Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

arlocken
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: arlocken » 11 lutego 2016, 15:28

dom wiecej miejsca i wgl

Anna78
Obyty
Obyty

Post autor: Anna78 » 12 lutego 2016, 01:01

Moim zdaniem w domu masz wiecej luzu i swobody bo nie masz sasiadow za sciana, mozesz sobie robic i halasowac bez skrepowania, ze komus przeszkadza jak mebel przesuniesz itp. Z drugiej strony jesli nie lubisz dbac o ogrod i otoczenie na zewnatrz to mieszkanie lepsze.

Ogralek
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: Ogralek » 12 lutego 2016, 18:34

Ja bym chcial miec swoj wlasny dom, nie mieszkanie, w bloku czy wynajmowac cos, ale wlasny piekny dom, o tym marze

michnik643
Debiutant
Debiutant

Post autor: michnik643 » 16 lutego 2016, 13:47

dom - jeśli planuje się w najbliższym czasie założyć rodzinę. jednak koszty i utrzymanie będą nieporównywalnie większe od tych w mieszkaniu, bez względu na wielkość tego domu.

mieszkanie - jeśli planuje się pozostać dłużej w nieformalnym związku bądź singlem i więcej czasu spędza się w pracy niż u siebie. jest taniej, wszystko od razu jest gotowe, nie trzeba zazwyczaj niczego dobudowywać ani kupować.

polakko87
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: polakko87 » 16 lutego 2016, 23:16

jak dla mnie mieszkanie w 100%....
mieszkałem w domu 11 lat ( jego stan pozostawiał wiele do życzenia..:) ale do sedna... dużo wyższe koszty utrzymania, zabawa z opałem na zimę ( piec na węgiel) i jak ktoś zapomniał dołożyć to po powrocie z pracy było jak w lodówce...:), wszystkie naprawy na twojej głowie, odśnieżanie w zimie, zamiatanie w lecie... to tylko kilka z przykładów... i to co najlepsze... ogród... i co z tego jak teraz nawet ogniska nie można zapalić... i jak masz za wysoką trawę, albo liście na chodniku to SM już zaciera rączki na mandacik...:) i niby ze w domu sąsiedzi nie przeszkadzają...? ulica na której mieszkałem jest dość rozrywkowa.. i jak jedni robili imprezę to oczywiście wszyscy słuchali razem z nimi... :)

Awatar użytkownika
Laura Diaz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Laura Diaz » 17 lutego 2016, 14:24

ajaks1 pisze:Zależy od stylu życia jaki ktoś preferuje, jeśli jesteś singlem nie masz zamiaru zakładać rodziny, chcesz zwiedzać świat, nie chce ci się za dużo czasu tracić na sprzątanie to lepsze mieszkanie. W zimie nie musisz się martwić o ogrzewanie, mniejsze koszty utrzymania. Nigdy bym nie zamieszkał w szeregówce, która jest ogrodzona płotem, w Rzeszowie takie widzę często, normalnie jak w getcie. Wszyscy się na ciebie gapią, ciągła inwigilacja.

Nie jest tak źle, a wybór spory różnych rozwiązań :) Biorąc pod uwagę, jakie są ceny działek w takim np Rzeszowie, i że nei każdego stać na dom (nie kazdy dostaje działkę po rodzicach czy babci), mieszkanie w szeregówce to fajne rozwiązanie. Mówię o dużej szeregówce, z większa działką, a nie takim wybiegiem jak dla kur, jakich faktycznie sporo :oczami: Pare lat temu takie budowano, obecnie gdy każdy ar jest cenny, stawia się mniejsze te domki, do tego stopnia ze jak machniesz ręką z salonu, uderzasz w płot :rotfl:

A z drugiej strony... może niektórzy po x-latach spędzonych w uroczym domku, po godzinach spędzonych na odśnieżaniu, zamiataniu, lataniu do pieca, koszeniu... chcą sobie od tego odpocząć ;)

