Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Jozin.1 pisze: 24 maja 2020, 10:28
krzysztof1 pisze: 24 maja 2020, 09:18 Więc żeby nie było trzech lat nawalanki politycznej jedyną sensową opcją i właściwym rozwiązaniem jest głosowanie na obecnego Prezydenta.
Argument na poziomie autora.....

Patrzą na sprawę z innej strony, to za kontrkandydatem Adriana przemawia przerwanie tego rozpi...dolu jaki mamy już piaty rok i próba ocalenia tego co jeszcze w tym kraju zostało, bo inaczej za 3 lata obudzimy sie jak te konie z Janowa, po pas w gónwie i z krzywymi kopytami...
„Pride of Poland” ;)
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

curiosus sum pisze: 24 maja 2020, 10:45
krzysztof1 pisze: 24 maja 2020, 09:18 Więc żeby nie było trzech lat nawalanki politycznej jedyną sensową opcją i właściwym rozwiązaniem jest głosowanie na obecnego Prezydenta.
Zakładam, że wszyscy zastanawiający się nad oddaniem głosu na Kosiniaka, Trzaskowskiego, Biedronia lub Hołownię nie biorą opcji Dudy pod uwagę. Ja również. Niezależnie od ilosci barerów na Orlenie i płotach, po tym co pokazali przez ostatnie 5 lat nie ma mozliwości oddania głosu na tego człowieka.
Każdy rozsądny człowiek nie bierze tego pod uwagę.....
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Jozin.1 pisze: 24 maja 2020, 11:17
curiosus sum pisze: 24 maja 2020, 10:45
krzysztof1 pisze: 24 maja 2020, 09:18 Więc żeby nie było trzech lat nawalanki politycznej jedyną sensową opcją i właściwym rozwiązaniem jest głosowanie na obecnego Prezydenta.
Zakładam, że wszyscy zastanawiający się nad oddaniem głosu na Kosiniaka, Trzaskowskiego, Biedronia lub Hołownię nie biorą opcji Dudy pod uwagę. Ja również. Niezależnie od ilosci barerów na Orlenie i płotach, po tym co pokazali przez ostatnie 5 lat nie ma mozliwości oddania głosu na tego człowieka.
Każdy rozsądny człowiek nie bierze tego pod uwagę.....
i własnie ......... co się dzieje w tym regionie? Gdzie zawędrował rozsądek. Mamy najwyższe poparcie Dudy. Całkiem dobrze stoi Bosak. Cała reszta leży , gdzie jest błąd i jak to naprawić ???
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Jak to gdzie ? Klęczy przed sukienkowym.....
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Każdy kraj ma swoje „Podkarpacie”. Na szczęście nie tylko „Podkarpacie” ma głos.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Panowie oczywiście ze "faceci w czerni" mogą tu więcej niż w innych regionach i że nie tylko jest podkarpacie w naszym kraju, ale od lat kręcimy się w szambie kołtuństwa, dziwnie pojętego patriotyzmu, stagnacji gospodarczej i dalej nic..... Nie zaświeci się przysłowiowe światełko, że może jednak niewłasciwą drogą podążamy, że trzeba zmienić coś, wyjść do przodu i otworzyć się na to co "przed" a nie ciągle oglądać się za siebie. Wiem, same truizmy ale szlag trafia że stoimy przed kolejnym wyborem i dalej podążamy jak barany ......
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Sęk w tym, ze inni widza to zupełnie inaczej. No i PiS ma gadane i porywa. Jeśli coś się nie uda- to wina Niemca, który wciąż nas gnębi. A tu pani Szydło tupnie nogą i się okazuje, ze to tylko chodzi o niedanie sobie w kaszę dmuchac. I już nam serce rośnie...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

PiS wyzwolił w tym narodzie słabe instynkty, cham poczuł się dumny ze swojego chamstwa a leń i nierób swoje niepowodzenia tłumaczy sukcesem innych i tak to się kręci...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

A co możesz mieć, pracując za minimum??? Tacy ludzie też sa potrzebni i właśnie dlatego powinni być trochę lepiej opłacani. Zdarza się, ze zakładają rodziny, więc zasiłki w sytuacji nawet dwóch pensji minimum stają się konieczne. Może gdyby ktoś kiedyś pomyślał, zeby płacić godnie, być mniej pazerny... No a PiS zrobił tylko oczywista oczywistość.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Mosznicki pisze: 24 maja 2020, 12:14 A co możesz mieć, pracując za minimum??? Tacy ludzie też sa potrzebni i właśnie dlatego powinni być trochę lepiej opłacani. Zdarza się, ze zakładają rodziny, więc zasiłki w sytuacji nawet dwóch pensji minimum stają się konieczne. Może gdyby ktoś kiedyś pomyślał, zeby płacić godnie, być mniej pazerny... No a PiS zrobił tylko oczywista oczywistość.
Pracują za minimum w całej Polsce ( wiadomo, w dużych miastach sprawa wygląda inaczej )i pełna zgoda, że jesteśmy bliżej końca stawki w kraju. Kwestia "PiS dał" powinna być tłumaczona na wszelkie sposoby. Skutki tego "dał" są tragiczne dla państwa. Wszelkie inwestycje leżą i kwiczą. Rozdawanie gotówki bez żadnych kryteriów i wymogów to stworzenie leniwego, roszczeniowego społeczeństwa które jest na bakier z edukacją, kulturą, postępem ( nie licząc TV 75", smartfona i auta najlepiej niemieckiej produkcji). Pomoc owszem - celowa, motywująca, stawiająca jakieś wymagania, może dokształcenie, przebranżowienie - ale realnie a nie kurs florystyczny bo to o kant du ..y rozbić. Mądra pomoc to inwestycja dla każdej ze stron
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Zasiłki ? To według Ciebie ma być fundament dobrobytu ??? No more questions....
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

