Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

O wszystkim, czyli o niczym...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Apetyt takich ludzi nie kończy się na pieniądzach, chcą jeszcze władzy.....
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

dragoness pisze: 24 maja 2020, 22:10
grzeh pisze: 24 maja 2020, 21:30
dragoness pisze: 24 maja 2020, 20:52 ....
No cóż, przynajmniej moja elita nie lata rządowymi samolotami aby bzykać nieletnie Ukrainki, nie ma bandziorów za kumpli.
dragoness, brakuje mi sprecyzowania KTO jest Twoją elitą ale wiem że się nie dowiem ;)
szczerze pozdrawiam
Na pewno jest inna niż twoja.
Wracając do "elit", oto przyklad pisowskiej https://twitter.com/SlawekMatczak/statu ... -wiadomosc
A tyle nas kosztuje pan Duda: https://www.wiesci24.pl/2020/05/24/60-t ... VA5kz17KVk
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: krzysztof1 »

dragoness pisze: 25 maja 2020, 19:12
Dla was postępowych, każdy kto na pierwszym miejscu stawia interes własnego kraju i nie łyka homo propagandy jest idiotą i debilem :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Idiota i debil to tylko kolejne stadia upośledzenia umysłowego. Nie da się być jednym i drugim, przykro mi. Interes kraju, mówisz? Robienie laski Izraelowi i nadstawianie doopy USA, lub odwrotną konfigurację, nazywasz interesem?
Przecież on ma hajsu jak lodu, jakby dbał o własne interesy to by nie chciał się bawić w politykę.
Trump to megaloman, Świat biznesu stał się dla niego za ciasny.
Wcześniej robiliśmy laskę Niemcom i nadstawialiśmy d.u.p.ę Brukseli.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Teraz ciągniemy Izraelowi a nadstawiamy USA :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

Jozin.1 pisze: 26 maja 2020, 12:43 Teraz ciągniemy Izraelowi a nadstawiamy USA :)
Albo odwrotnie. Jak sobie zażyczą.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Wanda Niemca nie chciała i America first. Jasne?
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

dragoness pisze: 26 maja 2020, 13:32
Jozin.1 pisze: 26 maja 2020, 12:43 Teraz ciągniemy Izraelowi a nadstawiamy USA :)
Albo odwrotnie. Jak sobie zażyczą.
W sumie racja, Sikorski już kiedyś o tym wspominał- Amerykanom laskę...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

A minety żaden kraj żadnemu nie robi... Ot, patriarchat.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 26 maja 2020, 17:58 A minety żaden kraj żadnemu nie robi... Ot, patriarchat.
To dyskryminacja ze względu na płeć :rotfl: :rotfl:
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: wlad »

curiosus sum pisze: 25 maja 2020, 12:20
wlad pisze: 25 maja 2020, 11:31 btw nawiązując do tematu to Budka szybko zareagował widząc rosnące poparcie SH.
Na razie efekt świeżości (co nie trudne po MKB) działa i Trzaskowski szczególnie w zamawianych sondażach wygląda dobrze ;)
Do puki była MKB to SH był atrakcyjny teraz dojdzie do zwykłego przewartościowania i kalkulacji wyborców co też nie jest dobre bo pokazuje jak elektorat opozycyjny nie jest zdecydowany...
Do momentu startu Trzaskowskiego Kosiniak i SH mieli realne szanse na drugą turę teraz będzie ciężko.
Pytanie komu oprócz Dudy najbardziej odebrał poparcie Trzaskowski - chyba właśnie SH bo jego wyborcy są najmniej konkretni, Kosiniak ma betonowy elektorat i ciężko tam o zmianę decyzji.
Bosaka, Biedronia i resztę wrzuciłbym już do planktonu.
SH może już tylko liczyć na dyskredytacje Trzaskowskiego przez PIS albo na wpadki Trzaskowskiego.
Zgadzam się. Tyle, że Hołownia zebrał ludzi którzy chcą przeciąć POPiSową wojenkę. Trzaskowski, silniejszy niż MKB wzmocni przekaz i wojenka się będzie rozwijać. Łagodny jak dotąd dla SH T.Lis , dziś w newsweeku wysmażył artykuł mocno go dyskredytujący - a to tylko dlatego, że RT jest kandydatem. Wyciągnął mu "mam talent" tak jakby przed miesiącem o tym nie wiedział :) . Zobaczymy, jak sytuacja bedzie się rozwiajć. Ale nie wiem czy nasze Jasło/okolice dotyczą te zawirowania :), tu są mocno ugruntowane przekonania i preferencje wyborcze.
W sumie Hołownia powinien być atrakcyjny dla naszego regionu bo najbliżej mu do kościoła i nie wiadomo czy kościół w czasie jego prezydentury nie czuł by się pewniej niż teraz. Całe szczęście tak nie będzie bo marne szanse na drugą turę...
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

