biedronie i zbieranina , jak wybory ?????

O wszystkim, czyli o niczym...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: biedronie i zbieranina , jak wybory ?????

Post autor: człowiek z lasu »

Ciekawe socjologicznie jest to, że ludzie Żbiki przyjmują na wiarę rewelacje Onetu (też czytałem ten artykuł). Całkowicie pominięto, w tym propagandowym artykule fakt, że oprócz takich średniej wielkości krajów, jak Polska, gdzie wybory wygrali niechciani w PE, w piątej potędze gospodarczej świata, wygrała partia narodowa Marine Le Pen. A. Zapomniałem. To nie ma znaczenia, wg fachowców Onetu.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: biedronie i zbieranina , jak wybory ?????

Post autor: luc_ponownie »

żbik pisze: 27 maja 2019, 23:29
Przemawia przez ciebie frustracja, zapewne uzasadniona, ale poza pluciem na wszystkich co nie z Konfederacji nie ma tu nic konstruktywnego. Konfederacja nie ma mi nic do zaoferowania, dlaczego miałbym popierać kogoś, od kogo na początek słyszę tylko wyzwiska?
Słuchaj o reszcie partii można powiedzieć to samo. Jeśli chodzi o wyzwiska... Nie wiem za co,może się należą a może nie (patrząc na "liberałów i zielonych" to przypuszczam że wiem skąd się to mogło wziąć ;) ),ale inne partie też to robią...

Co zaś do oferty: no akurat 3 rzeczy które może by zrobili:

1.Powstrzymanie napływu imigrantów spoza UE do Polski,żeby wreszcie wzrosły nam płace zgodnie z prawami wolnego rynku. Chciałem ostatnio pracę zmienić ale okazuje się że recesja,Ukraińcy i znów robię za grosze i to na 4 brygady.No ludzie... Jak pracownikowi dowalić to wolny rynek,jak oni by mieli więcej płacić to interwencja Państwa by tak nie było ! Jak tak można ?!
2.Powstrzymanie samowoli urzędniczej i przycięcie wybujałych regulacji na tyle,by w tym kraju dało się żyć bez przejmowania się,że nie znasz przepisów których nie jesteś w stanie poznać bo ich jest tak dużo i za chwilę jakiś urzędnik czy milicjant zechce cię ukarać,czy legitymować bo niesiesz powiedzmy puszkę piwa ze sklepu w ręce.
3.Przyblokowanie na serio ustawy 447 którą niby to dementują ale wygląda na to,że idzie ona dalej - przecież jak żydzi zaczną występować o te odszkodowania i je dostaną to albo pieniędzy w budżecie nie będzie na nic dla Polaków albo nas wręcz będą z naszej ziemi wysiedlać i oddawać ją Żydom. Ja wiem,że to wygląda dziś jeszcze jak teoria spiskowa którą wymyślił jakiś szur,ale nie takie rzeczy były - pamiętasz jak się śmiali z Ś.P. Leppera i lądowań z Talibami ?

Piszesz,że nie mogłeś pracowników znaleźć: no zależy gdzie i za ile,a już specjaliści to który mógł uciekli jak najdalej,a nowych nikt nie przyuczy bo przecież konkurencja... Jak nie prowadzisz firmy to trochę cię rozumiem - ty masz mało,zapłacić możesz mało a rzecz zrobić trzeba - a to wszystko przez to,że urzędnicy biorą nam wszystkim za dużo i dopieprzają się z tymi swoimi "przepisami" i "regulacjami" jak mogą. Jak mechanika próbowały urzędniczki gnoić w tym kraju za to że im w dzień wolny naprawił lampę i nie nabił tych kilkunastu zł (które mu wcisnęły,bo kasy nie chciał) na kasę to myślisz,że ktoś przyjdzie jakąś tańszą rzecz robić nawet na zlecenie (o "na czarno"/na gębę nie wspominając),zwłaszcza,że teraz nawet umowa zlecenie oskładkowana ?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: biedronie i zbieranina , jak wybory ?????

Post autor: żbik »

luc_ponownie pisze: 28 maja 2019, 17:42
żbik pisze: 27 maja 2019, 23:29
Przemawia przez ciebie frustracja, zapewne uzasadniona, ale poza pluciem na wszystkich co nie z Konfederacji nie ma tu nic konstruktywnego. Konfederacja nie ma mi nic do zaoferowania, dlaczego miałbym popierać kogoś, od kogo na początek słyszę tylko wyzwiska?
Słuchaj o reszcie partii można powiedzieć to samo. Jeśli chodzi o wyzwiska... Nie wiem za co,może się należą a może nie (patrząc na "liberałów i zielonych" to przypuszczam że wiem skąd się to mogło wziąć ;) ),ale inne partie też to robią...

