Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

No racja- swego czasu było głośno o tym, jak to penisy w PiS-ie najdłuższe. Deklaratywnie przynajmniej. Jak i cała reszta.

Wzruszenie i łzy z tym związane to nie płaczliwość. Inny nie miałby jaj, zeby okazac „słabość”. Męskość nie polega na twardym sercu- stąd wynikają w zasadzie wszystkie problemy ludzkości.



PS Podajesz Wiki- to Ci się rewanżuje. Ale te badania Izdebskiego nt. długości to już sprawdź gdzie indziej- jak to badania ;)
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Sun Tzu pisze: 22 maja 2020, 21:25
Jeśli masz wiedzę o jakichkolwiek dokonaniach p. Dudy przed 2015 rokiem poza przemieszczeniem się w strukturach PiSu to poproszę o info
Hmm... Zdradzę ci tajemnicę! Wprawdzie nie będzie to kolejna tajemnica fatimska czy zagadka strefy 54 ale, jak dla ciebie, będzie to z pewnością ogromne odkrycie. Teraz się skup i rób dokładnie to, co piszę:

1. kliknij w ten "krzyżyk", który wyświetla się na samej górze monitora obok nazwy jaslo4u.pl - znalazłeś?
2.w tym takim podłużnym okienku wpisz korzystając z klawiatury (to taki zestaw klawiszy za pomocą którego piszesz komentarze) słowo: google.pl i naciśnij klawisz "enter"
3. w to okienko, które ci się wyświetli wpisz andrzej duda i lewym przyciskiem myszki naciśnij "szukaj w google"
4. kliknij lewym przyciskiem myszki takie coś "Andrzej Duda - Wikipedia, wolna encyklopedia"
5. będzie tam taki napis "spis treści"; znajdź tam 1.3. Działalność polityczna do 2015 roku - kliknij to lewym przyciskiem myszki
6. możesz zacząć czytać...
7. nie musisz dziękować za informację; jeżeli czegoś nie rozumiesz to nie wstydź się tylko pytaj... :rotfl:
Wyraźnie podkreśliłem, że bez złośliwosci zadałem to pytanie. Rozumiem Twoją frustrację, że nie jesteś w sposób merytoryczny odpowiedzieć na to pytanie i stąd atak na poziomie nastolatka. Zamiast popisywać się niebywałą znajomością eksplorowania internetu w zakresie specjalizacji" wiki", możesz po prostu napisać jakie miał dokonania. Wyjdzie krócej. Tylko nie pisz o działnosci politycznej a o dokonaniach. Wyraźnie zaznaczyłem o co mi chodzi. Prośba o merytoryczne odniesienie się do tematu - dokonania Dudy przed 2015 r.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Mosznicki pisze: 22 maja 2020, 19:28
krzysztof1 pisze: 22 maja 2020, 16:59
curiosus sum pisze: 22 maja 2020, 16:56 Nie do końca zgadzam się z tym że kandydat na prezydenta musi mieć zaplecze i tzw " doły " . Myślę, że to jest istotne przy partii politycznej i rozgrywkach sejm /senat. Wpadliśmy wszyscy trochę w pułapkę takiego myślenia i bez przypisania prezydenta do partii nie ma szans. Straciliśmy w ogóle postrzeganie tego urzędu jako głowy państwa. Gość ma być tylko do zaklepania tego co jest w interesie struktur z których się wywodzi? Weźmy przykład wygranych wyborów przez Trzaskowskiego i kolejnej wygranej przez PiS wyborów parlamentarnych. Klincz. Leżymy i dalej obserwujemy nawalankę z której nic nie wynika.
Temat i pytanie zaistniało dlatego, że pojawił się kandydat który zdobywa poparcie a jedynie w naszym regionie wg sondażu ma najmniejsze poparcie. Ja nie mam z nim większego problemu i o ile będzie wiadomo, że da radę z Dudą to ma mój głos. Ma go również Biedroń i Kosiniak Kamysz. Do Trzaskowskiego mam najmniejsze przekonanie ale w krytycznym momencie również głosuję na niego.
Dokładnie wygrana Trzaskowskiego przy rządzie PISu to nawalanka na całego i ciągle blokowanie wszystkiego, niestety nie wiele osób to rozumie i dostrzega takie zagrożenie.