wlad pisze: 27 maja 2020, 10:04
curiosus sum pisze: 25 maja 2020, 12:20
wlad pisze: 25 maja 2020, 11:31 btw nawiązując do tematu to Budka szybko zareagował widząc rosnące poparcie SH.
Na razie efekt świeżości (co nie trudne po MKB) działa i Trzaskowski szczególnie w zamawianych sondażach wygląda dobrze ;)
Do puki była MKB to SH był atrakcyjny teraz dojdzie do zwykłego przewartościowania i kalkulacji wyborców co też nie jest dobre bo pokazuje jak elektorat opozycyjny nie jest zdecydowany...
Do momentu startu Trzaskowskiego Kosiniak i SH mieli realne szanse na drugą turę teraz będzie ciężko.
Pytanie komu oprócz Dudy najbardziej odebrał poparcie Trzaskowski - chyba właśnie SH bo jego wyborcy są najmniej konkretni, Kosiniak ma betonowy elektorat i ciężko tam o zmianę decyzji.
Bosaka, Biedronia i resztę wrzuciłbym już do planktonu.
SH może już tylko liczyć na dyskredytacje Trzaskowskiego przez PIS albo na wpadki Trzaskowskiego.
Zgadzam się. Tyle, że Hołownia zebrał ludzi którzy chcą przeciąć POPiSową wojenkę. Trzaskowski, silniejszy niż MKB wzmocni przekaz i wojenka się będzie rozwijać. Łagodny jak dotąd dla SH T.Lis , dziś w newsweeku wysmażył artykuł mocno go dyskredytujący - a to tylko dlatego, że RT jest kandydatem. Wyciągnął mu "mam talent" tak jakby przed miesiącem o tym nie wiedział :) . Zobaczymy, jak sytuacja bedzie się rozwiajć. Ale nie wiem czy nasze Jasło/okolice dotyczą te zawirowania :), tu są mocno ugruntowane przekonania i preferencje wyborcze.
W sumie Hołownia powinien być atrakcyjny dla naszego regionu bo najbliżej mu do kościoła i nie wiadomo czy kościół w czasie jego prezydentury nie czuł by się pewniej niż teraz. Całe szczęście tak nie będzie bo marne szanse na drugą turę...
Jako osoba bedąca bardzo daleko od koscioła o tą kwestię jestem najspokojniejszy. Wszyscy inni wchodzili w układy z kościołem mając na ustach zupełnie coś innego - WSZYSCY od prawa do lewa. SH ma jasny przekaz. Przewertowałem jego dużo wczesniejsze wypowiedzi dotyczące wiary i miejsca kościoła w życiu państwa - mi to odpowiada. Nie chcę ksiedza na każdym świeceniu oczyszczalni ścieków, mostu czy samochodów policyjnych. Nie chcę symboli religijnych w przestrzeni publicznej. Osobiście nie pasuje mi religia w szkole ale to kwestia rodziców i szkoły. Najwiecej mojego sprzeciwu budzi finansowanie tej kasty ale konkordat jest wryty sprytnie w konstytucję. Trzeba głębszych zachodów żeby to dziadostwo zerwać.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