curiosus sum pisze: 24 maja 2020, 13:00
Mosznicki pisze: 24 maja 2020, 12:14 A co możesz mieć, pracując za minimum??? Tacy ludzie też sa potrzebni i właśnie dlatego powinni być trochę lepiej opłacani. Zdarza się, ze zakładają rodziny, więc zasiłki w sytuacji nawet dwóch pensji minimum stają się konieczne. Może gdyby ktoś kiedyś pomyślał, zeby płacić godnie, być mniej pazerny... No a PiS zrobił tylko oczywista oczywistość.
Pracują za minimum w całej Polsce ( wiadomo, w dużych miastach sprawa wygląda inaczej )i pełna zgoda, że jesteśmy bliżej końca stawki w kraju. Kwestia "PiS dał" powinna być tłumaczona na wszelkie sposoby. Skutki tego "dał" są tragiczne dla państwa. Wszelkie inwestycje leżą i kwiczą. Rozdawanie gotówki bez żadnych kryteriów i wymogów to stworzenie leniwego, roszczeniowego społeczeństwa które jest na bakier z edukacją, kulturą, postępem ( nie licząc TV 75", smartfona i auta najlepiej niemieckiej produkcji). Pomoc owszem - celowa, motywująca, stawiająca jakieś wymagania, może dokształcenie, przebranżowienie - ale realnie a nie kurs florystyczny bo to o kant du ..y rozbić. Mądra pomoc to inwestycja dla każdej ze stron
No o całej Polsce mówię właśnie. Skutki są tragiczne, ale inni są zgodni, ze ta pomic jest niezbędna i należy ja utrzymać. I tak też sądzę ja. A wydaje mi się, ze bez tej zagrywki PiS-u, neoliberałowie mieliby dalej wywalone. Z dziadem się człowiek nie liczy. Liczy się z panem. Dzieci to jest inwestycja w kraj. Wiec te zasiłki to nie są ot, tak bez sensu. Pamietajmy, ze to nie jest tak, ze każdy zrobi kurs i po prostu podniesie kwalifikacje. Kto będzie wtedy sprzątał przysłowiowa ulice? Wszyscy staną się specjalistami i niektórym z nich będziemy musiec zapłacić o wiele więcej niż powinno się obecnie osobom niewykwalifikowanym, zeby zachęcić ich do wykonywania pracy poniżej ich kwalifikacji, bo ktoś ja zwyczajnie i tak ostatecznie musi wykonać? Bo zakład nie obejdzie się przecież tylko szefostwem. To jest nie do uniknięcia i pensje muszą być wyższe. Pracować musi się opłacać. Jak dostaję na obiad trzy talerze (do których przygotowania konieczni sa inni i bez nich bum ich nie dostał) i oddam jeden, a nie tylko cześć sałatki na nim będącej, to wciąż mam dwa talerze. Naprawdę nie zbiednieje. Ale ponieważ jestem chytry, to ktoś musi mnie do tego zmusić.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2020, 13:22 przez Mosznicki, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: krzysztof1 »

Jozin.1 pisze: 24 maja 2020, 11:17
curiosus sum pisze: 24 maja 2020, 10:45
krzysztof1 pisze: 24 maja 2020, 09:18 Więc żeby nie było trzech lat nawalanki politycznej jedyną sensową opcją i właściwym rozwiązaniem jest głosowanie na obecnego Prezydenta.
Zakładam, że wszyscy zastanawiający się nad oddaniem głosu na Kosiniaka, Trzaskowskiego, Biedronia lub Hołownię nie biorą opcji Dudy pod uwagę. Ja również. Niezależnie od ilosci barerów na Orlenie i płotach, po tym co pokazali przez ostatnie 5 lat nie ma mozliwości oddania głosu na tego człowieka.
Każdy rozsądny człowiek nie bierze tego pod uwagę.....
Każdy postępowy człowiek bierze pod uwagę Trzaskowskiego :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Osobiście nie znam nikogo kto pracuje za minimalną. Pół roku temu gdy proponowano komuś minimalną to widać było tylko jego....plecy więc przestańcie chrzanić o tej minimalnej.....
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

krzysztof1 pisze: 24 maja 2020, 13:20
Jozin.1 pisze: 24 maja 2020, 11:17
curiosus sum pisze: 24 maja 2020, 10:45

Zakładam, że wszyscy zastanawiający się nad oddaniem głosu na Kosiniaka, Trzaskowskiego, Biedronia lub Hołownię nie biorą opcji Dudy pod uwagę. Ja również. Niezależnie od ilosci barerów na Orlenie i płotach, po tym co pokazali przez ostatnie 5 lat nie ma mozliwości oddania głosu na tego człowieka.
Każdy rozsądny człowiek nie bierze tego pod uwagę.....
Każdy postępowy człowiek bierze pod uwagę Trzaskowskiego :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Każdy rozumny nie bierze pod uwagę Dudały.....no chyba, że jest z Łosobnicy...
ODPOWIEDZ