ciszy,za sytuację przepraszam. ;)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: To offtopic

Post autor: Mosznicki »

luc_ponownie pisze: 11 lipca 2020, 16:55
Życie czarnych znaczy mniej
Czego to ta rasistowska lewica nie wymyśli...

PS: Przepraszam bardzo,dlaczego ten temat nie jest obecnie zablokowany ? Moją intencja nie było naruszenie ciszy,za sytuację przepraszam. ;)
Już byś się w końcu rozdziewiczyl z tego bycia prawiczkiem, stary koniu i zaczal myśleć zanim coś napiszesz.

https://www.cbsnews.com/news/all-lives- ... es-matter/

As simple as that.


Ponadto: https://theconversation.com/horseshoe-t ... mmon-77588
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Jozin.1 »

Duda już uważa się za wygranego i jest zbyt pewny. Czyżby wynik już wydrukowany ??
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Mosznicki »

„Wina Tuska”. Nijaka, mdła PO sobie przeyebala u ludzi, a wiadomo ze ci nie wybiorą „spedalonej” Lewicy, więc co zostało? PSL bez 500+? :rotfl: A teraz nam się objawiła święta trójca tolerancji stosowanej w osobach pierwszej rodziny... :super: No nic, pewnie przybędzie w Norwegii trochę azylów politycznych.
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: wlad »

Sezon na protest wyborcze i prezydenta połowy Polaków otwarty ;(
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: curiosus sum »

Podkarpackie i Jasło wybrało dla siebie kierunek "rozwoju". Teraz prezydent jest bardziej wasz niż kogokolwiek w tym kraju - tylko czekać jak spłynie łaska i frukty od najjaśniejszego prezesa .......
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Jozin.1 »

Tylko mi potem nie narzekać na drożyznę w sklepach itp.....

I znowu trzeba się będzie wstydzić przed resztą Polski.....
ODPOWIEDZ