A odnośnie atrakcyjności SH dla naszego regionu to mam inne spostrzeżenie. Nasz region wcale nie wyróznia się nadmierną religijnością i życiem w zgodzie z wartościami zawartymi w religii u nas dominującej. To nieprawdopodobna fasadowość, bardziej przywiązanie do tradycji i obrzędów. Zobaczcie na kościoły na wsiach - coraz więcej kiczu, ozdób, świątków, kwiatuszków - ma byc kolorowo ze złoceniami. Ma być widać ...... Jest w niektórych miejscowościach zwyczaj wędrowki jakiś figurek czy obrazów poszczególnych świetych po domach - zdarza się, że jest problem logistyczny bo sąsiedzi są obrażeni i nie mogą się wymienić świątkiem - taka logika. Lub biegną z kopertą podpisaną nazwiskiem , aby dać na mszę w intencji za zmarłego z którym walczyli pół życia - bo ksiądz wyczyta ze dali. Z takim kosciołem i wiarą kojarzy mi się nasz region. Z relacji rodziny, która w częsci tkwi jeszcze w tej wspólnoscie wiem że niewiele się zmienia ...........
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9482
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

curiosus sum pisze: 27 maja 2020, 11:01
wlad pisze: 27 maja 2020, 10:04
curiosus sum pisze: 25 maja 2020, 12:20

Zgadzam się. Tyle, że Hołownia zebrał ludzi którzy chcą przeciąć POPiSową wojenkę. Trzaskowski, silniejszy niż MKB wzmocni przekaz i wojenka się będzie rozwijać. Łagodny jak dotąd dla SH T.Lis , dziś w newsweeku wysmażył artykuł mocno go dyskredytujący - a to tylko dlatego, że RT jest kandydatem. Wyciągnął mu "mam talent" tak jakby przed miesiącem o tym nie wiedział :) . Zobaczymy, jak sytuacja bedzie się rozwiajć. Ale nie wiem czy nasze Jasło/okolice dotyczą te zawirowania :), tu są mocno ugruntowane przekonania i preferencje wyborcze.
W sumie Hołownia powinien być atrakcyjny dla naszego regionu bo najbliżej mu do kościoła i nie wiadomo czy kościół w czasie jego prezydentury nie czuł by się pewniej niż teraz. Całe szczęście tak nie będzie bo marne szanse na drugą turę...
Jako osoba bedąca bardzo daleko od koscioła o tą kwestię jestem najspokojniejszy. Wszyscy inni wchodzili w układy z kościołem mając na ustach zupełnie coś innego - WSZYSCY od prawa do lewa. SH ma jasny przekaz. Przewertowałem jego dużo wczesniejsze wypowiedzi dotyczące wiary i miejsca kościoła w życiu państwa - mi to odpowiada. Nie chcę ksiedza na każdym świeceniu oczyszczalni ścieków, mostu czy samochodów policyjnych. Nie chcę symboli religijnych w przestrzeni publicznej. Osobiście nie pasuje mi religia w szkole ale to kwestia rodziców i szkoły. Najwiecej mojego sprzeciwu budzi finansowanie tej kasty ale konkordat jest wryty sprytnie w konstytucję. Trzeba głębszych zachodów żeby to dziadostwo zerwać.
Oj, grabisz sobie. ;)

Konkordat to umowa dwustronna, wiec nawet po pokonaniu bariery mentalnej zostaje jeszcze ostatecznie Watykan. I mimo, ze był to, jak uważa Biedron, błąd ówczesnej lewicy, to tylko Biedron miałby wole polityczna go naprawić.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Problem w tym, że jakoś im ( lewicy) nie ufam z kościołem. Był błąd i to duży ale przez lata wszyscy chodzili pod rękę z purpuratami. Każda największa impreza państwowa musiała być okraszona religijnym akcentem, każde najmniejsze oficjalne "pierdnięcie" w każdej gminie również. Od góry po sam dół niezaleznie od opcji.
Druga kwestia, ze lewica wystawiła niewłasciwego kandydata. Biedroń żeby nie wiem jak się starał to nie przebije szklanego sufitu naszego kołtuństwa . Może za pięć lat, po odwilży .... Z całą sympatią - teraz nie ma szans z Dudą
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: wlad »

No i nikt tak się nie dogadywał z biskupami jak Kwaśniewski%%% :D

A co do SH to na pewno krzywda KK by się nie działa. Przypomnij sobie dlaczego Hołownia odszedł z Newsweeka i świeży temat z polemiką z żoną Frasyniuka.
ODPOWIEDZ