Co zaś do oferty: no akurat 3 rzeczy które może by zrobili:

1.Powstrzymanie napływu imigrantów spoza UE do Polski,żeby wreszcie wzrosły nam płace zgodnie z prawami wolnego rynku. Chciałem ostatnio pracę zmienić ale okazuje się że recesja,Ukraińcy i znów robię za grosze i to na 4 brygady.No ludzie... Jak pracownikowi dowalić to wolny rynek,jak oni by mieli więcej płacić to interwencja Państwa by tak nie było ! Jak tak można ?!
2.Powstrzymanie samowoli urzędniczej i przycięcie wybujałych regulacji na tyle,by w tym kraju dało się żyć bez przejmowania się,że nie znasz przepisów których nie jesteś w stanie poznać bo ich jest tak dużo i za chwilę jakiś urzędnik czy milicjant zechce cię ukarać,czy legitymować bo niesiesz powiedzmy puszkę piwa ze sklepu w ręce.
3.Przyblokowanie na serio ustawy 447 którą niby to dementują ale wygląda na to,że idzie ona dalej - przecież jak żydzi zaczną występować o te odszkodowania i je dostaną to albo pieniędzy w budżecie nie będzie na nic dla Polaków albo nas wręcz będą z naszej ziemi wysiedlać i oddawać ją Żydom. Ja wiem,że to wygląda dziś jeszcze jak teoria spiskowa którą wymyślił jakiś szur,ale nie takie rzeczy były - pamiętasz jak się śmiali z Ś.P. Leppera i lądowań z Talibami ?

Piszesz,że nie mogłeś pracowników znaleźć: no zależy gdzie i za ile,a już specjaliści to który mógł uciekli jak najdalej,a nowych nikt nie przyuczy bo przecież konkurencja... Jak nie prowadzisz firmy to trochę cię rozumiem - ty masz mało,zapłacić możesz mało a rzecz zrobić trzeba - a to wszystko przez to,że urzędnicy biorą nam wszystkim za dużo i dopieprzają się z tymi swoimi "przepisami" i "regulacjami" jak mogą. Jak mechanika próbowały urzędniczki gnoić w tym kraju za to że im w dzień wolny naprawił lampę i nie nabił tych kilkunastu zł (które mu wcisnęły,bo kasy nie chciał) na kasę to myślisz,że ktoś przyjdzie jakąś tańszą rzecz robić nawet na zlecenie (o "na czarno"/na gębę nie wspominając),zwłaszcza,że teraz nawet umowa zlecenie oskładkowana ?
1. Powstrzymanie imigracji to strzał we własną stopę. Problemem jest brak rąk do pracy. Jesteś pracownikiem i wydaje ci się, że pracodawca ma worek pieniędzy bez dna i ze skąpstwa nie podnosi pensji. Ja prowadzę działalność i widzę to z innej perspektywy - w tym worku dno się często pokazuje. Żeby podnieść pracownikowi pensję, muszę mieć większy dochód. Rozwiązania są dwa - albo muszę podnieść ceny, albo pracować więcej. Cen nie mogę podnieść, bo działam na zasadzie długoterminowych kontraktów. Pozostaje mi więc pracować kilkanaście godzin dziennie, żeby utrzymać rodzinę. Jak sobie przeliczę czas pracy, to zarabiam mniej więcej tyle samo, co mój pracownik, króry nie ponosi żadnego ryzyka i odpowiedzialności. A do tego jeszcze wiecznie niezadowolony. Coraz częściej więc myślę o Ukraińcu, któremu zapłacę TYLE SAMO, ale będzie zadowolony i pracę będzie wykonywał z zapałem, a nie za karę. Sam też byłem kiedyś imigrantem, zarabiałem tyle co lokalsi, ale w odróżnieniu od nich cieszyłem się z tej pracy.
Właśnie w tym jest problem u narodowców - nienawidzą obcokrajowców tylko z powodu ocj pochodzenia. Dla mnie to żadne kryterium. Narodowcy także odwołują się do hasła "polakokatolika", a jako że sam nie jestem katolikiem (paradoksalnie właśnie dlatego, że to niejest "nasza" religia, tylko przumusowo wprowadzona naszym pradziadom), to jestem raczej beneficjentem agresji od narodowców, a nie wsparcia.

