ile do koperty na weselu?

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: COCONUT »

hej moze ktos z was powiedziec ile daje sie do koperty na cywilny? male przyjecie?
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: mija »

Tak zgadzam się że nie jest napisane ile się daje na różne okazje ale np. idąc na wesele czy komunie to pytamy wśród znajomych po ile mniej więcej się daje w koperte wiadomo mniej więcej ale to też chodzi o to żeby się np. nie powstydzic bo jeśli nie mam to po prostu nie idę no jeśli chodzi o jakąś dalszą rodzine czy kolegów to wiadomo że mniej jak do najbliższej rodziny .Teraz komunie czy chrzciny jak równiez wesela to już prawie sumy na równo .Dwa lata temu chrześni na komunie mojego syna podawali po 1000 zł byłam bardzo zaskoczona bo takiej sumy się nie spodziewałam .Za rok mam też komunie i będe musiała też
pewnie dać 1000 zł bo na ludzki rozum to bedzie mi głupio a żyjemy na takim samym poziomie .Wiadomo że w skrajnych przypadkach dajemy tyle ile możemy ale jeśli mozemy więcej to taki polski zwyczaj żeby sie nie powstydzić trzeba dać .Ludzie narzekają że kasy brak a właśnie sami są sobie winni bo na komunie juz od dawna ludzie wariują począwszy od lokali a zakończywszy na prezentach a potem niektórzy nie dadzą rady dorównać bo wiadomo finanse.Ale koledzy czy rodzina robią imprezę w lokalu to ja też nie będę gorszy jak to mówią zastaw się a postaw polskie przysłowie ale to właśnie my sami sobie poprzeczki stawiamy a potem nie dajemy rady.Ja rok temu do super najlepszego kumpla dałam 400 zł ale byliśmy z dzieckiem i jeszcze poprawiny :)
stokrotka2010
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 15:31

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: stokrotka2010 »

Na moim weselu najmniejsza kwota była 300 złotych od pary i byli tylko jeden dzień. Więc myślę, że na dwa dni to tak 400-500 złotych jest ok. Warto sobie zapamiętać kto ile dał bo potem jest łatwiej " oddać" :D
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: nitro »

stokrotka2010 pisze:Na moim weselu najmniejsza kwota była 300 złotych od pary i byli tylko jeden dzień. Więc myślę, że na dwa dni to tak 400-500 złotych jest ok. Warto sobie zapamiętać kto ile dał bo potem jest łatwiej " oddać" :D
Widzę , że niezły interes dla was to wesele.... Idąc tym tokiem rozumowania, ja dam 100zł, bo nie będzie okazji do "oddania" ;)
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: jjaa18+ »

a co powiecie na to:niedawno bylo wesele mojej znajomej i pewna para przyszla z trojka dzieci i dali 200zl dodam ze pracuja wesele bylo w hotelu dwa dni i co napiszecie ze malo a oni sie swietnie bawili dwa dni dali tyle ile uwazali i dobre bylo nikogo nie pytali ile musza dac ..
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: dragoness »

Rany boskie, o czym w ogóle mówimy! Co się ma niby "zwrócić"? Nie stać nas na organizację wesela, nie organizujemy. Proste. Że się ciotka śwagra kuzynki obrazi? Jej problem. Czy to jest spotkanie biznesowe, czy świętowanie związku dwojga ludzi? Zapraszamy gości, żeby wyjść na swoje, czy dlatego, że zależy nam na ich towarzystwie? :mur:
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: nitro »

Dokładnie tak jak pisze dragoness! Każdy daje ile uważa i w ogóle gadanie po weselu "ten dał tyle, ten tyle, mógł więcej " jest nietaktem. Mi się zdaję, że ślub bierze się z innych pobudek... Jeśli jakaś bliska osoba ma problemy finansowe, mówimy jej nie przychodź!?
batonikjaslo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 1 września 2012, 20:49

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: batonikjaslo »

Uważam, że każdy daje tyle, na ile pozwala mu jego budżet...
Awatar użytkownika
paulo06
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 373
Rejestracja: 4 października 2012, 13:54

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: paulo06 »

Ale trzeba być chciwym żeby gości przeliczać na pieniądze ...
Nie stać Cię to nie robisz wesela.
Pamiętajcie, że niejako doliczyć też musicie, strój, kwiaty, dojazd...
Na pewno nie jest to tani interes
Awatar użytkownika
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 246
Rejestracja: 20 kwietnia 2010, 09:10

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: COCONUT »

a na mały cywilny na 30 osob z malym przyjeciem?
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: mija »

Co racja to racja oczywiście że dajemy na ile nas stać ale pozostaje jeszcze honor bo jak się chce dobrze zabawić to nie na przysłowiowy krzywy r..j . :)
Awatar użytkownika
Tamara77
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 2 listopada 2012, 22:49

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: Tamara77 »

Zależy też do kogo się idzie na wesele i od zasobnosci portfela. Ja jak mam kilka wesel pod rząd to nie wkładam więcej niż 400. W końcu wPolsce nie zarabiamy kokosów!
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: mija »

No jasne że tak na nasze marne zarobki to 400 to nie jest mało. A tak na marginesie to na 18 urodziny do kuzynki ile wypadało by dać bo nie mam pojęcia w końcu to nie wesele ale nie wiem 200 lub 300 nie za mało .Dzięki za podpowiedż :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: dragoness »

Rany boskie, czy wszyscy powariowali z tą kasą? Koperty na chrzest, komunię, bierzmowanie, 18tki i w końcu na wesele. Wszystko po to, żeby się "opłaciło"? To jest chore! :mur:
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: ile do koperty na weselu?

Post autor: mija »

To wcale nie jest chore tylko chyba każdy z nas miał lub ma jakaś impreze typu 18 , wesele czy chrzciny i ma problem ile włożyć w koperte , a niestety im cięższe czasy tym ludzie sami podnoszą sobie poprzeczke a potem jest problem bo się nie wydoli , ale prawda jest jedna jak masz taką impreze to coś trzeba włożyć i nikt sobie nie wymyślił bez powodu że zamiast 200 np. na wesele włoży 300 bo po prostu wypada a czasy mamy takie jakie mamy i imprezy też .Moim zdaniem to najbardziej jest chore ale jeśli chodzi o Komunie Św . wtedy to niby kto przesadza z tymi lokalami i prezentami a dzieci zamiast przeżywać komunie liczą ile kasy dostać mogą ale kto ich tego uczy ? tak było jest i będzie że u nas w Polsce przywiązuje się dużą wage do prezentów na różne okazje a czy drogie czy też nie to już wiadome od nas samych zależy ale sami sobie jesteśmy winni , bo np. dał kuzyn tyle , kuzynka też iles tam i tak dalej to my oczywiście też
nie chcemy się powstydzić i tak się koło zamyka a każdy jakiś honor ma nie mówię już oczywiście o tych którzy nie mają nawet na opłaty wtedy wiadome że się nie zaporzyczają ale my Polacy tak właśnie mamy pokazać się z jak najlepszej strony :)
ODPOWIEDZ