Ale gdyby sytuacja była odwrotna, to już chciałbyś „nawalanki”, argumentując ze trzeba blokować destrukcję. I w zasadzie każdy inny niż Duda liczący się będzie go blokował, bo o to zasadniczo chodzi w obliczu zniszczeń, jakie poczynili.
Pełna zgoda że nawalanka będzie tak czy inaczej, bo trzeba przerwać tą sytuację. Pewnie nie ma "pokojowego" sposobu ale miałem na myśli niedopuszczenie do takiej samej sytuacji tylko pochodzącej z innej strony politycznej. Będzie odwet i kolejne zniszczenia, nawet tam gdzie można sobie darować ( chociaz nie wiem czy jest jakakolwiek przestrzeń, która oparła się zarazie PiS). Trudne czasy przed nami tak czy inaczej
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 22 maja 2020, 11:41
curiosus sum pisze: 22 maja 2020, 10:50
krzysztof1 pisze: 22 maja 2020, 10:05 Na kogo innego miałbym zagłosować jeżeli nie na obecnego Prezydenta? Jakich kandydatów wystawiła opozycja.
Trzaskowski z platformy, który nawet z Warszawą sobie nie radzi, jakieś strefy relaksu przy ruchliwych skrzyżowaniach, ciągłe podwyżki podatków i opłat, nawet parkometrów nie wyłączył w czasie epidemii, podczas gdy inne miasta to zrobiły. Tylko 5% rozpatrzonych wniosków o pomoc z Tarczy Finansowej.To wszystko pokazuje jego stosunek do zwykłych obywateli. itp., koleś byłby taką kopią Tuska. Wielokrotnie dał już do zrozumienia to w swoich wypowiedziach. Jego ewentualna wygrana to katastrofa dla Polski. Ciągłe kłótnie z rządem i blokowanie wszystkiego.
Idźmy dalej Lewica Biedroń, dla niego tylko związki partnerskie i LGBT,
Bosak ma zbyt radykalne poglądy na wiele spraw,
Szymon Hołownia odpada, mieliśmy już wcześniej Palikota, potem Kukiza, jak to się skończyło to wszyscy wiedzą. Po drugie nie wiadomo kto finansuje Hołownię.
Kosiniak Kamysz ładne opakowanie ale jak zajrzymy do zewnątrz to już gorzej to wygląda,
Tanajno to zwykły zadymiarz co już pokazał
Żółtek szerzej nie znany w Polsce
Jakubiak przedsiębiorca, chyba jedyny poważny kandydat z opozycji ale ma zbyt male poparcie.
Bardzo Cię przepraszam ale to są jakieś ogólniki powtarzane za informacjami medialnymi. Nie jestem i prawdopodobnie Ty też nie specjalistą w dziedzinie zarządzania miastem, nie wszystkie miasta wyłaczyły parkometry i to nie jest wyznacznik bycia dobrym czy złym prezydentem. Nie jestem też specjalistą od planowania przestrzeni więc trudno się wypowiadać czy strefa relaksu była czy tez nie potrzebna. Czy będzie przyrócowna itp. Argumentu z Tuskiem nawet nie da się komentować. Owszem jest kandydatem partyjnym ale to na chwilę obecna wszystko co mozna o nim powiedziec. Biedroń nie mówi tylko o LGBT i związkach partnerskich ale przez swoją orientację społeczeństwo tylko na to zwraca uwagę - jak wspomniałem wyżej , jeszcze nie jesteśmy gotowi na takiego kandydata. Kosiniak Kamysz jest odpowiednim kandydantem dla kogos kto popiera i identyfikuje się z PSLem. Hołownia ma zbiórkę obywatelską która bedzie prześwietlona na 1000 sposobów więc ciągłe nawracanie do "kto go finansuje" jest zupełnie nie trafione. Pozostali raczej się nie liczą a Jakubiak nie jest z opozycji :) . Obecnego prezydenta również osobiście nie biorę pod uwagę ponieważ - powtarzając za kimś - miał już okazję być prezydentem ale nie skorzystał
Bajeczki o tym, że Szymuś swoją kampanie prowadzi dzięki zbiórkom można w podstawówce dzieciom wciskać :rotfl: https://nczas.com/2020/04/30/kto-finans ... a-getback/

