SOCZEWKI KONTAKTOWE

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: grzybel »

Od jakiegoś czasu noszę soczewki i zastanawialam się czy ich stosowanie coś powoduje. Np. po8 latach będę mieć tak czerwone oczy jak króliki albinosy, albo po prostu gorzej widzieć.

Jak macie jakieś doświadczenia z soczewnakmi to piszcie.

Jakich płynów używcie? Jak kupujecie (sklep czy przez netka)?
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: natalijka »

Soczewki zamawiam tylko i wyłącznie przez internet, gdyż jasielski rynek "soczewkowy" jest bardzo drogi i niestety trzeba przyznać, że optycy nie dbają o klientelę. Mnie najbardziej pasują te miesięczne.
Co do płynu to ostatnio zamówiłam sobie płyn z Bauscha do oczów wrażliwych( choć takich nie mam) i jest bardzo dobry, a tak to używałam Opti Free i też był bardzo dobry( również zamawiałam przez internet).
A jeszcze co do skutków noszenia soczewek po paru latach, to myślę, że nie będzie to odczuwalne, gdyż świat poszedł na przód i technologie wytwarzania soczewek również ;]
kakusia225
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 236
Rejestracja: 30 lipca 2007, 13:08

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: kakusia225 »

Ja zamawiam przez neta. Różnice w cenach są kolosalne. U optyka zapłaciłabym za 1 opakowanie ok. 120 zł a w necie 80 zł.
Myślę, że nie będzie jakichkolwiek skutków ubocznych.
Lady_P
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 10 marca 2009, 10:48

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: Lady_P »

Ja noszę soczewki od 8 lat i nic do tej pory z moimi oczami się nie stało :) :hyhy: Z reguły używam soczewek Optimy a płyn często kupuję Renu albo Opti Free w sumie nie zauważyłam jakiejś różnicy przy stosowaniu płynów natomiast wielką różnice zauważyłam, kiedy kupiłam jakieś (już nie pamiętam jakie) inne soczewki.
We wszystko zawsze zaopatruję się u optyka w Krośnie ("Gonet")albo nawet na allegro :hyhy:
kasia05
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 10 marca 2009, 22:00

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: kasia05 »

Witam!! Noszę soczewki kontaktowe ponad 12 lat i nic złego nie dzieje się z oczmi. Wiadomo, że trzeba regularnie kontrolować oczy u okulisty, i stosować soczewki tak długo jak zaleca producent (tzn. jak miesięczne to miesiąc). A co do cen to na internecie są najlepsze (sprawdziłam już wszystkie miejsca od Rzeszowa przez Krosno i Jasło).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzybel
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 439
Rejestracja: 27 lutego 2007, 18:01
Lokalizacja: Jasło

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: grzybel »

Ja zmówiła płyn Solo Care Aqua, bo jest delikatniejszy dla mnie. Też przez inernet www.sklep-soczewki.pl no i wyszłam też do przodu.
Natomiast po ReNu trochę miałam wrażenie że szybciej mnie pieką oczy. No i przestraszyłam się tą aferą o zapaleniach rogówki.
burek1996
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 11 marca 2009, 15:19

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: burek1996 »

Czy w Jaśle dobierają gdzieś soczewki przy astygmatyzmie???
kasia05
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 10 marca 2009, 22:00

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: kasia05 »

Witam!

Każdy okulista powinien dobierać soczewki a przy astygmatyzmie potrzebne są soczewki toryczne, które trzeba zamawiać bo nie są mniej chodliwe.
Pozdrawiam
jartys

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: jartys »

kasia05 pisze:Witam!

Każdy okulista powinien dobierać soczewki a przy astygmatyzmie potrzebne są soczewki toryczne, które trzeba zamawiać bo nie są mniej chodliwe.
Pozdrawiam

chyba są mniej chodliwe :) i z tym się zgodzę choć nie zawsze trzeba zakładać soczewki toryczne przy astygmatyzmie, przy niskich cylindrach moce szkieł korekcyjnych przelicza się wg odpowiednich tabel i można stosować soczewki kontaktowe bez cylindrów.
natomiast co do cen: ceny w necie są niskie bo soczewki sprzedawane są bezpośrednio przez hurtownie lub importerów i są pozbawione marży optyków.
co do klasy soczewek to najlepsze i godne polecenia chyba każdemu, są miesięczne Pure Vision firmy Bausch&Lomb.Oczywiście najlepiej dla oczu, byłoby nosić soczewki jednodniowe :)
Lady_P
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 10 marca 2009, 10:48

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: Lady_P »

burek1996 pisze:Czy w Jaśle dobierają gdzieś soczewki przy astygmatyzmie???

W Jaśle dobierają soczewki przy astrygmatyzmie z tym, że nie każdy astygmatyk będzie dobrze widział w soczewkach to zależy od wielkości wady, ciężko dopasowac soczewkę. Dodatkowo takie soczewki są o wiele doroższe niż zwykłe minusy czy nawet plusy
:cool: :hyhy:
jartys

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: jartys »

A ja nie jestem taki pewny czy któryś okulista ma zestawy próbne...większość dobiera kontakty "na oko" ;) zresztą w Jaśle nie ma zbyt wielu okulistów, niestety....
MałaMi
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 marca 2009, 18:53

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: MałaMi »

Soczewki nosze od 8 lat i jak narazie rzadnych skutków ubocznych nie zauważyłam. a ostatnio kupuje na szkla.com bo u jasielskich optyków ceny są kosmiczne.
jartys

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: jartys »

nie są wiele tańsze po doliczeniu kosztów przesyłki...sprawdziłem :)
MałaMi
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 marca 2009, 18:53

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: MałaMi »

Ja za przesyłke zapłaciłam 7 zł - w sumie za 87 mam 3 pary soczewek(razem na 9 miesięcy). a w Jaśle płaciłam ok 120 za dwie pary... różnica jednak jest
jartys

Re: SOCZEWKI KONTAKTOWE

Post autor: jartys »

Ja akurat patrzyłem w sklepie szkla.com na Jahnson&Johnson Oasys które to kosztują 83 zł z przesyłką, a w Jaśle u optyka 95zł więc to chyba nie jest aż taka strzaszna różnica... :)
ODPOWIEDZ