Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: luc_ponownie » 15 września 2019, 20:29

I wszystko by było pięknie ładnie,ale z podanych przez Panią krajów to ci tzw. "uchodźcy" to tylko połowa (Irak,Syria,Pakistan... może Nigeria).I niestety nie są to studenci ani elita intelektualna...

A kible były czyściutkie. Tylko drzwi czasem u nas "kradli" (ale oddawali potem) w okolicach juwenaliów, ale to było w zbożnym celu zrobienia biby na korytarzu. Być może na jakichś anglistykach,pedagogikach czy innych humanistykach kiedyś były bardziej gów[...]ne warunki i może są po dziś dzień, ale ja z wykształcenia jestem inżynier a nie jakiś tam "inteligent"-humanista :P

Generalnie w życiu to jeśli chodzi o obcokrajowców moje przekonania co do Ukraińców i muzułmanów mają moim zdaniem jakieś podstawowe oparcie na faktach obserwowanych osobiście. Nie są to jak się obawiam ludy szczególnie ucywilizowane,tak samo jak Hindusi (a mieliśmy raz konferencję profesora z Indii) nie mówią angielskim z brytyjskim akcentem :P

PS: A z tym Kurdystanem to ostrożnie.Pani się w politykę bawi ale powiedzieć przy Turasach i nie tylko "Kurdystan" to mogą oskarżyć nawet o terroryzm,bo Kurdowe są nadal pod rozbiorami...

Anna Kijak
Guru
Guru

Post autor: Anna Kijak » 15 września 2019, 21:18

luc_ponownie pisze:
15 września 2019, 20:29
I wszystko by było pięknie ładnie,ale z podanych przez Panią krajów to ci tzw. "uchodźcy" to tylko połowa (Irak,Syria,Pakistan... może Nigeria).I niestety nie są to studenci ani elita intelektualna...

A kible były czyściutkie. Tylko drzwi czasem u nas "kradli" (ale oddawali potem) w okolicach juwenaliów, ale to było w zbożnym celu zrobienia biby na korytarzu. Być może na jakichś anglistykach,pedagogikach czy innych humanistykach kiedyś były bardziej gów[...]ne warunki i może są po dziś dzień, ale ja z wykształcenia jestem inżynier a nie jakiś tam "inteligent"-humanista :P

Generalnie w życiu to jeśli chodzi o obcokrajowców moje przekonania co do Ukraińców i muzułmanów mają moim zdaniem jakieś podstawowe oparcie na faktach obserwowanych osobiście. Nie są to jak się obawiam ludy szczególnie ucywilizowane,tak samo jak Hindusi (a mieliśmy raz konferencję profesora z Indii) nie mówią angielskim z brytyjskim akcentem :P

PS: A z tym Kurdystanem to ostrożnie.Pani się w politykę bawi ale powiedzieć przy Turasach i nie tylko "Kurdystan" to mogą oskarżyć nawet o terroryzm,bo Kurdowe są nadal pod rozbiorami...
To był akademik Politechniki, proszę pana. Za pogardzanej komuny.

luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: luc_ponownie » 30 września 2019, 21:30

To był akademik Politechniki, proszę pana. Za pogardzanej komuny.
No to za moich czasów już takie rzeczy się nie działy jak za komuny. Owszem zdarzały się przypadki że dziewczyny w jednym pokoju zmaltretowały ścianę jakimiś dziurami (bez aluzji,to nie to) i potem było do tynkowania,gdzieś tam nawet ktoś meble zniszczył ale ponieważ lata temu to było i raz trzeba było biegać z ulotkami to byłem i na akademikach UJu i tam to dopiero czas się w miejscu zatrzymał i chlewik niezły był :P

PS: ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Eurost ... 22719.html

"Prawicowy" i "narodowy" PiS... PÓŁ MILIONA pozwoleń na pracę dla obcokrajowców wydano 2 lata temu. Nielegalnie pewnie jest ich kilka razy więcej !
A oni chcą "poprawiać jeszcze sytuację Polaków na rynku pracy" zwiększając płacę minimalną na dużą skalę i to bez podnoszenia kwoty wolnej od podatku (tak naprawdę zwiększyć opodatkowanie pracy tak bardzo by bardziej opłacało się zatrudniać obcych nielegalnie niż Polaków).

Dowód takiego AntyPolskiego podejścia lewicowego obozu do którego de facto należy również PiS:
https://medianarodowe.com/gowin-wprost- ... zywodcami/
Zamiast cieszyć się, że w Polsce pracuje dziś ponad milion Ukraińców wykonujących relatywnie proste prace, powinniśmy zacząć walczyć o ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców” – przekonuje polityk – „Tym, co mnie najbardziej interesuje, jest ściąganie do Polski ludzi, którzy mogą być polską elitą
Mówiąc krótko - minister nauki i szkolnictwa wyższego PiSu nie chce by Polacy którzy kształcą sie w Polsce i chcieli by pracować w Polsce byli u nas elitami.Elitami mają być jacyś Ukraińcy i inne przybłędy.A my Polacy mamy niewolniczo na takie "elity" pracować...

ODPOWIEDZ