Trzaskowski to ta kopia Tuska, już wielokrotnie dał do zrozumienia, przykład po co nam Centralny Port Komunikacyjny jak mamy lotnisko w Berlinie.https://niezlomni.com/po-co-nam-lotnisk ... nac-wideo/ Facet będzie drugim kelnerem Angeli Makreli. Jego ostatnia wypowiedź o zamiarze likwidacji programów publicystycznych w TVP w normalnym państwie by go definitywnie zdyskwalifikowała. Kompletnie niewiarygodny kandydat. Strefa relaksu w Warszawie powstała przy ruchliwym skrzyżowaniu.
PSL nie ma nic wspólnego z PSLem z czasów Korfantego, to raczej kopia ZSL.
Zapowiedzi Biedronia o podwyżkach np. płacy minimalnej co kiedyś zapowiadał można między bajki włożyć. Takie podwyżki będą możliwe tylko wtedy jak sytuacja na to pozwoli, a przecież zawsze można powiedzieć, że nie pozwala. Dla niego liczy się tylko LGBT i związki partnerskie.
Jedyną opcją pozostaje PIS, to jedyna partia po 1989r., która realizuje obietnice, nie tylko 500+ ale i wiele innych. Mamy rząd PISu, więc jedyna opcją na normalne lata jest Prezydent z tej samej partii.
https://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/adr ... 88047.html

I na tym polega różnica. Nie sztuka zrobić to tak, jak robi to PiS.

Nie zapominajmy, ze ostatecznie także dla wielu osób LGBT+ (z wyjątkiem głównie tych ostatnich pewnie) nie najważniejsze wcale, zupełnie tak samo, jak dla reszty, są związki partnerskie (w tym osób hetero), tylko np. podatki. Ogolnie mówiąc- kasa. Jeśli to neoliberałowie (jak wciąż chyba większość Polaków), to pewnie odżałuja związki. Dlatego to pewnie wcale nie, jak to się ładnie nazywa, nieheteronormatywny elektorat jest nadzieją Lewicy. Albo być powinien. Ale trzeba sobie najpierw zdać z tego sprawę. Nawiasem mówiąc, te osoby tak brzydzą się komunizmem i wszelkim „po równo”- to może czas na progresywne podatki? Przecież to nie komunizm;)

Jeśli chodzi o „lokaja Merkel”, to są to antyniemieckie fobie (a skądinand tak Niemcy ostatnio lubicie;-) Swiat nagle nie zacznie przesiadać się do samolotów LOT-u na polskim hubie, kiedy obok jest Frankfurt i Lufthansa.

PSL to juz może nie tylko rolnicy, ale wciąż także oni.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

curiosus sum pisze: 23 maja 2020, 11:15
Sun Tzu pisze: 22 maja 2020, 21:25
Jeśli masz wiedzę o jakichkolwiek dokonaniach p. Dudy przed 2015 rokiem poza przemieszczeniem się w strukturach PiSu to poproszę o info
Hmm... Zdradzę ci tajemnicę! Wprawdzie nie będzie to kolejna tajemnica fatimska czy zagadka strefy 54 ale, jak dla ciebie, będzie to z pewnością ogromne odkrycie. Teraz się skup i rób dokładnie to, co piszę:

