Powrót do Polski

O wszystkim, czyli o niczym...
RAFALNOWY
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 4 października 2018, 20:50

Powrót do Polski

Post autor: RAFALNOWY »

Witam. Mam zamiar zjechać z UK z rodziną i chciałbym dowiedzieć się jak wygląda życie w Polsce. Proszę o realne opinie na temat życia w Jaśle i okolicach. Czy 4-5tys miesięcznie wystarczy na utrzymanie rodziny i życie na normalnym poziomie. Chciałbym też dowiedzieć się czy Jasło jest to miasto rozwijające się pełne dzieci i młodzieży czy może zwijające miasto emerytów. No i podstawa.... Jak z pracą??
zimny11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 19:48

Re: Powrót do Polski

Post autor: zimny11 »

miasto emerytów........
4-5 tyś spoko wystarczy,ludzie tu żyja za minimum,a co do młodzieży to ta mądrzejsza wyjechała na studia ,reszta patologia
RAFALNOWY
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 4 października 2018, 20:50

Re: Powrót do Polski

Post autor: RAFALNOWY »

Widzisz sens zamieszkania w tej okolicy?
zimny11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 23 grudnia 2015, 19:48

Re: Powrót do Polski

Post autor: zimny11 »

najlepiej domek na wsi i sw.spokój :ok:
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Powrót do Polski

Post autor: Jozin.1 »

RAFALNOWY pisze:Witam. Mam zamiar zjechać z UK z rodziną i chciałbym dowiedzieć się jak wygląda życie w Polsce. Proszę o realne opinie na temat życia w Jaśle i okolicach. Czy 4-5tys miesięcznie wystarczy na utrzymanie rodziny i życie na normalnym poziomie. Chciałbym też dowiedzieć się czy Jasło jest to miasto rozwijające się pełne dzieci i młodzieży czy może zwijające miasto emerytów. No i podstawa.... Jak z pracą??
Prowokator....
RAFALNOWY
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 4 października 2018, 20:50

Re: Powrót do Polski

Post autor: RAFALNOWY »

Jaki prowokator?? Mieszkam w UK 11 lat mam jedno dziecko i drugie w drodze. Nie chcę żeby moja córka przyprowadzila do domu ciapatego bo do siebie tylko będę miał żal. I właśnie chcę kupić dom na wsi i trochę ziemi. Taki mały raj... Pytam żeby dowiedzieć się jak jest bo po 11 latach w ciapakowie mam prawo nie wiedzieć.
RAFALNOWY
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 4 października 2018, 20:50

Re: Powrót do Polski

Post autor: RAFALNOWY »

Prowokator czego?? Wielkiej Pisowskiej zmiany XD. Nie rób polityki bo w tym poście jej nie ma
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Powrót do Polski

Post autor: Jozin.1 »

To poświęć nieco czasu i poczytaj to forum....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6299
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Powrót do Polski

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... W jasielskich przedszkolach i podstawówkach pełno dzieci, co nieco zaprzecza tezie o mieście emerytów. Nie ma tu wyższej uczelni na jakimś wysokim poziomie, więc po skończeniu szkoły średniej (niezły poziom), twoje dzieci będą musiały wyjechać na studia do Rzeszowa lub Krakowa. 4-5 tys. miesięcznie powinno ci spokojnie wystarczyć na utrzymanie rodziny, zwłaszcza, że na drugie dziecko dostaniesz 500+. Ludzie żyją tu normalnie, choć na forum zgromadzili się wszyscy lokalni pesymiści. W promieniu 30 km możesz zrealizować wszystkie swoje hobby łącznie ze wspinaczką skałkową i kajakarstwem (aby żeglować musisz pojechać nieco dalej). Miasto calkiem bezpieczne, choć wieczorami puste. W sumie fajne miejsce do mieszkania i życia.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Powrót do Polski

Post autor: Jozin.1 »

.... a jak lubisz składać kwiaty pod pomnikami czy tablicami to też się nie zawiedziesz ;)
Niedługo, jak wszystko dobrze pójdzie, będziesz też mógł zanosić modły pod największym w powiecie pomnikiem Jezusa- na razie musisz zadowolić się grotą...

A, i te 4-5 tyś to zarobisz bez problemu.... ;) Tutaj praca lezy na ulicy, a wspomniane przeze mnie zarobki to stawki wyjściowe tylko na początek bo później pracodawcy sami podnoszą do 7-8 tyś żeby zatrzymać pracowników....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6299
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Powrót do Polski

Post autor: Sun Tzu »

Naprawdę uważasz, że Jasło tylko z tym się kojarzy? To tak jakbyś napisał, że jedyne skojarzenie z Krosnem to wywalenie bardzo znanego antywariatu z Rynku pod pozorem remontu lokalu a Rzeszów to bójki chuliganów na Baranówce... Szczerze mówiąc, to trochę ci wspólczuję, że musisz (???) mieszkać w Jaśle, które wywołuje u ciebie wyłącznie negatywne skojarzenia...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Powrót do Polski

Post autor: Jozin.1 »

Po słowach Kurowskiej o tym jak to Jasło było i jest pisowskie nie mam już złudzeń i mam nadzieję, że moje dzieci ułożą sobie życie z dala od tego Ciemnogrodu...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6299
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Powrót do Polski

Post autor: Sun Tzu »

Cóż... Mogę ci tylko współczuć. Serio! Bo to naprawdę musi być frustrujace wstawać codziennie rano i być wk...y na fakt, że się mieszka tu, gdzie mieszka... Może powinieneś zrobić sobie przerwę od pisania na forum, zrobić reset, pochodzić po mieście, wybrać na wycieczkę?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: Powrót do Polski

Post autor: żbik »

No teraz Jasło to kraina szczęśliwości, bo jeszcze 3 lata temu była w ruinie, jak cała Polska. Wracaj, wracaj, tylko nie narzekaj potem, że nikt nie ostrzegał ☺
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Powrót do Polski

Post autor: gara »

Sun Tzu pisze:Cóż... Mogę ci tylko współczuć. Serio! Bo to naprawdę musi być frustrujace wstawać codziennie rano i być wk...y na fakt, że się mieszka tu, gdzie mieszka... Może powinieneś zrobić sobie przerwę od pisania na forum, zrobić reset, pochodzić po mieście, wybrać na wycieczkę?
Przecież on pisze z zakładu zamkniętego. Jak ma to niby zrobić?
ODPOWIEDZ