Dom seniora

O wszystkim, czyli o niczym...
BodeineBrazy
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 64
Rejestracja: 21 lutego 2015, 17:15

Re: Dom seniora

Post autor: BodeineBrazy »

Sądzę, że w dzisiejszych czasach lepiej traktuje się gadżety niż ludzi, którzy gdy zaczynają sprawiać kłopot to wyrzuca się ich na śmietnik mimo wszystkiego co często dla nas robili przez całe życie.
Ja jestem z pokolenia gdzie rodzina jest najważniejsza. Najpierw rodzina a potem kariera i cała reszta.
Ty wywal bacie na smietnik a potem sobie to jakos wytłumaczysz.
Awatar użytkownika
martunialla
Guru
Guru
Posty: 176
Rejestracja: 24 lipca 2011, 16:56

Re: Dom seniora

Post autor: martunialla »

Bez przesady, ludzie nie panikujcie. W innych krajach wiekszosc starszych, schorowanych osob mieszka w domach seniora i nikt z tego nie robi afery, bo to zwyczajnie nie jest nic zlego.... Dzieciaki tez sie przeciez oddaje do zlobkow, przedszkoli, szkol z internatem.... Po pierwsze, jesli ktos naprawde wymaga duzo opieki to na pewno lepiej zajma sie nim profesjonalisci, ktorzy beda nad nim czuwac cala dobe. Po drugie, przy niektorych chorobach typu Alzheimer czy demencja starcza czesto na wieksze ryzyko naraza sie te osobe pozwalajac jej zostac w domu. Po trzecie, to bardzo szlachetne ze ktos sie chce zajmowac babcia czy dziadziem, ale jesli oznacza to calkowite poswiecenie swojego zycia i bycie przy kims 24 na dobe, to musi sie liczyc z tym, ze tych lat niestety nikt mu juz nigdy nie odda. Babcia czy dziadziu swoje zycie przezyli, twojego nie przezyja za Ciebie, a czasu nie cofniesz. Nie wiem jak inni, ale ja bym na pewno nie chciala zeby kiedys moja corka czy syn musieli zrezygnowac z wlasnej rodziny, pracy czy kariery po to zeby mi uslugiwac bo taki maja obowiazek, bo ja ich wychowalam.... Dzieci sie ma bo sie je chce miec, nie mozna potem oczekiwac ze w zamian za wychowanie one beda opiekowac sie nami. Wiec jesli kiedys bede stara i niedolezna to na pewno sama sie do takiego domu zglosze.
Maniutek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 13 lutego 2016, 23:52

Re: Dom seniora

Post autor: Maniutek »

Przecież to normalne, że jak osoba nie wymaga już hospitalizacji to trafia do ZOL-u. Chyba, że rodzina ma takie super warunki i jest w stanie zapewnić opiekę, lekarzy, rehabilitantów - wszystko. Jednak dużo łatwiej jest przez jakiś okres przebywać np. w Domu Rodzinnym w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie fachowo personel zajmie się schorowaną osobą i pomoże wrócić do zdrowia.
afarak5
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 21 lipca 2023, 09:30

Re: Dom seniora

Post autor: afarak5 »

Cóż, to jest kwestia indywidualnych preferencji.
loza100
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 6 maja 2012, 19:52

Re: Dom seniora

Post autor: loza100 »

Przepraszam Ryszarda Masteja Mariusza Masteja Sabinę Mestej
ODPOWIEDZ