1. kliknij w ten "krzyżyk", który wyświetla się na samej górze monitora obok nazwy jaslo4u.pl - znalazłeś?
2.w tym takim podłużnym okienku wpisz korzystając z klawiatury (to taki zestaw klawiszy za pomocą którego piszesz komentarze) słowo: google.pl i naciśnij klawisz "enter"
3. w to okienko, które ci się wyświetli wpisz andrzej duda i lewym przyciskiem myszki naciśnij "szukaj w google"
4. kliknij lewym przyciskiem myszki takie coś "Andrzej Duda - Wikipedia, wolna encyklopedia"
5. będzie tam taki napis "spis treści"; znajdź tam 1.3. Działalność polityczna do 2015 roku - kliknij to lewym przyciskiem myszki
6. możesz zacząć czytać...
7. nie musisz dziękować za informację; jeżeli czegoś nie rozumiesz to nie wstydź się tylko pytaj... :rotfl:
Wyraźnie podkreśliłem, że bez złośliwosci zadałem to pytanie. Rozumiem Twoją frustrację, że nie jesteś w sposób merytoryczny odpowiedzieć na to pytanie i stąd atak na poziomie nastolatka. Zamiast popisywać się niebywałą znajomością eksplorowania internetu w zakresie specjalizacji" wiki", możesz po prostu napisać jakie miał dokonania. Wyjdzie krócej. Tylko nie pisz o działnosci politycznej a o dokonaniach. Wyraźnie zaznaczyłem o co mi chodzi. Prośba o merytoryczne odniesienie się do tematu - dokonania Dudy przed 2015 r.
Nie doczeka się pan. Ten typ tak ma.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Drogie dziecko imieniem curiosus sum... Nie wiem, czy wiesz ale 28 czerwca będziemy wybierać prezydenta. Z pewną taką nieśmiałością pragnę cię poinformować, że osoba zajmująca to stanowisko podejmuje decyzje polityczne, np. desygnuje i powołuje premiera czy podpisuje bądź nie akty prawne w postaci ustaw. Skoro zatem drogie dziecko prezydent pełni przede wszystkim funkcje polityczne, kandydatów na to stanowisko ludzie myślący (panią dragoness do tej kategorii trudno zaliczyć) oceniają z perspektywy ich wiedzy i doświadczeń politycznych. Politycznych, a nie z perspektywy prowadzenia programów rozrywkowych. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem ci to wystarczająco jasno?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 22 maja 2020, 12:01 Hmm... Ty tak serio porównujesz Andrzeja Dudę z 2015 roku z Szymonem Hołownią z 2020 roku? I stawiasz obu panów na tym samym poziomie? To chyba naprawdę tylko dla tych, ktorzy urodzili się w 2020 roku i jeszcze nie umieją czytać... :rotfl:
No to poprosimy jednak te sprzed 2015 ;) Czyżby nie było??? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 23 maja 2020, 12:55 Hmm... Drogie dziecko imieniem curiosus sum... Nie wiem, czy wiesz ale 28 czerwca będziemy wybierać prezydenta. Z pewną taką nieśmiałością pragnę cię poinformować, że osoba zajmująca to stanowisko podejmuje decyzje polityczne, np. desygnuje i powołuje premiera czy podpisuje bądź nie akty prawne w postaci ustaw. Skoro zatem drogie dziecko prezydent pełni przede wszystkim funkcje polityczne, kandydatów na to stanowisko ludzie myślący (panią dragoness do tej kategorii trudno zaliczyć) oceniają z perspektywy ich wiedzy i doświadczeń politycznych. Politycznych, a nie z perspektywy prowadzenia programów rozrywkowych. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem ci to wystarczająco jasno?
28 czerwca? To jest pan lepiej poinformowany niż "marszałkini", bo na ten temat jeszcze nie dostała rozkazów. Pana wycieczki osobiste w moim kierunku bardzo mnie bawią, bo świadczą o potwornym zakompleksieniu. W momencie, gdy nie ma pan nic do powiedzenia ucieka w ironię pustosłowie. Jakie dokonania sprzed 2015 ma więc p.o. prezydenta p. Duda?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Sun Tzu pisze: 23 maja 2020, 12:55 Hmm... Drogie dziecko imieniem curiosus sum