Dla ludzi na różnych etapach zycia dobre są różne rozwiązania, nie generalizujmy.

nika25
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: nika25 » 20 czerwca 2016, 11:36

Każde rozwiązanie ma wady i zalety, wszystko zależy od tego co komu pasuje a jak się kupi mieszkanie w dobrej lokalizacji to można je później korzystnie wynająć albo sprzedać jeśli się zmienią plany, te na warszawskiej Bliskiej Woli są bardzo atrakcyjne i jeśli mi kontrakt wypali pewnie tam będę szukała kawalerki.

magda6
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: magda6 » 20 czerwca 2016, 12:49

Zdecydowanie dom, z racji na większą swobodę, prywatnosć, własne podwórko, ogródek i sypialnie na poddaszu :) Nie wyobrażam sobie życia w mieszkaniu...

makarena00
Weteran
Weteran
Kontakt:

Post autor: makarena00 » 20 czerwca 2016, 14:15

Dom = więcej roboty.

majaa862
Debiutant
Debiutant

Post autor: majaa862 » 21 czerwca 2016, 09:41

Własny dom to znacznie większa przestrzeń do wykorzystania, własne podwórko, ogród, cisza i spokój - same zalety.

lifaccek4
Debiutant
Debiutant

Post autor: lifaccek4 » 21 czerwca 2016, 12:32

Według mnie w tej chwili może i lepiej będzie mieszkanie, osobiście mieszkam w domu, dlatego zapewne tak uważam. Ostatnimi czasy miałam jakieś fatum, zalało mi trochę dachu, przez przeciekający dach, kompletna parodia ! Dopiero po jakimś czasie maż zadzwonił do fachowców którzy wykonują wykrywanie przecieków i naprawili na szczęście nam ten problem, ale zmierzam do wniosku że mając dom jest więcej pracy i więcej problemów !

Awatar użytkownika
hordonik
Debiutant
Debiutant

Post autor: hordonik » 24 czerwca 2016, 15:36

Dom daje dużo swobody, bo jak już coś się stanie to najwyżej rozzłościsz sąsiadów z domu obok, a tak poza tym przeważają plusy. A już na pewno dla większej rodziny niż 2 osoby.
Z kolei mieszkanie wychodzi taniej, też można fajnie zagospodarować przestrzeń, tylko minusem mogą być sąsiedzi pod nami albo za ścianą.

igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: igom » 7 lipca 2016, 08:07

Dom pewnością jest ciekawszy, bo to zawsze własny kawałek ziemi dla siebie i większy spokój, z drugiej strony mając mieszkanie ma się też mniej oroboty, bo przy domu zawsze coś jest do zrobienia. No i mieszkanie jest tańsze.

Kreska23
Debiutant
Debiutant

Post autor: Kreska23 » 9 września 2016, 09:01

Z domem jest o wiele więcej problemów niż z mieszkaniem.... Szczególnie jak musisz wszystko zaprojektować od zera łącznie z ogrodem. My szukaliśmy na przykład bramy wjazdowej chyba z kilka miesięcy. Jak już myśleliśmy, że porażka zupełna... To trafiłyśmy na tę stronę: bramy wjazdowe łódź . Naprawdę super wybór jest. Myślę, że można spokojnie brać w ciemno każdą z tych bram. My się zdecydowaliśmy i nie żałuję.

viktoria11
Guru
Guru

Post autor: viktoria11 » 9 września 2016, 12:49

Szukać bramy kilka miesięcy??? a tyle jest do wyboru że szok i nie koniecznie Łódź mój szwagier zrobił sobie sam bramę co prawda zajeło mu to miesiąc czasu bo wszystko zamawial i spawał z osobna każdy listek czy ozdobne winogrona ale efekt super my kupilismy w obi ( chcieliśmy najprostszą jaka może być)i tez jest oki najlepiej miec znajomego co zajmuje sie takimi rzeczami ( a w powiecie Jasło jest kilka takich osób) i można miec fajna brame na lata za przystępną cene:)

ODPOWIEDZ