Koronawirus co ukrywa władza?

O wszystkim, czyli o niczym...
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: krzysztof1 »

Sun Tzu pisze: 19 kwietnia 2020, 09:54 Hmm... Po to, by nie wdawać się w zbędne dyskusje z obsługą sklepów wielkopowierzchniowych, postanowiłem dokonać zakupu i już od poniedziałku będę wchodził do sklepów wyposażony w taką twarzową maseczkę:

https://allegro.pl/oferta/maska-karnawa ... 8367912113

Przypomnę wszak, ze rozporządzenie nie definiuje, jaka to ma być maska... A jak ktoś będzie się czepiał to założę jeszcze na maskę maseczkę... Jak się bawić to się bawić! :rotfl:
Maska full wypas , też taką sobie kupię. :rotfl: :rotfl:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: Mosznicki »

Przyjadą z kaftanem. :hurra:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 19 kwietnia 2020, 10:39
Mosznicki pisze: 19 kwietnia 2020, 10:29 Ale jest mowa o tym, ze w pewnych okoliczosciach „osoba ma obowiązek odkrycia ust i nosa”. Czyli de facto jest powiedziane, jak ma wyglądać maska (zakryte usta i nos). Trzeba czytać CAŁOŚĆ i ze zrozumieniem. :hyhy:
Nie ma zakazu noszenia takich masek, przepisy nie precyzują jakie maski powinno się nosić.
„Dziennik Ustaw
Dz.U.2020.658 | Akt obowiązujący
Wersja od: 16 kwietnia 2020 r.
§ 18. 5 [Obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maski lub maseczki]
1. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa:(...)”.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 19 kwietnia 2020, 11:49
krzysztof1 pisze: 19 kwietnia 2020, 10:39
Mosznicki pisze: 19 kwietnia 2020, 10:29 Ale jest mowa o tym, ze w pewnych okoliczosciach „osoba ma obowiązek odkrycia ust i nosa”. Czyli de facto jest powiedziane, jak ma wyglądać maska (zakryte usta i nos). Trzeba czytać CAŁOŚĆ i ze zrozumieniem. :hyhy:
Nie ma zakazu noszenia takich masek, przepisy nie precyzują jakie maski powinno się nosić.
„Dziennik Ustaw
Dz.U.2020.658 | Akt obowiązujący
Wersja od: 16 kwietnia 2020 r.
§ 18. 5 [Obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maski lub maseczki]
1. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa:(...)”.
czyli taka maska jak ta z allegro jest dozwolona
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 19 kwietnia 2020, 12:20
Mosznicki pisze: 19 kwietnia 2020, 11:49
krzysztof1 pisze: 19 kwietnia 2020, 10:39

Nie ma zakazu noszenia takich masek, przepisy nie precyzują jakie maski powinno się nosić.
„Dziennik Ustaw
Dz.U.2020.658 | Akt obowiązujący
Wersja od: 16 kwietnia 2020 r.
§ 18. 5 [Obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maski lub maseczki]
1. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa:(...)”.
czyli taka maska jak ta z allegro jest dozwolona
Chyba widzimy dwie różne maski.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 18 kwietnia 2020, 23:30
Mosznicki - nie bądź taki! Bądź prawdziwym obywatelem - złóż obywatelski donos! Zapisz się do ORPO: Obywatelskiej Rezerwy Policji Obywatelskiej! Dziadek był pewnie w ORMO, to ty zapisz się do ORPO! Razem z tym łyssym będziecie tworzyć idealny duet... Kto wie, może i Jozin.1 się przyłączy... Będzie was 3, a tak jakby 1... :rotfl:
Boimy się? ;) I słusznie.

A Jaruzelski był ministrantem... Jak to było? Czym skorupka za młodu nasiąknie... itd. Otóż, widać, niekoniecznie. A może właśnie dlatego? :hyhy:
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 19 kwietnia 2020, 12:35
krzysztof1 pisze: 19 kwietnia 2020, 12:20
Mosznicki pisze: 19 kwietnia 2020, 11:49

„Dziennik Ustaw
Dz.U.2020.658 | Akt obowiązujący
Wersja od: 16 kwietnia 2020 r.
§ 18. 5 [Obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maski lub maseczki]
1. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa:(...)”.
czyli taka maska jak ta z allegro jest dozwolona
Chyba widzimy dwie różne maski.
Napisane jest, ze maska jest dozwolona ale nie sprecyzowane jaka maska, a więc każda.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: Mosznicki »

