Straż miejska

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Straż miejska

Post autor: clashtorny »

Wiosna przyszła i nasi dzielni strażnicy texasu wyszli wygrzewać się do słońca patrolując od parkingu do parkingu szukając jelenia bez biletu. Przechodnie również powinni czuć się bezpieczniejsi kiedy czuwa czułe oko strażnika co by obywatel nie wpadł pod samochód, a raczej aby capnąć go za kołnierz mandatem (statystyki muszą się zgadzać).
Jakoś w zimie nie uświadczyłem ani jednego strażnika, widać przebywali oni w ciepłych samochodach. Beztrosko jeżdżąc m.in po górce klasztornej, przesiadując na parkingu przy klasztorze Sióstr Wizytek lub na parkingu Fary (widać mocno wierzący bądź liczący na opatrzność boską).
I żeby nie było nigdy nie miałem z nimi problemu. Nasuwa się jednak pytanie co ta formacja wprowadza, w jak sposób pomaga obywatelom Jasła? Czy są nam potrzebni skoro i tak nie mają takich uprawnień jak policja. Ile można by było zaoszczędzić i ile dróg można by za te pieniądze naprawić. Tak na marginesie, tydzień temu na ul.3-go maja zobaczyłem komiczny obrazek pracownika drogowego lejącego asfalt z puszki po farbie-tak naprawiają nasze drogi. Ale nikt nam nie wypłaca odszkodowań za uszkodzone podwozie, które oczywiście przez przegląd często nie przechodzi nawet w nowszych autach ;)
Zapraszam do dyskusji i ewentualnych historiach styczności z w/w formacją.
ODPOWIEDZ