2. Tu się zgodzę, ale uważam to za utopię, poza ogólnymi hasłami nie ma tu konkretów. To za mało.

3. Nie posiadam majątku pożydowskiego, zwisa mi to. Spawę uważam za celowo rozdmuchiwaną.

Sytuacja z urzędniczkami bulwersująca, ale to rozdmuchana sesacja. Te panie poniosły karę. Często mam kontakt z urzędnikami skarbowymi i nie miałem nieprzyjemności, byli uczynni, mili i wyrozumiali.

Jeśli chodzi o ugrupiwania odwołujące się do patriotyzmu, to problem z nimi jest taki, że nie umieją zaakceptować, że Polacy są różni. Ugrupowania te nie robią nic dla dobra ogółu, tylko napuszczają jednych na drugich. Muszę przyznać, że kompletnie nie rozumiem prawicowej histerii wobec homosiów - uważam ją za śmieszną. Gdyby ci narodowcy dla dobra narodu np zbierali śmieci po lasach, oddawali krew, robili zakupy staruszkom itp, to bym ich poparł, ale ja tylko słyszę, kto w tym tygodniu jest nowym wrogiem prawdziwopolskości. Wła$ciwie to 99% Polaków, to zdrajcy wg nrodowców. To jes zwyczajnie niedojrzałe.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: biedronie i zbieranina , jak wybory ?????

Post autor: żbik »

I jezzcze jedno - tu wcale nie chodzi o drobne prace, tu chodzi o zlecenia remontowe na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy i to osoby prowadzące firmy nie chcą wystawiać rachunku. Polecam wizytę na rubieżach powiatu jasielskiego - to jest dziki wschód.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: biedronie i zbieranina , jak wybory ?????

Post autor: krzysztof1 »

To że nie posiadasz majątku pożydowskiego nie jest ważne albowiem spłatą tych roszczeń, które nie mają żadnej podstawy prawnej zajmie się budżet państwa, a nie poszczególne osoby więc zapłacimy wszyscy.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: biedronie i zbieranina , jak wybory ?????

Post autor: żbik »

Skoro nie ma podstawy prawnej, to nie będzie żadnych spłat. Póki co to nasze pieniądze idą na utrzymywanie zboczonych nierobów w czarnych kieckach - czy Konfederacja ma na to jakiś postulat? Interesuje mnie rozwiązanie problemów realnych, a nie straszenie wydumanymi zagrożeniami.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: biedronie i zbieranina , jak wybory ?????

Post autor: krzysztof1 »

Spłata będzie, wystarczy, że Jankesi tego zażądają, a ty nawet nie będziesz o tym wiedział. Nazywanie wszystkich księży zboczeńcami jest żałosne. Typowy przykład najniższych instynktów.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: biedronie i zbieranina , jak wybory ?????

Post autor: żbik »

Normalny młody heteroseksualny mężczyzna ma popęd płciowy, który zachęca go do seksu z kobietą. Homoseksualnego z mężczyzną. Jeśli ktoś z tego rezygnuje, to albo ma jakieś zaburzenia seksualne, albo w wyniku celibatu je nabędzie. Celibat to wynaturzenie wbrew prawom natury i biologii.
Powiedz mi, czemu pieniądze, których wciąż brakuje na wiele potrzeb idą na bezproduktywnych darmozjadów? Właśnie słucham radia - kuria odmawia przekazania dokumentów dotyczących księdza pedofila. Wczoraj przeczytałem informację, że księża zwrócili się do miasta Krakowa o sprzedaż gruntów z bonifikatą 98%. W przeszłości takie transakcje rada miasta zatwietdzała. Pół roku temu zaoferowali sprzedaż miastu zdewastowany i niepotrzebny im park za ponad 10 milionów. Uważasz, że to jest OK???
Czy uważaszteż, że luc_ponownie też jest żałosny, bo na podatawie historii 2 urzędniczek przrdstawił całą skarbówkę? Czy żałośni są wszyscy prawicowcy przypisujący wszyskim muzułmanom terroryzm na podstawie pojedynczych ataków?
Powiedz mi, co zwykły Kowalski ma z tego, że miliony idą na bezproduktywnuch facetów w kieckach? Uważasz, że to jest OK? Nie, to nie jest OK. Więc mi proszę nie czarować Żydami, tylko zacząć domagać się przekazania tych pieniędzy na potrzebne rzeczy. Nie ma obowiązku bycia księdzrm - ktoś ma taki kaprys, to niech sobie go sfinansuje, albo zbierze fundusze na crowdfundingu.
ODPOWIEDZ