Naprawdę? :mur: Przygladnij się tej masce- ze zrozumieniem. ;)

PS A co w kwestii Hołowni i TVP? Już nie skomentujesz? :hyhy:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 18 kwietnia 2020, 22:41
Sunek,prawda jest taka,że twój ukochany PiS którego się teraz czepiasz po prostu nie robi testów na zasadzie "jak stłukę termometr to gorączki nie będzie" bo upiera się przy wyborach.
Wiesz lucuś... Zęby mnie bolą od czytania tekstów idiotów takich jak ty ekscytujących się wymyśloną epidemią! Mówiąc wprost: wali mnie ta epidemia, podobnie jak idiotyczne pomysły pana ministra Szumowskiego. Robię to, co robiłem, bo w przeciwieństwie do kretynów, nauczyłem się czytać ze zrozumieniem. I miałem dzisiaj wątpliwą przyjemność na ulicy Nowego Sącza spotkać się z panami policjantami, którzy mnie zatrzymali, gdyż nie miałem maseczki. Grzecznie wyjaśniłem panu policjantowi, że nie noszę maseczki, gdyż mam problemy z oddychaniem, a na żądanie przedstawienia orzeczenia lekarskiego parsknąłem perlistym śmiechem i zasugerowałem zapoznanie się z przepisami. Oczywiście, całe spotkanie nagrywałem a na uwagę pana funkcjonariusza, że nie mogę nagrania zamieścić w sieci, zaproponowałem by sobie przeczytał całe orzeczenie TSUE na które powoływał się jakiś komendant z Olsztyna. Całe! A nie tylko połowę! Na koniec zapytałem, czy jeszcze panowie coś mają do mnie i grzecznie powiedziałem "do widzenia"! Aaa... I jako osobnik dobrze wychowany życzyłem "przyjemnej pracy"... :rotfl:

p.s.

To, że wczoraj musiałem uciąć sobie pogawędkę z jakąś panią kierownik z "Biedronki" to zupełnie inna sprawa... Oczywiście, do sklepu - bez maseczki na buzi - wszedłem. I na złość byłem w nim jakieś 30 minut, chociaż tę litrową "Finlandię", po którą wszedłem, mogłem kupić w 2 minuty... :rotfl:
No w sumie racja. Wścieklizna się drogą kropelkową nie przenosi.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 19 kwietnia 2020, 13:59 Naprawdę? :mur: Przygladnij się tej masce- ze zrozumieniem. ;)

PS A co w kwestii Hołowni i TVP? Już nie skomentujesz? :hyhy:
A co mam komentować w kwestii Hołownii, nie widzę potrzeby nic dodawać.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: Mosznicki »

To ja Ci przypomnę. Miałeś pretensje, ze pewna telewizja nagłośniła wizytę Kaczyńskiego na Powązkach, gdy były generalnie zamknięte, ale już podobna wizyte Hołowni rzekomo celowo przemilczała.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: Łyssy »

Uwaga, odnalazł się filmik ze słynnej wizyty Sun Tzu w Biedronce....

https://img15.demotywatoryfb.pl//upload ... 8jgKdb.mp4
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: Mosznicki »

Jaki pan, takie poglądy. :super: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 19 kwietnia 2020, 14:53 To ja Ci przypomnę. Miałeś pretensje, ze pewna telewizja nagłośniła wizytę Kaczyńskiego na Powązkach, gdy były generalnie zamknięte, ale już podobna wizyte Hołowni rzekomo celowo przemilczała.
Stwierdziłem tylko że tvn wami manipuluje i to jest święta prawda i nie widzę konieczności drążenia dalej tego tematu.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Koronawirus co ukrywa władza?

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 19 kwietnia 2020, 15:24
Mosznicki pisze: 19 kwietnia 2020, 14:53 To ja Ci przypomnę. Miałeś pretensje, ze pewna telewizja nagłośniła wizytę Kaczyńskiego na Powązkach, gdy były generalnie zamknięte, ale już podobna wizyte Hołowni rzekomo celowo przemilczała.
Stwierdziłem tylko że tvn wami manipuluje i to jest święta prawda i nie widzę konieczności drążenia dalej tego tematu.
Chciałeś raczej błysnąć, a wyszło jak zawsze. Takie flash in a pan :hurra: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
ODPOWIEDZ