Hmm, ten moment gdy innych określasz mianem dziecka podczas gdy swojego kilkakrotnie się wyparłeś.....
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Sun Tzu pisze: 23 maja 2020, 12:55 Hmm... Drogie dziecko imieniem curiosus sum... Nie wiem, czy wiesz ale 28 czerwca będziemy wybierać prezydenta. Z pewną taką nieśmiałością pragnę cię poinformować, że osoba zajmująca to stanowisko podejmuje decyzje polityczne, np. desygnuje i powołuje premiera czy podpisuje bądź nie akty prawne w postaci ustaw. Skoro zatem drogie dziecko prezydent pełni przede wszystkim funkcje polityczne, kandydatów na to stanowisko ludzie myślący (panią dragoness do tej kategorii trudno zaliczyć) oceniają z perspektywy ich wiedzy i doświadczeń politycznych. Politycznych, a nie z perspektywy prowadzenia programów rozrywkowych. Mam nadzieję, że wytłumaczyłem ci to wystarczająco jasno?
Ten wywód powyżej jest nieprawdopodobnie "małosprytny" ale bardzo dobrze Cię rozumiem. Też unikałbym odpowiedzi na pytanie odnośnie osiągnięć p. Dudy przed wyborami. Pytanie było banalnie proste - zestawiamy osiągnięcia dwóch panów przed kandydowaniem. OSIĄGNIĘCIA - czyli coś czym poszczególny kandydat może poszczycić się jako osoba, czymś co dokonał, co stanowi o jego osobowości, jego OSOBISTYM dorobku. Nie mówimy o przenoszeniu się z stołka ze stołek w strukturach partyjnych. Więc zanim zaczniesz ponownie tłumaczyć swój świat, po prostu napisz o osobistym dorobku naszego prezydenta przed 2015 rokiem. Można to wówczas zestawić z pozostałymi kandydatami .
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Bo autor wszystkich traktuje z góry jak idiotów i weszło mu to już w nawyk, tak samo jak używanie pewnych określeń w stosunku do interlokutorów co pozwala go zdemaskować :)
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: krzysztof1 »

Więc żeby nie było trzech lat nawalanki politycznej jedyną sensową opcją i właściwym rozwiązaniem jest głosowanie na obecnego Prezydenta.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

I znów „wina Tuska”...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

krzysztof1 pisze: 24 maja 2020, 09:18 Więc żeby nie było trzech lat nawalanki politycznej jedyną sensową opcją i właściwym rozwiązaniem jest głosowanie na obecnego Prezydenta.
Argument na poziomie autora.....

Patrzą na sprawę z innej strony, to za kontrkandydatem Adriana przemawia przerwanie tego rozpi...dolu jaki mamy już piaty rok i próba ocalenia tego co jeszcze w tym kraju zostało, bo inaczej za 3 lata obudzimy sie jak te konie z Janowa, po pas w gónwie i z krzywymi kopytami...

Tumanom z Osobnicy i nie tylko przypominam, że prezydent ma stać na straży konstytucji, co z resztą przysięga, a nie bezmyślnie podpisywać każdy kwit jaki partia rządzą mu podsunie !!!!
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

krzysztof1 pisze: 24 maja 2020, 09:18 Więc żeby nie było trzech lat nawalanki politycznej jedyną sensową opcją i właściwym rozwiązaniem jest głosowanie na obecnego Prezydenta.
Zakładam, że wszyscy zastanawiający się nad oddaniem głosu na Kosiniaka, Trzaskowskiego, Biedronia lub Hołownię nie biorą opcji Dudy pod uwagę. Ja również. Niezależnie od ilosci barerów na Orlenie i płotach, po tym co pokazali przez ostatnie 5 lat nie ma mozliwości oddania głosu na tego człowieka.
ODPOWIEDZ