Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
basiczka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: basiczka » 16 września 2016, 09:58

Dom, masz własną ziemię, ogród, brak uciążliwych sąsiadów, robisz co chcesz. Dzieci mają się gdzie bawić, masz gdzie zaprosić znajomych czy po prostu poleżeć bezstresownie

gutes
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: gutes » 17 października 2016, 15:23

argumentów za jest wiele. Wszystko zależy gdzie bedzie dom i na jakim etapie życia jesteśmy... Jedynym minusem są dużo większe koszty utrzymania.

delminator
Debiutant
Debiutant

Post autor: delminator » 17 października 2016, 19:34

To fakt, wszystko też zależy od konkretnego przypadku, mieszkanie można kupić a potem też ewentualnie wynajmować :)

marz_mazur
Początkujący
Początkujący

Post autor: marz_mazur » 18 października 2016, 08:49

Ja chyba nie zdecydowałabym się na dom - to zbyt dużo obowiązków i na wszystkim samemu trzeba się znać. Każdą nawet małą awarią trzeba się zająć samemu. W przypadku mieszkania zazwyczaj jest wspólnota lub spółdzielnia, która zajmuje się, np. remontami czy drobnymi naprawami. Inna sprawa, że nigdy nie mieszkałam w domku, więc nie wiem jak wiele zalet może mieć takie życie.
Poza tym faktycznie mieszkanie można wynająć i ewentualnie przeprowadzić się do domu, a z domem sprawa jest nieco trudniejsza.

Awatar użytkownika
Adreas40
Obyty
Obyty
Kontakt:

Post autor: Adreas40 » 21 grudnia 2016, 15:30

Zdecydowanie dom, koszt utrzymania jest podobny, a tak masz dużo wolnej przestrzeni dla siebie ;)

helga60
Debiutant
Debiutant

Post autor: helga60 » 30 grudnia 2016, 01:13

lepiej chyba mieszkanie, nie przejmujesz sie czy woda ciepła czy też zimna, wszystko gotowe Ty tylko musisz sobie to mieszkanie posprzątać i ugotować sobie coś do zjedzeni i ot całe zmarwienia :)

CYNGIEL
VIP
VIP

Post autor: CYNGIEL » 30 grudnia 2016, 16:18

Adreas40 pisze:Zdecydowanie dom, koszt utrzymania jest podobny, a tak masz dużo wolnej przestrzeni dla siebie ;)
Jeszcze są chodniki do sprzątania i odśnieżania. ;) Ja mam 50 mb chodnika.Wolę jednak od mieszkania w bloku w którym przeżyłem przeszło 20 lat.Czuje się wolność.

Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Włos » 30 grudnia 2016, 17:59

marz_mazur pisze:Ja chyba nie zdecydowałabym się na dom - to zbyt dużo obowiązków i na wszystkim samemu trzeba się znać. Każdą nawet małą awarią trzeba się zająć samemu. W przypadku mieszkania zazwyczaj jest wspólnota lub spółdzielnia, która zajmuje się, np. remontami czy drobnymi naprawami. Inna sprawa, że nigdy nie mieszkałam w domku, więc nie wiem jak wiele zalet może mieć takie życie.
Poza tym faktycznie mieszkanie można wynająć i ewentualnie przeprowadzić się do domu, a z domem sprawa jest nieco trudniejsza.
Typowe myślenie niewolnika

Jayowski
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: Jayowski » 27 stycznia 2017, 19:35

Włos pisze:
marz_mazur pisze:Ja chyba nie zdecydowałabym się na dom - to zbyt dużo obowiązków i na wszystkim samemu trzeba się znać. Każdą nawet małą awarią trzeba się zająć samemu. W przypadku mieszkania zazwyczaj jest wspólnota lub spółdzielnia, która zajmuje się, np. remontami czy drobnymi naprawami. Inna sprawa, że nigdy nie mieszkałam w domku, więc nie wiem jak wiele zalet może mieć takie życie.
Typowe myślenie niewolnika
Nie badź tak surowy w ocenie

asterka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: asterka » 29 stycznia 2017, 10:07

w Jaśle na pewno wynajmiesz mieszkanie ,ciekawe komu i po co ? kolejny temat typu -czy inwestować w złoto ! bogaty buduje willę i nie zastanawia się nad tym bo ma już 2 mieszkania w Krakowie. a Ty jak tyrasz za granicą to kupujesz albo budujesz na co ci starczy. i tak w tym mieszkał nie będziesz.

fado
Debiutant
Debiutant

Post autor: fado » 5 lutego 2017, 19:22

chcesz kupić mieszkanie 130 m2,jedyne w Jaśle,500 tys ( np. w Krakowie takie milion) odpisz

kornik_drukarz
Guru
Guru

Post autor: kornik_drukarz » 1 września 2017, 14:31

A jeśli szukacie mieszkań we Wrocławiu, to ten deweloper http://pcg.pl/ ma niezłe oferty - zwłaszcza jeśli patrzycie na sprawę perspektywicznie, bo najfajniejsze osiedla dopiero się budują. Ale już na wiosnę będzie się można wprowadzać :)

czytytoty
Debiutant
Debiutant

Post autor: czytytoty » 5 września 2017, 12:23

Moim zdaniem dom, bez dwóch zdań, nie wiem jak można samemu decydować się na mieszkanie

Michal854
Debiutant
Debiutant

Post autor: Michal854 » 31 października 2017, 14:56

zdecydowanie lepszy dom, mieszkam od dziecka w bloku a znajomi wszyscy w domach i uwielbiam do nich przychodzić, widzę jaką radość im dają wspólne prace przy domu. Jego budowa nie jest niestety szybka i prosta.. Wygląda to pokrótce tak: http://bestroom.pl/harmonogram-prac-bud ... t-punkcie/ ale warto :)

Marcelina55
Debiutant
Debiutant

Post autor: Marcelina55 » 3 listopada 2017, 13:15

Również jestem pod stronie domu. Mieszkanie ma swoje uroki, ale prace w ogródku, grill na tarasie.. to jest to. :>

ODPOWIEDZ